USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Filmy godne polecenia - nie koniecznie SF
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 28 Lut 2006 23:18:17
Odpowiedz 
Wlasnie wrocilam z kina gdzie obejrzalam Brokeback Mountain. Film wrecz powala. Od bardzo, bardzo dawna nie widzialam rownie dobrego psychologicznego dramatu! Goraco polecam!

Chce podkreslic, ze jest to opinia widza, ktory wybral sie
na ten film (i do kina, ktore niezbyt lubi ze wzgledu na halas, pozatym nie cierpi zapowiedzi filmowych) bez entuzjazmu, na wyrazne "polecenie sluzbowe" wykladowcy (i zwlekal z tym do ostatniej chwili - jutro mam zajecia z tym profesorem).

Rowniez temat fabuly nie byl dla mnie specjalnie pociagajacy, ale walory filmu, plenery, zdjecia, swietna gra aktorska, ujecie tematu - przyczynily sie do zmiany mojej opinii z obejetno-niechetnej na entuzjastyczna. Kolejny fantastyczny "Ang Lee"!

Wybaczcie mi nadmiar "superlatywow" i niedobor racjonalnych argumetow - powinnam wiecej napisac o sposobie ujecia tematu, ale po spedzeniu dzis 10 godzin na uczelni + ponad dwoch w kinie jestem juz prawdziwym "zombi", niezdolnym do pisania z sensem. Pozdrawiam i polecam.
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 1 Mar 2006 01:18:55
Odpowiedz 
Brzmi zachecajaco. Osobiscie nie przepadam za tego rodzaju filmami, ale znam osobe, ktora je wrecz uwielbia i wlasnie dzisiaj sie zastanawialem nad wyborem filmu, ktory bym z nia obejrzal. Na pewno wezme pod uwage Brokeback Mountain!

Tobie moge poleciec inny dramat - jest swietny, ale juz stary (1998), wiec bardzo mozliwe, ze widzialas, skoro lubisz takie filmy. Mam na mysli film pt. Więzień nienawiści (American History X). Film po prostu miazdzy. Do tej pory tak wielkie wrazenie zrobily na mnie tylko pierwszy Saw (ogladany w srodku nocy, co prawda nie sam, ale reszta widowni cholernie sie bala) oraz dokument A Boy Whose Skin Fell Off. "Wiezen nienawisci" to film zostawiajacy czlowieka w nastroju podobnej mocy co po Pile, tyle ze w tym filmie nie ma jakichs straszydel czy odpilowywania sobie konczyny (no... jest jeden brutalny moment, ale niepokazany naturalistycznie). Po filmie po prostu nie da sie nie myslec o pewnych aspektach ludzkiej natury. Najgorsze jest to, ze tak straszne rzeczy drzemia w kazdym z nas i poniekad stanowia o naszym czlowieczenstwie. Film jest o zyjacym we wspolczesnym USA naziscie i jego rodzinie. Jego zachowania, wierzenia, ogromny zapal do robienia rzeczy, ktorych normalny czlowiek wydawaloby sie za nic by nie zrobil... wszystko to zostalo pokazane w bardzo wciagajacy i budzacy groze (ale, jak mowilem, nie poprzez hektolitry rozlanej krwi) sposob. Jednak w wyniku wstrzasajacych wydarzen wszystko sie w koncu obraca o 180 stopni. Ale nie jest to film z happy endem - zakonczenie jest... nie potrafie nawet tego opisac - czy nie pozostawia zadnych watpliwosci, czy odwrotnie - pozostawia same watpliwosci. Do tego swietna, wrecz wybitna gra Nortona - praktycznie ta jedna rola zapracowal sobie u mnie na miano jednego z najlepszych aktorow. Bardzo polecam, ale ostrzegam, ze nie jest to film na slodkie popoludnie, czy luzackie ogladanie .

/Sh1eldeR
Anonim
Anonimowy
#3 - Wysłana: 1 Mar 2006 21:29:07
Odpowiedz 
Polecam film Memento i Vanila Sky sa to filmy psychologiczne zamotane jak cholera dopiero w koncowce sie wszystko wyjasnia , swietne filmy
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Mar 2006 23:07:13
Odpowiedz 
Wszytkim ze spokojnym sumieniem moge polecić zeszłorocznego zdobywce Oscarów, film Clinta Eastwood: ,,Za wszelką cene". Film wbrew pozoru wcale nie jest o boksie, który jest tu jedynie punktem wyjścia do rozważań nad pewnymi wartościami i ideałami. Polecam każdemu kto lubi obrazy równie wzruszające co refleksyjne.
Anonim
Anonimowy
#5 - Wysłana: 6 Mar 2006 00:49:35
Odpowiedz 
No, "Za wszelka cene" jest swietne, swietna rola glownej postaci (Eastwood tez daje rade w starym, dobrym stylu). Tylko to cholernie smutna historia.

Vanilla Sky mnie osobiscie wkurzylo, bo to jest film typu: dzieja sie dziwne rzeczy, bardzo dziwne rzeczy, zastanawiasz sie jak to mozliwe, jak to powiazac i jak scenarzysci to odkreca zeby sie wydawalo logiczne... a na koncu okazuje sie ze to wszystko to kosmici czy cos takiego, a w ten sposob to mozna wyjasnic praktycznie kazda rzecz, wiec film traci dla mnie swoj urok.

Ale obsada gwiazdorska (Cruise, Cruz, Diaz), film ladnie nakrecony i moze i dobry... ale to zakonczenie, ktore wielu ludziom sie bardzo podoba, mnie tylko wkurzylo i pociagnelo film ostro w dol.

/Sh1eldeR
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Mar 2006 19:16:41
Odpowiedz 
Tylko to cholernie smutna historia

To prawda, ale taka ona właśnie ma być! Gdyby był to film utrzymany w konwencji Rokyego nikt nie zwrócił by na ów film najmniejszej uwagi. Bardzo dobrze, iż ,,Za wszelką..." zrobiony zostal tak jak go dziśmozemy podziwiać w innym wypadku była by to kolejna histori o boksie i życiowym nieudaczniku- w tym wypadku nieudaczniczce-, który w owym sporcie odnosi sukces, a tak otrzymaliśmy film, który jest...właśnie, cholernie przejmujący!
Evelin Siv
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Cze 2010 22:31:18 - Edytowany przez: Evelin Siv
Odpowiedz 
Chciałam założyć temat o filmach, które was ciekawią, ale znalazłam ten
Jakie filmy oglądaliście, które się wam podobały i polecacie? W jakich gatunkach preferujecie? Ja ostatnio obejrzałam film "Hachiko: A Dog's Story" z 2009 roku. Niezwykle wzruszający i przyznaję, że płakałam na nim (dwa razu, bo dwa razy obejrzałam). Polecam. Piękna muzyka, świetna gra aktorska, zrealizowany naprawdę moim zdaniem na wysokim poziomie. Mało teraz powstaje takich dobrych filmów poważnych, dlatego tym bardziej jestem zachwycona.
Adek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Cze 2010 23:22:28 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Mnie ostatnio wzięło na odświeżenie sobie serialu "Z archiwum X". 1 SEZON robi na mnie na nowo niesamowite wrażenie. Poza meczami popołudniowo-wieczornymi stanowi to dla mnie niezłe zwieńczenie dnia. Normalnie moze też nie jestem jakimś fanem piłki ale no MŚ to jednak impreza pewnej rangi więc od kiedy pamiętam to od zawsze śledzę, razem z ME.
A z filmami mam ostatnio tyły (już doba za krótka :giggle - żeby jeszcze spać nie trzeba było no to jeszcze. Znaczy teoretycznie można nie spać tylko potem się łazi za dnia otępiały jak BORG, Przymierzam się aczkolwiek do np "The new daughter" oraz nowej ekranizacji "Wilkołaka". Przyznam, że ostatnio troszkę treka zaniedbałem ale mówię już na wszystko to doba staje się za krótka.
Mav
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Lut 2013 00:59:22 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
End of Watch (PL - Bogowie ulicy )
http://www.filmweb.pl/film/Bogowie+ulicy-2012-6247 92

Oglądał ktoś? Dawno nie oglądałem tak dobrze zrealizowanego filmu. Scenariusz może nie jest jakiś wybitny, ale w tym filmie jest coś więcej niż tylko scenariusz - to świetna gra aktorska, ujęcia, muzyka, klimat oraz realizm. Ma w sobie to coś

PS. Przez ostatnie kłotliwe wydarzenia na forum, trochę się bałem odświeżać ten temat, ze względu na film, który jest opisany w otwierającym poście
Jo_anka
Użytkownik
#10 - Wysłana: 4 Lut 2013 01:28:29
Odpowiedz 
Mav:
ze względu na film, który jest opisany w otwierającym poście

Czyżbyśmy kołtunieli w postępie geometrycznym?!
Mav
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Lut 2013 02:59:57 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Odświeżyłem temat i od razu pojawiła się jego założycielka

Jo_anka:
Czyżbyśmy kołtunieli w postępie geometrycznym?!

Rozwiń myśl, bo nie wiem czy o temat homoseksualizmu chodzi i forumowe do niego podejście, czy może o mój domniemany strach przed filmem o gejach?
Jo_anka
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Lut 2013 19:54:49
Odpowiedz 
Mav:
Rozwiń myśl, bo nie wiem czy o temat homoseksualizmu chodzi i forumowe do niego podejście, czy może o mój domniemany strach przed filmem o gejach?

O wszystko ww. po trochu i sięga poza forum, vide spektakl rozgrywający się na Wiejskiej w ostatnich dniach...

Mit o 'polskiej tolerancji' został zweryfikowany w praktyce...

A jak słusznie zauważyła gdzieś na forum Eviva, tolerancja funkcjonuje tylko przy zachowaniu zasady wzajemności...
Mav
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Lut 2013 22:21:16 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Jo_anka:
Mit o 'polskiej tolerancji' został zweryfikowany w praktyce...

Chodzi Ci o te związki partnerskie? Nie śledzę tak ostatnio polityki. Co do tych związków partnerskich, to pretensje trzeba mieć do Kościoła, który nadal ma silną pozycje w Polsce. jak to ktoś powiedział, Polska jest ostatnim bastionem chrześcijaństwa w Europie Swoją drogą nieżli z nich hipokryci, bo pełno tam homoseksualistów... Ale wiadomo, że te związki partnerskie, abstrahując już od związanego z nimi wątku homoseksualnego, są zagrożeniem dla "klasycznych" ślubów kościelnych i cywilnych.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Lut 2013 22:56:31
Odpowiedz 
Mav

Ekhm... Troche za duzo aluzji do tego czy owego ostatnio wrzucasz...
Mav
Użytkownik
#15 - Wysłana: 5 Lut 2013 13:21:39
Odpowiedz 
Q__:
Ekhm... Troche za duzo aluzji do tego czy owego ostatnio wrzucasz...

No w sumie... Ostatnio na forum były trzy tematy, które generowały kłótnie i o których chcę się tu na jakiś czas zapomnieć, czyli homoseksualizm, religia i polityka. Tak się składa, ze ta moja wypowiedz dotyczy wszystkich trzech zagadnień i jeszcze jest to offtop w temacie filmowym

Kończę z tymi tematami na jakiś czas.
kordian
Użytkownik
#16 - Wysłana: 10 Lut 2013 12:58:56
Odpowiedz 
Film o dwóch kowbojach mnie znudził niebywale.

Ja natomiast polecam dość dziwny, Pillow Book.

A w ogóle przy okazji całe to gadanie o gejach jest totalnie bez sensu w forum poświęconym SF bądź co bądź.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 11 Lut 2013 14:08:36
Odpowiedz 
kordian

kordian:
całe to gadanie o gejach jest totalnie bez sensu w forum poświęconym SF bądź co bądź.

Really?
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1843&page=7#msg204278
Elaan
Użytkownik
#18 - Wysłana: 11 Lut 2013 19:30:48
Odpowiedz 
kordian:
Ja natomiast polecam dość dziwny, Pillow Book.

Ten tytuł przypomniał mi inny film, który widziałam tylko raz, bardzo dawno, i chętnie znów bym zobaczyła, by skonfrontować tamto wrażenie z obecnym.
Chodzi mi o film "The Illustrated Man" z 1969.
kordian
Użytkownik
#19 - Wysłana: 12 Lut 2013 09:45:43
Odpowiedz 
O, ciekawe
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 12 Lut 2013 10:04:46
Odpowiedz 
Elaan:
film "The Illustrated Man" z 1969.

Film według prozy Raya Bradbury'ego. W oryginale bym Ci go pewnie zdobyła, z tłumaczeniem mogłoby być krucho.
Elaan
Użytkownik
#21 - Wysłana: 12 Lut 2013 14:25:53
Odpowiedz 
Eviva:
W oryginale bym Ci go pewnie zdobyła, z tłumaczeniem mogłoby być krucho.

Dzięki za dobre chęci, ale w oryginale, czy po chińsku to byłoby dla mnie to samo.
Poszukam na Chomiku - jest tam sporo starych filmów.
Korrd
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Lut 2013 15:18:00
Odpowiedz 
Elaan:
film "The Illustrated Man" z 1969

I proszę, jest akcent trekowy. Muzykę komponował Jerry Goldsmith
tuvok
Użytkownik
#23 - Wysłana: 26 Cze 2013 23:54:39
Odpowiedz 
Polecam film pt: THE FOURTH KIND.
Jest to film oparty na faktach z Milla Jovovic.
Na alasce jest pewne male miasteczko w ktorym następują porwania przez kosmitów. UFO posługuje się jezykięm sumeru... trzyma klimat, więcej nie napisze bo spoilować nie będę.

tytul
Mav
Użytkownik
#24 - Wysłana: 27 Cze 2013 00:55:22 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
tuvok:
Jest to film oparty na faktach

Nie, to nie jest film oparty na faktach, on tylko udaje taki paradokument, taki byl plan, aby bylo straszniej. Zwykle oszustwo. Moze i popsuje niektorym film, bo sie tak nim nie przejma, ale wg mnie sa granice oszukiwania ludzi i ten film je przekroczyl
Elaan
Użytkownik
#25 - Wysłana: 27 Cze 2013 17:36:22
Odpowiedz 
Mav:
Nie, to nie jest film oparty na faktach, on tylko udaje taki paradokument

Coś jak "Blair Witch Project"? Choć tego filmu akurat bym nie poleciła. Wielu się nim zachwycało, ale mnie wydał się zwyczajnie nudny.
Za to poleciłabym film zupełnie inny: "Między piekłem a niebem" [tytuł oryginalny "What dreams may come"].
Film jest poruszający, piękny plastycznie, no i dobrze zagrał tam Robin Williams.
Godny obejrzenia jest też "Człowiek-słoń" Davida Lyncha. Film biograficzny, ale to absolutna klasyka.
Arek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Lip 2013 21:07:23 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
Ja od siebie polecę Iluzję [now you see me]. Może jakieś ambitne kino to nie jest, ale jeden z niewielu nowych filmów który nie jest nadmiernie przeładowany akcją i efektami, a do tego nie jest głupawy i wulgarny. Jak dla mnie fajny film rozrywkowy [chociaż raczej tylko na 1 raz] I co ważniejsze, to pierwszy od dłuższego czasu nowy film który mi się podobał :D
tuvix
Użytkownik
#27 - Wysłana: 16 Lip 2013 00:54:41
Odpowiedz 
The Perks of Being a Wallflower. Gorąco polecam. Najlepszy film jaki widziałem w tym roku, a sporo oglądam.
MarcinK
Użytkownik
#28 - Wysłana: 19 Lip 2013 12:08:13
Odpowiedz 
Mogę wszystkim polecić świetny film "Życzenie Śmierci", z jednej strony to typowe kino zemsty ale z drugiej poważny dramat który daje dużo do myślenia. Czy dzięki broni czujemy się bezpieczniej? Czy czasem lepiej wybrać mniejsze zło by pozbyć się większego?
mozg_kl2
Użytkownik
#29 - Wysłana: 19 Lip 2013 19:19:32
Odpowiedz 
tuvok

Bardzo fajni film. Polecam, świetnie sie ogląda.
Mav
Użytkownik
#30 - Wysłana: 31 Sier 2014 14:53:12 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Obejrzałem wczoraj "The Right Stuff", wersja 180 minutowa. Takich filmów się dzisiaj już nie robi. Żadnych przebajerowanych, wciśniętych na siłę, sztucznych efektów komputerowych. Żadnego siłowania się, aby zadowolić jak najwięcej widzów. Żadnego ciśnienia na ciągłą akcje, by czasem ktoś w kinie się nie nudził. Po porostu kawał dobrego filmu o czymś.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Filmy godne polecenia - nie koniecznie SF

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!