USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / [WIADOMOSCI] HOLOGRAMY to juz nie fikcja!!!

Autor Wiadomość
holodeck
Anonimowy
#1 - Wysłana: 10 Lut 2006 21:45:48
Odpowiedz 
Japoński projektor 3D
Naukowcy z japońskiego Narodowego Instytutu Zaawansowanych Nauk Przemysłowych i Technologii (AIST) stworzyli projektor obiektów trójwymiarowych. Ich urządzenie jest w stanie wyświetlić trójwymiarowy obraz w powietrzu.

Obraz pokazywany jest na wysokości 2-3 metrów nad powierzchnią ziemi. Uzyskano go dzięki wysyłaniu w konkretne punkty w przestrzeni azotu i tlenu. W efekcie powstaje świecąca na biało plazma, która tworzy obraz. Jego wyświetlaniu towarzyszy seria drobnych eksplozji. Japońscy naukowcy twierdzą, że można ulepszyć wykorzystywane w projektorze lasery, tak by móc wyświetlać obrazy w większej przestrzeni i większej liczbie kolorów.
Ich zdaniem urządzenie sprawdzi się w reklamie i podczas pokazów pirotechnicznych.

Źródło:
http://newsroom.chip.pl/news_165478.html
szwagier
Użytkownik
#2 - Wysłana: 11 Lut 2006 00:38:15
Odpowiedz 
Może jednak prawdziwa jest moja optymistyczna teza że tesciowa to tylko hologram
nowy10
Anonimowy
#3 - Wysłana: 14 Lip 2006 09:45:49
Odpowiedz 
he he a to dobre
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 14 Lip 2006 09:56:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
dobra wiadomość, ale do holodeku, w którym wszystko będzie w dotyku jak żywe trochę jeszcze daleko...

holodeck

Zapraszam do rejestracji .
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 14 Lip 2006 13:47:03
Odpowiedz 
dobra wiadomość, ale do holodeku, w którym wszystko będzie w dotyku jak żywe trochę jeszcze daleko...

Q__, jesteś niekonsekwentny. W temacie "Mars" twierdzisz niemalże, że potrafimy terraformować obce planety, a tu nagle do holodeku droga daleka?
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 14 Lip 2006 13:55:22
Odpowiedz 
Jurgen

1. Terraforming ma zająć ponad 100 lat
2. Pomysł na przeprowadzenie terraformingu już mamy, natomiast na tworzenie niestabilnej materii używanej w holodeku w ST nie...
3. Twierdzę, że rozpocząć terraforming należy w tym 10 leciu, ale zanim go skończymy może i holodek zdąży powstać...
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 14 Lip 2006 14:07:07
Odpowiedz 
niestabilnej materii

? Niestabilnej?
Jurgen
Moderator
#8 - Wysłana: 14 Lip 2006 14:13:07
Odpowiedz 
1. Terraforming ma zająć ponad 100 lat

Nie chyciałbym Cię zasmucić, Q, ale nie mamy nawet technologii, żeby zacząć ten proces. Co ja mówię, nie mamy technologii, żeby na tego Marsa wysłać ludzi.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 14 Lip 2006 14:16:51
Odpowiedz 
Pah Wraith

W holodeku syntetyzowana jest specyficzna syntetyczna materia, która istnieje tak długo, jak długo program holodeku jej to każe:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Holodeck

Jurgen

nie mamy nawet technologii, żeby zacząć ten proces. Co ja mówię, nie mamy technologii, żeby na tego Marsa wysłać ludz

Poczytaj "Czas Marsa" Roberta Zubrina i "Śniegi Olimpu" (to nie SF) Arthura C. Clarke'a.
Jurgen
Moderator
#10 - Wysłana: 14 Lip 2006 14:58:27
Odpowiedz 
Poczytaj "Czas Marsa" Roberta Zubrina i "Śniegi Olimpu" (to nie SF) Arthura C. Clarke'a.

Q__, to nie jest rzeczywistość!!! Na razie ani Amerykanie, ani Europejczycy, ani Rosjanie ani Chińczycy (o innych już nie wspominając) nie mają w planach na najbliższe 10 lat lotu załogowego na Marsa, a co dopiero terraformowania!
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 14 Lip 2006 15:06:21
Odpowiedz 
Jurgen

to nie jest rzeczywistość!!!

Wiem, ale są to całkiem realne możliwości... Czy korzysta się z nich to już insza inszość...
Christof
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Lip 2006 16:06:26
Odpowiedz 
Ciekawe, ale z opisu wynika, że bardziej to przypomina przekazy holograficzne z GW niż holodeck. Co i tak nie zmienia faktu, że osiągnięcie tego robi wrażenie.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 14 Lip 2006 16:25:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
z opisu wynika, że bardziej to przypomina przekazy holograficzne z GW

Tak czy owak SF wprowadzona w życie...

osiągnięcie tego robi wrażenie.

Oczywiście, że tak, choc zrobili tu dziś ze mnie dyżurnego pesymistę...
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 14 Lip 2006 19:35:09
Odpowiedz 
Oczywiście, że tak, choc zrobili tu dziś ze mnie dyżurnego pesymistę...

Chyba nie chodzi Ci o mnie, Q? Jak dla mnie, to jesteś niepoprawnym optymistą.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 14 Lip 2006 20:13:27
Odpowiedz 
Jurgen

Jak widać, nikomu się nie dogodzi, ci widzą optymistę, tamci pesymistę, może po prostu jestem realistą
morfeusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Lip 2006 21:01:14
Odpowiedz 
ja osobiście uważam że w dobie takiego jaki dokonuje się w dziedzinie koputerów mozemy się spodziewaćza za naszego życia hologramów może nie takich jak z ST a juz napewno jakiś
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 14 Lip 2006 21:10:09
Odpowiedz 
morfeusz

Jako niepoprawny optymista mam nadzieję dożyć nawet czasów pierwszych AI.
morfeusz
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Lip 2006 21:21:06
Odpowiedz 
albo i lepiej nie dożyć bo doczekamy sie tego co zostało przedstawione w "Matriksie"
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 14 Lip 2006 21:27:16
Odpowiedz 
morfeusz

Jak wiadomo jestem optymistą, zresztą czy życie w "Matrixie" było takie złe skoro Cypher wolał je od realności
morfeusz
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Lip 2006 21:49:34
Odpowiedz 
on był jeden który wolał fikcje od rzeczywistości
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 14 Lip 2006 22:41:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
morfeusz

on był jeden który wolał fikcje od rzeczywistości

Tym bardziej więc możan uznać, że rzeczywistość w "Matrixie" nie była taka zła, zresztą człowiek jak świnia, do wszystkiego się przyzwyczai...

A poważnie: wydaje mi się, że technologie które nam od lat zapowiada SF wejdą w końcu w życie (news w tym topicu dowodem), lecz ich użycie nie będzie nas wcale tak gnębić jak to usiłują przedstawiać niektórzy cyberpunkowcy... Skądinad zdarza się przecież i cyberpunk optymistyczny, a nawet tak hurraoptymistyczny jak twórczość G. Egana na której tle nawet wizje ze ST mogą wydawać się i mało odważne i mało optymistyczne
Raptor 16
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Lip 2006 17:42:50
Odpowiedz 
patrzcie na to : URL
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 15 Lip 2006 18:14:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Raptor 16

Baron Harkonnen by się ucieszył
mikus1978
Użytkownik
#24 - Wysłana: 13 Sty 2008 01:30:46
Odpowiedz 
Źródło:
http://newsroom.chip.pl/news_165478.html

w tym newsroomi.chip.pl jako źródło podana jest jpońska strona, więc nie dowiemy się nic więcej chyba ze ktos znalazł więcej informacji lub zna japoński :/
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 13 Sty 2008 03:48:29
Odpowiedz 
mikus1978

w tym newsroomi.chip.pl jako źródło podana jest jpońska strona, więc nie dowiemy się nic więcej chyba ze ktos znalazł więcej informacji lub zna japoński

Darowanemu koniowi...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#26 - Wysłana: 13 Sty 2008 18:26:48
Odpowiedz 
Jurgen
nie mamy technologii, żeby na tego Marsa wysłać ludzi

Technicznie (i teoretycznie) mamy- nie mamy tylko technologii, zapobiegająej by ludzie, któych tam wyslemy nie pozabijali się nawzajem.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 13 Sty 2008 19:01:06
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Technicznie (i teoretycznie) mamy- nie mamy tylko technologii, zapobiegająej by ludzie, któych tam wyslemy nie pozabijali się nawzajem.

Ha... "Czerwony Mars" z sequelami się przypomina...

USS Phoenix forum / Różności / [WIADOMOSCI] HOLOGRAMY to juz nie fikcja!!!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!