USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / A teraz coś z zupełnie inne beczki - RFID

Autor Wiadomość
Qura
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Sier 2005 22:08:46
Odpowiedz 
Przeczytajcie i powiedzcie co o tym myślicie? Czy to SF czy może już rzeczywistość? W świecie ST chyba nic takiego nie ma. Czy w ST są jakieś dowody osobiste? http://wiadomosci.onet.pl/1242189,242,kioskart.html
Arckthos
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Sier 2005 12:24:33
Odpowiedz 
Czy w ST są jakieś dowody osobiste?

W GF sa komunikatory przez ktore mozna zidentyfikowac osobnika
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Sier 2005 15:02:35
Odpowiedz 
Ale tylko na pokładzie okrętów. Wogóle na okręcie GF jest jak w domu Wielkiego Brata: wszyscy mogą zlokalizować wszystkich, można monitorować oznaki życia, skontaktować się w każdej chwili, oficerowie mogą otwierać drzwi do wszystkich kabin...
Arckthos
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Sier 2005 15:17:21
Odpowiedz 
Nie tylko na okretach, ale w bazach i innych jednostkach GF.
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Sier 2005 16:04:47
Odpowiedz 
Tak, miałem na myśli to, że nie w "normalnym" życiu.
Qura
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Sier 2005 20:44:03
Odpowiedz 
A gdzie prywatność?
Czy na poważnie zgodzilibyście się na coś takiego?
Arckthos
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Sier 2005 21:20:24
Odpowiedz 
Jesli chcialbys sie poczuc jak gwiazda ktora nie ma prywatnosci to bardzo prosze
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Sier 2005 21:26:43
Odpowiedz 
Cóż, Osama zwycięża... A głupota naszych kochanych przywódców pozwala mu na to.

Może to dobrze. Wreszcie to doprowadzi do naszego upadku i będzie można przyznać zbiorową nagrodę Darwina
cezary
Użytkownik
#9 - Wysłana: 22 Sier 2005 03:03:26
Odpowiedz 
W zasadzie nie widze nic zlego w tym... autor artykulu pisze, ze nasza twarz w kamerze w wielomilionowym tlumie jest anonimowa... i tak samo anonimowy pozostaje Mietek z wszczepionym VeriCzymstam.
Ludzie sie burza, ze rzad USA czyta ich emaile, ze mozna ich zlokalizowac za pomoca komorki, ze satelity przeczesuja Ziemie non-stop... ale przeciez wysoko postawionego generala g... za przeproszeniem obchodzi co robie, co jem i jak szybko przejezdzam na zakrecie.
Dopiero jak paru lebkow siadzie, zacznie sie nudzic i myslec, zeby uzyc takie chipy do kontrolowania tego, gdzie kupuje chleb a gdzie buty - bo potrzebuja tego do danych statystycznych - wowczas technologia staje sie wrogiem.
W koncu kij sluzy do grania... to ze paru matolow lubi pograc czyjas nerka nie znaczy, ze kij z natury jest zly.
Jesli chodzi wiec o sprawy bezpieczenstwa narodowego - prosze bardzo, moga mi i dzisiaj wszczepic takie badziejstwo.
Z drugiej strony mam male zaufanie do rezimowych sluzb bezpieczenstwa i ustawodawcow... co kaze mi sie dluzej nad ta kwestia zastanowic. Co najmniej, przestac sie z nia
Qura
Użytkownik
#10 - Wysłana: 22 Sier 2005 14:24:51
Odpowiedz 
Problem z tym że jest anonimowy dopóki jesteś w anonimowym tłumie. Może jednak jak zaczniesz mieć swoje zdanie na jakiś wrażliwy temat, co nie spodoba się jakiemuś generałowi to przestaniesz być anonimowy i już oni ciebie wtedy znają i nawet nie będziesz wiedział jak cię w sraczu będą podgladac.
A na koniec roku przyjdzie ci zbiorczy mandat bo 27 razy przeszedłeś jezdnię w niedozwolonym miejscu, 14 razy piłeś piwo w miejscu publicznym itp. albo jeszcze gorzej.
Ja dziekuję.
cezary
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:08:13 - Edytowany przez: cezary
Odpowiedz 

Napisalem o 3 w nocy to co mi przyszlo do glowy jak przeczytalem artykul na onecie, a ze autor mnie zdenerwowal swoja paranoja i niechecia do technologii, stalem sie nieco zbyt liberalny...
Owszem, wciaz utrzymuje, ze takie chipy moga bardziej pomoc niz zaszkodzic, wykorzystane w odpowiedni sposob i z rozwaga.
Tego w obecnej rzeczywistosci brak, ale jesli wezmiemy pod uwage optymistyczna przyszlosc STreka...

EDIT: AHA i oczywiscie jak najbardziej wolna wola - jak ktos nie chce, nie musi sobie wszczepiac tego.
Qura
Użytkownik
#12 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:33:23
Odpowiedz 
Tego w obecnej rzeczywistosci brak, ale jesli wezmiemy pod uwage optymistyczna przyszlosc STreka

Czy aby na pewno jest ona taka optymistyczna? W perspektywie podboju przez Borg lub Dominium!
cezary
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Sier 2005 21:24:43
Odpowiedz 
W perspektywie podboju przez Borg lub Dominium!
Perespektywa jak na razie oddalona.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 22 Sier 2005 21:32:58
Odpowiedz 
No, ja woląłbym żyć w rzeczywistości ST niż w tej, w jakiej mamy przyjemność...
Qura
Użytkownik
#15 - Wysłana: 23 Sier 2005 14:55:21
Odpowiedz 
A co ci się w niej nie podoba?
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 23 Sier 2005 15:13:16
Odpowiedz 
Żartujesz?
Qura
Użytkownik
#17 - Wysłana: 23 Sier 2005 16:12:23
Odpowiedz 
Trochę tak
ale pamiętać należy, że z naszej perspektywy to i ziemskie dawne czasy wydają się dobre, choć takie nie były. Stąd wnoszę, że i w swiecie ST zwykili ludzie mają swoje poważne problemy.
cezary
Użytkownik
#18 - Wysłana: 23 Sier 2005 17:00:29
Odpowiedz 
Wiadomo, ze maja, wiadomo, ze mieli. Jakos jednak bardziej widze swoje zycie w przyszlosci (trekowej, nie matrixowej), niz przeszlosci/terazniejszosci.

A ze przeszlosc widzi sie w teczowych kolorach - taka juz natura ludzka, ze zapamietuje glownie te przyjemne rzeczy, z czasem zapominajac o mniej przyjemnych.
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Sier 2005 18:33:21
Odpowiedz 
No, nie wiem. Ja widzę, że w przeszłości nie było dobrych kibli, ogólny brak higieny, błoto na ulicach, brak elektryczności itp. Nie jestem przekonany, by teraz mi się tam dobrze żyło.
Qura
Użytkownik
#20 - Wysłana: 23 Sier 2005 19:46:31
Odpowiedz 
I właśnie o to chodzi! A rycerzem chciał być kazdy chłopak.

USS Phoenix forum / Różności / A teraz coś z zupełnie inne beczki - RFID

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!