USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "Kroniki..." pardon, "Opowieści z Narnii" :)

Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Sty 2006 01:24:59
Odpowiedz 
Dzisiaj, a raczej wczoraj wieczorem obejrzałem tę ekranizację i muszę przyznać, że jest w mojej opinii bardzo udana. Szedłem na ten film z ogromnymi oczekiwaniami, jako że książki i serial BBC to wciąż żywe wspomnienia z mojego dzieciństwa i muszę przyznać, że się nie zawiodłem.

Mocne wejście (jeden mój znajomy myślał, że weszliśmy na zły seans ), atmosfera zagrożenia, potem szybkie uspokojenie, klimat starego, tajemniczego domostwa no i przepiękna Narnia... Wspaniała przygoda, łagodny klimat, rewelacyjna baśń.

Gorąco polecam wszystkim tym, którzy mają w sobie duszę dziecka
szwagier
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Sty 2006 01:31:24
Odpowiedz 
Narnia to obok treka wspomnienie dzieciństwa i to co wywarło na mnie duży wpływ. Mam zamiar wybrać się na ten film.
James T Kirk
Użytkownik
#3 - Wysłana: 17 Sty 2006 19:59:03
Odpowiedz 
W odcinku ,,11:59,, VOY, kiedy Kaśka wchodzi do księgarnii Janewaya w 7 minucie i 4 sekundzie widac naprzeciwko niej wiszacą na ścianie mapę Narnii.
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 17 Sty 2006 20:05:06
Odpowiedz 
czyli fajne?
bo kumpel opowiadał że dość naiwne i krótkie...?
ale nic niedlugo nadrobie wszystkie kinowe zaległosci to sie przekonam na własnej skórze ;]
James T Kirk
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Sty 2006 20:08:32
Odpowiedz 
Zanim zaczną grać u mnie w Piotrkowie, to bede rył do sesji ;/ i obejrze ale pirata.
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 17 Sty 2006 21:45:07
Odpowiedz 
czyli fajne?
bo kumpel opowiadał że dość naiwne i krótkie...?

Krótkie? Być może...

Naiwne? Oczywiście że tak, w końcu to opowieść dla dzieci. W kinie od razu trzeba się nastawić na odpowiedni klimat.

obejrze ale pirata

Nie warto, o tyle, że traci się całą widowiskowość. Ja odradzam
Wookie
Użytkownik
#7 - Wysłana: 17 Sty 2006 22:13:53
Odpowiedz 
Pah Wraith ma racje ogladanie tego filmu w kinie to na prawde niezle przezycie, efekt jest super. Co do dlugosci filmu to rzeczywiscie te 140 min przelecialo mi jak by to bylo teleportowanie z orbity na powierzchnie planety
szwagier
Użytkownik
#8 - Wysłana: 17 Sty 2006 22:51:06
Odpowiedz 
James T. Kirk z EP jesteś?
James T Kirk
Użytkownik
#9 - Wysłana: 17 Sty 2006 23:33:41
Odpowiedz 
EP

A co oznacza ten skrót?
szwagier
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Sty 2006 00:21:46
Odpowiedz 
A co oznacza ten skrót?

Ten skrót oznacza rejestracje Piotrkowa Trybunalskiego, chyba że jesteś z Piotrkowa Kujawskiego?
James T Kirk
Użytkownik
#11 - Wysłana: 18 Sty 2006 14:11:58
Odpowiedz 
Aha, no tak. Nie, jestem z Piotkowa Trybunalskiego-,,wielkiej metropolii,, której prezydent siedział w wiezieniu a liczba hipermarketów przekracza liczbe mieszkańców.
Dyplomata
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Sty 2006 14:37:33
Odpowiedz 
w mojej opinii bardzo udana

Czy jest tak dobra , jak wspomniany serial ?
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Sty 2006 16:40:57
Odpowiedz 
Dobre pytanie, niestety serial to dla mnie tylko ogólne wpsomnienie klimatu. Ciekawi mnie, czy gdybym obejrzał ten serial teraz, czy by mi się spodobał...
szwagier
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Sty 2006 16:51:45
Odpowiedz 
Dobre pytanie, niestety serial to dla mnie tylko ogólne wpsomnienie klimatu. Ciekawi mnie, czy gdybym obejrzał ten serial teraz, czy by mi się spodobał...

Dokładnie. Pamiętam to mgliście z wczesnego dzieciństwa i jak byłem tym zafascynowany, nie mam natomiast pojęcia jakbym odebrał to teraz.

Aha, no tak. Nie, jestem z Piotkowa Trybunalskiego-,,wielkiej metropolii,, której prezydent siedział w wiezieniu a liczba hipermarketów przekracza liczbe mieszkańców.

To ziomek jesteś W najbliższym czasie mnie czekają liczne pobyty w prastarym Grodzie Trybunalskim, z racji tego że mam robić przewodnik o nim. Więc będzie bieganie po urzędach i muzeach. Chętnie bym umieścił w nim trekerów piotrkowskich ale góra się pewnie nie zgodzi
James T Kirk
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Sty 2006 18:48:52
Odpowiedz 
Więc będzie bieganie po urzędach i muzeach. Chętnie bym umieścił w nim trekerów piotrkowskich ale góra się pewnie nie zgodzi

No to mozesz nawet trzech trekowców policzyc -mnie, kumpla co ma ma 30 lat i mojego znajomego byłego milicjanta pana Zbyszka. Koles podchodzi pod 50-tke ale na treku sie zna.
ZXSpectrum
Anonimowy
#16 - Wysłana: 18 Sty 2006 19:29:58
Odpowiedz 
Pah Wraith: Gorąco polecam wszystkim tym, którzy mają w sobie duszę dziecka

duże dziecko, pewnie siusiasz do łózka jeszcze?
James T Kirk
Użytkownik
#17 - Wysłana: 18 Sty 2006 19:57:06
Odpowiedz 
duże dziecko, pewnie siusiasz do łózka jeszcze?

Troche więcej kultury, i spostrzegawczosci ZXSpectrum. Nie zauwazyłes ze Pah Wraith dał na koncu swojej wypowiedzi buźke co zmienia jej znaczenie.

Szwagier

Skoro piszesz przewodnik o Pitrkowie, to moge ci powiedziec o kilku ciekawych miejscach:
-na skrzyżowaniu ul Słowackiego i Placu Kosciuszki znajduje sie księgarnia ,,,Na Rogu,,. Bezpśrednio nad nią znajduje sie mieszkanie gdzie urodził sie Stefan ,,Grot,, Rowecki
-na rynku piotrkowskim znajduje sie restauracja ,,U Bony,,. Tam mieszkała rzeczona królowa.
-na tym samym ryneczku w miejscu gdzie znajduje sie sklep muzyczny, obuwniczy i kolejna ksiegarnia znajdował sie podobno znany na cały kraj Dom Publiczny
-przy ulicy Zamkowej, znajduje sie zameczek przerobiony na muzeum. Podobno to do niego Zygmunt August przywoził Barbare Radziwiłłowna i ,,ganiał,,( w wiadomym celu )po jego komnatach.
szwagier
Użytkownik
#18 - Wysłana: 18 Sty 2006 23:36:40
Odpowiedz 
Dzięki, takich rzeczy nie wiedziałem Przydadzą sie
Jinn
Użytkownik
#19 - Wysłana: 18 Sty 2006 23:38:29
Odpowiedz 
A wracając do Narni.
Lepszy serial czy film?
To jednak bardziej podobał mi się serial.
Ta scena bitwy w filmie jakoś kiepska była. Dużo efektów i tyle.
I nie pasuje mi to do małych dzieci.
Lepszy był serial, bardziej rozbudowany i trzymający się książki.
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Sty 2006 00:14:49
Odpowiedz 
I nie pasuje mi to do małych dzieci.

Dlaczego? Dzieciaki tam wiele nie powalczyły: Suzan i Lucy nie było na placu boju, Edward zbiegł ze wzgórza pewnie w połowie walki, zostaje Piotr, który był jednak ciut straszy a poza tym uczył się pewnie u najlepszych. Co do walki Piotra z Wiedźmą, odniosłem wrażenie, że ta ostatnia bawi się z nim, bo wie, że bitwa jest wygrana z jej strony, dopiero na końcu pokazuje na co ją stać (no ale... )

Lepszy był serial, bardziej rozbudowany i trzymający się książki.

No, cóż, już dłuższy ten film być nie mógł, dzieciarnia by nie wysiedziała...
Pah Wraith
Użytkownik
#21 - Wysłana: 20 Sty 2006 01:14:18
Odpowiedz 
A jeszcze co do szermierki, to mój kumpel zwrócił mi uwagę na to, że Piotr z początku trzyma miecz niczym pistolet. Ciekawe, czy to zamierzony efekt...
mozg_kl2
Użytkownik
#22 - Wysłana: 3 Paź 2018 19:24:51
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 3 Paź 2018 20:56:56
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
/opowiesci-z-narni i-netflix-stworzy-filmy-i-seriale

Narnia - podejście trzecie. Z jednej strony cieszy perspektywa, że ktoś ekranizuje klasykę (i jeszcze chce ją sfilmować do końca). Z drugiej strony - pojawiają się te same wątpliwości, co w wypadku LotR (zwł., że serial BBC - choć miejscami archaiczny formalnie, siłą rzeczy - był naprawdę udany, a znów filmy wywiązały się z roli ilustracyjnej).
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 29 Paź 2019 17:25:29
Odpowiedz 

USS Phoenix forum / Różności / "Kroniki..." pardon, "Opowieści z Narnii" :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!