USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Chrodymia - czyli państwo planetarne z gospodarką centralnie planowaną; gra tekstowa

Autor Wiadomość
Empata Wolkanin
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Lip 2016 16:52:32
Odpowiedz 
Wyobraźcie sobie całą planetę rządzoną przez państwo z typem gospodarki centralnie planowaną. Zacząłem właśnie robić grę tekstową w C++ opierającą się na tej koncepcji ale ugrzązłem w martwym punkcie i potrzebuję pomocy.

Planuję stworzyć kilka departamentów na które trzeba by było łożyć pieniądze: Rolnictwo, Transport, Medycyna, Wojsko (lądowe oraz flota kosmiczna), Import, Eksport, Technologia. Rolnictwo oraz Transport byłyby ze sobą powiązane (aby plony zostały sprzedane muszą być wcześniej przetransportowane), Medycyna zwiększałaby przyrost ludności (poprzez upowszechnienie służby zdrowia, leków oraz zmniejszoną umieralność noworodków), Wojsko stanowiło by ochronę przed najeźdźcami z kosmosu oraz buntami własnych obywateli, import/eksport oznaczałyby wartość towarów sprowadzanych zza granicy lub sprzedanych tamże a technologia określałaby wartość inwestycji w ośrodki naukowe powiązane z rolnictwem oraz medycyną.

Gracz musiałby kierować państwem z obliczu kryzysu - spadku wydajności gospodarstw posiadanych przez państwo, załamaniu się eksportu płodów rolnych oraz surowców, niezadowolenia społecznego oraz żądań co do przeprowadzenia reform.

Co wy na to?
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Lip 2016 17:26:23
Odpowiedz 
Yyy slabo. Ogolny pomysl nawet fajny ale od strony fabularnej to aie nie dodaje.
Empata Wolkanin
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Lip 2016 17:28:54
Odpowiedz 
Planowałem zrobić coś w stylu Związku Radzieckiego lat 1985-1991. Coś w stylu reform Gorbaczowa, sytuacji politycznej świata, itp.
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Lip 2016 19:23:13
Odpowiedz 
Tęskni się za dawnymi czasami co?

Pomysł wydaje się fajny. Rozumiem że jako zarządca nie miało by się większego wpływu na rozwój badań, technologii? Czy planujesz wprowadzenie jakichś drzewek?
Empata Wolkanin
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Lip 2016 20:42:33
Odpowiedz 
MarcinK:
Tęskni się za dawnymi czasami co?

Nie. Po prostu grałem trochę w strategie oraz Crisis in the Kremlin. W dawnych czasach nawet nie żyłem, jestem zwolennikiem interwencjonistycznej gospodarki rynkowej.

USS Phoenix forum / Różności / Chrodymia - czyli państwo planetarne z gospodarką centralnie planowaną; gra tekstowa

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!