USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki
 Strona:  ««  1  2  ...  37  38  39  40  41  ...  132  133  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#1141 - Wysłana: 17 Gru 2008 18:47:08 - Edytowany przez: Delta
Eviva
I jak wam się podoba?

Nie podoba się. Pozostaje liczyć na to, że skoro można o zaskarżyć do Strasburga (i wygrać), to może choć raz przyda się nadrzędność prawa unijnego nad polskim i ta ustawa nie przejdzie.
Eviva
Użytkownik
#1142 - Wysłana: 17 Gru 2008 18:56:30
Delta

Mam nadzieję, że nie przejdzie - jest wyjątkowo oburzająca.
Bashir
Moderator
#1143 - Wysłana: 17 Gru 2008 19:37:25
galaktyczny kurczak
Zapytam: czy, zakładając że masz żonę, wszystko w Twoim związku w porządku?

Nie wiem co to pytanie ma udowodnić, ale odpowiem: nie mam żony, nie mam związku.

Delta
Nie chodzi mi o to by społecznie akceptować tego rodzaju zachowania, ale IMHO nie zasługują one na tak surowe kary. Jest to po prostu przesadna reakcja.

Zgodziłbym się, że to surowa kara gdyby faktycznie poszli siedzieć, a jak mają karę w zawieszeniu traktuje to jak swoistego rodzaju straszak lub/i ostrzeżenie.

Poza tym zauważ, że ludzie mają do takich zdrad różne podejście, czasami bardzo liberalne, tamtejsze prawo jednak najwyraźniej nie uznaje wyjątków,

Hm, to z tego artykułu nie wynika. Być może jest brane pod uwagę zdanie partnera... Jest na sali specjalista od prawa karnego Korei Pd. ?

Delta
Tymczasem u nas każdy chce emeryturę po 10-15 latach. A później narzeka na to, że emerytura licha, że bieda w kraju itp. Zapomina tylko, że właśnie odwaliwszy 15 lat w zawodzie, któremu w sumie się nie należy niska emerytura, przyczynia się do tego, że jest bieda i marne emerytury. Nie mówiąc, że tworzy się niesprawiedliwość społeczna.
galaktyczny kurczak
od kiedy prawo może działać wstecz?

A to jest bardzo śliska sprawa i chyba nie ma salomonowego rozwiązania z tej sytuacji. Z jednej strony system emerytalny może nie wytrzymać zbliżającej się fali emerytów na ulgowych warunkach, a z drugiej strony wiele osób wybierało taki a nie inny zawód ze względu właśnie na wcześniejszą emeryturę i to dopiero jest niesprawiedliwość społeczna i wzbudzenie braku zaufania do państwa, że coś się daje i odbiera.

Inna sprawa, że wiele bzdurnych przywilejów wywalczyły 'związki zawodowe' a dyskusja na temat dlaczego związki są korzystne czy niekorzystne to już inna dyskusja.

Jest też rozwiązanie aby zlikwidować przywileje dla tych którzy dopiero mają się zatrudnić... ale to znowu nie uratuje budżetu w najbliższym czasie...
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#1144 - Wysłana: 17 Gru 2008 21:48:48
Bashir

Nie wiem co to pytanie ma udowodnić, ale odpowiem: nie mam żony, nie mam związku.

Już spieszę z odpowiedzią. Napisałeś, że jesteś w stanie pojąć kultury, które ścigają "z urzędu" i karzą za cudzołóstwo. Wyszedłem z założenia, że jesteś starym rozwodnikiem, którego porzuciła żona na rzecz innego. Ja nie mam takiej możliwości...

Jest też rozwiązanie aby zlikwidować przywileje dla tych którzy dopiero mają się zatrudnić... ale to znowu nie uratuje budżetu w najbliższym czasie...

Co wiecej nie będzie działaniem nazbyt promocyjnym, nie mówiąc o tym, że ktokolwiek zrealizuje tego typu pomysły po 40 latach...
Jurgen
Moderator
#1145 - Wysłana: 17 Gru 2008 22:30:55
galaktyczny kurczak

od kiedy prawo może działać wstecz?

Prawo może działać wstecz. W prawie karnym czasem jest to zasadą, w prawie cywilnym działa, gdy wynika to z "brzmienia lub celu" przepisu.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#1146 - Wysłana: 17 Gru 2008 22:36:03
Jurgen

Prawo może działać wstecz. W prawie karnym czasem jest to zasadą, w prawie cywilnym działa, gdy wynika to z "brzmienia lub celu" przepisu.

Wiedziałem, że mnie dopadniesz. Tylko pytanie na ile prawo cywilne i karne ma się do wcześniejszej emerytury

Oczywiście się przychylam. Tylko pytanie co na to Trybunał Konstytucyjny by powiedział?
Bashir
Moderator
#1147 - Wysłana: 17 Gru 2008 22:55:11 - Edytowany przez: Bashir
galaktyczny kurczak
Wyszedłem z założenia, że jesteś starym rozwodnikiem, którego porzuciła żona na rzecz innego.

Błędne wnioski

które ścigają "z urzędu" i karzą za cudzołóstwo

W artykule nie ma mowy, że z urzędu ... jest możliwość, że z oskarżenia prywatnego.

Swoją drogą dziwi mnie takie oburzenie na inne normy w obrębie tej samej planety, osób tak otwartych na kultury z innych systemów gwiezdnych

Nadto podejrzewam że nie jeden polski przepis mógłby trafić do działu "opad szczęki" na jakimś Pd. Koreańskim forum
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#1148 - Wysłana: 18 Gru 2008 00:44:59
Bashir

Błędne wnioski

Miałem tylko i wyłącznie czyste intencje

Swoją drogą dziwi mnie takie oburzenie na inne normy w obrębie tej samej planety, osób tak otwartych na kultury z innych systemów gwiezdnych.

Jestem dzieckiem kultury europejskiej- przyzwolenie tak, ale nie akceptacja...
Bashir
Moderator
#1149 - Wysłana: 18 Gru 2008 01:08:35
galaktyczny kurczak

Miałem tylko i wyłącznie czyste intencje

No hard feelings

Dobra, myślę że wyczerpaliśmy temat.
Delta
Użytkownik
#1150 - Wysłana: 18 Gru 2008 06:22:17 - Edytowany przez: Delta
Bashir
Zgodziłbym się, że to surowa kara gdyby faktycznie poszli siedzieć, a jak mają karę w zawieszeniu traktuje to jak swoistego rodzaju straszak lub/i ostrzeżenie.

Ładny straszak. Później ktoś taki np. szuka pracy i w rubryce karany, wpisać musi karany. Automatycznie jest na gorszej pozycji przy staraniach się o pracę jeszcze zanim nawet zdąży wyjaśnić za co był karany.

Hm, to z tego artykułu nie wynika. Być może jest brane pod uwagę zdanie partnera...

To, że brane jest pod uwagę zdanie partnera jest bardzo możliwe. Ale nie o to mi chodziło, tylko o to, że pomimo iż koreańska kultura na pewno różni się od europejskiej czy amerykańskiej, to jednak Południowej Korei, tak jak Japonii bliżej pod tymi względami do europejskich i amerykańskich społeczeństw niż do np. szariatu. Stąd moje zaskoczenie tymi karami. Z artykułu wynika, że prawo wprowadzono 50 lat temu z nieco innych pobudek niż dzisiejsze wyroki na nim się opierające. I, że liczba takich spraw spada. Jak dla mnie jest to przepis, z rodzaju tych jakie mają prawodawstwa amerykańskich stanów, a które mówią np: "w publicznych miejscach nie wolno śpiewać w stroju kąpielowym" (Floryda) albo: "mąż jest odpowiedzialny za każde przestępstwo popełnione przez żonę w jego obecności (Utah), "złodzieje bydła złapani na gorącym uczynku mogą być powieszeni na miejscu" (Teksas (no i teraz przejdź się tylko, przypadkiem, przez pastwisko, a ktoś powie, że przyłapał Cię na kradzieży i nim się wytłumaczysz, poszuka gałęzi )). I chociaż takie paragrafy dawno powinny powędrować do śmieci, może znaleźć się ktoś, kto je wykorzysta by narobić komuś kłopotów.

Nadto podejrzewam że nie jeden polski przepis mógłby trafić do działu "opad szczęki" na jakimś Pd. Koreańskim forum

Z pewnością, skoro i u nas nasze przepisy są uznawane za należące do tej kategorii.
Jurgen
Moderator
#1151 - Wysłana: 18 Gru 2008 12:05:55
Wiedziałem, że mnie dopadniesz. Tylko pytanie na ile prawo cywilne i karne ma się do wcześniejszej emerytury

Np. do spraw ubezopieczeń społecznych stosujesz przepisy postepowania cywilnego. A tak poważnie, to był tylko przykład, że prawo może działać wstecz. Zreszta, akurat w ubezpieczeniach było to dokładnie widać np w 1999 r. przy reformie emerytalnej.

Tylko pytanie co na to Trybunał Konstytucyjny by powiedział?

A co miałby powiedzieć? Nie jest to zasada konstytucyjna, choć TK wyprowadzał ją z art. 2. Konstytucji (demokratyczne państwo prawne), ale w odniesieniu do praw nabytych. Czyli: jak ktos nabył juz prawo do emerytury wg przepisów wczesniejszych, to tak bedzie je miał i tego raczej nikt nie kwestionuje...
Madame Picard
Moderator
#1152 - Wysłana: 18 Gru 2008 12:28:43
Bashir

W artykule nie ma mowy, że z urzędu ... jest możliwość, że z oskarżenia prywatnego.
Hm, a czy w sprawach z oskarżenia prywatnego sąd może karać więzieniem? To pytanie do Jurgena w sumie...

dziwi mnie takie oburzenie na inne normy w obrębie tej samej planety, osób tak otwartych na kultury z innych systemów gwiezdnych
Otwartość nie oznacza chyba w tym przypadku ani poparcia ani akceptacji - takiego np. systemu kardasjańskiego - tylko "przyjęcie do wiadomości". Jak wiadomo, nie bez powodu niektórzy kapitanowie mieli problem z przestrzeganiem Prime Directive .
Delta
Użytkownik
#1153 - Wysłana: 18 Gru 2008 12:44:06
Madame Picard
Otwartość nie oznacza chyba w tym przypadku ani poparcia ani akceptacji - takiego np. systemu kardasjańskiego - tylko "przyjęcie do wiadomości".

O to to.
Bashir
Moderator
#1154 - Wysłana: 18 Gru 2008 17:47:55
Delta
Użytkownik
#1155 - Wysłana: 18 Gru 2008 17:55:31
Bashir
Dla mnie to jest dopiero opad szczęki :/

No i widzisz. Sytuacja absurdalna, ale można by rzec, że prawo jest prawem i że nikomu nic się nie stało bo facet, podobnie jak ta Koreanka, dostał wyrok w zawieszeniu.
Bashir
Moderator
#1156 - Wysłana: 18 Gru 2008 18:39:54
Ale on nikomu krzywdy nie zrobił a Koreanka i owszem.
Delta
Użytkownik
#1157 - Wysłana: 18 Gru 2008 18:53:57
Bashir
Ale on nikomu krzywdy nie zrobił a Koreanka i owszem.

Ale prawo jest prawem. W Anglii chodzenie z nożem po ulicy jest prawnie zabronione i traktowane praktycznie tak samo, jak nielegalne posiadanie broni palnej. Do tego ktoś nadgorliwy w swych obowiązkach jak ci policjanci, mógłby powiedzieć, że facet jeszcze sobie chlapnął i nie wiadomo co mu do łba strzeli. Chodzi mi tylko o to, że w obydwu przypadkach jest to nadgorliwe prawo (IMHO). Koreanka wyrządziła komuś krzywdę tamten facet z nożem oczywiście nie, ale kara więzienia w jej przypadku jest taką samą przesadą.
Bashir
Moderator
#1158 - Wysłana: 18 Gru 2008 19:08:28
Hm. Dyskusja ta nie prowadzi do niczego dobrego

Dużo światła na tę kwestię rzuciłyby informację czy ten przepis jest bądź był społecznie akceptowany czy też nie.
Dragon
Użytkownik
#1159 - Wysłana: 18 Gru 2008 19:59:43
To jak np kupiony nóż kuchenny mogę zanieść do domu?
Eviva
Użytkownik
#1160 - Wysłana: 18 Gru 2008 20:13:13
Dragon
To jak np kupiony nóż kuchenny mogę zanieść do domu?

Pewnie w firmowym pudełku.
Bashir
Moderator
#1161 - Wysłana: 18 Gru 2008 20:17:02
Może trzeba mieć pozwolenie z 'urzędu do spraw noży kuchennych i innej broni masowej zagłady'
Eviva
Użytkownik
#1162 - Wysłana: 18 Gru 2008 20:23:09
Możemy się śmiać, ale za czasów stanu wojennego i u nas obowiązywał podobny przepis. Pamiętam, jak kupiłam wtedy nóż do papieru i sprzedawca głowił się, jak mi go zapakować, żebym w razie rewizji nie oberwała od ZOMO. Były czasy, panietego...
Bashir
Moderator
#1163 - Wysłana: 18 Gru 2008 23:29:11
Całkiem przypadkiem natknąłem się jeszcze na to: http://www.komiks.gildia.pl/news/2008/12/kultura-n ozownikow
Delta
Użytkownik
#1164 - Wysłana: 5 Sty 2009 17:43:04
EnterpriseJ
Użytkownik
#1165 - Wysłana: 5 Sty 2009 17:51:30
Cóż nurcy wolą stare wraki niż nowe.Może za jakieś 50 lat taki kuter będzie atrakcją ale w najbliższych latach to na pewno nie.
Q__
Moderator
#1166 - Wysłana: 5 Sty 2009 17:59:40
EnterpriseJ

nurcy

Nurkowie.
Delta
Użytkownik
#1167 - Wysłana: 5 Sty 2009 18:14:19
EnterpriseJ
Cóż nurcy wolą stare wraki niż nowe.

Ale one na ogół mają za sobą jakąś historię, a ten celowo do tego zatopiono. Poza tym Bałtyk ma fatalną przejrzystość wody. Nurkowie-amatorzy jeżdżą nad cieplejsze morza z przejrzystą wodą, a fachowcy od wraków szukają albo tych nie znalezionych albo nurkują do takich które zatonęły w wyniku jakiś zdarzeń a nie celowego zatopienia, by można było do niego schodzić.

Q__
Nurkowie.

Ciężkie jest życie moderatora?
Doctor_Who
Użytkownik
#1168 - Wysłana: 5 Sty 2009 20:01:25
Q__

Nurkowie.

''Niektórzy mówią nurkowie, ale to mniejszość'' - jakby powiedziała siostra Basen .

A tu mam prawdziwy opad szczęki:

Q__
Moderator
#1169 - Wysłana: 5 Sty 2009 20:12:48
Doctor_Who

O k****

Mam tylko nadzieję, że nikt nie weźmie tych porad na serio :]]
EnterpriseJ
Użytkownik
#1170 - Wysłana: 5 Sty 2009 20:31:31
To z chomikiem jest genialne.A co do pojedynków chomików to wygra ten,który ma dłuższy nóż.
 Strona:  ««  1  2  ...  37  38  39  40  41  ...  132  133  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!