USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Co to za film?

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Sty 2006 15:48:33
Odpowiedz 
Akcja toczy sie w 20-leciu miedzy wojennym na pokładzie małego statku rzecznego US Navy. Pływa on chyba w chinach. Statek próbuje sie dokąs przedrzec, pokonują zaporę na rzece ale niestety musza przeczekac zime gdyz rzeka zamarzła. Potem musza jedna wrócic by odbic pare osób (nie pamietam dokładnie). Na koncu ginie główny bohater.
Jesli dobrze pamietam to był rok 1923.

Ktos kojazy ten film, było on emitowany chyba na TVN w weekend pare lat temu.
cezary
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Sty 2006 18:11:33
Odpowiedz 
na TVN w weekend pare lat temu.

lol a w ktory miesiac?

heh sorka, nie wiem o jaki film chodzi, ale fajny text "w weekend pare lat temu"
Barusz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Sty 2006 19:02:10
Odpowiedz 
Za mało danych. Spróbuj przypomnieć sobie kogoś z obsady.
Slovaak
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Sty 2006 19:49:15 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Być może główną role odgrywa Steve McQueen. Głowny bohater zdaje sie jest na pokładzie w ramach kary - albo slużba albo wiezienie.

http://www.leninimports.com/steve_mcqueen_gallery_4.jpg
Barusz
Użytkownik
#5 - Wysłana: 6 Sty 2006 15:17:18
Odpowiedz 
Wpisz hasło steve mcqueen do wyszukiwarki na http://www.imdb.com i sprawdzaj filmy
Slovaak
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Sty 2006 23:57:54 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Znalazłem

http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=10836#10836

...troche namieszałem z opisem
Doctor_Who
Użytkownik
#7 - Wysłana: 4 Lip 2008 09:27:41
Odpowiedz 
Może ktoś przegapił, więc spróbuję jeszcze raz - jeśli tym razem nikt nie będzie wiedział, to sobie odpuszczę :

Był jeszcze jeden film, który mi przypadł do gustu o Korei (a może to był już Wietnam, głowy nie dam), na VHS miał tytuł "Bohater mimo woli", a za nic nie mogę go teraz znaleźć na DVD.

Po wpisaniu tytułu Filmweb wypluwa mi zupełnie inny film, jakąś niemiecką komedyjkę (na określenie "niemiecka komedia" już się boję ) - zupełnie nie pamiętam jaki był tytuł oryginalny tamtego obrazu.

Właśnie w tym problem, że oglądałem go n→∞ lat temu, więc nie chcę nic namieszać, żeby nie sprowadzić Was na manowce. Pamiętam, że akcja na 80% działa się w Korei, humor był dość MASHowy (żarty o grzybicy stóp i Bobie Hopie), żołnierze mieli zdobyć wzgórze, skierowano ich przez pomyłkę nie tam gdzie trzeba, byli prawie straceni, jeden nawiązał kontakt przez radio zastrzelonego azjaty (tutaj nie jestem pewny) - to właściwie wszystko...

Prawie na pewno preinaczyłem połowę faktów, ale zrozumcie...
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 4 Lip 2008 12:30:01
Odpowiedz 
Doctor_Who

Prawie na pewno preinaczyłem połowę faktów, ale zrozumcie...

BTW: niedawno kumpela streszczała mi "Lost in Space" tak, że (znajac świetnie ten film) byłem przekonany, że opowiada mi jakiś tandetny horror o pająkach
Doctor_Who
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Lip 2008 15:44:05
Odpowiedz 
Q__

jakiś tandetny horror o pająkach

Nie cierpię pająków i za każdym razem kiedy oglądam film typu "Atak pająków" to cieszę się z posiadania świadomości, że od strony biologicznej taki twór nie ma racji bytu... (płucothawki by nie wyrobiły "obsługi" takiego wielkiego organizmu, nie mówiąc już o ciężarze ciała itp.)...
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Lip 2008 16:17:59
Odpowiedz 
Doctor_Who

Nie cierpię pająków i za każdym razem kiedy oglądam film typu "Atak pająków" to cieszę się z posiadania świadomości, że od strony biologicznej taki twór nie ma racji bytu... (płucothawki by nie wyrobiły "obsługi" takiego wielkiego organizmu, nie mówiąc już o ciężarze ciała itp.)...

Amnie pająki fascynują, ale horrory o nich odrzucaja głupotą.
Doctor_Who
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Lip 2008 16:29:46
Odpowiedz 
Q__

mnie pająki fascynują, ale horrory o nich odrzucaja głupotą

Wszelkie filmy o gigantycznych pajęczakach typu "Pająki 2 Morski Koszmar" są takie głupie, że aż śmieszne, ale taka na przykład "Arachnofobia" ma w sobie elementy nieco czarnej komedii...
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 4 Lip 2008 16:36:30
Odpowiedz 
Doctor_Who

ale taka na przykład "Arachnofobia" ma w sobie elementy nieco czarnej komedii...

Bo ze stajni Spielbergawyszła, a on nawet jak tandetę tworzy to zwykle (poza "Wojną śiwatów") strawną.
Bashir
Moderator
#13 - Wysłana: 7 Lip 2008 20:42:55
Odpowiedz 
Doctor_Who

próbowałeś pytać tutaj --> http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,16727.0 .html ??
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 7 Lip 2008 22:56:14
Odpowiedz 
Bashir

próbowałeś pytać tutaj

Są jeszcze fora: "Nowej Fantastyki", "Fahrenheita"...
Doctor_Who
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Lip 2008 23:29:23
Odpowiedz 
Q__

Są jeszcze fora: "Nowej Fantastyki", "Fahrenheita"...

Ale to nie była fantastyka .
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 8 Lip 2008 00:03:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Ale to nie była fantastyka

Touche! Chciałem się popisać mądroscią, a nie przeczytałem początku topicu... To przez te upały...
Doctor_Who
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Lip 2008 00:05:40
Odpowiedz 
Może tow... e... kolega Dragon podrzuci linka do jakiegoś dobrego forum o filmach wojennych .
Dragon
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Lip 2008 15:32:16
Odpowiedz 
Doctor_Who
Po co szlajać gdzie indziej, może otworzę takowy topic
Doctor_Who
Użytkownik
#19 - Wysłana: 8 Lip 2008 16:08:18
Odpowiedz 
Dragon

Ale najwidoczniej tu nikt nie zna tego tytułu...
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 8 Lip 2008 18:03:29
Odpowiedz 
Dragon
Doctor_Who

Ale najwidoczniej tu nikt nie zna tego tytułu...

Proponuję zrobienie jednego i drugiego. Podanie stosownego linka i założenie topicu w różnościach. (Jak mówiłem: lubię klimaty militarne, tylko akurat nie w Treku.)
osiol
Użytkownik
#21 - Wysłana: 8 Lip 2008 23:45:22
Odpowiedz 
A moze ktos kojarzy tytuł czarno białego filmu o domniemanej wojnie USA z ZSSR? Ten film był 3, 4 lata temu na TVN lub TVN 7.
Doctor_Who
Użytkownik
#22 - Wysłana: 2 Lis 2018 15:33:30 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Tak w ogóle to dawno znalazłem tytuł tamtego poszukiwanego dekadę temu filmu, chodzi o Reluctant heroes.

Ale przypomniał mi się jeszcze jeden podobny gatunkowo film.

Akcja działa się prawdopodobnie podczas wojny w Wietnamie lub Korei i opowiadała o oddziale, który przygarnął dwoje azjatyckich dzieci (sieroty?), chyba chłopca i dziewczynkę. Okładka kasety wideo była wykonana w formie karykatury. Rysunek przedstawiał wojskowy pojazd - jakiś czołg lub dżip, a siedzących w nim pasażerów z dużymi głowami, jak to na karykaturach. Chyba jedno z owych dzieci mogło na tym obrazku strzelać z procy, ale głowy nie dam. Było trochę wesoło, ale i tragicznie (nie jestem pewien, ale może jedno z tych dzieci zginęło ? ), nieco jak w MASHu. Jeśli komuś się rzuciła w oczy taka okładka VHS to proszę o odzew.

Poszukiwałbym również pomocy w identyfikacji pewnej zagranicznej animacji, nawet nie puszczanej na polskiej stacji. Z góry uprzedzam - będzie level hard.

Otóż było to w czasach mojego pierwszego odbiornika satelitarnego, który odbierał wyłącznie stacje zagraniczne. To były gdzieś lata 1989-1992. Pewnego dnia, skacząc po kanałach i bawiąc się częstotliwościami na pilocie, natrafiłem na urywek pewnej animacji. Nie pamiętam w jakim języku nadawała ta stacja, lub co bardziej prawdopodobne nie potrafiłem go jako dziecko zidentyfikować, zresztą to byłby słaby trop, gdyż kreskówka mogła być wyprodukowana w zupełnie innym kraju i potem zdubbingowana na inny język. Gdybym miał obstawiać w ciemno, spekulowałbym, że to była produkcja japońska, może francuska lub amerykańska. Ale to zupełny strzał w ciemno. Nie podam żadnych szczegółów na temat fabuły z racji, że nie rozumiałem nic w ząb co postacie mówią. Kojarzę tylko wygląd postaci i jedną scenę. Bohaterami, których pamiętam były dwie szafirowo-niebieskawe humanoidalne postaci, męska i żeńska. Mogły to być jakieś roboty lub kosmici, albo inne nie-ludzkie istoty. Kojarzyły mi się trochę z droidami w wtylu C-3PO, ale miały płynniejsze, ludzkie ruchy i mimikę. Proporcje ciała posiadały realistyczne. Raczej bez włosów. Mogły im towarzyszyć latające kwadratowe robociki i pewien stwór, który nie posiadał nóg i poruszał się chodząc na rękach. Tych ostatnich postaci nie jestem pewien i mogły one mi się przypałętać z zupełnie innej bajki lub komiksu. Pamięć to zdradliwa bestia. Teraz będzie clou programu - otóż w scenie, o której pisałem, jedna z postaci obchodziła dookoła pomieszczenie (sceneria wyglądała na jakieś komnaty lub ruiny, nie jestem pewien) i tam gdzie przystanęła, spod jej kończyn biegły na posadzce czerwone linie, które po połączeniu się w całość UŁOŻYŁY SIĘ W NAJPRAWDZIWSZY PENTAGRAM! Tego jestem pewien, bo to był pierwszy raz kiedy zobaczyłem taki symbol w życiu - a przynajmniej pierwszy raz, który zapamiętałem. Dlatego też obstawiałem Japonię, bo zachodnie bajki raczej by czegoś takiego nie przepuściły, zwłaszcza w tamtych latach. Oczywiście możliwe jest też, że animacja NIE była przeznaczona dla dzieci, ale widziałem ją rankiem lub wczesnym popołudniem z powodu różnicy stref czasowych. Ale nie przypominam sobie żadnych scen "ten tego", więc raczej nie. Ciekaw jestem, czy ktokolwiek natknął się na coś podobnego. Byłbym dozgonnie wdzięczny, bo nie daje mi to spokoju od ćwierć wieku.

Mam jeszcze zagadkę niefilmową, ale nie chcę już mnożyć wątków, więc piszę tu.

W latach 90. był wielki szał na takie pstrokate kolorowe plansze, trzeba było się w nie długo wpatrywać, aż się zobaczy jakiś obrazek (mnie się nigdy nie udawało). Pokazywali je chyba w programach typu Teleranek czy 5-10-15, a może i w jakiejś prasie młodzieżowej. To musiało być modne na całym świecie, bo pamiętam jak na RTL 7 brytyjski komik Jasper Carrott w jednym skeczu też się z tego fenomenu naśmiewał. Jak to się ''fachowo'' nazywało?

USS Phoenix forum / Różności / Co to za film?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!