USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  94  95  96  97  98  99  100  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#2851 - Wysłana: 3 Lut 2018 17:19:39
Odpowiedz 
Eviva:
Wpieprzają się na prywatne tereny

A gdy się nie wpieprzają to jest problem bo dziki wyżerają ziemniaki
Seybr
Użytkownik
#2852 - Wysłana: 3 Lut 2018 18:32:40 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Eviva:
To nie samo łowiectwo jest "be", tylko myśliwi, którym się wydaje, że cały świat do nich należy.

Totalna bzdura.

Eviva:
Wpieprzają się na prywatne tereny,

Wiesz mi że jest to mega margines. Zresztą nikt nie wchodzi w ogrodzony teren, tym bardziej że w prawie jest odległość od ilu metrów można polować od zabudowań. Jeżeli chodzi o pola, łąki. Zgodnie z prawem myśliwi mogą tam polować, chyba że notarialnie zabroni. Jednak wtedy może zapomnieć o odszkodowaniach. Większość rolników i myśliwych współpracuje ze sobą. Nie pozwolą aby ekosie kazali im co mają robić. Powiedz tym ludziom, którzy mieszkają na obrzeżach miast i ryczą bo im dziki ryją podwórka.

Na dodatek w TV co róż słyszę bzdury. TVN jest mistrzem kłamstw, a Rusinowa to już wszelkie rozumy zjadła.

Eviva:
strzelają do wszystkiego co się rusza

Totalny brak wiedzy. Jest coś takiego jak regulamin polowań, są terminy polowań, jest coś takiego jak selekcja i czas ochrony. Przykład z brzegu na jelenie nie poluje się przez cały rok, tym bardziej na łanie (ciąża a potem młode).

Eviva:
ostatnio jeden zastrzelił kolegę

Baranów nie brakuje, brak odpowiedzialności. Co dziennie na drogach giną ludzie przez pijanych kierowców.
Z bronią mam kontakt od dziecka. Moje dzieci też już mają, uczę ich dyscypliny. Broń to nie zabawka, na strzelnicy mają się słuchać jak w wojsku. Co powie kolega podczas strzelania to jest świetne. Prezes mojego loku prowadzi zajęcia dla młodych. Jestem pod wrażeniem postępów młodego.

Eviva:
Walą do psów, nawet jeśli są one w towarzystwie ludzi.

Pies w lesie ma być na smyczy. Takie jest prawo. Mój pies w lesie chodzi na otoku - czyli smycz.

Nie walą, jak robią to już mają mega powód. Po zmianie prawa nikt nie chce sie w to bawić. Wiesz ile psów jest zdziczałych. Ilu baranów puszcza psy na noc aby sobie pobiegały. W tamtym roku zostałem zaatakowany przez takiego psa. Jechałem na rowerze, dobrze że miałem nóż. Mogło by się źle skończyć. Odnalazłem właściciela, jak się tłumaczył on niby łagodny. Szkoda, bo wiele razy tego psa widziałem jak biega po lesie.

Eviva:
O kotach już nie wspomnę, bo krew się we mnie gotuje.

Kota miejsce jest w domu. Koty powodują wiele szkód w ptactwie, zwierzynie drobnej. Wiesz że w Austrii czy Szwajcarii nie bawią się z kotami. Kot może stracić życie a właściciel oberwać. W Nowej Zelandii można mieć maks jednego kota. Wszelkie wałęsające się tracą życie.

Eviva:
Niestety PZŁ nie będzie wiarygodny, póki się nie oczyści z psycholi i alkoholików z licencją na zabijanie.

PZŁ nie wydaje pozwolenia na broń a Policja haha. Uważasz że moja rodzina to psychole, mój ojciec, moja żona i ja ? Nie jestem alkoholikiem ani psycholem.
Haha chlanie, to pieprzenie o chopinie. Picie na imieninach to nic, na baletach to nic ale jak myśliwy po polowaniu zasiada do biesiady to już alkoholik ?

Masz typowy ekoterrorystyczny pogląd. Masz zero wiedzy, niczym nie różnisz się od tych ludzi z FB gdzie tylko walczą i wyciągają kasę od naiwnych. Taki król LPMu, złodziej i oszust zrobił sobie interes. Czyżby wierzysz w bambinizm ?

Ja zamierzam polować z godnie etyką i tradycją przekazywaną przez lata.
PZŁ co raz bardziej patrzy na ręce i tworzy system selekcji ludzi.

Edit:

Z dedykacją dla Elaan.

https://wiadomosci.wp.pl/mocny-glos-ws-likwidacji- branzy-futerkowej-ta-wypowiedz-z-tv-trwam-podbila- internet-6216293530368129a
Elaan
Użytkownik
#2853 - Wysłana: 3 Lut 2018 20:57:54 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Seybr:
Jest taka obłudna kobieta w Polsce.

Sugerujesz, że jestem równie obłudna, jak Twoim zdaniem ta pani?
Gdzie i jak się udziela nie wiem, bo plotkarskie programy, fora i rubryki omijam z daleka.

Seybr:
To co powiesz o ubraniach kupowanych, gdzie produkcja jest w trzecim świecie. /.../Warunki jakie tam panują, szkoda słów.

Akurat na ten temat oglądałam niedawno francuski dokument. Dziennikarz podążał w nim tropem wyrobów światowych marek odzieżowych i obuwniczych, które ulokowały swoje zakłady w Azji.
Ubiory robione są tam w skandalicznych warunkach i za skandaliczne płace, ale w firmowych salonach w Europie czy USA kosztują krocie.
Tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Jednak, przyznaj szczerze: co może na to poradzić osoba taka jak ja, dla której wyroby tych firm to tylko obrazki w TV?
Mogą z tym zrobić coś tylko ci, co je kupują, bogaci konsumenci - bo to ich sprzeciw wyrażony nie kupowaniem będzie dla nieuczciwych producentów rzeczywisty i dotkliwy.

Seybr:
Szkoda że rękawiczki ze skóry, torebka jakoś jej nie przeszkadzają.

Nie jestem wegetarianką, zjadam mięso wołowe i wieprzowe.
Uważam jednak, że jest różnica między wykorzystaniem skór zwierząt rzeźnych na wyroby kaletnicze, a hodowlą zwierząt tylko dla futer.

Seybr:
Przenoszą głównie dla kosztów pracy, jak trzymają to inna bajka. Obecnie mają wyśrubowane normy.

Ale przecież o to właśnie chodzi, że jedno wiąże się z drugim!
Przestrzeganie owych norm wprowadzonych w krajach tzw. "starej Unii" wymaga zatrudnienia wielu dodatkowych pracowników, którym trzeba zapłacić wg. tamtejszych stawek.
W Polsce zaś normy w tej branży są żałosną fikcją, podobnie jak minimum zatrudnianych pracowników i ich zarobki.

Seybr:
Hańbę to przynoszą ekotteoryści z miast. Zero pojęcia a wszędzie chcą wprowadzać swoje rządy.

Rządy ministra-myśliwego już mieliśmy. I wystarczy.

http://www.nowosci.com.pl/polska-i-swiat/a/zlotnik i-psy-mysliwych-zagryzly-jelenia-patrzyly-na-to-ma le-dzieci-uwaga-drastyczne-zdjecia,12709726/?najst arsze

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,2279362 3,w-lesie-strzelali-mysliwi-mieszkancow-nikt-nie-o strzegl-bo.html

https://www.tvn24.pl/pomorze,42/gm-trabki-wielkie- mysliwy-wyrzucili-z-lasu-sportowcow,807142.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/o-kro k-od-tragedii-na-polowaniu-zblakana-kula-trafila-w -dom/2kzhwf6

Daj Boże, aby bajzel po nim i bezhołowie myśliwych jego następca zdążył ogarnąć do końca kadencji. Choć szczerze w to wątpię.

https://niepodajerekimysliwymblog.wordpress.com/ta g/naduzycia-mysliwych/

Seybr:
Z dedykacją dla Elaan.

Powtórzę się, ale czasem trzeba.
Z dedykacją dla Seybra:

http://basta.szczecin.pl/2018/01/7-najwiekszych-mi tow-o-branzy-futrzarskiej/
Seybr
Użytkownik
#2854 - Wysłana: 3 Lut 2018 21:54:18
Odpowiedz 
Elaan:
Sugerujesz, że jestem równie obłudna, jak Twoim zdaniem ta pani?

Nie :P

Elaan:
Gdzie i jak się udziela nie wiem, bo plotkarskie programy, fora i rubryki omijam z daleka.

Udziela się w TVNie i na FB. Kosztem kłamstw, manipulacji robi szum wokoło siebie. Ludzie łykają jej kłamstwa jak młode pelikany.

Elaan:
Jednak, przyznaj szczerze: co może na to poradzić osoba taka jak ja, dla której wyroby tych firm to tylko obrazki w TV?

Strać się nie kupować. Ja tak robię, czy mi to zawsze wychodzi, no nie. Nie jestem w stanie wszystkiego sprawdzić. Wiem jedno, nie kupują produktów wyprodukowanych w Niemczech (inna bajka i powody).

Elaan:
Uważam jednak, że jest różnica między wykorzystaniem skór zwierząt rzeźnych na wyroby kaletnicze, a hodowlą zwierząt tylko dla futer.

Podaj mi tą różnicę. Jedno i drugie zwierzę musi stracić życie.

Elaan:
W Polsce zaś normy w tej branży są żałosną fikcją, podobnie jak minimum zatrudnianych pracowników i ich zarobki.

Wiesz przyznam tobie rację ale... Wiesz miałem klienta, ma fermę na której byłem. Każdy z pracowników jest legalnie zatrudniony, dobrze im płaci. Pracują po 40 godzin na tydz. Chyba że któryś chce dorobić to nadgodziny znajdą się. O moim kliencie świadczy jedno, jego pracownicy byli na ślubie, zapewnił im wszystko po hotel.

Z drugiej strony w mojej okolicy jest taki wyzyskiwacz. Miał dom, wybudował kolejny, nie spodobał się jemu. Zburzył stary i postawił nowy. Córce auto kupił za 200.000 zł. Stać go, ok ale nie kosztem ludzi. Pracują od pon do niedzieli po 10 do 12 godzin. Większość na czarno, co gorsze ludzie dają się wykorzystywać. Ja bym tak nie mógł.

Elaan:
Rządy ministra-myśliwego już mieliśmy. I wystarczy.

Nadmuchana bańka przez TVN i anty Pis. Żebym był za pisem, no w życiu ale Szyszko to jeden z mądrzejszych polityków, mający wiedzę.

Odpowiem tobie na linki

Pierwszy to fajke. Jeleń nie żył, psy myśliwskie mają to do tego że uczepią się jak zwierz nie żyje. Na komendę powinny odejść. Ale psa trzeba szkolić.

Drugi link: Polowanie zbiorowe są zgłaszane do urzędu gminy i powiatu. Plan polowań zbiorowych jest ustalany z dużym wyprzedzeniem. My takowe dostajemy w lato. Zadaniem gminy i powiatu jest wstawienie ogłoszenia. Jak to działa, różnie z tym bywa. U mnie stawiamy tabliczki uwaga polowanie zbiorowe. Wiesz pochodzę z terenów gdzie były pegery i ludzie mieli swoje chlewiki, bili świnie, wielu do tej pory ma kaczki, kury. Trochę inaczej na to patrzą. Do tego ludzie znają się. Dla nich martwy dzik czy jeleń to taki sam widok jak martwa świnia.

Trzeci link: Polowanie zbiorowe, jak wyżej. Sportowcy organizując wyścig powinni sprawdzić czy jest polowanie. TVN oczywiście przegina i nagina fakty. Sam Igor Tracz wypowiedział się na FB i przyznał że tak nie było. Garak był by dumny z TVNu. Ludzie łykają kłamstwa jak pelikany.

Czwarty link: Czytałem o tym, to jest kłamstwo. Strzelam sportowo, rykoszet z breneki nie zrobi takiej dziury. Tym bardziej nie przeleci tyle metrów. Szyba powinna roztrzaskać się. Z tego co wiem, to jest pozew przeciw pomówieniom.

Elaan:
Choć szczerze w to wątpię.

Burdel jest w kraju nie w PZŁ. Wiesz kto sprząta burdel za Peło i Pis ? Tak myśliwi. ASF wykryto w 2014 roku, gdyby zadziałano jak w Holandii nie było by sprawy. Rolnicy bali się, sprzedawali po cichu. Do tego sprzedaż bez dokumentów. Świnie uciekały z zagród. W moim rejonie można trafić dzika typu łatek, czyli krzyżówka świni i dzika.
Wiesz że w Danii wybili wszystkie dziki aby móc bezpiecznie hodować świnie ? Tak oni to tłumaczą. Tam uchodzca wejdzie ale nie dzik hahah.

Cała obecna ustawa jest pod zwalczanie ASF. Myśliwi wykonują swoje obowiązki, zgodnie z prawem. Ja wiem że trafią się zakały. Obecnie komisje dyscyplinarne nie ceregielą się.
Jak pisałem, ciała dał rząd Peło, Pis, urząd weterynarii jak i inni urzędnicy. Dzik zarażony został w sobotę, weterynaria kazała czekać do poniedziałku bo nie pracują. Chłodni brak i co mamy ?
W Polsce żadna ustawa nie jest dobrze zrobiona.

Ja wiem jedno, będę walczył o swoje prawa do polowań. W życiu nie wygonie nikogo z lasu, ma takie samo prawo. Przeszkodzi mi w polowaniu podczas grzybobrania, mówię trudno.

Jednak gdy będziemy prowadzić polowanie zbiorowe, powiem że jest takowe. Z racji bezpieczeństwa proszę opuścić teren. W tym roku grzecznie tak powiedzieliśmy. Ludzie odeszli pokierowaliśmy ich gdzie nas nie będzie. Tam sobie spokojnie mogli grzyby zbierać. Przy okazji powiedziałem gdzie może być ich sporo. Odbył się grzecznie, można a można.

Basta Szczecin, pseudo Fundacja. Nie są zarejestrowani, formalnie nie istnieją. Żyją z przelewów od ludzi. Znam ich bo przeszkadzają w polowaniach.
Myślę że w tym roku oberwą. Powiem tak ich wegański styl jest tak samo tolerancyjny jak islam.

Ja odkryłem tutaj karty. Jestem za polowaniami, myśliwymi. Jestem za obecnym stanem PZŁ (zachód nam zazdrości). Jestem za kilkoma zmianami bo góra to beton.
Elaan
Użytkownik
#2855 - Wysłana: 4 Lut 2018 19:41:51 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Seybr:
Podaj mi tą różnicę. Jedno i drugie zwierzę musi stracić życie.

Ja uważam, że różnica jest. Choć masz rację, że zwierzę ginie.
Zwierzęta rzeźne siłą rzeczy muszą być utrzymywane w dobrym stanie, bo inaczej ich mięso byłoby bez wartości. Skóry dla kaletnictwa stają się dodatkowym pożytkiem, a mączka z kości jest cenionym źródłem taniego azotu, fosforu, wapnia i magnezu dla roślin uprawnych.
Poza tym mięso zwierząt rzeźnych zaspokaja podstawowe potrzeby żywieniowe człowieka, gdy tymczasem hodowla zwierząt futerkowych zaspokaja tylko fanaberie bogatych dupków płci obojga, którzy równie ciepło i wygodnie mogliby się wystroić bez tego.

Seybr:
Wiesz miałem klienta, ma fermę na której byłem. Każdy z pracowników jest legalnie zatrudniony, dobrze im płaci. /.../Z drugiej strony w mojej okolicy jest taki wyzyskiwacz.

A teraz odpowiedz sobie sam, ilu statystycznie w branży jest tych pierwszego rodzaju, a ilu drugiego.
Niestety, jedna jaskółka wiosny nie czyni, nawet jeśli to Twoja znajoma.

Seybr:
ale Szyszko to jeden z mądrzejszych polityków

Ty tak poważnie? O, Wielki Korniku!

Seybr:
Pierwszy to fajke. Jeleń nie żył, psy myśliwskie mają to do tego że uczepią się jak zwierz nie żyje. Na komendę powinny odejść. Ale psa trzeba szkolić.

Po pierwsze, jeśli to fejk, to proszę o jakiś potwierdzający to link.
Dlaczego zakładasz, że tylu ludzi naraz kłamie. I po co mieliby to robić?
Po drugie, wiesz jak powinno się psy szkolić, ale nie wiesz jak były wyszkolone te konkretne psy.
A jeśli nauczono je świadomie takiego zachowania?

Seybr:
Drugi link: Polowanie zbiorowe są zgłaszane do urzędu gminy i powiatu. Plan polowań zbiorowych jest ustalany z dużym wyprzedzeniem.

Znowu podajesz, jak to powinno wyglądać w teorii.
Tyle tylko, że nijak ma się to do rzeczywistości. I dobrze o tym wiesz.
Myśliwi już od dawna, jeszcze przed objęciem rządów przez PIS, sami siebie uznali za "nadzwyczajną kastę ludzi", którym wszystko wolno i wszystko uchodzi na sucho.
Mianowanie Szyszki ministrem tylko ich w tym utwierdziło.
Zamiast oczyścić swoje szeregi z hołoty, która ma za nic jakiekolwiek zasady i w poczuciu pełnej bezkarności wali kiedy i gdzie chce do wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka, to jeszcze PZŁ chroni im dupy na każdym kroku.
Więc nawet jeśli są wśród myśliwych jednostki przestrzegające przepisów prawa i dobrych obyczajów łowieckich, to są to istne rara avis na wymarciu.

Seybr:
Trzeci link: Polowanie zbiorowe, jak wyżej. Sportowcy organizując wyścig powinni sprawdzić czy jest polowanie.

A myśliwi nie są przypadkiem zobowiązani do wcześniejszego publicznego poinformowania okolicznej ludności o planowanym polowaniu i zamontowania odpowiednich licznych tablic ostrzegawczych?
Sportowcy nie są idiotami i nie sądzę, by wiedząc o planowanym polowaniu ryzykowali życie swoje i psów zaprzęgowych.

Seybr:
Sam Igor Tracz wypowiedział się na FB i przyznał że tak nie było.

Znowu proszę o stosowny link w tej sprawie.
Ja szukałam jego wypowiedzi i znalazłam coś, co dowodzi czegoś wręcz przeciwnego.

https://sport.onet.pl/inne-sporty/mysliwi-starli-s ie-z-polskim-mistrzem-swiata-odpowiedz-polskiego-z wiazku-lowieckiego/w3g3bkr

Seybr:
Czwarty link: Czytałem o tym, to jest kłamstwo. Z tego co wiem, to jest pozew przeciw pomówieniom.

Znowu słowa, słowa, słowa. Może jakiś link na potwierdzenie?

Seybr:
Ja odkryłem tutaj karty. Jestem za polowaniami, myśliwymi. Jestem za obecnym stanem PZŁ (zachód nam zazdrości). Jestem za kilkoma zmianami bo góra to beton.

Rzeczywiście, teraz wiem dobrze z kim mam do czynienia.
Żałuję, że nie potrafisz zdobyć się na obiektywizm i korporacyjna, czy też raczej kastowa, solidarność bierze u Ciebie górę nad trzeźwym oglądem rzeczywistości.
Szkoda tym bardziej, bo w innych tematach niż rozpasane przywileje i bezczelne zachowania myśliwych w Polsce potrafisz rozmawiać całkiem rozsądnie.
Reasumując, ponieważ każde z nas najpewniej pozostanie przy swoim zdaniu, nie widzę sensu dalszego kontynuowania tej dyskusji.
Zatem z mojej strony EOT.
Seybr
Użytkownik
#2856 - Wysłana: 4 Lut 2018 21:29:17
Odpowiedz 
Elaan:
A teraz odpowiedz sobie sam, ilu statystycznie w branży jest tych pierwszego rodzaju, a ilu drugiego.

Nie wiem, nie znam statystyk. Zresztą jak pisałem mnie to nie ziębi nie chłodzi.

Elaan:
Ty tak poważnie?

Tak bo chciał posprzątać burdel po Peło jak i ekoterroyzmu. Wiesz ile tych niby obrońców puszczy brało kasy za jedną godzinę strajku ? 120 zł/h, chciał bym tak zarabiać. Kto płacił, wiesz może kto ? Niemcy pozwoli na brak wycinki, efekt powstały leśne pustynie. Pomijam że wycinka drzew jest na obrzeżach puszy. Kinia i TVN to manipulacje.

Elaan:
Po pierwsze, jeśli to fejk, to proszę o jakiś potwierdzający to link.

Musiał bym ostro przekopać swoje informacje.

Elaan:
Dlaczego zakładasz, że tylu ludzi naraz kłamie. I po co mieliby to robić?

Lobby kasa, chęć zniszczenia lasów i prywatyzacja. Do tego kupę kasy przekazane na ekoterryzm. Powoli zaczynają dostawać pozwy za kłamstwa.

Elaan:
Po drugie, wiesz jak powinno się psy szkolić, ale nie wiesz jak były wyszkolone te konkretne psy.

Nie wiem, nasz pies jest nauczony, rasowy. Jest młody ma lekko ponad 6 miesięcy. Sytuację znam akurat ze źródła a nie od TVNu.

Elaan:
Znowu podajesz, jak to powinno wyglądać w teorii.

To jest prawny obowiązek. Myśliwi spełniają go, gorzej z urzędasami.

Elaan:
Myśliwi już od dawna, jeszcze przed objęciem rządów przez PIS, sami siebie uznali za "nadzwyczajną kastę ludzi", którym wszystko wolno i wszystko uchodzi na sucho

Wydaje się tobie. Wszelkie łamanie prawa jest surowo karane. Przynajmniej w moim regionie. Chłop 60 letni został wydalony za kłusownictwo, po cichu chodził z niemcami za kozła. Miał pecha, podpir... go młody. Że koleś nie miał kasy, ma jej full.

Elaan:
Zamiast oczyścić swoje szeregi z hołoty, która ma za nic jakiekolwiek zasady i w poczuciu pełnej bezkarności wali kiedy i gdzie chce do wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka, to jeszcze PZŁ chroni im dupy na każdym kroku.

Tu się mylisz od lat ci co nie przestrzegają prawa i etyki wylatują. Ja w tym siedzę. Myślę że w ciągu kilku lat dołączę do komisji, która kara.

Elaan:
Więc nawet jeśli są wśród myśliwych jednostki przestrzegające przepisów prawa i dobrych obyczajów łowieckich, to są to istne rara avis na wymarciu.

To nie jest tak, znam nowobogackich, którzy chcieli by prywatyzacji. Wiesz mi ale ludzi, którzy nie przestrzegają prawa to jest margines. Ale to oni robią wiochę i potem jest obraz jaki jest. Fakt zdarzają się młodzi, jeden w tym roku wyleci za brak etyki.

Elaan:
A myśliwi nie są przypadkiem zobowiązani do wcześniejszego publicznego poinformowania okolicznej ludności o planowanym polowaniu i zamontowania odpowiednich licznych tablic ostrzegawczych?

Przekazują dokumenty do urzędów, to oni są odpowiedzialni za informacje. Ogólnie prawo w tym kierunku jest z dupy. Powinno konkretnie mówić a tak nie jest. Jak nie ma bata na urzędnika to dupy nie rusza. Tabliczki my stawiamy, oni ponoć mieli. Zresztą sytuacja wyjaśniła się i sam poszkodowany poparł myśliwych. TVN jak zawsze pitoli.

Elaan:
Może jakiś link na potwierdzenie?

Musiał bym poszukać. Nie wiem czy jest na stronie PZŁ, ale wiem że jest na FB. Rzecznik i tym pisała.

Zresztą uważasz że twoje linki są wiarygodne ? W dobie internetu, mas mediów można wszystko napisać. Ludzie wierzą w brednie. Tak Ziemia jest płaska osadzona na dwóch krokodylach.

Elaan:
Rzeczywiście, teraz wiem dobrze z kim mam do czynienia.

Ta jestem mordercą, taaa lubię mięso. Taa kocham las. Dzisiaj pomogłem ojcu ściągnąć byka jelenia. Ta wypatroszyłem jego, zawiozłem na skup.
Jestem ciekaw ilu walczących mięsożerców potrafiło by wypatroszyć choćby kurę ? Wybacz nie żyję w obłudzie. Mięso nie jest z Biedronki.

Elaan:
Żałuję, że nie potrafisz zdobyć się na obiektywizm i korporacyjna, czy też raczej kastowa, solidarność bierze u Ciebie górę nad trzeźwym oglądem rzeczywistości.

Wybacz ale ja nie żyje w obłudnym świecie. XXI wiek i obecne czasy. Cieszy mnie to że nie widzimy przemocy w zabijaniu. Ludzie nie muszą zabijać zwierząt. Robi to garstka. Efekt jest taki, że mamy syndrom babinizmu. Wręcz mamy patologię umysłową. Co gorszę większość społeczeństwa w razie kataklizmu pada. Większość mężczyzn w tym kraju nie potrafi obsłużyć broni, strzelać. Apaszka nie obroni życia rodziny.

Elaan:
Reasumując, ponieważ każde z nas najpewniej pozostanie przy swoim zdaniu, nie widzę sensu dalszego kontynuowania tej dyskusji.

W sumie racja. Wiesz w pracy mam koleżankę, nie jest za łowiectwem. Ona ma swoje zdanie ja swoje. Mimo to lubimy się, gadamy na X tematów.

Ja mam tak. Lubię mięso, jak mam je jeść to wolę sam zabić i zrobić kiełbasę, szynkę itp. Łowiectwo to nie tylko zabijanie ale kontakt z przyrodą. W chwili strzału kończy się przyjemność, zaczynają się obowiązki. Jak pisałem etyka myśliwego, prawo to nie strzelanie do wszystkiego co się rusza.
mozg_kl2
Użytkownik
#2857 - Wysłana: 19 Lut 2018 10:02:56
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2858 - Wysłana: 19 Lut 2018 10:08:24
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
just in-trudeau-tells-woman-to-say-peoplekind-not-manki nd

Problem jest wydumany, zamiast konserwatywnego "mankind", czy - stanowiącego nowotwór językowy - "peoplekind", można przecież za - cytowanym w tytule topicu - kapitanem Picardem mówić zwyczajnie "humanity" .
mozg_kl2
Użytkownik
#2859 - Wysłana: 19 Lut 2018 10:17:03
Odpowiedz 
Q__

Słowo "man" od którego wzięło się słowo "mankind" pierwotnie w języku angielskim nie znaczyło "mężczyzna", a właśnie "człowiek". Mężczyznę określano w tym czasie "Werman", zaś kobietę "Wifman". Oba pochodzą, jak widać, z tego samego słowa "man" oznaczającego człowieka. Mężczyzna gdzieś po drodze zgubił "Wer", zaś kobeta "f" i jest teraz tak jak jest. Nie jest to jakiś spisek patriarchatu i złych facetów próbujących biedne kobiety tłamsić nawet na płaszczyźnie lingwistycznej sugerując, że są jakby mniej ludźmi.
Q__
Moderator
#2860 - Wysłana: 19 Lut 2018 11:00:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Co do genezy - zgoda, oczywiście. Przy czym jednak zarzuty o tłamszenie lingwistyczne nie wiążą się z genezą tych słów, a raczej z angielskim przekładem pewnych wersów Genesis, który brzmi tak:

"She shall be called Woman,
Because she was taken out of Man."

Jak i z tym, że słowo "man" ma jednak od dłuższego czasu rodzaj męski (gdyby pozostało płciowo neutralne, jak było kiedyś, pewnie i takich sytuacji nie bylibyśmy świadkami).

(Przy czym prywatnie zgadzam się, że takie językowe boje to niejaka przesada, że jest to branie pewnych spraw ze zbytnią powagą, pokrewne wierze w moc zaklęć. No ale sam też takie myślenie uprawiasz, choćby słówka "lewactwo" używając, również licząc, że nazywaniem przekonstruujesz świat. Znaczy: nie jesteś tu obiektywnym obserwatorem, tylko stroną w sporze.)
mozg_kl2
Użytkownik
#2861 - Wysłana: 20 Lut 2018 08:49:42
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#2862 - Wysłana: 20 Lut 2018 15:16:40
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#2863 - Wysłana: 24 Lut 2018 10:49:26
Odpowiedz 
jedna z agend UE opublikowała raport nt antysemityzmu w UE (kraj-liczba incydentów w 2016)

Niemcy 1468
WB 1308
Austria 477
Holandia 428
Francja 335
Szwecja 277

Polska 101

Ale to w Polsce odradza się antysemityzm.
MarcinK
Użytkownik
#2864 - Wysłana: 1 Mar 2018 21:15:58
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#2865 - Wysłana: 1 Mar 2018 22:00:06
Odpowiedz 
MarcinK

Uderzyłeś w stół i Seybr się odezwał.

„Pokazuje to siłę łowieckiego lobby w rządzącej partii” – mówi jeden z działaczy Koalicji.

Nie pozwolę aby ktoś mi mówił jak mam dziecko chować. Nie pozwolę aby moje dziecko wyrosło na amebę, dla którego mięso jest z lady i z MC. Mój 9 letni syn ma większe obycie z bronią jak większość społeczeństwa. Moja 6,5 letnia córka potrafi odróżnić daniela od jelenia. Nie ma coś takiego jak jelonek bambi. Nie pozwolę aby moje dziecko wyrosło na tabletową amebę. Antyszczepionkowiec mówi i wegan mówi mi jak mam dziecko wychowywać ?

nie wycofano się z karania grzywną za umyślne przeszkadzanie w polowaniu (o jego odrzucenie starało się w szczególności PO, a poseł Paweł Suski nazwał ten przepis „skandalem”);

Przypominam, Peło chciało sprywatyzować lasy, sprzedać je. Zniszczyć PZŁ, tyle w temacie.

nie ma zakazu stosowania amunicji ołowianej;

Jak się okazuje, śrut na bazujący na stopach jest bardziej szkodliwy. Większość myśliwych poluje z broni gwintowanej i większość tych kul trafia w tuszę a nie do środowiska. Czemu wojsko nie chce zrezygnować, balistyka mówi sama za siebie.

odrzucono postulat obowiązkowego informowania społeczeństwa o polowaniach zbiorowych i indywidualnych w publicznie dostępnych internetowych książkach polowań.

O polowaniach zbiorowych są informowani od lat. Tylko trzeba chcieć, pomijam że urzędnicy dają dupy.

O indywidualnych dla czego miały by być ? Jak mają, niech przywrócą broń krótką i prawo użycia broni w swojej obronie. Kto skorzysta jak nie przestępcy ?

W Kanadzie 12 latek może mieć sztucer o kaliberku 223. U nas tworzy się społeczeństwo, które samo nie potrafi się bronić. Policja strzela tragicznie, straż więzienna, nie jest lepsza. Akurat z nimi bywałem na strzelnicy, wine ponosi system szkoleń. Żeby mój syn 9 letni strzelał lepiej niż dorośli ? Narobił im takiej siary hahah.

Kwestia odszkodowań było kilka planów. Jeden rządowy, który upadł. Obliczyli że koszt tego rocznie wyniósł by 500 mln zł. Kto by zapłacił, każdy z nas. Rachunek jest prosty. Chcieli aby Lasy to robiły, ci stwierdzili że wyjdzie 300 baniek. Myśliwi zapłacili w 2016 aż 66 mln zł. Do tego trzeba było by doliczyć prace społeczne, wolny czas w tym kierunku. Widać różnicę ?
Byłe tez pomysł aby sołtysi, społeczność lokalna szacowała. Już to widzę jak ludzie bez doświadczenia, wykształcenia to robią. Ilu z was było by wstanie oszacować szkodę ? Ilu stwierdzić że rolnik wali w ch... czy koło chce uniknąć odpowiedzialności ?

Jeszcze raz napiszę. Pewna grupa chce sprywatyzować łowiectwo, cały biznes w tym kierunku. Głównie są to dziady z Peło, Petru i część z Pis. Kaczor, on ma swój świat.

Jak to jest, że ludzie z betonowych miast chcą mieć jak najwięcej do powiedzenia a las znają z drogi.
Jestem dumny gdzie mieszkam, że mam las i żyje w nim. Nie pozwolę aby moje dzieci były amemabi z centrum handlowego.
KAEM
Użytkownik
#2866 - Wysłana: 2 Mar 2018 13:23:56
Odpowiedz 
MarcinK:
https://oko.press/polowania-jednak-dla-dzieci-posl owie-pis-glosuja-przeciwko-kaczynskiemu/

Mnie dziwi jak w ogóle można dyskutować nad tym czy dzieci powinny mieć możliwość udziału w zabijaniu dla przyjemności <szok>
MarcinK
Użytkownik
#2867 - Wysłana: 2 Mar 2018 13:37:12
Odpowiedz 
KAEM
Przyjemności? A jak proponujesz kontrolować liczebność populacji w środowisku pozbawionym drapieżników?
Eviva
Użytkownik
#2868 - Wysłana: 2 Mar 2018 13:38:38 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
KAEM

Dla mnie jest to demoralizacja dzieci i wychowywanie przyszłych psychopatów. Empatia wobec ludzi nie jest możliwa bez empatii wobec innych, tak samo przecież czujących istot.Ale pewnie Seybr będzie miał inne zdanie.

MarcinK

Może to robić wojsko - w ramach manewrów. I bez obecności nieletnich.
Doctor_Who
Użytkownik
#2869 - Wysłana: 2 Mar 2018 14:03:01 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Wojsko nie, ja bym zostawił to profesjonalistom w danej dziedzinie. Potrafię jednak sobie wyobrazić takiego specjalistę wykonującego swoją pracę jak rzeźnik, szczurołap czy hycel, jakże potrzebne i odpowiedzialne (w myśl zasady "żadna praca nie hańbi") zawody, bez tej całej sakralizującej, rytualnej otoczki.

Co do dzieci to one na własną rękę potrafią być wyśmienicie okrutne ( dmuchanie żab, przypiekanie mrówek, "prostowanie" kotów i inne "zabawy" ). Nie bez przyczyny Barrie w wiadomym dziele określa je jako "beztroskie, niewinne i bez serca".
Eviva
Użytkownik
#2870 - Wysłana: 2 Mar 2018 14:15:32
Odpowiedz 
Doctor_Who

Dlatego należy je edukować, a nie dodatkowo wmawiać im, że zabijanie to wyśmienita zabawa
KAEM
Użytkownik
#2871 - Wysłana: 2 Mar 2018 15:01:24 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Eviva:
Dla mnie jest to demoralizacja dzieci i wychowywanie przyszłych psychopatów

W 100% zgadzam się z tym dlatego tak bardzo zdziwiłem się ze w ogolę taka dyskusja jest prowadzona.

MarcinK:
Przyjemności? A jak proponujesz kontrolować liczebność
populacji w środowisku pozbawionym drapieżników?

Dokładnie tak jak napisał Doctor Who czyli:

Doctor_Who:
ja bym zostawił to profesjonalistom w danej dziedzinie. Potrafię jednak sobie wyobrazić takiego specjalistę wykonującego swoją pracę jak rzeźnik, szczurołap czy hycel

ortkaj
Użytkownik
#2872 - Wysłana: 2 Mar 2018 21:34:10
Odpowiedz 
Nie zgadzam się z Seybrem w sprawie "prawości' myśliwych, myślę że są tam postacie psychopatyczne (jak wszędzie). Z jego tekstów wynika, że traktuje polowanie bardzo poważnie i profesjonalnie. Myślę, że jeżeli nauczy swoje dzieci szacunku do zdobyczy i pokaże niebezpieczeństwa wynikające z posiadania i posługiwania się bronią to będzie OK.
Nie zgadzam się absolutnie z tezą, że to wojsko ma zabijać zwierzęta. To nie ta bajka. Podstawa taktyki wskazuje, faworyzuje unieszkodliwianie, neutralizowanie żołnierzy przeciwnika ( najlepiej żeby byli ciężko ranni a leczenie ich było długotrwałe i kosztowne) a zabijanie jest ostatecznością, w myślistwie ciężkie okaleczenie zwierzęcia jest zbrodnią ( dlatego nie znoszę kłusowników z sidłami).
Seybr
Użytkownik
#2873 - Wysłana: 2 Mar 2018 22:14:45
Odpowiedz 
KAEM:
Mnie dziwi jak w ogóle można dyskutować nad tym czy dzieci powinny mieć możliwość udziału w zabijaniu dla przyjemności <szok>

Totalny brak wiedzy, zabijanie to jedyny skutek. Łowiectwo nie przyjemność z zabijania a obowiązek który posiadł myśliwy. W takiej Kanadzie przeciętnych ludzi nie dziwi. Wolę dzika niż sztuczne mięso z lady.

Eviva:
Dla mnie jest to demoralizacja dzieci i wychowywanie przyszłych psychopatów.

Mój ojciec poluje od dziecka mam styczność z polowaniami. Czy ku... ja jestem psycholem ? Wiesz czy ja wychodzę na ulicę i strzelam do ludzi ? Więcej psycholów to ja widzę na FB. Życzą myśliwym śmierci. Życzą śmierci dzieciom i rodzinom. Nie przeszkadza im mięso z ubojni.

Eviva:
Empatia wobec ludzi nie jest możliwa bez empatii wobec innych, tak samo przecież czujących istot

Gówno prawda. Moje dzieci szanują zwierzęta i żyją w realnym świecie. Wiedzą skąd jest mięso, mleko oraz inne produkty. Nie są amebami karmione syfem z MC.

Eviva:
Ale pewnie Seybr będzie miał inne zdanie.

Zaczniesz karmić trawą swoje koty pogadamy. Życie twoich kotów więcej warte niż świni, krowy czy dzika ?

Eviva:
Może to robić wojsko - w ramach manewrów. I bez obecności nieletnich.

Herezja, widać brak wiedzy na temat natury w Polsce.

KAEM:
W 100% zgadzam się z tym dlatego tak bardzo zdziwiłem się ze w ogolę taka dyskusja jest prowadzona.

Proszę się dopieprzyć od moich dzieci, dzieci myśliwych. Konstytucja mówi, mamy prawo wychowywać jak chcemy. Zabraniacie nam ? Moje dzieci żyją w realnym świecie. Mięso zapakowane w piękną tackę kiedyś żyło. Zapraszam do ubojni. Jak jecie mięso, dam wam żywego kurczaka, świnię. Jestem ciekaw ilu z was będzie miało jaja aby zabić i nakarmić siebie, swoje zwierzęta. Od tego dobrobytu ludzie mają wypaczone myślenie.

ortkaj:
Nie zgadzam się z Seybrem w sprawie "prawości' myśliwych, myślę że są tam postacie psychopatyczne (jak wszędzie).

Wież mi chętnie bym kilku wywalił, razem z Komorowskim na czele.

ortkaj:
Z jego tekstów wynika, że traktuje polowanie bardzo poważnie i profesjonalnie.

To jest zbiór etyki i poszanowania do natury, tradycji.

ortkaj:
Myślę, że jeżeli nauczy swoje dzieci szacunku do zdobyczy i pokaże niebezpieczeństwa wynikające z posiadania i posługiwania się bronią to będzie OK.

Mój młody ma 9 lat, dzisiaj mieliśmy trening na strzelnicy. Od małego uczę, broń to nie zabawka. Dzieci mają swoją świnkę morską. Mamy psa, kota. uczymy poszanowania i empatii do zwierząt. Moi rodzice mają kury, gdy się wyklują pisklaki, tulą karmią. Ale wiedzą że kurczaczek dorośnie i będzie kiedyś z niego rosół. Dbają o świnkę, psa. Karmią moje rybki z akwarium. Widziały martwego dzika, skórujemy w domu, dzielimy na porcje. Dla nich to naturalna rzecz. To nie Biedronka. Pomagają robić nam kiełbasę na święta. Pomagają dziadkom. Najważniejsze jest to, szacunek dla zwierzęcia. To co jedzą żyło. Kiedyś to było normą, w dobie XXI wieku to fikcja z marketu. Ludzie żyją w obłudzie.

ortkaj:
w myślistwie ciężkie okaleczenie zwierzęcia jest zbrodnią ( dlatego nie znoszę kłusowników z sidłami).

W łowiectwie jest tak. Jeżeli masz zamiar zabić. Selekcja to podstawa, rozpoznaj, kolejny punkt. Oddaj bezpieczny i celny strzał.

Każdy wie jakie jest moje nastawienie. Powiem jeszcze raz. Będę walczył o swoje i nie pozwolę aby ludzie żyjący w obłudnym założeniu mówili mi jak mam chować dzieci.
Mav
Użytkownik
#2874 - Wysłana: 2 Mar 2018 23:30:31
Odpowiedz 
Seybr:
Powiem jeszcze raz. Będę walczył o swoje i nie pozwolę aby ludzie żyjący w obłudnym założeniu mówili mi jak mam chować dzieci.

Ale o czym Ty w ogóle gadasz Seybr? Jaka obłuda? To się nazywa 21 wiek, w którym ludzie nie muszą się babrać w ponurym procederze jakim jest zabijanie zwierząt, aby pozyskać mięso. Masz ludzi za idiotów którzy nie wiedzą skąd jest mięso w sklepach?

Może przestańmy załatwiać się w wygodnych łazienkach, tylko srajmy w dołach wykopanych za domem? Tak było kiedyś, zgodnie z naturą.

Nie wciskaj tu ludziom kitu, że myśliwi nie zabijają dla rozrywki... Chodzi o sport, hobby, przyjemność, widać to po tych roześmianych mordach na zdjeciach z trupami zwierząt. Widać po trofeach na ścianach, tysiącach złotych wydanych na osprzęt... Szkoda gadać. Jakis procent myśliwych może i robi to z obowiązku i tyle w temacie.
Seybr
Użytkownik
#2875 - Wysłana: 3 Mar 2018 07:08:54 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Mav:
To się nazywa 21 wiek, w którym ludzie nie muszą się babrać w ponurym procederze jakim jest zabijanie zwierząt, aby pozyskać mięso.

Hahah mamy replikatory ? Gdzie można kupić ? Nie muszą brać, ale ten proceder jest i będzie. Jest spory, tylko garstka zabija, przetwarza mięso. Pomijam że produkuje się syf.

Mav:
Masz ludzi za idiotów którzy nie wiedzą skąd jest mięso w sklepach?

Poczytaj o bambinizmie, wypaczeniu ludzi skąd bierze się mięso. Cytuje, "ja nie jem mięso, jem filety". Takie kwiatki czytam na FB. Ludzie odrzucają świadomie jak powstaje mięso.

Mav:
Może przestańmy załatwiać się w wygodnych łazienkach, tylko srajmy w dołach wykopanych za domem? Tak było kiedyś, zgodnie z naturą.

Dla mnie możesz iść do groty. Chodzi o fakt, ty chcesz jeść syf z marketów, ja tego nie.

Mav:
Chodzi o sport, hobby, przyjemność, widać to po tych roześmianych mordach na zdjeciach z trupami zwierząt.

Widać, że masz blade pojęcie jak Kinia Rusin. Obłudna kobieta krzyczy stop zabijaniu zwierząt, ale stek był surowy.

Mav:
Widać po trofeach na ścianach, tysiącach złotych wydanych na osprzęt...

O jakiej kasie mówisz ? Wędkarze potrafią wydać na bata 6 czy 10 tyś. zł. Stać ich to ich sprawa. Nie zaglądaj do cudzego portfela.

Mav:
Szkoda gadać. Jakis procent myśliwych może i robi to z obowiązku i tyle w temacie.

Mało wiesz, gdyby nie myśliwy to co rocznie rząd zabierał by ci sporo kasy z portfela. Przelicz sobie ich wyliczenia 500 mll zł na każdego podatnika. Bo rolnikowi się należy. Na szczęście rolnicy nie popierają eko oderwanych ludzi z miast.

Nie zdajesz sobie sprawy na temat odszkodowań, planu pozyskania zwierzyny łownej, etyki i zbór selekcji. Plany odstrzałów każde koło ma narzucone z góry. Inna bajka to ASF, myśliwi sprzątają burdel po rolnikach, chłopkach i rządach czy inspekcji weterynaryjnej. Pierwsze ogniska były w 2014 i szybko można było sobie z tym poradzić, ale trzeba było chcieć. Nikt w tym czasie nie chciał wyłożyć kasy. Ani inspekcja weterynaryjna, rolnicy ani rząd. Mały procent gospodarstw rolnych ma bioasekuracje. Dali im abolicje, bo jak inaczej.
ortkaj
Użytkownik
#2876 - Wysłana: 3 Mar 2018 15:17:32
Odpowiedz 
Mav:
Jaka obłuda? To się nazywa 21 wiek, w którym ludzie nie muszą się babrać w ponurym procederze jakim jest zabijanie zwierząt, aby pozyskać mięso

Przykro mi Mav ale to stwierdzenie jest od rzeczy.
Mav:
widać to po tych roześmianych mordach na zdjeciach z trupami zwierząt. Widać po trofeach na ścianach, tysiącach złotych wydanych na osprzęt... Szkoda gadać. Jakis procent myśliwych może i robi to z obowiązku i tyle w temacie.

To fakt, ludzie którzy zabijają zwierzęta w ubojniach takich zdjęć z roześmianą twarzą nie mają.
KAEM
Użytkownik
#2877 - Wysłana: 3 Mar 2018 16:38:00 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Seybr:
Zaczniesz karmić trawą swoje koty pogadamy.

No tym razem spudłowałeś bo akurat koty jedzą trawę

Seybr:
Proszę się dopieprzyć od moich dzieci, dzieci myśliwych. Konstytucja mówi, mamy prawo wychowywać jak chcemy.

Gdy kiedyś wreszcie uchwalą zakaz udziału dzieci w polowaniach to Konstytucja Ci nic nie pomoże. Podobnie jak nie pomogłaby gdybyś chciał zabrać dziecko do kina na film dozwolony od 18 lat.
Widzisz, nie żyjesz sam na bezludnej wyspie. Inni ludzie których dzieci maja kontakt z Twoimi dziećmi niekoniecznie mogą chcieć aby Twoje dziecko w przedszkolu opowiadało ich 6 letnim dzieciom jak to fajnie jest zastrzelić (albo zaszczuć psem), obedrzeć ze skóry a potem zjeść jelonka...

Mav:
Nie wciskaj tu ludziom kitu, że myśliwi nie zabijają dla rozrywki... Chodzi o sport, hobby, przyjemność, widać to po tych roześmianych mordach na zdjeciach z trupami zwierząt.

...i z wódeczką w tle.
Seybr
Użytkownik
#2878 - Wysłana: 3 Mar 2018 18:09:32 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
KAEM:
No tym razem spudłowałeś bo akurat koty jedzą trawę

Właśnie pytałem się swojego, czasem jada ale potem wymiotuje. Jak stwierdził z mięsa nie zrezygnuje. Karma też jest mięsna, więc sprecyzuje. Jak jej koty zostaną weganami to pogadamy.

KAEM:
Gdy kiedyś wreszcie uchwalą zakaz udziału dzieci w polowaniach to Konstytucja Ci nic nie pomoże.

I ta uchwała nie będzie zgodna z konstytucją. Ale w tym wypadku prawnicy niech się wypowiedzą.

KAEM:
Inni ludzie których dzieci maja kontakt z Twoimi dziećmi niekoniecznie mogą chcieć aby Twoje dziecko w przedszkolu opowiadało ich 6 letnim dzieciom jak to fajnie jest zastrzelić (albo zaszczuć psem), obedrzeć ze skóry a potem zjeść jelonka...

Czy ty myślisz że u mnie w rodzinie zabieramy dzieci i zabijamy przy nich zwierzęta ? W żadnym wypadku, jak są na polowaniu to na zasadzie rekreacji. Popatrzymy, zrobimy zdjęcia lustrzanką, broń jak jest na ramieniu to służy jako "dekoracja", synonim polowania.

Dalej, jak dziecko innej wiary mówi o swoich przekonaniach to nic. Jak dziecko przychodzi o przekazuje wartości wege to nic. Trzeba wiedzieć co mówić, jak pokazywać. Trzeba mieć wyczucie.

KAEM:
zjeść jelonka...

Ciężko było by się nim najeść, chrząszcz jest dość mały. Jeżeli chodzi tobie o zwierzynę łowną, nie ma takowego. W Polsce mamy jelenie, daniele, kozły, muflony. Jelonek występuje jedynie w bajkach.

Z dedykacją:
https://www.youtube.com/watch?v=0-nC1HpPsuM

KAEM:
.i z wódeczką w tle.

No przecież w narodzie nikt nie pije, tylko myśliwi. Ludzie chodzą na wesela, bale, domówki, balety i piją same soki.
Podczas polowania zbiorowego nikt u mnie w kole nie pije. Po zakończonym polowaniu, co nie można ? Jedzie się do lokalu i rozmawia.
Jeżeli chodzi alkohol, jestem uczulony na bezpieczeństwo podczas zawodów sportowych, ogólnie jestem za surowym karaniem pijaków za kierownicą.

Wrócę do polowań od 18 lat. Zakaz wejścia do kina to inna bajka.
Jeżeli mi zabronią, to dla czego od razu nie zabronią wychowywania w X wierze. Dla czego nie narzucą, jedyna i słuszna wiara to święta wiara w jedynego od Rzymu ? Jeżeli rodzic chce wychowywać w duchu wegan, jego sprawa. Jeżeli nie krzywdzi to może jeść wyłącznie wodę bezglutenową.
KAEM
Użytkownik
#2879 - Wysłana: 3 Mar 2018 20:02:16
Odpowiedz 
Seybr:
W Polsce mamy jelenie, daniele, kozły, muflony. Jelonek występuje jedynie w bajkach

Wiem, celowo to napisałem odnosząc się do Twojego wpisu z poprzedniego posta:
Seybr:
Moja 6,5 letnia córka potrafi odróżnić daniela od jelenia. Nie ma coś takiego jak jelonek bambi.

Kilkulatek to nie człowiek dorosły - dzieciństwo polega na tym że wierzy się w bajki...
Seybr:
I ta uchwała nie będzie zgodna z konstytucją. Ale w tym wypadku prawnicy niech się wypowiedzą.

Prawnicy nic nie wskórają - w żadnym sadzie nie wygra teza że przemoc i znęcanie się nad zwierzętami jest czymś odpowiednim dla dziecka.
Seybr:
Czy ty myślisz że u mnie w rodzinie zabieramy dzieci i zabijamy przy nich zwierzęta ?

Nie odbieraj tego personalnie, nie pisze o Tobie tylko o myśliwych. W sieci znajdziesz setki zdjęć dzieciaków chwalących się zabitymi na polowaniach zwierzakami i IMHO to jest patologia.
Seybr:
Jeżeli rodzic chce wychowywać w duchu wegan, jego sprawa. Jeżeli nie krzywdzi to może jeść wyłącznie wodę bezglutenową.

Jeżeli swoim zachowaniem nie krzywdzi dziecka (lub jego otoczenia) to tak to jest jego sprawa. Jeśli jednak jego działania odbijają się na zdrowiu (psychicznym lub fizycznym) dziecka to już nie jest jego sprawa - w skrajnych przypadkach może zostać pozbawiony praw rodzicielskich.
Seybr
Użytkownik
#2880 - Wysłana: 3 Mar 2018 20:38:26
Odpowiedz 
KAEM:
Kilkulatek to nie człowiek dorosły - dzieciństwo polega na tym że wierzy się w bajki...

Dorośli też wierzą w bajki i co ? Mam wymienić w jakie ? Tak serio, dorośli ludzie mają problem z odróżnieniem łani daniela od sarny (kozy). Dla nich samiec sarny, kozioł to jelonek a sarna to żona byka jelenia. Ci sami ludzie wypowiadają się o lesie, leśnictwie.

KAEM:
Prawnicy nic nie wskórają - w żadnym sadzie nie wygra teza że przemoc i znęcanie się nad zwierzętami jest czymś odpowiednim dla dziecka.

W Kanadzie 12 latek może mieć swój pierwszy sztucer, kaliber nie większy niż 223. W wieku 16 lat może już mieć większy kaliber. Może polować u boku rodzica. Ja uważam to od rodzica powinno zależeć, to on zna najlepiej swoje dziecko. Ja wiem jedno, mój młody dorósł do treningów na strzelnicy sportowej. Ale nie dorósł na polowanie, gdzie zabije się dzika.

KAEM:
W sieci znajdziesz setki zdjęć dzieciaków chwalących się zabitymi na polowaniach zwierzakami i IMHO to jest patologia.

Większość zdjęć pochodzi z zagranicy. Patologia jest wtedy, gdy dziecku karze się a nie chce.

KAEM:
Jeśli jednak jego działania odbijają się na zdrowiu (psychicznym lub fizycznym) dziecka to już nie jest jego sprawa - w skrajnych przypadkach może zostać pozbawiony praw rodzicielskich.

O tym ja piszę, trzeba znać swoje dziecko. W życiu nie powiem jemu, weź siekierę i zabij kurę na rosół. Sam pójdę, jako nastolatek to robiłem. Mieszkam na wsi i ludzie inaczej są wychowani. Sami zabijają, wędzą. Akurat jak robimy kiełbasę na święta, młode nam pomagają.

Jeżeli chodzi o agresję, dużo antymyśliwych paja sporą agresją. Wystarczy poczytać na FB. LPM jakie historie dorabia, zdjęcie kradnie.

Pewien nauczyciel miał fajne wpisy, do tego pisał do mnie. Groził mi i mojej rodzinie, wyzwiska to pikuś.
Telefon do dyrekcji, pani była bardzo miła. Sprawę nie zgłosiłem na policję. On przeprosił mnie na privie i swojej tablicy. Piękny dał obraz szkole i sobie.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  94  95  96  97  98  99  100  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!