USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  ...  95  96  97  98  99  100  101  102  »» 
Autor Wiadomość
KAEM
Użytkownik
#2881 - Wysłana: 3 Mar 2018 23:02:03 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Seybr:
W Kanadzie 12 latek może mieć swój pierwszy sztucer,

Seybr:
Większość zdjęć pochodzi z zagranicy.

No widzisz...

Seybr:
Patologia jest wtedy, gdy dziecku karze się a nie chce.

Nie, patologią jest także (a w zasadzie przede wszystkim) gdy dziecko ma już na tyle skrzywiona psychikę że samo chce iść na polowanie aby zabijać jelonki...

Seybr:
Pewien nauczyciel miał fajne wpisy, do tego pisał do mnie. Groził mi i mojej rodzinie, wyzwiska to pikuś.

Powinieneś zgłosić to na policję.

Tak generalnie nie jestem jakimś strasznym przeciwnikiem łowiectwa, choć przyznam, że uważam, iż aby biegać po lesie i dla frajdy zabijać zwierzęta trzeba mieć jednak trochę zwichrowaną psychikę - po prostu nie rozumiem jak zadawanie cierpień/śmierci zwierzakom może komuś sprawiać przyjemność.

Przypomnę, że mówimy tu nie o samym łowiectwie ale o udziale dzieci w polowaniach a w tej kwestii jestem zdania że powinno to być kategorycznie zabronione (za złamanie tego zakazu powinny być naprawę wysokie kary).

Przy okazji w temacie broni:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114881,2 3084627,uroczystosc.html
krzychu
Użytkownik
#2882 - Wysłana: 4 Mar 2018 06:17:20 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
saving humanity slub z zamiarem zdrady i wydal ojciec kozlecie i zabawiali sie nim
Seybr
Użytkownik
#2883 - Wysłana: 5 Mar 2018 18:16:22
Odpowiedz 
KAEM:
No widzisz...

No i tu jest różnica, kultura w wielu krajach różni się. Gdzie w Kanadzie byk jelenia na pace nie robi wrażenia. W Polsce jest sensacją, bo brzydki widok. Fakt nie jest taki ładny jak na tacy w markecie.
W USA strzelają do wiewiórek, uważam to za absurd.

KAEM:
Nie, patologią jest także

Patologię uważam, za myślenie kupuję fileta, ale nie zabijam. Zauważyłem że stan umysłu jest nasilony przy kociarzach i psach.
Jestem z natury gadatliwy, takie ADHD. Ale nie uważam się za psychola. Zresztą pracuje z osobami niepełnosprawnymi, prowadzę terapię zajęciową. Zgodnie z ustawą, prawem w Polsce nie jestem psychiczny. Kontakt z bronią mam od dziecka, latałem wiele lat na zawody. Nie mam zamiaru wyjść na ulicę i strzelać do ludzi.

KAEM:
Tak generalnie nie jestem jakimś strasznym przeciwnikiem łowiectwa, choć przyznam, że uważam, iż aby biegać po lesie i dla frajdy zabijać zwierzęta trzeba mieć jednak trochę zwichrowaną psychikę - po prostu nie rozumiem jak zadawanie cierpień/śmierci zwierzakom może komuś sprawiać przyjemność.

Widzisz jest takie powiedzenie. Przyjemność z polowania kończy się w chwili strzału. Czyli samo przebywanie w lesie, jest przyjemnością. Selekcja, pozyskanie zwierzyny to obowiązek. Przynajmniej mój ojciec tak uważa, moja Diana czy ja. Po oddanym strzale trzeba zwierzę wypatroszyć, dociągnąć do auta, pojechać na skup. Zrobić tak aby tusza nie zaparzyła się.

Wiesz co jest najgorsze wielu myśliwych ma za złe władzą PZŁ za ich "pozostanie w miejscu". Moim zdaniem przespali wiele rzeczy, nie tylko medialnych ale otwarcie się do ludzi. Na co idą składki. Wiesz, że ja w życiu nie powiem kto był wcześniej rzecznikiem PZŁ. Diana Piotrowska, pierwszy rzecznik który rozmawia z ludźmi, myśliwymi. Prywatnie spoko babka.
Wiesz ile razy jej grożono, manipulowano faktami w jej kierunku. W końcu poszła z tym do sądu.
Wystarczy wejść na profile LPMu, Basty (tych uważam za leni i cwaniaków). Jakie lecą groźby, wyzwiska.

KAEM:
Przypomnę, że mówimy tu nie o samym łowiectwie ale o udziale dzieci w polowaniach a w tej kwestii jestem zdania że powinno to być kategorycznie zabronione (za złamanie tego zakazu powinny być naprawę wysokie kary).

Nasz moje zdanie, udział dzieci na polowaniach tak. Ale każde dziecko jest inne. Rodzić powinien decydować kiedy może zabrać swoje dziecko. Wiesz spotkałem się z nastolatkami z miasta, gdzie patroszenie ryby było czymś okropnym. Dla mnie od dziecka było czymś normalny. Może dla tego, że od małego jeździłem na ryby, biwaki ? Rozmawiałem z jednym, no jak to filety też tak się robi ? Ręce mi opadły. Brak neta nad jeziorem to tragedia.

Kwestia linka. Wiesz powiem tak, mamy XXI wiek i Bóg dla mnie to wymysł ludzki. Nie ma czegoś takiego jak Bóg. On dla mnie nie istnieje. Z drugiej strony ktoś wierzy, jego sprawa jego życie. Jeżeli jemu wiara jest potrzebna i chce modlić się w kościele, ok ale niech mnie tym osacza.
mozg_kl2
Użytkownik
#2884 - Wysłana: 6 Mar 2018 07:50:06
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#2885 - Wysłana: 6 Mar 2018 09:39:49
Odpowiedz 
Seybr
KAEM
Najlepszą krytykę łowiectwa jaką słyszałem zawarł kolega SFDebris w swojej recenzji Voyagera, bodajże był to odcinek Waking Moments (ten gdzie wegetarianin Chakotay latał we śnie z dzidą za jeleniem). Cytuję z pamięci:

Ja nie poluję. Nie wiem jak wy, ale mam silny opór moralny przeciw wstawaniu o piątej nad ranem.

KAEM
Użytkownik
#2886 - Wysłana: 7 Mar 2018 13:35:55
Odpowiedz 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23 110347,nie-bede-mogl-zabrac-syna-czy-corki-na-polo wanie-szyszko.html#Z_Czolka3Img

"Podczas głosowania przyjęto poprawki zgłoszone przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wprowadzają one zakaz wykorzystywania żywych zwierząt do tresury oraz zakaz udziału dzieci do 18. roku życia w polowaniach. Przyjęto też poprawki Platformy Obywatelskiej, znoszące kary za utrudnianie polowań oraz wprowadzające zakaz odstrzałów w parkach."
Q__
Moderator
#2887 - Wysłana: 7 Mar 2018 14:13:47
Odpowiedz 
KAEM

Prawdę mówiąc cieszę się (bez urazy, Seybr).
Seybr
Użytkownik
#2888 - Wysłana: 7 Mar 2018 20:11:30 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Dreamweb:
Ja nie poluję. Nie wiem jak wy, ale mam silny opór moralny przeciw wstawaniu o piątej nad ranem.

Haha też to cytowałem i już wiem z jakiego serialu. Wiesz zakodowało mi się. Kolega namawiający mnie na ryby hahah, ja z takim tekstem. Jego mina bezcenna.

KAEM:
dzieci do 18.

Szczerze, mam to w du... będę wychowywał zgodnie ze swoim sumieniem. Już prawnicy debatują nad tym zakazem. Jeżeli okaże się, że przeczy konstytucji może wyjść niezły pasztet. Dzisiaj rozmawiałem o tym z posłem z Pis. Nie chce tego komentować, bo nie mam sił.

KAEM:
Przyjęto też poprawki Platformy Obywatelskiej, znoszące kary za utrudnianie polowań oraz wprowadzające zakaz odstrzałów w parkach."

Już koła sobie z tym radzą i pierwsze pozwy wygrane na rzecz kół.

Q__:
Prawdę mówiąc cieszę się (bez urazy, Seybr).

Pogadamy jak PZŁ upadnie i za miast 66 mln zł pójdzie na to 500 baniek. Bo tyle rządzący obliczyli na całą machinę odszkodowań. Od lat wiadomo, jak za coś bierze się urzędnik to jest znacznie drożej.

Nie zniżę się do poziomu ekoświrów.

Jutro w senacie cztery poprawki.

Już mam dość tej polityki.

Odchamiam się przy muzie :P https://www.youtube.com/watch?v=CsoQJpF4SA0
KAEM
Użytkownik
#2889 - Wysłana: 8 Mar 2018 09:48:33 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Seybr:
Już mam dość tej polityki.

No właśnie tak się zastanawiam i wydaje mi sie ze tu nie chodzi o politykę. Skoro za zmianami byli zarówno PO jak i PiS co ostatnio prawie się nie zdarza to czy można to podciągnąć pod spór polityczny?
Jeszcze jeden ciekawy artykuł:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23 108806,nie-wierze-masakra-sejm-przyjal-zmiany-w-pr awie-lowieckim.html
Nawet nie wiedziałem ze będąc właścicielem jakiegoś terenu trzeba było starać się o zakaz polowania na tym terenie - przecież to było chore.
Tresowanie psów na żywych zwierzętach? Strzelanie w parkach? Strzelanie blisko zabudowań? Brak słów - nawet nie miałem pojęcia że coś takiego było dozwolone.

I jeszcze jeden ciekawy komentarz (pochodzący z zalinkowanego powyżej artykułu)

"Projekt pochwalił dziennikarz zajmujący się środowiskiem Adam Wajrak. " tak naprawdę nie jest to remis, lecz dotkliwa klęska tworu, który nazywam Polską Zjednoczoną Ponad Podziałami Partią Myśliwych (w skrócie PZPPPM)" - napisał. "Droga do dostosowania łowiectwa do współczesnych wymagań i społecznej wrażliwości jeszcze długa, ale pierwszy bardzo poważny krok został uczyniony" - ocenił."
Seybr
Użytkownik
#2890 - Wysłana: 8 Mar 2018 12:34:55
Odpowiedz 
KAEM:
Skoro za zmianami byli zarówno PO jak i PiS co ostatnio prawie się nie zdarza to czy można to podciągnąć pod spór polityczny?

Widzisz tutaj chodzi o dużą kasę. W wolnej chwili napiszę jak to wygląda.

KAEM:
Nawet nie wiedziałem ze będąc właścicielem jakiegoś terenu trzeba było starać się o zakaz polowania na tym terenie - przecież to było chore

Tak owszem, grunty = głównie wieś i okolice. Nie będziesz chcieć aby na polu polował myśliwy, ok. Zapomnij o odszkodowaniu. Będzie ktoś miał dużą działkę, gdzieś sam tam coś rośnie, dziki zryją kwiatki, marchew czy coś tam zapomnij o odszkodowaniu. Walcz sobie sam. Rolnicy poszli po rozum do głowy. Żaden normalny rolnik nie zrezygnuje z odszkodowań.

Gazeta.pl wybacz ale nie czytam szmatławców, dotyczy wyborczej czy oglądanie tvnu. Ten sam poziom co TVPis.

Wajrak, dla mnie z niego taki ekolog i dziennikarz jak.......
mozg_kl2
Użytkownik
#2891 - Wysłana: 8 Mar 2018 14:38:33
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#2892 - Wysłana: 10 Mar 2018 08:41:22 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Jutro markety pozamykane a ludzie na FB pieprzą jak by stan wojenny wybuchł. Jak by żywność na kartki była. Ludzie w Polsce uwielbiają się zniewolić. Ilu baranów broni aby niedziela była pracująca ?
mozg_kl2
Użytkownik
#2893 - Wysłana: 10 Mar 2018 10:04:34
Odpowiedz 
Seybr:
Ilu baranów broni aby niedziela była pracująca ?

ja
Maveral
Użytkownik
#2894 - Wysłana: 10 Mar 2018 10:51:36
Odpowiedz 
1. Osobiście nie mam zdania na temat tej reformy o ograniczeniu handlu w niedziele. Jedni zyskają, drudzy stracą i nie chodzi mi tutaj tylko o rachunek pieniężny. Na Węgrzech się to nie sprawdziło, ale w innych krajach działa, więc pożyjemy-zobaczymy U mnie się nic nie zmieni - i tak zakupów w niedzielę nie robiłem

2. Wyobraźcie sobie teraz taką sytuację z urzędami, że są one sobie normalnie otwarte przez cały tydzień i nagle rządzący wprowadzają ustawę o pracy urzędów tylko od poniedziału do piątku. Oczami wyobraźni już widzę te nagłówki w mediach oraz wypowiedzi ludzi w internecie jak to państwo zostanie teraz sparaliżowane, a kolejki w urzędach się wydłużą, a ludzie stracą pracę itd. A jednak jakoś z tym żyjemy
MarcinK
Użytkownik
#2895 - Wysłana: 10 Mar 2018 10:54:36
Odpowiedz 
Najbardziej na tym ucierpią pracownicy bo ich pensje będą cięte i studenci chcący sobie dorobić w weekendy
KAEM
Użytkownik
#2896 - Wysłana: 10 Mar 2018 12:53:29
Odpowiedz 
Tu nie chodzi o to czy niedziele będą wolne - nigdy nie były, nie są i nigdy nie będą - miliony ludzi pracowało i nadal będzie pracować.

Tu nie chodzi nawet o - jak to jest nazywane - zakaz handlu w niedziele. Tysiące stacji benzynowych, sklepów dworcowych i mniejszych sklepów nadal będzie otwartych. Tu chodzi przede wszystkim o zamknięcie centrów handlowych, które są solą w oku klerowi, który ubzdurał sobie że jest to ich największa konkurencja
Dodatkowo rząd zyska na dopaleniu przychodów orlenu oraz na zwiększeniu oglądalności tvpis

Pracownicy sklepów w piątki a szczególnie w soboty (pracując prawie do północy na 3x większych obrotach) dostaną taką dawkę zapierdolu że szybko odechce im się wolnych niedziel.

Liczę że ten debilny pomysł finalnie skończy tak jak na Węgrzech.
Doctor_Who
Użytkownik
#2897 - Wysłana: 10 Mar 2018 15:34:32 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Polska, rok 2020. Na ziemi leży połamany człowiek i jęczy:
- Ludzie, pomóżcie mi, spadochron mi się nie otworzył.
Ludzie: - Panie, po coś pan skakał, tu jest Polska. Tu się w niedzielę teraz nic nie otwiera!

Seybr
Użytkownik
#2898 - Wysłana: 10 Mar 2018 17:15:34
Odpowiedz 
mozg_kl2:
ja

Za miast iść na zakupy do centrum, wybierzesz się do lasu hahaha :P

mozg_kl2:
U mnie się nic nie zmieni - i tak zakupów w niedzielę nie robiłem

U mnie też, chociaż kiedyś tam się przejazdem zdarzyło.

MarcinK:
Najbardziej na tym ucierpią pracownicy bo ich pensje będą cięte i studenci chcący sobie dorobić w weekendy

Jest wiele innych prac. Ile ten student w markecie zarobi ? Płace nie będę cięte, tylko godziny pracy przerzucone. Jedynie dobrowolny niewolnik straci, nikt więcej.

KAEM
KAEM:
Tu nie chodzi o to czy niedziele będą wolne - nigdy nie były, nie są i nigdy nie będą - miliony ludzi pracowało i nadal będzie pracować.

Jasne że będą, służba zdrowia, policja czy straż. Bez nich się nie obędziemy.

KAEM:
Tysiące stacji benzynowych, sklepów dworcowych i mniejszych sklepów nadal będzie otwartych.

W wielu krajach jedna stacja paliw na miasteczko, reszta pozamykana. W większych miastach są np. dwie stacje.

KAEM:
które są solą w oku klerowi, który ubzdurał sobie że jest to ich największa konkurencja

Wiesz mafia nie lubi konkurencji.

KAEM:
Pracownicy sklepów w piątki a szczególnie w soboty (pracując prawie do północy na 3x większych obrotach) dostaną taką dawkę zapierdolu że szybko odechce im się wolnych niedziel.

Wow, przesadzasz.

KAEM:
Liczę że ten debilny pomysł finalnie skończy tak jak na Węgrzech.

Mieszkałem w Danii i Holandii. Tam jakoś się sprawdziło.
MarcinK
Użytkownik
#2899 - Wysłana: 10 Mar 2018 17:51:44
Odpowiedz 
Seybr:
KAEM:
które są solą w oku klerowi, który ubzdurał sobie że jest to ich największa konkurencja

Wiesz mafia nie lubi konkurencji.

Ale przecież Papież mówił że za msze się nie płaci
KAEM
Użytkownik
#2900 - Wysłana: 11 Mar 2018 15:06:17 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Seybr:
Wow, przesadzasz.

Nie przeszkadzam, wczoraj kolo 11-ej przechodziłem kolo Lidla - tylu ludzi chyba nigdy tam nie wiedziałem. Na wejściu była tez informacja o wydłużonych godzinach pracy w sobotę...

Ciekawy artykuł dotyczący tego idiotycznego zakazu::
https://finanse.wp.pl/piec-grup-polakow-wkurzonych -na-zakaz-handlu-sprawdz-do-ktorej-nalezysz-622881 7772697729a

"Na Węgrzech zakaz obowiązywał od wiosny 2015 r. do wiosny roku 2016. Węgierskim politykom udało się zmienić nawyki konsumentów. Jednak ludzie byli wściekli przez korki, kolejki i tumult w sklepach. Zakaz zadziałał na niekorzyść małych firm handlowych, choć w teorii miał dać im przewagę i dobry wysoki zarobek. Nic z tych planów nie wyszło - największe sieci zorganizowały superpromocje w piątki i soboty, więc w małych sklepach nikt zakupów robić nie chciał.
U nas się to nie powtórzy? Polski Lidl właśnie ogłosił Tanią Sobotę. Inne sieci już szykują odpowiedź."
MarcinK
Użytkownik
#2901 - Wysłana: 11 Mar 2018 15:11:21
Odpowiedz 
Galerie handlowe wyglądają jak sceneria z fallouta
mozg_kl2
Użytkownik
#2902 - Wysłana: 11 Mar 2018 17:56:19
Odpowiedz 
MarcinK

ja współczuje pracownikom tych 6 biedronek które są otwarte w całej Polsce.
Seybr
Użytkownik
#2903 - Wysłana: 11 Mar 2018 18:49:13
Odpowiedz 
KAEM:
Nie przeszkadzam, wczoraj kolo 11-ej przechodziłem kolo Lidla - tylu ludzi chyba nigdy tam nie wiedziałem

W piątek faktycznie więcej ludzi było w sklepach. W sobotę, nie widziałem różnicy.
Za to dzisiaj jak by więcej ludzi na mieście spacerowało, jak by więcej dzieci było hahaha. Pomijam, że była piękna pogoda. Po wykładach poleciałem do lasu pospacerować za zrzutami.

KAEM:
"Na Węgrzech zakaz obowiązywał od wiosny 2015 r. do wiosny roku 2016. Węgierskim politykom udało się zmienić nawyki konsumentów.

No i ? Od lat w Danii czy Holandii sklepy są pozamykane i żyją. Ja żyłem i szybko się przyzwyczaiłem. Jak było ciepło, rowerek i keta po okolicy. Przyznam się, że w Danii jest gdzie pojechać - las.

KAEM:
Polski Lidl właśnie ogłosił Tanią Sobotę. Inne sieci już szykują odpowiedź."

Uważam to za plus, niech się biją.

Rozmawiałem ze znajomymi, którzy pracują w marketach. Usłyszałem w końcu z dzieckiem mogę się wybrać.

MarcinK:
Galerie handlowe wyglądają jak sceneria z fallouta

Hahah
Eviva
Użytkownik
#2904 - Wysłana: 12 Mar 2018 13:58:21
Odpowiedz 
Seybr

No właśnie - w wielu krajach w niedzielę sklepy są pozamykane i gospodarka kwitnie. W czasach komuny nie tylko w niedzielę, ale i w sobotę nic się nie dostało, a ludzie jakoś żyli. Te wszystkie lamenty i czarnowidztwo to naprawdę strzelanie do wróbla z carpuszki
mozg_kl2
Użytkownik
#2905 - Wysłana: 13 Mar 2018 08:45:47
Odpowiedz 
Eviva:
W czasach komuny nie tylko w niedzielę, ale i w sobotę nic się nie dostało, a ludzie jakoś żyli.

A kiedyś nie bylo dentysty A ludzie mieszkali w ciastach z gliny i jakoś żyli. Teraz to się w grupie przewraca jakieś bloki z płyty.
Seybr
Użytkownik
#2906 - Wysłana: 14 Mar 2018 18:03:44
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Teraz to się w grupie przewraca jakieś bloki z płyty.

Taa kiedyś myśliwy miał dzidę i latał po lesie a teraz mają jakieś sztucery. Kiedyś myśliwy brał maczugę i jebut kobitę w głowę i do groty. Teraz to domy na wsi buduje.

Ja żyłem za granicą i jakoś mi nie przeszkadzało że markety, centra handlowe są pozamykane. Dla mnie mogą być w każdą niedzielę. Po prostu ludzie są wygodni, jest taka maść na żal czterech liter. Można kreatywniej spędzić wolny czas niż w centrum handlowym czy markecie.
mozg_kl2
Użytkownik
#2907 - Wysłana: 14 Mar 2018 19:45:19
Odpowiedz 
Zamach na Angele Merkel. Zamachowiec krzyczał: "Allaha Akbar"
Mav
Użytkownik
#2908 - Wysłana: 14 Mar 2018 19:59:05
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zamach na Angele Merkel. Zamachowiec krzyczał: "Allaha Akbar"

Nawet "Fakt" by sie nie zniżył do takiego newsa.
Q__
Moderator
#2909 - Wysłana: 14 Mar 2018 20:01:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

No nie wiem... Podało go szerokie spektrum mediów (w tym GW). Acz są wątpliwości czy był to zamach, czy wygłup.
Mav
Użytkownik
#2910 - Wysłana: 14 Mar 2018 20:12:13
Odpowiedz 
Q__:
No nie wiem... Podało go szerokie spektrum mediów (w tym GW). Acz są wątpliwości czy był to zamach, czy wygłup.

Podali że kogoś zatrzymali, że coś krzyczał, ale ogólnie dziecinada. Widać na filmiku że Merkel sobie idzie jak gdyby nic, a ochrona prowadzi ładnie ubranego śmiejącego się kolesia. Największym dramatem tego wydarzenia jest obalony rower.

Wchodzę na forum i czytam o zamachu na Merkel i okrzykach "Allaha Akbar". Żenada. Co mozg_kl2
chce tym osiągnąć? Bo ja nie rozumiem.
 Strona:  ««  1  2  ...  95  96  97  98  99  100  101  102  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!