USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki
 Strona:  ««  1  2  ...  26  27  28  29  30  ...  132  133  »» 
Autor Wiadomość
Spohkh
Użytkownik
#811 - Wysłana: 4 Cze 2008 16:47:21
Seybr

Bo film to film, a życie to zycie. Człowiek po chemioterapii jest tak podatny na zakażenia, ze aby nie miał styczności z bakteriami, trzebaby go wsadzić do hutniczego pieca. Do pani Agaty wiecznie ktoś przychodził z wyrazami poparcia, lub po wywiad, i wystarczyło, by na nią kichnął, a nieszczęście gotowe. Nie można o wszystko oskarżac lekarzy. Gdy reżim sanitarny w szpitalach był wiekszy, bo nikt nie słyszał o karcie praw pacjenta i lekarze mogli po prostu nikogo, nawet z rodziny, w razie potrzeby nie wpuszczać, takich historii było znacznie mniej. Teraz pada sakramentalne zdanie: "Bo ja mam prawo." i lekarz jest bezradny, choć wie, że pacjenta może mu uśmiercić głupie przeziębienie, a kazdy odwiedzający to kolonia bakterii.
Seybr
Użytkownik
#812 - Wysłana: 4 Cze 2008 17:33:21
Do pani Agaty wiecznie ktoś przychodził z wyrazami poparcia, lub po wywiad, i wystarczyło, by na nią kichnął, a nieszczęście gotowe. Nie można o wszystko oskarżac lekarzy.

Ta a dziecka nie mogła widzieć, absurd.

Bo film to film, a życie to zycie.

Tylko czemu w życiu tak nie ma.
Jurgen
Moderator
#813 - Wysłana: 4 Cze 2008 17:40:54
Tylko czemu w życiu tak nie ma.

A dlaczego w życiu nie postepujemy jak bohaterowie Federacji? I dlaczego Entka jeszcze nie mamy? Spohkh ma racje: Bo film to film, a życie to zycie.
Seybr
Użytkownik
#814 - Wysłana: 4 Cze 2008 17:43:22 - Edytowany przez: Seybr
A dlaczego w życiu nie postepujemy jak bohaterowie Federacji?

Ja tak postępuje ;].

I dlaczego Entka jeszcze nie mamy?

Ty nie masz ja mam ;].

Życie jest życiem, a śmierć nie wybiera.
Q__
Moderator
#815 - Wysłana: 4 Cze 2008 18:29:40
Jurgen

A dlaczego w życiu nie postepujemy jak bohaterowie Federacji? I dlaczego Entka jeszcze nie mamy?

Zapachniało filmem "Trekkies". Ech, człowiek sie bedzie wstydził do ideałów UFP przez ten film przyznać.
Seybr
Użytkownik
#816 - Wysłana: 7 Cze 2008 09:15:45
No nie wymiękam.

artykuł

Ale krok w krok za nią podążał ksiądz i działaczki z organizacji obrońców życia.

Zostawię to bez słów, za ostre by były.

Oni ją zaszczuli. Prócz księdza pojawili się także dziennikarze albo z radia Maryja, albo z Telewizji Trwam. A kobiety z organizacji antyaborcyjnej okupowały sekretariat.

Niech czarnuchy (księża), zajmą się sobą, nie wytrzymuje ich obłudy. Niech zajmą się modleniem do swojego boga. Niech zlikwidują pedalstwo w swoich kręgach.

Stanowczo jestem w takich przypadkach za aborcją. Aż mnie nosi, czarnuchy w sutannie wywołują u mnie efekt "za prosiaczka".
Jo_anka
Użytkownik
#817 - Wysłana: 7 Cze 2008 10:20:36 - Edytowany przez: Jo_anka
Seybr

Napiszę jedno, nie wiedzą kiedy przestać, a później się dziwią, że tracą Hiszpanię, Irlandię!...

A w Polsce od śmierci JPII już nastąpił spadek powołań... Ale taki proces trwa... I zdążą zniszczyć życie nastolatki i jej matki!

A wiesz co jest najgorsze, że i Kościół i Chrześcijaństwo są nośnikami wartości etycznych, które te oszołomy niszczą swoim postępowaniem i wiązaniem ich tylko z 'seksem'.

Jak obyczajowość, życie i nauka przerywa tę tamę, to giną inne zasady etyczne, bynajmniej nie eksponowane przez środowiska kościelne (i pojawia się totalna pustka , i ludzie zaczynają poszukiwać alternatywnych ofert religijnych, bo ta potrzeba, Seybr, jest wbudowana w genotyp 90-95% populacji tej planety!)!

Zastanówcie się, jak często słyszycie kazanie przeciw pijaństwu, złodziejstwu, brakowi poszanowania bliźniego?!
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#818 - Wysłana: 7 Cze 2008 10:45:09
gwałciciel zostanie honorowym członkiem PRO LIFE, sorry za sarkazm ale jak usłyszałem o tej sprawie to mi rece opadły. Ale kler potrzebuje nowych obywateli żeby zarobić, chrzest, komunia, bierzmowanie, oczywiscie dobrowolnie. Ja proponuje latać za księżmi ubekami i zrobić nim piekło. A na marginesie, to już wiem kto będzie pomagał tej dziewczynie (ksiądz i te "miłe panie" z organizacji pro życiowych.

P.S.
a gdzie są teraz feministki
Eviva
Użytkownik
#819 - Wysłana: 7 Cze 2008 11:09:18
Seybr

Bardzo rzadko się z Toba zgadzam, ale teraz to w 100%. Jestem katoliczką, i wstydzę się teraz do tego przyznawać, jak Spock do przyjaźni z Kirkiem. Tylko że ja mam więcej powodów niż on. Co innego, gdy na księży oburzają się ateiści lub innowiercy, ale gdy robi to tak wierząca katoliczka jak ja, wychowana w duchu bezkrytycznego szacunku dla kleru, znaczy naprawdę coś jest nie halo. Nie mogę znieść tego, co się dzieje. Od małego jestem w kościele każdej niedzieli i w kazde święto, i na wszystkie usłyszane kazania, w różnych kościołach bywając, przez ye wszystkie lata, usłyszałam jedno (słownie: jedno) w którym ksiądz powiedział, że gdy kobieta zachodzi w ciążę, to jej facet jest tak samo odpowiedzialny za dziecko, jak ona, a gdy ona usuwa ciążę, bo została porzucona, wina spada na mężczyznę. Tego księdza, notabene, nie ma już w naszej parafii.

Jo_anka

JP II miał szczególną charyzmę i był , mimo wielu kontrowersyjnych poglądów, dobrym czlowiekiem, więc póki żył, wszystko wyglądało inaczej. Teraz ludzie przebudzili się ze snu i zaczynają mieć dosyć. Jeśli ktoś morduje religię katolicką, to właśnie ci, co powinni być jej obrońcami, czyli księża. Ludzie nie sa już ciemnymi kmiotkami, jak w średniowieczu, a oni wciąż traktuja ich jako takowych. I przejadą się na tym juz wkrótce.

FederacyjneMSZ

Feministki, złotko, nie są tak szybkie jak rydzyki, bo rzadko którą stać na maybacha.
Q__
Moderator
#820 - Wysłana: 7 Cze 2008 11:53:02 - Edytowany przez: Q__
Jo_anka

Zastanówcie się, jak często słyszycie kazanie przeciw pijaństwu, złodziejstwu, brakowi poszanowania bliźniego?!

Ja głównie na naszym Forum.

A sprawa faktycznie śmierdząca.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#821 - Wysłana: 7 Cze 2008 12:05:55
Eviva

Tego księdza, notabene, nie ma już w naszej parafii.
niema sie co dziwic, reformowalnych duchownych beda przenosić z miejsca na miejsce, żadnych awansów.

Feministki, złotko, nie są tak szybkie jak rydzyki, bo rzadko którą stać na maybacha.
ale to było pytanie retoryczne , złotko na swoim wydziale jestem najbardziej zorientowanym człekiem w sprawach feminizmu

I przejadą się na tym juz wkrótce.
Kato faszystowski rząd w Hiszpania potrzebował 30 lat by ludzie ich znienawidzili, nasz kraj w imie mesjanizmu jeszcze pocierpi.....
Delta
Użytkownik
#822 - Wysłana: 7 Cze 2008 13:28:35
A ja się dziwię władzom szpitala (chociaż chyba domyślam się dlaczego tak się zachowują), bo na ich miejscu, pogoniłbym stamtąd całe to towarzystwo (w ostateczności od czego są służby porządkowe w tym kraju?). Znalazłby się jakiś sposób (zakłócanie pracy szpitala, tajemnica lekarska, albo to, że pacjentka sobie ich obecności nie życzy). Jedyne w czym można ich by było zapewnić to to, że szpital postąpi zgodnie z obowiązującym prawem przed wystawieniem ich za drzwi.

Q__
Ja głównie na naszym Forum.

Może kazania powinniśmy pisać?
Q__
Moderator
#823 - Wysłana: 7 Cze 2008 14:52:42 - Edytowany przez: Q__
Delta

Może kazania powinniśmy pisać?

Maybe.

ps. szok:
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,14949
Delta
Użytkownik
#824 - Wysłana: 7 Cze 2008 15:46:26
Q__
ps. szok:

Mossad go dorwie, im rzadko kto ucieka.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#825 - Wysłana: 7 Cze 2008 15:55:41
Delta

Mossad go dorwie, im rzadko kto ucieka.
oni swoich rzadko ruszają chyba że kradną ich plany rozmieszczenia głowic nuklearnych.
Delta
Użytkownik
#826 - Wysłana: 7 Cze 2008 16:15:23
Ups. Nie wiem jak ja to czytałem, ale zupełnie nie zwróciłem uwagi na to, że izraelskie władze go już złapały.

FederacyjneMSZ
oni swoich rzadko ruszają chyba że kradną ich plany rozmieszczenia głowic nuklearnych.

Czyli ruszają nawet swojego, gdy zagraża czy to krajowi, czy bezpieczeństwu obywateli. Jak zresztą widać i w tym przypadku (chociaż chyba obeszło się bez ingerencji wywiadu i policja sama sobie poradziła).
Dzakas
Użytkownik
#827 - Wysłana: 7 Cze 2008 16:29:42
Sprawa księdza jest bulwersująca. Tak właśnie wygląda "aborcyjny kompromis" (ilekroć to słyszę, padam ze śmiechu) w Klechistanie zwanym Polską.
Q__
Moderator
#828 - Wysłana: 7 Cze 2008 17:07:43
No i dyskutujemy o księżach i o Żydach.... Widać, że prawdziwi z nas Polacy.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#829 - Wysłana: 7 Cze 2008 17:49:38
Brakuje jeszcze wątku o Niemcach i Rosjanach
Dragon
Użytkownik
#830 - Wysłana: 7 Cze 2008 18:03:52
Dzakas
Klechistanie zwanym Polską.

Mówisz jak Urban
Q__
Moderator
#831 - Wysłana: 7 Cze 2008 18:33:08
FederacyjneMSZ

Tak z dowciapami z cyklu "Polak, Rusek i Niemiec..."
Dzakas
Użytkownik
#832 - Wysłana: 7 Cze 2008 21:45:29
Dragon

Mówisz jak Urban

Nie mogę mówić inaczej, jeżeli wiem, że zgwałcona czternastoletnią dziewczynę nachodzi ksiądz oraz obrońcy-życia-nie-czującego-bólu-do-czwartego-mies iąca.
michstach
Użytkownik
#833 - Wysłana: 7 Cze 2008 22:53:55
Co do tego konkretnego przypadku jak najbardziej się z wami zgadzam - ksiądz powinien razem z babusiami siedzieć w kościele i się modlić. Uważam jednak, że twierdzenie, iż cały Kościół (vide kler to, kler tamto) jest z założenia zły jest bardzo krzywdzące. Znam osobiście kilku młodych księży, którzy mają prawdziwe powołanie, nie gadają głupot na kazaniach i są ogólnie bardzo w porządku. Aha, jeszcze jedno: w mojej parafii na żadnym kazaniu NIGDY nie padło żadne słowo o seksie, aborcji czy polityce. Jez ogólny zakaz od proboszcza i nie porusza się takich tematów. Już prędzej można usłyszeć coś o sporcie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#834 - Wysłana: 8 Cze 2008 09:38:14
niestety to wsztstko przez Konkordat. Trzeba oddzielic instytucje kościoła od samej wiary, ale tak sie porobiło że jak coś się powie na kler to jakbyś obraził cała wiarę, ale cóz może następne pokolenia coś zdziałają,
Seybr
Użytkownik
#835 - Wysłana: 8 Cze 2008 10:53:19
michstach

Znam osobiście kilku młodych księży, którzy mają prawdziwe powołanie, nie gadają głupot na kazaniach i są ogólnie bardzo w porządku.

Znam takiego księdza, uczył mnie w Techniku.

Aha, jeszcze jedno: w mojej parafii na żadnym kazaniu NIGDY nie padło żadne słowo o seksie, aborcji czy polityce.

A dokładnie gdzie ? Wręcz to jest nie możliwe.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#836 - Wysłana: 8 Cze 2008 11:24:39
Seybr
ale czytaj dalej zakaz od proboszcza i nie porusza się takich tematów to wyjaśnia postać rzeczy
Seybr
Użytkownik
#837 - Wysłana: 8 Cze 2008 11:45:58
FederacyjneMSZ

Czytałem ;].
Madame Picard
Moderator
#838 - Wysłana: 8 Cze 2008 12:38:45
FederacyjneMSZ

Było o tym w topiku o Cardassii (zgodnie ze starą tradycją offtopików) pomiędzy Deltą, mną i waterhosuem. (Ciekawie, że panowie ponoć dogadali się potem IRL w 5 minut ).
Madame Picard
Moderator
#839 - Wysłana: 9 Cze 2008 14:17:30
Q__
Moderator
#840 - Wysłana: 9 Cze 2008 14:27:38
A wracajac do sprawy 14 latki, to wydaje isę ona bardziej zagmatwana...
http://www.pardon.pl/artykul/5186/pamietacie_zgwal cona_14-latke_juz_nie_jest_zgwalcona
 Strona:  ««  1  2  ...  26  27  28  29  30  ...  132  133  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!