USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Jeźdźcy smoków z Pern

Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Lip 2014 11:02:32
Odpowiedz 
"Jeźdźcy smoków z Pern" trafią do kin!

Adam Siennica | 30.07.2014 09:08
Warner Bros. kupuje prawa do klasycznej serii książek fantasy Anne McCaffrey. "Jeźdźcy smoków z Pern" doczekają się kinowej ekranizacji.

1406707187
Jeźdźcy smoków z Pern" to seria książek fantasy składająca się z 22 powieści. Warner Bros. kupuje prawa do wszystkich i planuje realizację kinowej serii.

Pierwszym tomem są "Jeźdźcy smoków" z 1968 roku. Rukbat w gwiazdozbiorze Strzelca ma pięć planet - trzecia, skolonizowana przez ludzi, została nazwana Pernem. Kiedy ją zasiedlali, niewielką uwagę zwrócili na dziwną czerwoną planetę krążącą po nieregularnej, eliptycznej orbicie. Osobliwy szlak, po którym błądził gwiezdny wędrowiec, przywodził go blisko Pernu co dwieście lat i wtedy z przestworzy opadały miejscowe formy życia. Srebrne Nici, śmiertelnie niebezpieczne dla Perneńczyków, udawało się pokonać tylko dzięki współpracy ze smokami, pierwotnymi mieszkańcami planety. Od ostatniego ataku minęły dwa wieki, Perneńczycy zdążyli zapomnieć o zagrożeniu - lecz oto znowu nadchodzi czas próby: trzeba złączyć siły i wspólnie ze smokami walczyć o przetrwanie... [opis wydawnictwa Książnica]

Świat cyklu "Jeźdźcy smoków z Pern" doczekał się także gier wideo, powieści graficznych, spin-offów (pobocznych historii rozgrywanych w tym samym świecie) oraz gier planszowych. Szczegóły wizji na adaptację nie są znane.

Czytał ktoś? Nie raz wpadałem na ta serie ale jakoś wydawała mi sie infantylna.
ortkaj
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Lip 2014 13:41:30
Odpowiedz 
mozg_kl2
mozg_kl2:
Czytał ktoś? Nie raz wpadałem na ta serie ale jakoś wydawała mi sie infantylna.

Bardzo dawno temu jak się ukazała w "Fantastyce", to liznąłem fragmenty wspominam je jako dosyć trudne i chyba nudne ( może wina tłumaczenia) sporo skomplikowanych nazw, patetyczność, no nie wciągnęła mnie chociaż wtedy byłem po Tolkienie i rozglądałem się za dobrą fantasy (tak wtedy myślałem o tej powieści, choć dzisiaj mi uświadomiłeś streszczeniem, że całkiem fantasy to to nie jest). Pierwsze wrażenie zaowocowało tym, że nie sięgnąłem po później po "Jeźdźców"

USS Phoenix forum / Różności / Jeźdźcy smoków z Pern

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!