USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki
 Strona:  ««  1  2  ...  119  120  121  122  123  ...  132  133  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#3601 - Wysłana: 17 Lut 2011 10:11:45
The_D:
minister zbudował

Znaczy się "oddano za jego urzędowania"?
The_D
Użytkownik
#3602 - Wysłana: 17 Lut 2011 11:14:40 - Edytowany przez: The_D
Jurgen:
Znaczy się "oddano za jego urzędowania"?

To jest najbardziej powierzchowne kryterium i chyba najczęściej stosowane. Co bardziej wnikliwi sprawdzą kiedy rozpoczęły się prace, wyjechały koparki itd. Ale etapy wstępne są niewidoczne dla niewtajemniczonych.
Seybr
Użytkownik
#3603 - Wysłana: 21 Lut 2011 15:49:32
Jak wiecie obecnie pracuję w domu. Między czasie wysyłam CV i tam. Dziś miałem piękny telefon. Facet mówił jaka praca super oj jaka super firma. Facet nawet był chętny mnie zatrudnić. No dobra do rzeczy, jaka płaca ? No facet mówi, płacę od 1000 do 1200 zł. Chwile rozmawiam jeszcze z facetem i mówię, że to jest śmieszna suma, ja nie jestem niewolnikiem. Facet że jak nie chce to sobie kogoś innego poszuka. Szybko sprawdziłem firmę, facet faktycznie płaci tyle. Po jakimś czasie dzwoni i mówi że da na łape 1250 zł. Buhnełem śmiechem i powiedziałem żeby mi czasu nie zajmował. Więcej to ja obecnie w domu zarabiam.
Pah Wraith
Użytkownik
#3604 - Wysłana: 21 Lut 2011 15:53:44
Takie czasy. Zakladam, że wiele osób by jednak podjęło tę pracę. Tak w ogółach - jaka branża i jakie kwalifikacje potrzebne?
Seybr
Użytkownik
#3605 - Wysłana: 21 Lut 2011 17:29:45
Pah Wraith:
Takie czasy. Zakladam, że wiele osób by jednak podjęło tę pracę. Tak w ogółach - jaka branża i jakie kwalifikacje potrzebne?

Kierownik produkcji, wykonywanie przeróżnych opakowań z plastiku.
ortkaj
Użytkownik
#3606 - Wysłana: 21 Lut 2011 20:41:43
Picard
Użytkownik
#3607 - Wysłana: 23 Lut 2011 01:01:50
Jo_anka
Użytkownik
#3608 - Wysłana: 23 Lut 2011 01:03:58 - Edytowany przez: Jo_anka
Picard:
http://www.tvn24.pl/2414161,28377,0,0,1,wideo.html

Picard
Do kompletu z bączkami pana ministra Sikorskiego. Mają kiepską passę...

A tak nawiasem, jest wielce prawdopodobne, że ten komiks może stać się perełką kolekcjonerską - o ile jakiemuś rzadkiemu egzemplarzowi, uda się ocaleć z pogromu w stylu "451 stopni Fahrenheita"; ich wartość za parę lat zapewne grubo przekroczy kwotę tych 30 000 euro! I nasi, ogarnięci 'słusznym' oburzeniem 'purytanie' polityczni i intelektualni okażą się dubeltowymi głupcami!
Seybr
Użytkownik
#3609 - Wysłana: 24 Lut 2011 09:01:08
Eviva
Użytkownik
#3610 - Wysłana: 24 Lut 2011 17:50:20
Coś z medycznego podwórka.

Dziś byłam zmuszona zameldować szefowej, że xerokopiarka ostatecznie wyzionęła ducha. Szefowa wzruszyła ramionami.
- No to nie będziecie kserować. - powiedziała krótko i poszła do siebie.

Dla porządku i wyjaśnienia dodam, ze nie wolno nam wypożyczać kart pacjentów ani wyników badań, ani wynosić ich poza budynek przychodni - gdy ktoś potrzebował tej makulatury dla innego lekarza lub na komisję ZUSu, to mu się kserowało. Co teraz będzie, doprawdy trudno mi orzec.
Seybr
Użytkownik
#3611 - Wysłana: 24 Lut 2011 18:01:17
Eviva:
Co teraz będzie, doprawdy trudno mi orzec.

Jest parę opcji:

1. Wysyłaj do szefowej.
2. Napisz kartkę i wydrukuj. teks koło tego. Proszę przychodzić z własnym kserem. Lub ksera nie ma i nie będzie bo pewna pani ma to w d...

Wiesz nie wiem co myśleć, to kpina w biały dzień. NFZ robi ludzi w kulki, tacy ludzie jak twoja szefowa są nie lepsi. Jak normalnie w tym kraju żyć, jak nawet pracować nie dadzą. Już widzę tych ludzi wściekłych na to że ksera nie ma.
Eviva
Użytkownik
#3612 - Wysłana: 24 Lut 2011 18:05:05
Seybr:
Już widzę tych ludzi wściekłych na to że ksera nie ma.

Co gorsza, ja też ich widzę, szczególnie, ze karty nie wolno nam dać, ani wypożyczyć, ani rozstać się z nią pod żadnym pozorem. Ja mawiają na kresach - choć ty siadszy płacz.
Jo_anka
Użytkownik
#3613 - Wysłana: 25 Lut 2011 01:07:03 - Edytowany przez: Jo_anka
Eviva

Wśród atramentowych drukarek ze skanerem (czyli urządzeń wielofunkcyjnych ) produkowanych przez HP, jest seria drukarek mająca w nazwie określenie "Ink Advantage" [np. HP DeskJet Ink Advantage K209A (CH368A) http://www.centrumdruku.com.pl/hp/deskjet_ink_adva ntage_k209a_ch368a.cd ]. Kosztują ok. 350pln, i są b. tanie w eksploatacji - bo oryginalny kartusz do nich (typ 703), z tuszem czarnym lub kolorowym, można kupić już od 26 pln (w Internecie)! Taka drukarka poza funkcją skanera, ma możliwość kserokopiowania przy pomocy przycisków na obudowie (komputer nie musi być włączony/podłączony) - mogłaby więc służyć do kserowania papierów (acz nie większych niż A4, niestety).

W grudniu ub. r. kupiłam sobie taką drukarkę, jest b. wydajna (1 kartusz 'czarny' wystarczył na baardzo dużo stron, więc jest naprawdę tania w użytkowaniu). Może Twoja placówka medyczna znajdzie pieniądze na taki sprzęt? (Chyba tańszy od kserokopiarki?) To mogłoby rozwiązać Wasz problem z kartami i badaniami pacjentów.
Weaver
Użytkownik
#3614 - Wysłana: 25 Lut 2011 01:36:32
Eviva:
Coś z medycznego podwórka.

To mi przypomina http://babilonnfz.blogspot.com/2011/02/wykraczam-p oza-zakres-swoich.html
Jak to jest, że zakłady medyczne są takim centrum absurdu, że Monty P. mógłby od razu dać sobie spokój i przejść łagodnie na emeryturę niegroźnego slapsticku w stylu Benny Hilla?
Seybr
Użytkownik
#3615 - Wysłana: 25 Lut 2011 08:19:28 - Edytowany przez: Seybr
Jo_anka

Wiesz akurat robiłem w tym biznesie, min. drukarki. W sumie nadal siedzę, bardziej serwisowo. Do domu atrament się nadaje, ale nie do instytucji. Np. koszty drukarki laserowej (nie takiej za 300), wychodzą lepiej niż atrament. Zakup wkładu, dobrego zamiennika wynosi przy x modelu np. 100 zł a wystarczy na 3000 stron. Twoja drukarka ile pokryje ?
Laser na wielką skalę wychodzi taniej.
Jest taka zasad in droższa drukarka tym tańsza jest w eksploatacji ;].
Kupiłaś drukarkę z serii HP które często trafiają do serwisu (ten model jak i pokrewne). Jak coś padnie to nie warto naprawiać, jak ma się gwarancję to automatycznie wymienia się na nowe. HP zrobiło serwisantów w bambuko, ale to dłuższa historia. Obecne drukarki to jednorazówki, jak coś się popsuje to na śmietnik. Nie polecam drukarek firmy Brother oraz Epson. Tam jak zapcha się głowica to można wywalić ją na śmieci. Zwykły człowiek sam tego nie zrobi.
Puki co to ja polecam Canona oraz HP.
Jo_anka
Użytkownik
#3616 - Wysłana: 25 Lut 2011 11:47:50 - Edytowany przez: Jo_anka
Seybr:
Twoja drukarka ile pokryje ?

Seybr

Wychodzi jakieś 600 stron A4 na jeden kartusz, czyli żeby wydrukować 3000 stron zużyjesz w pełni 5 kartuszy tuszu po 25/26 zł (oryginał, nie podróbka). Czyli koszt wydruku 3000 stron wyniesie między 125, a 130 zł. Czyli nieco drożej, niż eksploatacja drukarek laserowych, jakie masz na myśli. Tyle, że instytucje 'cienko przędące" finansowo, często 'idą' w wątpliwe oszczędności, typu kupno b.taniej drukarki, do której oryginalny kartusz tuszu kosztuje tyle co drukarka. Ten HP'ek o którym wspominałam jest dość tani, a zarazem oryginalne materiały eksploatacyjne do niego są zadziwiająco tanie (a wydruki są zupełnie dobrej jakości) - koszt oryginalnych kartuszy HP do innych typów drukarek przekracza często 100 pln!

Do tej pory, moja drukarka działa bezproblemowo, nie zasycha (zniknął uciążliwy problem starożytnych generacji "plujek"), nie 'zakleszcza' papieru. Jak narazie 'miodowy miesiądz' trwa!
Jurgen
Moderator
#3617 - Wysłana: 25 Lut 2011 12:02:02
Seybr
Jo_anka

My mieliśmy w wydziale drukarki laserowe Samsunga (nie pamietam oznaczenia) i informatycy narzekali, że są drogie w eksploatacji*. Owszem, toner kosztował jakies 700 zł, ale dało na tym radę wydrukować ok. 20 000 stron. Podobno na kserokopiarce drukowanie byłoby i szybsze i tańsze, tylko ktoś z Sądu Okręgowego uznał, że kupno ksera z karta sieciową to zbyteczny wydatek.

*W sumie narzekania informatyków to nic w porównaniu z narzekaniami księgowości, bo my w miesiąc wydajemy więcej pieniędzy na drukowanie i pocztę niż reszta sądu przez cały rok. Nasz Samsung (a przeciez on nie obłsugiwał całego wydziału) od lipca 2008 r. do stycznia 2011 (wtedy padł) miał przebieg ok. 300 000 stron.
Seybr
Użytkownik
#3618 - Wysłana: 25 Lut 2011 12:22:04 - Edytowany przez: Seybr
Jo_anka:
Do tej pory, moja drukarka działa bezproblemowo, nie zasycha (zniknął uciążliwy problem starożytnych generacji "plujek"), nie 'zakleszcza' papieru. Jak narazie 'miodowy miesiądz' trwa!

Oby trwał, na sprzęt nie ma reguły. Jednemu będzie działać latami, innemu popsuje się po chwili. Ja jestem uczulony na HP.

Jurgen

Wiesz jest laserówka i laserówka. Co innego do domu a co innego do instytucji. Mój znajomy kupił sobie drukarkę laserową, wydał kupę kasy. Toner wystarcza na 20 tyś. stron. Drukuje rzadko, ale chodziło o lans. Prędzej jemu od kurzu żółknie niż zdoła wyczerpać toner ;].
Eviva
Użytkownik
#3619 - Wysłana: 25 Lut 2011 17:26:07
Jo_anka

Myślałam o takim rozwiązaniu - niestety, żeby uzyskać na to zgodę, musiałabym chyba rzucić się pod samolot. Jedyna nadzieja w powrocie koordynatorki, która jest obecnie na zwolnieniu - jest bardziej sensowna niż szefowa i może mi pomóc coś wykombinować. Czekam na nią jak na zbawienie.
MarcinK
Użytkownik
#3620 - Wysłana: 26 Lut 2011 15:52:33 - Edytowany przez: MarcinK
Spójrzcie co trzyma pierwszy gość od prawej. Czy tak obchodzi się święta?
Seybr
Użytkownik
#3621 - Wysłana: 27 Lut 2011 15:03:33
MarcinK:
Czy tak obchodzi się święta?

Jeżeli mówisz o alkoholu to odpowiem tobie. Tak owszem w wielu naszych polskich rodzinach obchodzi się.
Picard
Użytkownik
#3622 - Wysłana: 2 Mar 2011 11:42:06
Slovaak
Użytkownik
#3623 - Wysłana: 2 Mar 2011 11:59:06 - Edytowany przez: Slovaak
Ten temat powinien być usunięty, jak może szokować coś na co obywatele sami dają przyzwolenie? Picard, zrobiłeś coś żeby takich niesprawiedliwości nie było? Po co więc strzępić klawiaturę?

Boli mnie to bo jakiś czas temu założyłem petycję w sprawie odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Ludzie ci dostali kasę z każdego możliwego źródła (a nawet z tych nie możliwych bo odszkodowania dostali nawet ci nie ubezpieczeni), niektórzy dożywotnio po kilka tysięcy złotych. Więc pierwszego dnia, kiedy pojawiła się informacja że mają dostać JESZCZE po 250k złotych to oburzenie było ogromne, na forum onetu było kilka wątków które miały po 200 łapek w górze. Normalnie zapowiadała się rewolucja, pierwszy wątek od miesięcy w którym zwolennicy wszelkich frakcji mówili jednym głosem (jak widać to było nieświadome, gdy szok opadł wróciło wszystko do normy). Więc zakładając petycję spodziewałem się w najwyżej kilka dni setek podpisów. Jak przyszło co do czego to uzbieranie 270 zajęło 2-3 tygodnie a do tego musiałem rzucać linkami na lewo i prawo więc rzuciłem to w pierony. :/

Naród ujadający jesteśmy, ujadać owszem ale żeby zlikwidować problem to broń boże! Bo na co będziemy ujadać, trzeba mieć na co ujadać. Albo inaczej, ja nic nie zrobię bo sąsiad obibok i dlaczego mam za niego robić?

EDYCJA
Rodziny ofiar CASY, która rozbiła się 3 lata temu dopiero teraz dostały po 250k i to pewnie tylko dlatego że oburzenie było wielkie, że niesprawiedliwość, że tworzy się uprzywilejowaną grupę rodzin polityków. Gdyby media tego nie rozdmuchały to rodziny polityków po 9 miesiącach dostały by kolejny zastrzyk gotówki wynoszący 250k a rodziny ofiar CASY po 3 lata nic by wciąż nie miały.
Eviva
Użytkownik
#3624 - Wysłana: 2 Mar 2011 17:43:55
Slovaak

A co, kochany mój, możemy zrobić? Chyba tylko pójść na parlament z koktajlami Mołotowa, a nikt się do tego nie pali.
Picard
Użytkownik
#3625 - Wysłana: 2 Mar 2011 18:43:27 - Edytowany przez: Picard
Slovaak:
Ten temat powinien być usunięty, jak może szokować coś na co obywatele sami dają przyzwolenie? Picard, zrobiłeś coś żeby takich niesprawiedliwości nie było? Po co więc strzępić klawiaturę?

Eeee, co mam zrobić konkretnie w sprawie nieskuteczności Policji?

I jeszcze coś do przemyślenia, odnośnie wątku kryminalnego:
http://www.tvn24.pl/-1,1694581,0,1,gwalcil-pod-gru nwaldem-stanie-przed-sadem,wiadomosc.html
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3626 - Wysłana: 4 Mar 2011 14:28:21 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
http://www.wprost.pl/ar/234067/SLD-chce-karac-za-c iote-i-pedala/

Projekty ustaw o legalizacji tzw. związków partnerskich, zawieranych przez osoby tej samej płci oraz w sprawie karania za tzw. mowę nienawiści skierowaną przeciwko m.in. osobom homoseksualnym - chce jeszcze w marcu złożyć w Sejmie klub SLD. Oba projekty powstają we współpracy z działaczami Kampanii Przeciw Homofobi

- osobiście proponuje iść wzorem zachodu, o zabronieniu i karaniu używania słowo mama i tata, gdyż moga one uraźić pewne osoby.
Eviva
Użytkownik
#3627 - Wysłana: 4 Mar 2011 14:30:41
FederacyjneMSZ

No fakt - powsadzać do więzienia wszystkie maluchy za używanie nieprawomyślnych określeń
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3628 - Wysłana: 4 Mar 2011 14:36:45 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

dziwne, że potrzebują zmiany ustawy -> sprawa z 04.08.2009

Precedensowy wyrok: 15 tysięcy zł za "pedała"

Homoseksualisty nie można nazwać pedałem - orzekł dziś Sąd Okręgowy w Szczecinie, który skazał mieszkankę Wolina za nazwanie swojego sąsiada takim mianem. Kobieta musi zapłacić 15 tys. zł zadośćuczynienia i przeprosić homoseksualistę. Pokrzywdzony cieszył się: - Mam nadzieję, że będziemy mogli godnie żyć z moim partnerem - mówił po rozprawie.

więc po co zmiana prawa?

Jurgen pomóż. czy to chodzi o postepowanie prywatne lub z urzędu??
Abigail
Użytkownik
#3629 - Wysłana: 4 Mar 2011 14:37:36
FederacyjneMSZ:
http://www.wprost.pl/ar/234067/SLD-chce-karac-za-c iote-i-pedala/

Projekty ustaw o legalizacji tzw. związków partnerskich, zawieranych przez osoby tej samej płci oraz w sprawie karania za tzw. mowę nienawiści skierowaną przeciwko m.in. osobom homoseksualnym - chce jeszcze w marcu złożyć w Sejmie klub SLD. Oba projekty powstają we współpracy z działaczami Kampanii Przeciw Homofobi

Nie ma to jak chwytliwy tytuł. W samym artykule mowa jest już tylko o:

Projekt zakłada zmianę w artykułach 119, 256 i 257 Kodeksu karnego, które dotyczą m.in. sankcji za publiczne znieważenie, stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej, a także nawoływanie do nienawiści. Chodzi o dodanie w każdym z tych przepisów słów: "jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność, bądź orientację seksualną".

FederacyjneMSZ:
osobiście proponuje iść wzorem zachodu, o zabronieniu i karaniu używania słowo mama i tata, gdyż moga one uraźić pewne osoby.

A to już, o ile mi wiadomo, tylko głupia plotka i "miejska legenda".
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3630 - Wysłana: 4 Mar 2011 14:39:26 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Abigail

Abigail:
A to już, o ile mi wiadomo, tylko głupia plotka i "miejska legenda".

1.Republikański gubernator stanu Kalifornia zakazał używania w podręcznikach słów “mama” i “tata” oraz… “mąż” i “żona”. Swoją decyzję zmotywował troską o “uczucia osób homoseksualnych”

2. Zakaz używania w obecności uczniów słów mama czy tata jest nową wytyczną dla brytyjskich nauczycieli. Skąd ten pomysł? Otóż wszystko po to, by jak argumentowano dzieci mogły się nauczyć, że niektórzy ich koledzy mają np. dwie mamy .

ale to przecież plotki...

i sprawa glośna ostatnio ->

Kanadyjska ‘rada etyki mediów’ nakazała ocenzurowanie utworu zespołu Dire Straits

Pozarządowa organizacja zareagowała po skardze jednego ze słuchaczy stacji OZFM w St. John (prowincja Nowa Fundlandia), któremu nie spodobały się słowa utworu “Money for Nothing” w wykonaniu Marka Knopflera. Pada tam wielokrotnie określenie “faggot” (pedał), które, jak stwierdziła Rada, mogło być zaakceptowane 25 lat temu, lecz dzisiaj jest “niestosowne

to też legenda??

Abigail:
Nie ma to jak chwytliwy tytuł.

tylko, że na podstawie obecnie obowiązującego prawa skazano juz osobę za uzywanie słowa "pedał'

Więc po co zmiana artykułu??
 Strona:  ««  1  2  ...  119  120  121  122  123  ...  132  133  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!