USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Dziwactwa fana(tyka) ;-)
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
WarLock II
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:13:32
Odpowiedz 
Zapraszam do "luźnej" dyskusji na powyższy temat, mam nadzieje że temat ten bedzie miłą odskocznią od konfliktów na tym forum oraz innych z tym związanych problemów

Przechodząc do tematu: Pamiętam że gdy raz obejżałem TNG (gdy jeszcze był nadawany na TVP1, było to w '95 roku - miałem wtedy 9 lat) postanowiłem zrobić kolorowymi markerami na meblach i ścianach w moim pokoju interfejsy LCARS, rodzice byli ze mnie "dumni", zwłaszcza z pokaźnego rysunku Enterprise-D na ścianie z zaznaczonymi pokładami, tunelami jeffrisa itd. potem w okolicach 6 klasy podstawówki przechodziłem fascynacje Klingońską kultórą (zamiłowanie do muzyki w stylu Klingońskich oper pozostało mi do dziś) co dość niepozytywnie odbiło się na mojej ocenie z zachowania swego czasu także uczyłem się (z marnym skutkiem) klingońskiego. Obecnie żyje w mniejszym oderwaniu od rzeczywistości ale za to pisze opowadania poniekąd osadzone w świecie ST, co jest aktualnie moją największą pasją.

Jestem ciekawy waszych wypowiedzi, zapraszam.
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:17:19 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
od niedawna posiadam mundur (wersja późne DS9/filmy kinowe od FC), ale publicznie nie mam zamiaru się w nim pokazywać
elbereth
Moderator
#3 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:18:17
Odpowiedz 
mój fanatyzm objawia się akurat w sprawie Tolkiena nie ST ale chetnie o tym opowiem :]
w wolnych chwilach ucze się języka quenya (elfickiego), różne dzieła Tolkiena czytalem kilkakrotnie każde, duzo czytam artykułów itp "pozaksiążkowych" i mysle ze mitologie i chronologie mam w małym palcu :]
aha. no i zbieram na pierscien :]
platynowy - marne 3000 euro :] dorzuci sie ktos?
ew. jeszcze mieczyk bym se sprawil ale szkoda siana ;]
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:22:39
Odpowiedz 
od niedawna posiadam mundur (wersja późne DS9/filmy kinowe od FC), ale publicznie nie mam zamiaru się w nim pokazywać

Może jestem zboczony, ale spytam - to po co Ci on?
WarLock II
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:23:12
Odpowiedz 
3000 euro za pierścień który i tak trzeba będzie dla dobra sródziemia wywalić do wulkanu?? eee to już lepiej sobie sprawić zbroję mithrilową

Ja do dziś marzę o Bath'leth w skali 1 do 1... ech
Sparrow
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:31:01
Odpowiedz 
Ja do dziś marzę o Bath'leth w skali 1 do 1... ech

Ja też. NIestety, znalazłem tylko klingoński sztylecik. Zastanawiam się nawet nad zamówieniem bath'letha w kuźni - muszę tylko znaleść jego dokładne parametry - najlepiej "wykrawkę".
WarLock II
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:37:37
Odpowiedz 
Ja też. NIestety, znalazłem tylko klingoński sztylecik. Zastanawiam się nawet nad zamówieniem bath'letha w kuźni - muszę tylko znaleść jego dokładne parametry - najlepiej "wykrawkę".

O, jakbyś coś takiego organizował to daj znać o kosztach itp. Będę bardzo wdzięczny!! Może kiedyś się moje marzenie spełni...
elbereth
Moderator
#8 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:41:44
Odpowiedz 
3000 euro za pierścień który i tak trzeba będzie dla dobra sródziemia wywalić do wulkanu??

a kto powiedzial ze ja chce dobra śródziemia...? wszystkie ludy śródziemia jeden po drugim ulegną mej woli... buahahahaahahahaaaaaaaa...
ekhm. wydalo sie.
Sparrow
Użytkownik
#9 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:42:35
Odpowiedz 
O, jakbyś coś takiego organizował to daj znać o kosztach itp. Będę bardzo wdzięczny!! Może kiedyś się moje marzenie spełni...

Nie ma sprawy, kumpel szykuje się do zamówienia miecza, a ja muszę dostać w swoje łapki dokładne dane Bath'letha.
WarLock II
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:47:29
Odpowiedz 
a kto powiedzial ze ja chce dobra śródziemia...? wszystkie ludy śródziemia jeden po drugim ulegną mej woli... buahahahaahahahaaaaaaaa...
ekhm. wydalo sie.

Hę?? Elbereth okazuje się być nową inkarnacą Saurona, a Elrond agentem smithem... cień nadciąga nad śródziemie!! (ten z Babylon 5 oczywiście )

Nie ma sprawy, kumpel szykuje się do zamówienia miecza, a ja muszę dostać w swoje łapki dokładne dane Bath'letha.

Bardzo się cieszę zatem i czekam na inf.!
waterhouse
Moderator
#11 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:50:44
Odpowiedz 
co do danych Bath'letha to proponuję zapytać lokalnych klingonów (np. ChatI) - powinien posidać takie informacje
elbereth
Moderator
#12 - Wysłana: 13 Wrz 2005 23:53:15
Odpowiedz 
Hę?? Elbereth okazuje się być nową inkarnacą Saurona, a Elrond agentem smithem... cień nadciąga nad śródziemie!! (ten z Babylon 5 oczywiście )
o nie! nieglugo sie okaże że moj kot to księżniczka Xena!
Delta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Wrz 2005 00:14:29
Odpowiedz 

Niewiem czy to Ci w czymś pomoże, ale jedyne kanoniczne dane jakie znalazłem to:
długość całkowita: 116 cm
waga: 5,3 kg.

Może mając dobre zdjęcie, opracujesz sobie resztę wymiarów na podstawie długości.
cezary
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Wrz 2005 00:16:45 - Edytowany przez: cezary
Odpowiedz 
to po co Ci on? (pytanie Barusza o mundur waterhouse'a)
Taki mundurek wcale fajny jest i, bez komunikatora, mozna sie nie domyslec, ze jest tak naprawde mundurem GFloty (oczywiscie dla nie-fanatyka).
Mozna sie w niego ubierac chocby na spotkania, czy do krecenia filmu

Wracajac do tematu - moj fanatyzm jest niemal niezauwazalny - poza posiadaniem polowy filmow trekowych na oryg. DVD i pokaznej, bo na CD, kolekcji seriali, niczym nie zdradzam, ze jestem fanem.
Czasem sie nawet zastanawiam, czy jestem trekkie, czy po prostu lubie sci/fi
Sparrow
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Wrz 2005 00:20:08
Odpowiedz 
Niewiem czy to Ci w czymś pomoże, ale jedyne kanoniczne dane jakie znalazłem to:
długość całkowita: 116 cm
waga: 5,3 kg.

Może mając dobre zdjęcie, opracujesz sobie resztę wymiarów na podstawie długości.

Trochę mało - ale znalazłem firmę sprzedającą batlethy: http://www.loveleaf.net/sword/klingon.html - moze gdzies u nich znajde dokladniejsze dane.
waterhouse
Moderator
#16 - Wysłana: 14 Wrz 2005 00:22:50
Odpowiedz 
Mozna sie w niego ubierac chocby na spotkania, czy do krecenia filmu

myślę że jak już wszyscy będziemy mieć mundury (+- 7 osób) to wyjdziemy "zwarci i gotowi" np na Rynek (czyli zaprezentujemy się publicznie)
Anonim
Anonimowy
#17 - Wysłana: 14 Wrz 2005 03:41:23
Odpowiedz 
Mundur moze sie przydac w najmniej nieoczekiwanym momencie - a nuz sie kiedys poderwie jakas piekna trekerke-fetyszystke?

Swoja droga ciekawe jaka by byla reakcja ludzi jakby zobaczyli na miescie ekipe rodem z mostka Defianta

Ja dziwactw zadnych nie mam, za malo hardcorowy ze mnie fan, ale Bath'letha na scianie bardzo chetnie bym mial - wyglada bosko! Sparrow, te egzemplarze sprzedawane przez firme spod linka, ktory podales, sa sporo za male - maja 12 cali, czyli jakies 30 centymetrow. Mi sie marzy taki naturalnych rozmiarow

Wlasciwie to mam jednego troche znajomego kowala, ktory wlasciwie jest bardziej artysta niz kowalem - robi z metalu cuda. Moze jakbym go zaciekawil dobrym zdjeciem, to by sie podjaral i zmajstrowal takie ostrze...

/Sh1eldeR
Anonim
Anonimowy
#18 - Wysłana: 14 Wrz 2005 03:42:59
Odpowiedz 
^^moj blad, chyba sie nie skapnalem ze strone z batlethami mozna przewijac i ze sa tam tez i normalne, pelnowymiarowe ostrza eh, to chyba znak, ze powoli mozna sie zbierac do snu

/Sh1eldeR
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Wrz 2005 09:05:32
Odpowiedz 
od niedawna posiadam mundur (wersja późne DS9/filmy kinowe od FC),

Gdzie można zdobyć mundury? Czy trzeba je samemu uszyć?
Slovaak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Wrz 2005 09:09:01
Odpowiedz 
A tak ze swojej strony napisze o moich "dziwactwach".
Kilka lat temu, może ze 3-4 zrobiłem sobie trikorder (wersja DS9) z... pudełek po zapałkach, byl w skali 1:1 (prawie) a na koncu okleiłem go białym papierem gdzie był mały ekranik i przyciski.

Co do takich akcesoriów np. fazer ręczny to przezucam się na drewniane elemęnty.
waterhouse
Moderator
#21 - Wysłana: 14 Wrz 2005 10:05:28
Odpowiedz 
Mundur moze sie przydac w najmniej nieoczekiwanym momencie - a nuz sie kiedys poderwie jakas piekna trekerke-fetyszystke?

przecież "za mundurem panny sznurem"

Czy trzeba je samemu uszyć?

Niestety tak - w tym przypadku zrobiła to moja ciocia.
Anonim
Anonimowy
#22 - Wysłana: 14 Wrz 2005 10:09:27
Odpowiedz 
Czy trzeba je samemu uszyć?

Niestety tak - w tym przypadku zrobiła to moja ciocia.

A tak z ciekawości to nie patrzyła na Ciebie trochę dziwnie, kiedy zwróciłeś się do niej z tą prośbą??
waterhouse
Moderator
#23 - Wysłana: 14 Wrz 2005 10:13:14
Odpowiedz 
A tak z ciekawości to nie patrzyła na Ciebie trochę dziwnie, kiedy zwróciłeś się do niej z tą prośbą??

cóż.... najbardziej zdziwiła się kiedy pokaząłem jej zdjęcia
Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Wrz 2005 11:17:20
Odpowiedz 
zamiłowanie do muzyki w stylu Klingońskich oper pozostało mi do dziś

A gdzie można dostać powyższe opery , bo i mnie one się podobają !
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 14 Wrz 2005 13:18:49
Odpowiedz 
Ech, u mnie było kiedyś tworzenie modeli kartonowych (bynejmniej nieprofesjonalnymi metodami) ulubionych obiektów. Na pierwszy ogień poszedł Enterprise A, potem Voyager i DS9, następnie ponownie Enterprise A, tym razem w większych wymiarach (ok. 50 cm ). Wcześniej zbudowałem replikę E-D, ale powstała ona z pamięci No i oklejenie połowy pokoju plakatami

Od czasu do czasu "zajawiam się" na konstruowanie róznych gadźetów ze ST, ale prwaie nigdy ich nie kończę...

Nie mówiąc o marnowaniu połowy życia przed kompem na forum i z kolekcjami CD z odpowiednimi filmami/serialami
Alek Roj
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Wrz 2005 13:52:35
Odpowiedz 
Moja trekomania ma przebieg dość łagodny - może dlatego, że zaraziłem się nią późno ("Insurection"). W każdym razie na komputerze tak w domu, jak i w pracy mam trekowe tapety, a w domu również jako ikonę użytkownika (XP) ustawiłem sobie logo Federacji Planet. O filmach i serialach (jeszcze nie wszystkich) na DVD, DiVX i VHS nie wspominam, bo są oczywistością.
Z groźniejszych objawów - ostatnio zauważyłem, że na polecenia instruktora prawa jazdy odpowiadam "Tak jest, kapitanie", a palce chwilami same układają mi się w "Taal" (ale nad tym na razie panuję).
BTW czy ktoś wie, czy da się wydrukować domowymi metodami jasne lub białe logo na czarnej koszulce, czy trzeba się z tym zgłosić do profesjonalisty?
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Wrz 2005 14:19:30
Odpowiedz 
Kiedyś były takie rzeczy jak "wprasowanki", Kupowało się toto w sklepie, następnie prosiło sięmamę żeby "wprasowała" czyli przeleciała żelazkiem i dumnie się nosiło. Ale nie wiem jak z tym dzisiaj. Nie mówiąc już o produkowaniu tego od podstaw. Koszt chyba waha się od 8-15 zł za taką operację?
WarLock II
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Wrz 2005 14:31:42 - Edytowany przez: WarLock II
Odpowiedz 
A gdzie można dostać powyższe opery , bo i mnie one się podobają !

Otóż pisząc "muzyka w stylu klingońskich oper" miałem na myśli przede wszystkim... gotycki metal! Serio, mi ta muzyka nieodparcie kojaży się z owymi operami. Polecam zespoły takie jak np. Therion czy Dreams of sanity, natomiast z muzyki poważnej Carmina Burana Carla Orffa, zwłaszcza utwór "O fortuna". Jestem bardzo ciekawy czy Tobie taka muzyka też skojaży się z utworami rodem z Klingon Empire, Czy to tylko moje odosobnione wrażenie.
Anonim
Anonimowy
#29 - Wysłana: 14 Wrz 2005 15:00:10
Odpowiedz 
Kiedyś były takie rzeczy jak "wprasowanki",

Są takie wprasowanki, na których można drukować, ale z białym drukiem może nie wyjść, bo drukarki nie mają białego tuszu.
Pozostaje wydrukować logo np. na żółto, albo namalować białą farbką ręcznie, ale może się wtedy sprać...
Pah Wraith
Użytkownik
#30 - Wysłana: 14 Wrz 2005 15:32:44
Odpowiedz 
bo drukarki nie mają białego tuszu.

Hmm, a nie stosują wtedy połączenia wszystkich trzech koorów podstawowych? Pytam bo się nie znam
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Dziwactwa fana(tyka) ;-)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!