USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Wojna Białorusko-Polska
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
reyden
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Paź 2005 21:34:41
Odpowiedz 
gdyby Łukaszence odbiło ( a patrząc na Białorus i co tam się dzieje z Polakami to mu chyba już odbija ) .

Pomijam stronę techiczną takowej wojny .

Jak by zaeagowali nasi sąsiedzi , jak by zareagowao NATO , UE i ONZ , jaka była by reakcja USA i Rosji .

Wg. mnie w razie wojny mozna by liczyć ( z 75 % prawdopodbieństwem ) na kraje sąsiadujace - Węgry , Czechy, Ukrainę , Litwę , ew. Niemcy .

W dalszej kolejności USA i Anglia , potem reszta krajów NATO z Francją na końcu .

Rosja albo by się nie mieszała , albo by próbowała ukatrupić Łukaszenkę - bo raczej otwarta ich pomoc dla Białorusi nie wchodzi w grę - groźba konforntacji z NATO i USA
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 11 Paź 2005 21:36:06
Odpowiedz 
Ej , to forum miało być wolne od polityki ! Tak mi sieprzynajmniej wydawało...
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Paź 2005 21:56:25 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Polecam artykuł z NIE,, z bodajrze września, tylko nie wiem który numer. Tam to było bardzo fajnie opisane. Otóż wg przeprowadzonej tam analizy, przegrywamy w starciu 1 na 1, zaś nasi sojusznicy nie ruszyliby czterech liter z fotela... Jak gdzieś dokopię się do tego artykułu, to go tu jakoś umieszczę.

Co do polityki, to gdzie ona? Tu tylko militarnie

EDIT: Proszę, jest TU
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Paź 2005 11:54:01 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
,,Polskie media i większość polityków szybko jednak podgrzewają temperaturę sporu do gorącości"

Wlaśnie dlatego uważam , że jest to jednak temat polityczny ! A co do samej kampanii uważam jednak , że z taką ilościa zdolnych dowódźców ( w kraju mamy prznajmnie trzech Jean-Luców Picardów ) speców od wywiadu ( ukłony w stronę Barusza) , znawców trekowej techniki , którzy z każdej kupy śmieci jak remanie w swym ,,garażu" zrobią Sejmitara ( tu chyba kwalifikował by się waterhouse) , że żadnae panswtow obecnie szans zanami nie ma !
szwagier
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Paź 2005 12:12:50
Odpowiedz 
Byłoby dokładnie jak w roku 1939, bo realia są podobne, historia znów zatacza koło. Niepokojące jest kumanie się znów Niemiec z Rosją.
Tak naprawdę z tego co wiem od Białorusinów i z tego co mówią, wcale im tam nie jest tak źle, a za porównanie biorą Rosję, gdzie jest gorzej. Oczywiscie wszystko by było ok, gdy respektowane by tam były prawa człowieka, wolne media, opozycja, itd i to wymaga interwencji ale mądrej, dyplomatycznej, a nie znów rozlewu krwi.
Garak
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Paź 2005 13:30:54
Odpowiedz 
w Kaliningradzie Ruskie mają z 1900 czołgów i 7200 BWP-ów

Ciekawe gdzie oni te dane zdobyli. Mocno przegieli. Temat mnie ciekawi, w zeszłym roku obroniłem pracę magisterską pt. "Rola Obwodu Kaliningradzkiego w systemie bezpieczeństwa wojskowego FR" więc trochę się w tym względzie oczytałem
Takiej liczby sprzętu to nawet nie miał by kto tam obsługiwać, musieliby przerzucać tysiące żołnierzy z głębi Rosji.
Co do reszty artykułu - porównanie potencjałów Polski i Białorusi w miarę poprawne, ale na jakiej podstawie autor zakłada że armia B może tak sobie nagle wkroczyć z całym impetem do Polski z dnia na dzień, bez przygotowań? Sam przecież pisze, że NATO na uruchomienie dywizji potrzebuje 45 dni. Na wschodzie nie jest pod tym względem lepiej. Np szacuje się że dwie dywizje rosyjskie w Kaliningradzie na osiągnięcie pełnej gotowości potrzebują co najmniej 90 dni. Cały ten Białoruski arsenał też nie jest cały czas na chodzie, większość stoi po magazynach i składach. Cały ten scenariusz przedstawiony w tym artykule jest po prostu lipny
Anonim
Anonimowy
#7 - Wysłana: 12 Paź 2005 14:34:40
Odpowiedz 
Ale się uśmiałem z tego artykułu. Najbardziej podobało mi się:
1) Pomysł obsadzenia samolotów bojowych poborowymi (no bo przecież klikugodzinny kurs styknie, żeby siać zniszczenie Mig-29),
2) Nazwanie ataku Białorusi na Polskę lokalną wojenką (jasne, co Niemców będzie obchodziła wojna jakieś marne 300km od ich granic),
3) Zakładanie, że Rosja natychmiast wesprze Białorusinów w ataku na Polskę.

Naprawdę, dawno nie czytałem takiej nachalnej i prostackiej propagandy. No ale z drugiej strony ja nie czytuję NIE...
Garak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Paź 2005 14:55:31
Odpowiedz 
Pomysł obsadzenia samolotów bojowych poborowymi (no bo przecież klikugodzinny kurs styknie, żeby siać zniszczenie Mig-29

"Dnia Niepodległości" nie widziałeś? Przecież MiG-29 to ta sama generacja co F/A-18
Anonim
Anonimowy
#9 - Wysłana: 12 Paź 2005 15:00:25
Odpowiedz 
"Dnia Niepodległości" nie widziałeś? Przecież MiG-29 to ta sama generacja co F/A-18

Widziałem i pamiętam, że tam brali tylko tych z doświadczeniem lotniczym. OK, wystarczyło być zapijaczonym weteranem latającym akurat jakimś rozpadającym się dwupłatem, ale JAKAŚ selekcja była.
A z artykułu wynika, że na Białorusi każdy z 1,5 miliona poborowych może wsiąść do Miga 29 i jazda.....
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Paź 2005 15:08:20 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Przecież MiG-29 to ta sama generacja co F/A-18

Polski lotnik jak bedzie musiał to i na drzwiach od stodoły poleci ! A , że tych ostatnich mamy sporo żaden wróg nam nie straszny !
Anonim
Anonimowy
#11 - Wysłana: 12 Paź 2005 15:18:00
Odpowiedz 
żaden wróg nam nie straszny !

No chyba że by przyleciał Tom Cruise, jako Maverick... z nim to namet nasi lotnicy by nie dali rady...
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 12 Paź 2005 15:20:44 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
No chyba że by przyleciał Tom Cruise, jako Maverick...

Wetdy skumalibyśmy się z Japończykami , którzy za nasządozgonną wdzięcznośc dali by nam Toma Cruise , jako Ostatniego samuraja a jemu już nic nie podoła... No chyba , że ten Tomcio zagra kiedyś Klingona !
Slovaak
Użytkownik
#13 - Wysłana: 12 Paź 2005 16:23:18
Odpowiedz 
EDIT: Proszę, jest TU

Czy ja to dobrze zrozumiałem, wystarczy ze np. Niemcy powiedzą nie pomagamy Polsce i juz NATO trzymało by sie z daleka?
Nash
Użytkownik
#14 - Wysłana: 12 Paź 2005 16:54:07
Odpowiedz 
Mhmm chyba tak nie ma. Można by chocby zobaczyc co działo sie w momencie ataku na Irak - część krajów wysłała swoje wojska a część państw protestowała. Fakt że pomoc USA nie była pomocą NATO jako takiego ale jednak jego członkowie (niektórzy) to uczynili.
Barusz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 12 Paź 2005 17:05:53
Odpowiedz 
To nie była akcja NATOwska (pakt nie miał z nią nic wspólnego).

Czy ja to dobrze zrozumiałem, wystarczy ze np. Niemcy powiedzą nie pomagamy Polsce i juz NATO trzymało by sie z daleka?

Dobrze zrozumiałeś bzdurną wypowiedź. Choć nie było precedensu (żaden z krajów natowskich nie wystąpił nigdy o pomoc do innych).
Garak
Użytkownik
#16 - Wysłana: 12 Paź 2005 18:54:45
Odpowiedz 

ARTYKUŁ 5 Traktatu Waszyngtońskiego
...udzieli pomocy Stronie lub Stronom tak napadniętym, podejmując natychmiast indywidualnie i w porozumieniu z innymi Stronami taką akcję, jaką uzna za konieczną, nie wyłączając użycia siły zbrojnej, ...

Bezwzględnego nakazu udzielenia pomocy militarnej więc nie ma. Wiadomo jednak że nieudzielenie takiej pomocy de facto oznaczałoby koniec Paktu. Plany wsparcia ze strony NATO przygotowywane są zawczasu na podstawie wniosków krajów członkowskich. Mało kto wie, że obecnie tylko kilka krajów posiada takie plany (w tym Polska), oraz że nasi sojusznicy nalegają na nas na rezygnację z niego - w ich mniemaniu nic nam nie zagraża. Nie jestem rusofobem (mam tam znajomych, uwielbiam ich kulturę, itd.), ale taka postawa jest jak dla mnie niebezpieczna.
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 12 Paź 2005 20:03:47
Odpowiedz 
O ile dobrze pamietam, to w 1939 Polska miała również sojuszników z którymi podpisała pakty :]

Właśnie problem w tym, że nakazu nie ma. Mając w pamięci to, że Rosja z Niemcami kręci nieustannie biznesiki ponad naszymi głowami wszystko jest możliwe.

Oczywiście, jak to w przypadku "NIE" wszystkie artrykuły należy traktować z podówjnym przymróżeniem oka. Moje zaciekawnienie wzbudzały głównie rewelacje dotyczące stanu naszego sprzętu, swzczególnie tego ciężkiego, którego jak się ojkazuje mamy dużo, ale jakby co, to go na wschód nie przerzucimy na czas :] No i te jednostki specjalne...

Jest w tym coś niepokojącego.

PS Osobiście jestem zwolennikiem teorii "wojny ekonomicznej", która w tej chwili rozgrywa się na naszym kontynencie, a w takim układzie konflikty militarne są naujmniej pożądaną rzeczą. Można obecnie kogoś napaść, nie ruszając nawet jednego żołnierza, ani nie wystrzeliwując jednej rakiety.
Barusz
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Paź 2005 20:55:20
Odpowiedz 
PS Osobiście jestem zwolennikiem teorii "wojny ekonomicznej", która w tej chwili rozgrywa się na naszym kontynencie,

A kto z kim miałby ją toczyć?
Picard
Użytkownik
#19 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:00:09 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
swzczególnie tego ciężkiego, którego jak się ojkazuje mamy dużo

Przez ponad dziewięć lat mieszkałem we Włocławku , na przeciwko jednostki wojskowej. Można było z okna mojego bloku podziwiać nader interesujące rzeczy mające tam miejsce np. ciężarówki , które tam się znajdowały miały dziwną przypadłość nie zapalania na mrozie , w niektórych z nich nie zamykały się okna , stan osobowy owej jednostki też był zadziwiający : wojaków było tam mniej świętych Mikołajów w święta Wielkiej Nocy...
Iluk
Użytkownik
#20 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:06:42
Odpowiedz 
Nowe fakty z przeszłości Picarda W TNG chyba nigdy nie było o tym mowy
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:08:14
Odpowiedz 
Ha , bo ja jestem Picard z alternatywnego wszechświata...
Jean Luc Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:10:40
Odpowiedz 
To wyjaśnia zagadkę pańskiej aktywności tu.
Picard
Użytkownik
#23 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:13:41
Odpowiedz 
A pańska aktywność ? Pan też pochodzi z innego uniwersum ten Picard znany nam z seriali bo nie porozumiewa się pan w ojczystym języku tego znakomitego dowódźccy co w przypadku oryginalnego Jean-Luca było by nie do pomyślenia !
Jean Luc Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:16:56
Odpowiedz 
Używam automatycznego translatora co wyklucza 'wybór' języka którym się posługuję.
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:19:48
Odpowiedz 
Używam automatycznego translatora

To czemu nas pan nie zaszczyci swoim tłumaczeniem tekstu Pah Wraith , miło by było poznać jego treść...
Jean Luc Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:25:54
Odpowiedz 
Automatyczny tłumacz nie jest zabawką tylko urządzeniem które w znacznej części ułatwia nam badanie nowych, nieznanych światów i odlatywanie tam gdzie jeszcze nikt nie odlatywał.
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:32:25
Odpowiedz 
No i do nawiązywania pierwszych kontaktów , a tego typu spotkanie wlaśnie ma teraz miejsce miedzy panem a załogą tego forum ! Nie sądzi pan , że łatwiej jest się z kimś porozumieć gdy jest się pewien tożsamości owej osoby ?

odlatywał

Gdzie pan chce odlatywać ?
Jean Luc Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 12 Paź 2005 21:34:42
Odpowiedz 
Moja tożsamość nigdy nie była tajemnicą.
cezary
Użytkownik
#29 - Wysłana: 12 Paź 2005 23:48:18
Odpowiedz 
Moja tożsamość nigdy nie była tajemnicą.

Lecz z drugiej strony, jawna tez specjalnie nie byla
Pah Wraith
Użytkownik
#30 - Wysłana: 13 Paź 2005 00:36:26
Odpowiedz 
A kto z kim miałby ją toczyć?

To już nie podchodzi pod ten topic. Napisałem to tylko po to, by zaznaczyć, że IMO otwarty konflikt zbrojny jest w, tzw. cywilizowanej Europie na chwilę obecną mało prawdopodobny.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Wojna Białorusko-Polska

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!