USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  93  94  95  96  97  98  99 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#2941 - Wysłana: 10 Kwi 2018 00:33:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Dorzucam tekst źródłowy z "NYT":
https://www.nytimes.com/2018/03/24/world/europe/sw eden-gender-neutral-preschools.html

Jak mam być szczery sam nie wiem czy uznać taką walkę z biologią/ze stereotypami za śmieszno-groźną donkiszoterię, czy przeciwnie - za coś cennego jednak (bo człowieczeństwo wysokiej próby to zawsze pokonywanie/transcendowanie wrodzonych ograniczeń jest).
mozg_kl2
Użytkownik
#2942 - Wysłana: 12 Kwi 2018 08:47:52
Odpowiedz 
WSZYSTKIE OCZY NA SYRIĘ:

Donald Trump i Sekretarz Obrony USA anulują swe podróże, by być na miejscu i decydować o odpowiedzi na "atak chemiczny w Syrii".

Arabia Saudyjska wyraża gotowość do akcji militarnej nad Syrią i informuje o intensywnych rozmowach z sojusznikami.

Brytyjskie siły na Cyprze w gotowości, ale premier May żąda więcej dowodów na atak chemiczny zanim Wielka Brytania weźmie udział w akcji militarnej.

Francuskie myśliwce w bazie Saint-Dizier-Robinson w gotowości. Prezydent Macron poinformował, iż jeśli dojdzie do ataków na Syrię, to Francuzi zbombardują cele związane z bronią chemiczną. Premier Francji powiedział, iż za atak chemiczny odpowiada "reżim Asada".

Rosyjski ambasador przy ONZ: atak na Syrię doprowadzi do katastrofalnych rezultatów. Rosyjski ambasador w Libanie: każdy pocisk zostanie zestrzelony, a miejsca ich wystrzelania zaatakowane.

Iran grozi Izraelowi za ostatni atak na terenie Syrii, w którym zginęło kilku irańskich żołnierzy. Izrael wzmacnia swą obronę na północy kraju.

Międzynarodowa agencja kontroli ruchu lotniczego - Eurocontrol ostrzega linie lotnicze, by zachowały ostrożność we wschodniej części Morza Śródziemnego z powodu możliwych nalotów na Syrię w najbliższych 72 godzinach.

Izraelski gabinet bezpieczeństwa zbierze się dziś w południe, by omówić sytuację w Syrii i ewentualne naloty koalicji.

Według agencji AP - pomiędzy USA, Wielką Brytanią i Francją trwają intensywne konsultacje o akcji militarnej nad Syrią, która miałaby rozpocząć się pod koniec tygodnia.
KAEM
Użytkownik
#2943 - Wysłana: 12 Kwi 2018 11:00:44
Odpowiedz 
Q__:
Jak mam być szczery sam nie wiem czy uznać taką walkę z biologią/ze stereotypami za śmieszno-groźną donkiszoterię, czy przeciwnie - za coś cennego jednak (bo człowieczeństwo wysokiej próby to zawsze pokonywanie/transcendowanie wrodzonych ograniczeń jest).

W Szwecji pod tym względem trochę przesadzają, czasem - przynajmniej z naszej perspektywy - niektóre ich działania wyglądają komicznie (bo cóż jest niepokojącego w tym, że chłopcy są głośni a dziewczynki spokojniejsze).
Jeśli już jesteśmy przy edukacji przedszkolnej to IMO o wiele bardziej niepokojące (może należałoby użyć słowa niebezpieczne) jest to co dzieje się w Łodzi czyli znacznie bliżej nas niż Sztokholm.
Q__
Moderator
#2944 - Wysłana: 12 Kwi 2018 12:30:56
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
bo cóż jest niepokojącego w tym, że chłopcy są głośni a dziewczynki spokojniejsze

Że człowiek od małego poddaje się jak automat wzorcom które mu podsuwa natura lub kultura (Dawkins rzekłby: "samolubne replikatory")? Czy to dobrze automatem być?
KAEM
Użytkownik
#2945 - Wysłana: 12 Kwi 2018 13:00:13
Odpowiedz 
Q__:
Że człowiek od małego poddaje się jak automat wzorcom które mu podsuwa natura

To źle? Jeśli tak to w jaki sposób Ty walczysz ze "wzorcami jakie Ci podsuwa natura"?
Przeczytałeś druga część mojego posta?
Q__
Moderator
#2946 - Wysłana: 12 Kwi 2018 13:13:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
To źle?

IMHO tak. Nigdy nie byłem zwolennikiem tezy, że naturalne = (z definicji) dobre.

KAEM:
Jeśli tak to w jaki sposób Ty walczysz ze "wzorcami jakie Ci podsuwa natura"?

A np. jakoś nigdy nikogo nie zabiłem w afekcie (ba, nawet rzadko głos podnoszę), choć z natury byłem dość porywczy.
KAEM
Użytkownik
#2947 - Wysłana: 12 Kwi 2018 13:19:09 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
A np. jakoś nigdy nikogo nie zabiłem w afekcie (ba, nawet rzadko głos podnoszę), choć z natury byłem dość porywczy

Nie uciekaj od odpowiedzi.
W tym temacie nie chodzi o porywczość ale kwestie płci w odniesieniu do zachowań naturalnych. Skoro to Twoim zdaniem złe to napisz w jaki sposób Ty z tym walczysz? Tak jak w Szwecji czy może masz inne metody?

Nadal jakbyś się bał odnieść do drugiej części mojej wypowiedzi....
Q__
Moderator
#2948 - Wysłana: 12 Kwi 2018 14:40:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Nie uciekaj od odpowiedzi.

Nie uciekam, raczej zachęcam Cię do spojrzenia szerzej. Nie widzę powodu do dzielenia natury na wycinki. Dlaczego np. walka z naturalnym instynktem agresji, czy np. z naturalnym przeziębieniem ma być cacy, a walka z naturalnym czym innym - be. Zresztą czy instynkt zabójcy nie jest - zwł. popkulturowo patrząc - arcymęski?
mozg_kl2
Użytkownik
#2949 - Wysłana: 12 Kwi 2018 14:51:05
Odpowiedz 
Q__:
Że człowiek od małego poddaje się jak automat wzorcom które mu podsuwa natura lub kultura

http://www.wykop.pl/ramka/4052865/wychowanie-neutr alne-plciowo-ideolo-vs-nauka/
Q__
Moderator
#2950 - Wysłana: 12 Kwi 2018 15:11:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tak mi to podsuwasz jakbym był czołowym apostołem tego typu wychowania, w dodatku ślepym na fakty (tj. wiernym wyznawcą fałszywej teorii tabula rasa), a ja po prostu nie widzę nic złego w tym by dziewczynki uczyć większej asertywności (skoro statystycznie mają z tym kłopot), a w chłopcach znów rozwijać skłonność do współczucia i talenty negocjacyjne (skoro statystycznie mają tego mniej). Nie w imię ślepoty na biologiczne różnice, a przeciwnie - w imię kompensowania wrodzonych ograniczeń, czynienia ludzi bardziej wszechstronnymi.
KAEM
Użytkownik
#2951 - Wysłana: 13 Kwi 2018 10:20:30
Odpowiedz 
Q__:
Nie uciekam,

Uciekasz, uciekasz... nie pierwszy raz ;)

Q__:
aczej zachęcam Cię do spojrzenia szerzej.

Gdybyś uważnie przeczytał mojego posta to zauważyłbyś że spojrzałem trochę szerzej od Ciebie ;)

Link który wrzucił mozg opisuje po prostu sytuacje w której dobre założenia są realizowane w dość dziwny sposób. Idea słuszna ale sposób realizacji ociera się o śmieszność.
Q__
Moderator
#2952 - Wysłana: 13 Kwi 2018 12:39:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Uciekasz, uciekasz... nie pierwszy raz ;)

Gdybyś czytał moje wypowiedzi ze zrozumieniem (ew. w intencji wyłuskania z nich sensu, nie pretekstów do czepiania się słówek) - wiedziałbyś, że nie.

KAEM:
dobre założenia są realizowane w dość dziwny sposób. Idea słuszna ale sposób realizacji ociera się o śmieszność.

Widzisz, w kluczowej sprawie się jednak zgadzamy.
Seybr
Użytkownik
#2953 - Wysłana: 16 Kwi 2018 17:35:16
Odpowiedz 
Hahah nowe prawo łowieckie. Pomijam udział dzieci, bo to trafi do Strasburga.

Za to śmieszy mnie bubel w kwestii odszkodowań. Pierwsza teoria, pis chce skłócić rolników, myśliwych i gminy. Druga sensowniejsza, stworzyli bubel, którego nikt nie ogarnia. Brak rozporządzeń. Odszkodowania przed pierwszego kwietnia idą po staremu. Po pierwszym, gminy nie widzą co robić. Jak wiedzą to mają zonka w postaci finansów. Kilka ościennych gmin zadzwonił do mojego ojca, powiedział swoją cenę. Byli w szoku, że tyle się płaci. To są duże pieniądze.
Niby sołtysi mają być w komisji szacującej. Większość z nich ma nikłe pojęcie. Kolejna sprawa, brak czasu. Większość z nich zawodowo pracuje a żaden pracodawca nie będzie dawał wolnego od tak. Trzecia rzecz, gminy chcą aby za darmo sołtys to robił. Ostatni punkt, sołtysi nie chcą być skłóceni z mieszkańcami.
Mój kolega ze wsi, sołtys pracujący zawodowo w wojsku. Nie ma czasu na rozniesienie podatków a to będzie robił.

Znam sołtysa, znajomy spec od nawozów i chemii rolnej. Do tego myśliwy. Powiedział mi wprost, za darmo dupy nie ruszę. Do tego nie będę szacował przeciw swojemu kołu (chodzi o obiektywizm). Powiedział wójtowi wprost, chce połowę tego co dostaje biegły sądowy. Wójt wyśmiał a kolega jego.
Q__
Moderator
#2954 - Wysłana: 17 Kwi 2018 17:12:51
Odpowiedz 
Napisałem:
Q__:
Widać islamistom udało się wylansować modę na nowy styl samobójstwa rozszerzonego, którą i inni wariaci podchwycili...

I wykrakałem, niestety:
https://wiadomosci.wp.pl/dramat-w-rzezawie-wstrzas ajace-slowa-kierowcy-6241769942771329a
https://wiadomosci.wp.pl/kierowca-z-rzezawy-nie-za luje-staranowania-ludzi-odgrazal-sie-ze-zrobilby-t o-ponownie-6242186734811265a
(Ale u nas policja sprawcy nie zastrzeliła.)
MarcinK
Użytkownik
#2955 - Wysłana: 19 Kwi 2018 06:45:38
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#2956 - Wysłana: 19 Kwi 2018 06:48:49
Odpowiedz 
W Brukseli podczas mundialu nie będzie otwartych stref kibica. Władze zakazały pokazywania meczów na telebimach w miejscach publicznych ze względów bezpieczeństwa.
Elaan
Użytkownik
#2957 - Wysłana: 19 Kwi 2018 15:04:52
Odpowiedz 
MarcinK:
https://dorzeczy.pl/kraj/61287/Jest-pan-po-prostu- niegrzeczny-niech-sie-pan-wycofa-z-tego-pytania-Ob urzajace-zachowanie-Hermaszewskiego.html

Miałam wyższe mniemanie o red. Ziemcu, ale jak widać się pomyliłam.
Niczym się nie różni od "pseudo-dziennikarzy" z obu stron naszego cyrku politycznego - nie zadaje pytania, żeby poznać zdanie rozmówcy, tylko stawia tezę i oczekuje jej potwierdzenia. Jak go nie dostaje, to, oczywiście, rozmówca jest "be". Żałosne.
A gen. Hermaszewski ma rację - co do redaktora, ówczesnej armii, jak i tego, że gdy dostaniemy rakietami, to kierunek ich przylotu będzie nam zupełnie obojętny.
Q__
Moderator
#2958 - Wysłana: 19 Kwi 2018 23:25:50
Odpowiedz 
Elaan
Użytkownik
#2959 - Wysłana: 20 Kwi 2018 14:51:17 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
Zmieniając temat na nawet gorętszy

"Najbardziej podstawową rzeczą jest to, aby Europa w przyszłości była nadal tą Europą, którą znamy. Nie powinna być zupełnie innym miejscem dla przyszłych pokoleń, lecz miejscem, którym poprzednie pokolenia i nasze miały szansę się cieszyć."

Czytam ten cytat i nie wierzę własnym oczom. Pan Douglas Murray, człowiek wszak wykształcony i chyba raczej niegłupi, a pisze takie niedorzeczności.
IMVHO nawet ślepy by dostrzegł, że to już niemożliwe. Po prostu.
Europa taka, jaką kraje zachodnie tworzyły i hołubiły przez ostatnie półwiecze - na własne życzenie, czy też nie [i tak wkrótce będzie to miało znaczenie tylko dla historyków] - padła ofiarą Wielkiej Wędrówki Ludów, nie pierwszej w historii tego kontynentu.
Skutków rasowych, kulturowych i ideologicznych tego procesu nie sposób zatrzymać, ani tym bardziej cofnąć. Można je tylko minimalizować i starać się przetrwać, zarówno w szerszym znaczeniu jako społeczność europejska, jak i w węższym, państwowym i narodowym.
Czy nam się to uda, to już zupełnie inna historia, bo przecież to właśnie historia uczy, że takim falom migracji nie oparły się najpotężniejsze imperia przeszłości.
Q__
Moderator
#2960 - Wysłana: 20 Kwi 2018 15:19:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Europa taka, jaką kraje zachodnie tworzyły i hołubiły przez ostatnie półwiecze /.../ padła ofiarą Wielkiej Wędrówki Ludów, nie pierwszej w historii tego kontynentu.

Nie tak wielkiej jednak. Wszystkie te współczesne, czy to tragiczne, czy tylko irytujące, incydenty nie umywają się jednak do zdobywania/łupienia Rzymu przez Gotów (najpierw Wizy-, potem Ostro-) i Wandalów.
MarcinK
Użytkownik
#2961 - Wysłana: 21 Kwi 2018 08:35:22
Odpowiedz 
Problemem nie jest Islam per se ale każda religia w której przejawia się radykalizm. Jeśli wywalimy imigrantów to do głosu zaczną dochodzić nasi, może nie jest to jeszcze tak radykalne jak na wschodzie ale jednak, negowanie odkryć naukowych, mowa nienawiści itp.
Zauważcie że każda zwalczana reformacja chciała odebrać kasę klerowi, tak samo teraz wielu naszych niemal nienawidzi Franciszka za jego poglądy.
Q__
Moderator
#2962 - Wysłana: 21 Kwi 2018 12:11:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Tylko, że w wypadku imigracji problem jest bardziej złożony - silne różnice ekonomiczne, odmienności kulturowe (np. większa tolerancja dla przemocy w ojczystych krajach przyjezdnych). Prawda, można korzeni tego szukać w religii, ale skutki rozlewają się znacznie szerzej...
Poza tym... Europa ma problem z dzietnością i z - IMHO fetyszyzowanym - PKB skąd w dużej mierze polityka otwarcia granic, nawet poza granice roządku, się bierze. I to już nie z religii wynika.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  93  94  95  96  97  98  99 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!