USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Nawiązanie do postaci ze Star Trek

Autor Wiadomość
Verc
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Cze 2015 12:52:16 - Edytowany przez: Verc
Odpowiedz 
Witam, zajmuję się moderowaniem pewnej Wiki o grze AdVenture Capitalist (dla chętnych link: http://store.steampowered.com/app/346900/). Znajduje się tam kilka postaci, które są nawiązaniami do Star Treka. Niestety nie znam tego serialu, a chciałbym uzupełnić bazę danych. Czy wy, drodzy fani Star Treka wiecie kto to może być? Wnioskuję, że jest to postać ze Star Treka po symbolu na ubraniu.

Hubert Humerus- to ta postać. Gdyby jej growe imię i nazwisko miało pomóc - nazywa się Hubert Humerus.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 23 Cze 2015 13:06:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Verc

Witamy na pokładzie.

Zważywszy na to, że postać nosi mundur w stylu Star Trek (The Original Series) i "medyczne" nazwisko* oraz biały kitel, sądzę, ze jest to b. czytelna aluzja do lekarza pokładowego z tejże serii, który zwał się Leonard "Bones" McCoy (grał go DeForest Kelley, a w najnowszych filmach - Karl Urban).

* oznaczające jedną z kości:
https://en.wikipedia.org/wiki/Humerus
Verc
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Cze 2015 13:12:52
Odpowiedz 
Dzięki wielkie, przyczyniłeś się do rozwoju Wiki o grze AdVenture Capitalist. Podsunąłeś mi całe nawiązanie, a nie tylko postać :P Dzięki Może jeszcze kiedyś zwrócę się o pomoc
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 23 Cze 2015 13:24:27
Odpowiedz 
Verc

Verc:
Dzięki

Nie ma za co.

Verc:
Może jeszcze kiedyś zwrócę się o pomoc

Jak chcesz wrzuć jakiś link do listy postaci. Sądzę, że damy radę dopasować wszystkie postacie inspirowane ST do ich oryginałów. Jakieś postacie z innych franczyz też może da się rozpoznać...
Verc
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Cze 2015 14:21:01
Odpowiedz 
Skoro tak mówisz, to tylko zapytam o potwierdzenie. Nie ma tam dużo postaci ze Star Treka, ale te chyba dobrze dopasowałem:

Strange Lange - nazywa się Strange Lange, ale dopasowałem go do Quarka ze Star Treka. Może wiecie skąd wzięła się ta nazwa?

Jean Luc Turanga - ten to nawiązania z nazwy do Jean Luc Picarda.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 23 Cze 2015 15:29:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Verc

Heh, obaj panowie wyglądają na postacie amalgamowe (w stylu Amalgamu, wspólnego przedsięwzięcia Marvela i DC łączące po dwie postacie w jedną). I tak...

Verc:
nazywa się Strange Lange, ale dopasowałem go do Quarka ze Star Treka. Może wiecie skąd wzięła się ta nazwa?

Łączy cechy dwu barmanów - Quarka ze Star Trek DS9 i Isaaca Washingtona z serialu The Love Boat (Statek Miłości), produkowanego przez Aarona Spellinga (od Dynastii). Tego drugiego grał niejaki Ted Lange.

(Najwidoczniej więc dla twórcy tej postaci Quark to taki "dziwny Lange".)

Verc:
ten to nawiązania z nazwy do Jean Luc Picarda.

Z wyglądu też. Ale... biały podkoszulek, kolor włosów, kucyk i tylko jedno oko, to cechy, jakimi poszczycić się może Turanga Leela ze słynnej animacji Futurama (pełniej, skądinąd, aluzji do Treka).
Verc
Użytkownik
#7 - Wysłana: 23 Cze 2015 15:34:07
Odpowiedz 
Co do drugiego pana, to także zauważyłem, że jest to postać z Futuramy i już dawno jest to na stronie. Ale co do pierwszego pana kompletnie nie wiedziałem nic poza nawiązaniem do wyglądu. Dzięki Ci wielkie.

Ogólnie każda postać w tej grze jest zbudowana z co najmniej dwóch Jedna zazwyczaj odnosi się do nazwy postaci, druga do wyglądu. Podeślę coś jeszcze za jakiś czas, może mi pomożesz
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 23 Cze 2015 15:42:00
Odpowiedz 
Verc

Verc:
Ogólnie każda postać w tej grze jest zbudowana z co najmniej dwóch

Skoro tak, to zauważę, że Hubert Humerus może posiadać również pewne cechy (imię, grube okulary, biały fartuch) Professora, czyli Huberta J. Farnswortha z w/w Futuramy.
Verc
Użytkownik
#9 - Wysłana: 23 Cze 2015 15:58:42
Odpowiedz 
Tak, to także już zauważyłem wcześniej Za jakiś czas wrzucę jeszcze coś do odgadnięcia
Verc
Użytkownik
#10 - Wysłana: 23 Cze 2015 16:43:57
Odpowiedz 
No to jeśli już tak dobrze idzie Ci wyłapywanie wszystkich odniesień (mi trochę gorzej, ale i tak dużo odgadłem :P) to proszę:

Gracie Stone - Gracie Stone

Hurdy Gurdy - Hurdy Gurdy

Jakiś pomysł? Te dwie postacie kompletnie nikogo mi nie przypominają.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 23 Cze 2015 17:09:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Verc

Verc:
Te dwie postacie kompletnie nikogo mi nie przypominają.

Hmm... Spróbuję...

Verc:
Hurdy Gurdy

"Twarz"-emoticon na ekranie? Toż to wygląda jak komputer Gerty z relatywnie nowego, ale już klasycznego, filmu SF "Moon" (mamy o nim zresztą topic, o Futuramie też):
http://www.youtube.com/watch?v=YQnqTjhv1h8
Natomiast nazwa postaci może być np. aluzją do takiego oto bohatera*:
https://en.wikipedia.org/wiki/Howdy_Doody
Choć on ubrany jest raczej jak kowboj, a postać na obrazku raczej jak stereotypowy hillbilly:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hillbilly

* aczkolwiek dosłownie oznacza... lirę korbową:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hurdy-gurdy
Verc
Użytkownik
#12 - Wysłana: 23 Cze 2015 17:19:28
Odpowiedz 
Dobrze, udało nam się trochę rozszyfrować farmera, ale co z tą panią?
Z początku myślałem o aktorce - Emmie Stone, ale to chyba zły kierunek. Pewnie jej nawiązania ma coś do czynienia z jej ubiorem
Elaan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 23 Cze 2015 17:33:42 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Verc:
Gracie Stone

Mnie ta postać przypomina Wesleya Crushera - tyle że, sądząc z imienia, jest dziewczyną.
Na nazwisko ma Stone, czyli kamień, a z kolei Crusher to... kruszarka.
No i imię, zdrobnienie od słowa "łaska", a czyż Wesley nie został w końcu kimś na kształt półboga?
Oczywiście, to tylko moje skojarzenia i nie musisz się nimi w żadnej mierze sugerować - to Q__ robi tu za eksperta.
Verc
Użytkownik
#14 - Wysłana: 23 Cze 2015 20:58:43
Odpowiedz 
Mam! Postać Gracie Hart była grana przez Sandrę Bullock w filmie Miss Agent. Stąd diadem i ta cała "wstęga". Jeszcze zagadką jest dla mnie "Stone", ale i do tego dojdziemy.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 23 Cze 2015 21:03:45
Odpowiedz 
Verc

Verc:
Jeszcze zagadką jest dla mnie "Stone"

Alimentarne - Sandra Bullock grała doktor Ryan Stone w "Grawitacji":

(czyli i ta postać ma związek z SF).
Verc
Użytkownik
#16 - Wysłana: 23 Cze 2015 21:11:42
Odpowiedz 
Świetnie Mam kolejne parę zagadek, chociaż zostało ich już mniej, bo z dziewczyną coraz więcej znajdujemy:

Dr. Bad News - nazywa się Dr. Bad News. Wiem, że jest nawiązaniem do Dr. Evil'a z Austin Powers. Ale co jeszcze z Bad News?

Nick Gromcraft - Nick Gromcraft. Nie wiem czy w ogóle w dobrym kierunku idę. Kapelusz pasuje mi do Notcha (twórcy Minecrafta) a końcówka nazwiska do Lovecrafta. Ktoś potwierdzi?
Christof
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Cze 2015 01:04:37
Odpowiedz 
Verc:
Nick Gromcraft. Nie wiem czy w ogóle w dobrym kierunku idę. Kapelusz pasuje mi do Notcha (twórcy Minecrafta) a końcówka nazwiska do Lovecrafta. Ktoś potwierdzi?

Pierwsza część nazwiska ("Grom") może być nawiązaniem do Gromita z serii "Wallace & Gromit".
Verc
Użytkownik
#18 - Wysłana: 24 Cze 2015 01:30:18
Odpowiedz 
Dzięki za sugestię Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?
Verc
Użytkownik
#19 - Wysłana: 24 Cze 2015 14:15:19
Odpowiedz 
Pozwolę sobie odświeżyć. Czekam wciąż na jakieś sugestie

USS Phoenix forum / Różności / Nawiązanie do postaci ze Star Trek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!