USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Trekker prosi o pomoc

Autor Wiadomość
Loutus of Borg
Anonimowy
#1 - Wysłana: 30 Lis 2005 18:12:26
Odpowiedz 
Cóż... Muszę kolegów forumowiczów poprosić o pomoc w pewnej naprawdę dla mnie ważnej sprawie.
Ściągnąłem z pewnej strony o St słownik angielsko klingoński. Służył mi on dobrze, ale mam dysk po formacie i.. nie mogę znaelśc owej strony. Czy ktoś nie wie, gdzie mozna znaeśc taki program?
WarLock II
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Lis 2005 20:15:09
Odpowiedz 
Podobny programik znajduje się na IKC Bor'Tas.
Locutus of Borg
Anonimowy
#3 - Wysłana: 2 Gru 2005 12:14:21
Odpowiedz 
Dziękuję koledze... Dzieki niemu udalo mi się przeprowadzic akcję uświadamiającą w szkole... Cała lekcja z językiem klingońskim i szóstka na jej konice za najoryginalniejszy pomysł... hehe..
Jeszcze raz dziękuję.
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 2 Gru 2005 12:26:30
Odpowiedz 
Cała lekcja z językiem klingońskim
A na jakiejż to lekcji można propagować język klingoński, jeżeli wolno kolegę spytać?
"Za moich czasów" to by raczej było nie do pomyślenia. Całe szczęście, że "Wy młodzi" macie lepiej...
WarLock II
Użytkownik
#5 - Wysłana: 2 Gru 2005 12:34:34
Odpowiedz 
Dziękuję koledze...

Bardzo proszę - cieszę się że się przydało

A na jakiejż to lekcji można propagować język klingoński, jeżeli wolno kolegę spytać?

Również jestem baaardzo ciekawy - czekamy na odp.!!
elbereth
Moderator
#6 - Wysłana: 2 Gru 2005 21:39:14 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
na jakiejż to lekcji można propagować język klingoński, jeżeli wolno kolegę spytać?

Lekcji języka klingońskiego oczywiście
Locutus of Borg
Anonimowy
#7 - Wysłana: 4 Gru 2005 10:47:05
Odpowiedz 
Odpowiem krótko- polski.
Anonim
Anonimowy
#8 - Wysłana: 5 Gru 2005 13:06:07
Odpowiedz 
Odpowiem krótko- polski.
No faktycznie króko....
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Gru 2005 00:30:56
Odpowiedz 
Poszukuję I wydania "Małego Księcia" jakie ukazało się w Polsce, z 1958 roku. Zapłacę niemal każdą cenę , ale jest w tym zonk, a nawet dwa:

- książka musi być w idealnym stanie , tyczy się to zarówno obwoluty jak i wnętrza,
- książkę muszę mieć w ręku przed wieczorem tego wtorku , czyli 13.12.2005 w Krakowie.

Sprawa jest nietypowa, ale jestem zdesperowany, bo chodzi o śmierć i życie...

Jakby co, to piszcie gg 3050530 lub pah_wraith@interia.pl
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 17 Sty 2006 20:26:51
Odpowiedz 
No, dobrze, ostatni się nie udało, ale tym razem liczę na jakiś odzew Chodzi mi o identyfikacje następujących obrazów malarstwa chińskiego, jakieś informacje o nich, może lepsze reprodukcje...

Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 17 Sty 2006 20:29:11
Odpowiedz 
Z góry dziękuję za pomoc, ja szukałem pół dnia bez rezultatu, a sprawa jest że tak powiem gardłowa Może ktoś z Was zna jakieś ciekawe źródła informacji o malarstwie chińskim?

PS Dwa posty pod sobą, bo podczas edycji znikają kody miniaturek ImigeShacka. Przepraszam za to
WarLock II
Użytkownik
#12 - Wysłana: 17 Sty 2006 22:34:06
Odpowiedz 
Oto, co udało mi się wygrzebać w necie mam nadzieje, że trochę pomoże. Jak dobrze pójdzie to jutro będę miał jeszcze jakieś informacje na temat tych obrazów.
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Sty 2006 23:34:52
Odpowiedz 
Dzięki za tego linka. Jakbyś dał radę wygrzebać info o tych obrazkach to miałbyś u mnie naprawdę duże romulańskie bez pianki
WarLock II
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Sty 2006 19:30:18
Odpowiedz 
Przykro mi, ale nie udało mi się nic więcej ustalić odnośnie obrazów, ogólnie trudno jest znaleźć coś konkretnego na temat chińskiego malarstwa tradycyjnego.

Jedyne, co mogę doradzić to żebyś wybrał się do jakiejś dużej księgarni czy biblioteki, ja np. w Empiku widziałem ostatnio dużo książek i albumów poświęconych chińskiej sztuce.

Powodzenia w poszukiwaniach!!
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Sty 2006 23:46:51
Odpowiedz 
Heh, dziś rano miałem wycieczkę po kilku największych w Krakowie i nic ciekawego nie znalazłem. Cóż, bardzo dziękuję za trud. Gorąco pozdrawiam.
Doctor_Who
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Sier 2009 17:13:04 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Mam pytanko odnośnie niestandardowego numerowania stron w Wordzie. Tutoriale jakie znalazłem niestety dotyczą tylko numerowania od wyznaczonej strony. Chodzi o przygotowanie do druku książki, by wyglądała profesjonalnie.

Na przykład niech to idzie tak:

[1.] Strony 1,2,3 - nie numerowane.
[2.] Strony powiedzmy 4-24 - numerowane
[3.] Strony 25, 26 - bez numeru
[4.] Strony 27-66 - numerowane
[5.] Strony 67, 68 - bez numeru
[6.] Strony 69-121 - numerowane
[7.] I tak dalej...

Liczę, że pomożecie. Word 2003.
The_D
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Sier 2009 18:08:17
Odpowiedz 
Eee, profesjonalnie książek chyba nie składa się w Wordzie. Ale ogólnie to musisz podzielić dokument na sekcje i dla każdej sekcji ustawiać osobno numerowanie albo jego brak. Przynajmniej ja nie znam prostszej metody.
Doctor_Who
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Sier 2009 18:10:29 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
The_D

The_D:
profesjonalnie książek chyba nie składa się w Wordzie

Nie chodzi o profesjonalne składanie, tylko o profesjonalny wygląd końcowy. A to różnica

Zresztą i tak ma to potem iść w PDF.

The_D:
podzielić dokument na sekcje i dla każdej sekcji ustawiać osobno numerowanie albo jego brak

A czy numeracja będzie przez to ciągła?
The_D
Użytkownik
#19 - Wysłana: 8 Sier 2009 19:53:05
Odpowiedz 
Doctor_Who:
A czy numeracja będzie przez to ciągła?

Możliwe, że da się tak ustawić (ale nie pamiętam na 100% i nie mam worda pod ręką). Zawsze można w każdej sekcji dać "rozpocznij numerowanie od", co jest oczywiście mniej wygodne, bo może się rozjechać po dodaniu tekstu w poprzednich sekcjach.
Pisarz
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Sier 2009 20:19:26
Odpowiedz 
Zawsze możesz zedytować PDF'a. Ja z Worda nie korzystam, więc nie wiem.
Doctor_Who
Użytkownik
#21 - Wysłana: 8 Sier 2009 20:45:13
Odpowiedz 
Pisarz

Pisarz:
Zawsze możesz zedytować PDF'a.

A jaki program do tego najlepszy (tj. z tych darmowych :-P)??
Doctor_Who
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Sier 2009 12:01:59
Odpowiedz 
Ja do produkowania PDF-ów używam PDFCreatora jako wirtualnej drukarki. Tym niemniej nic mi nie wiadomo o tym, żeby mógł on edytować gotowe pdf-y.
twi
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Sier 2009 21:07:49
Odpowiedz 
Foxit pdf editor z tym ze taki swietny to tez on nie jest ; P
Doctor_Who
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Sier 2009 21:11:52 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
twi

Dzięki - ja mam nieco zagracony komp mnóstwem materiałów różnych, toteż za każdym razem kiedy mam instalować coś rozważam za i przeciw. Więc wszelkie rekomendacje zawsze są pożądane.

PS. Znalazłem rozwiązanie.

USS Phoenix forum / Różności / Trekker prosi o pomoc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!