USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  ...  93  94  95  96  97  ...  119  120  »» 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#2821 - Wysłana: 18 Sty 2018 18:25:38
https://wiadomosci.wp.pl/jacek-piekara-kontra-doro ta-wellman-nie-wiedzialem-o-procesie-mam-zaplacic- prawie-pol-miliona-6210571402381441a

Skandaliczny wyrok za cięty dowcip.

Uważajmy, bo jakiś wielki celebryta się jeszcze obrazi o to, co czasem piszemy.
Mam nadzieję, że Piekarze uda się jakoś odwołać.
Q__
Moderator
#2822 - Wysłana: 18 Sty 2018 18:31:56
Doctor_Who

Doctor_Who:

Z drugiej strony jednak dowcip dość niski, tak w sumie ostro po wyglądzie jej pojechał, co trudno za kulturalne uznać...

Doctor_Who:
Uważajmy, bo jakiś wielki celebryta się jeszcze obrazi o to, co czasem piszemy.

Dlatego czasem jako moderator bywam ostrzejszy niż byłbym prywatnie, bo w Internecie nigdy nie wiadomo kto nas czyta...

Doctor_Who:
Mam nadzieję, że Piekarze uda się jakoś odwołać.

Sądzę, że są na to szanse, w końcu to pierwsza instancja.
mozg_kl2
Użytkownik
#2823 - Wysłana: 18 Sty 2018 19:00:03
Q__:
Z drugiej strony jednak dowcip dość niski, tak w sumie ostro po wyglądzie jej pojechał, co trudno za kulturalne uznać...

Ciekawe czy Wolne sądy też skażą Owsiaka. Dowcip jego do Pawłowicz był podobnych lotów. Od dzis screenuje żarty pod swoim adresem. Parę pozwów i spłacę kredyt na dom.

Doctor_Who:

WOLNE SĄDY WOLNE SĄDY.

Q__:
Sądzę, że są na to szanse, w końcu to pierwsza instancja.

wyrok prawomocny egzekucja komornicza trwa.
Doctor_Who
Użytkownik
#2824 - Wysłana: 18 Sty 2018 19:03:34 - Edytowany przez: Doctor_Who
Q__

Mnie do PiS-u jak najdalej, prywatnie jestem przeciw kategorycznemu odmawianiu kobietom prawa do aborcji, ale zasądzona kwota jest ewidentnie niewspółmierna do "winy", w dodatku bez możliwości obrony ze strony pozwanego.
Q__
Moderator
#2825 - Wysłana: 18 Sty 2018 19:37:32
mozg_kl2

mozg_kl2:
WOLNE SĄDY WOLNE SĄDY.

Tak serio to w to, że system prawny III RP działa poprawnie chyba nikt nie wierzy (wszelkie inne twierdzenia na ten temat biorę za polemiczno-polityczną retorykę). Protestujący (ci czyniący to w dobrej wierze, ofkors) obawiają się po prostu, że obecne władze jeszcze bardziej to rozregulują

Doctor_Who

Doctor_Who:
zasądzona kwota jest ewidentnie niewspółmierna do "winy", w dodatku bez możliwości obrony ze strony pozwanego.

Co do tego zgoda - oczywiście.
MarcinK
Użytkownik
#2826 - Wysłana: 18 Sty 2018 20:08:24
mozg_kl2:
WOLNE SĄDY WOLNE SĄDY.

Wyobraź sobie sytuację. Zostajesz potrącony na przejściu dla pieszych przez bratanka Morawieckiego. Na czyją korzyść będzie prowadzona rozprawa?
mozg_kl2
Użytkownik
#2827 - Wysłana: 18 Sty 2018 20:34:48
MarcinK:
Wyobraź sobie sytuację. Zostajesz potrącony na przejściu dla pieszych przez bratanka Morawieckiego. Na czyją korzyść będzie prowadzona rozprawa?

jaka sprawa?

O patologi jaką są sądy nie musisz mi mówić bo zderzam się z tym betonem służbowo od 7 lat.

Tymczasem okazało się, że kwota 500 000 okazała się fejk newsem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22 915409,pisarz-obrazal-dorote-wellman-teraz-robi-z- siebie-ofiare-systemu.html
mozg_kl2
Użytkownik
#2828 - Wysłana: 20 Sty 2018 18:46:29
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-42759944

2 armia NATO bombarduje cywilów w syrii
MarcinK
Użytkownik
#2829 - Wysłana: 24 Sty 2018 10:43:51
mozg_kl2
Użytkownik
#2830 - Wysłana: 24 Sty 2018 16:56:29
Q__
Moderator
#2831 - Wysłana: 24 Sty 2018 18:26:37 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
ox ford-university-gives-women-time-pass-exams

To jest właściwie dość smutno-zabawne jak bardzo skrajności się spotykają. Wygląda bowiem na to, że zwolennicy tego typu ulg i mizogini identycznie zakładają, iż kobieta w sytuacji takiego egzaminu automatycznie radzi sobie gorzej niż mężczyzna, tylko ci chcą z tego powodu dawać przywileje, podczas gdy tamtym marzy się dyskryminacja na identycznym tle.
Paser
Użytkownik
#2832 - Wysłana: 24 Sty 2018 19:51:29 - Edytowany przez: Paser
Q__

Bo podstawowa prawda jest taka, że kobiety i mężczyźni się różnią i powinno wiązać się to z odpowiednimi regulacjami, ale w żadnym wypadku takimi, które zaburzają miary kompetencji (np. czas rozwiązania danego problemu jest składnikiem takiej miary w wielu przypadkach*).

Aczkolwiek z całą pewnością nie w każdym przypadku, i jest to sprawa często niejasna, ponieważ zdarzają się umysłowości bystre, ale płytkie, oraz umyslowość pozornie ociężałe, ale dochodzące do przełomowych rozwiązań. Prawdopodobnie wynika to z różnych strategii myślowych.
MarcinK
Użytkownik
#2833 - Wysłana: 25 Sty 2018 18:11:38
Seybr
Użytkownik
#2834 - Wysłana: 25 Sty 2018 21:14:25
MarcinK

Może Q będzie nie zadowolony, ale napiszę to. Pawłowicz nie zasługuje na słowo kobieta. To baba, to chamidło, to prostaczka z tytułem naukowym. Mam szacunek dla kobiet, ale dla niej w życiu. Jej wykształcenie, jej stanowisko powinno nie coś reprezentować. Ona reprezentuje dno, to typowa elyta.
Q__
Moderator
#2835 - Wysłana: 25 Sty 2018 22:59:28 - Edytowany przez: Q__
Seybr

Powiem tak. Bana 24h Ci daję, bo - zgodnie z naszymi zasadami - dać muszę. To co myślę prywatnie to... inna sprawa.
Elaan
Użytkownik
#2836 - Wysłana: 26 Sty 2018 10:31:31 - Edytowany przez: Elaan
Seybr:
Pawłowicz nie zasługuje na słowo kobieta.

W sensie fizycznym nią jest.
Sęk w tym, że jak to ładnie napisał Hemingway, opisując jedną ze swoich bohaterek, jest to "coś strasznie barbarzyńskiego".
I owa wewnętrzna szpetność tak samo pogarsza zewnętrzny odbiór jej fizyczności, jak i nie daje się ukryć pod pozłotką wykształcenia.

Seybr:
Jej wykształcenie, jej stanowisko powinno nie coś reprezentować.

Zdobycie stopnia naukowego i prominentnego stanowiska nie jest równoznaczne, ani nie gwarantuje posiadania podstawowych zasad ogłady i kultury osobistej, a także wyczucia kiedy i w jakim stopniu z owych ram dobrego wychowania wyjść wolno.

Seybr:
Ona reprezentuje dno

Nie, ona reprezentuje tylko siebie oraz poziom własnej kindersztuby.
A że wśród naszych krajowych tzw. "elit" znajduje naśladowców miast krytyków, to już zupełnie inna historia...
Seybr
Użytkownik
#2837 - Wysłana: 27 Sty 2018 09:04:18
Elaan:
Zdobycie stopnia naukowego i prominentnego stanowiska nie jest równoznaczne, ani nie gwarantuje posiadania podstawowych zasad ogłady i kultury osobistej, a także wyczucia kiedy i w jakim stopniu z owych ram dobrego wychowania wyjść wolno.

Całkowicie się zgadzam i nie raz z tym się spotkałem.

Elaan:
A że wśród naszych krajowych tzw. "elit" znajduje naśladowców miast krytyków, to już zupełnie inna historia...

Wiesz co mnie przeraża. Tacy ludzie są u władzy. Ich tok myślenia mnie przeraża.
MarcinK
Użytkownik
#2838 - Wysłana: 27 Sty 2018 13:02:09
MarcinK
Użytkownik
#2839 - Wysłana: 1 Lut 2018 08:03:38
mozg_kl2
Użytkownik
#2840 - Wysłana: 1 Lut 2018 14:43:03
krzychu
Użytkownik
#2841 - Wysłana: 1 Lut 2018 15:38:39
About Saving Humanity

nowe doswiadczenie
napierdala Cie pol miasta
moze to doprowadzic do zmian w mozgu
i staniesz sie psychopata taka jest moja teoria
MarcinK
Użytkownik
#2842 - Wysłana: 1 Lut 2018 15:38:44
https://www.youtube.com/watch?v=i8c1WtyWZkQ

Czyli jak zniweczyć dziesiątki lat inwestycji, kredytów i ciężkiej pracy hodowlanej.
Elaan
Użytkownik
#2843 - Wysłana: 1 Lut 2018 21:47:16
MarcinK:
Czyli jak zniweczyć dziesiątki lat inwestycji, kredytów i ciężkiej pracy hodowlanej.

https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201004/127 1888402_by_Bysiek_600.jpg

A Ty hodujesz, czy masz alergię na ubiory niefuterkowe?

Nareszcie zrobią z tym koniec. I dobrze!
MarcinK
Użytkownik
#2844 - Wysłana: 2 Lut 2018 07:03:19 - Edytowany przez: MarcinK
Elaan
Wiem jaka jest sytuacja i ile ludzie muszą zainwestować w farmy, wiem też że prezes raczej nie zechce wyrównać im strat.
Po wejściu tej głupiej ustawy nie dość że ucierpi Polska gospodarka to jeszcze i nasze dziedzictwo. Wszystkie zwierzęta z farm będą musiały zostać uśpione przez co na zawsze stracimy wiele unikatowych ras.

https://businessinsider.com.pl/firmy/o-norkach-bez -emocji-znaczenie-gospodarcze-hodowli-zwierzat-fut erkowych/np1bqn7

http://www.wsensie.pl/gospodarka/25850-co-zyskujem y-a-co-tracimy-zakazujac-hodowli-zwierzat-futerkow ych-w-polsce
A wracając do pytania zawartego w tytule: zakazując hodowli zyskujemy zadowolenie kilkunastu (może kilkudziesięciu) mieszkańców, usatysfakcjonowanych tym aktem prawnym i organizacji, które ich wspierają i w ich imieniu występują. Tracimy natomiast nowoczesny dział rolnictwa o wartości szacowanej na 5 mld zł, przynoszący wymierne korzyści zarówno gospodarce lokalnej jak i całemu krajowi. Tym samym narażamy kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców kraju na konieczność przebranżowienia się i wszelkie problemy z tym związane. Pozbawiamy budżet kraju przychodów, a równocześnie narażamy skarb państwa na zupełnie niepotrzebne a bardzo wysokie wydatki.

Ze wszystkich zwierząt akurat futerkowe mają w hodowli najlepiej, nie są na siłę tuczone ani zmuszane do niemal ciągłej produkcji wielkich ilości mleka i masowego rodzenia.
Elaan
Użytkownik
#2845 - Wysłana: 2 Lut 2018 19:14:40
MarcinK:
Wiem jaka jest sytuacja i ile ludzie muszą zainwestować w farmy, wiem też że prezes raczej nie zechce wyrównać im strat.

Zapominasz o paru ważnych kwestiach.

1] Noszenie futer naturalnych w 99 przypadkach na 100 jest jedynie fanaberią, a nie koniecznością. Podobnie jak posiadanie szylkretowych grzebieni, czy guzików z masy perłowej, które skutecznie udało się zastąpić wyrobami z innych materiałów.
2] Jeżeli ktoś jest na tyle egoistyczny, pyszałkowaty i głupi, że nie tylko nie odróżnia potrzeb od zachcianek, ale też własne fanaberie gotów jest zaspokajać kosztem cierpienia innych istot, to prawo stanowione wolą większości świadomej nikczemności takiego procederu, powinno mu zaspokajanie owych zachcianek uniemożliwić.
3] Kolejne kraje europejskie [np. Austria, Holandia, Wielka Brytania] zakazują prowadzenia takich hodowli lub wprowadzają takie przepisy dotyczące warunków przetrzymywania zwierząt, że tamtejsi hodowcy uciekają do Polski, bo tu mogą maksymalizować zyski nie dbając o choćby minimum przyzwoitego traktowania zwierząt.
Stąd te Twoje "inwestycje ludzi z branży", które są jawnym powodem do hańby dla naszego państwa i systemu prawnego dotyczącego dobrostanu zwierząt, ale nie do obrony tego hodowlanego horroru.

MarcinK:
Po wejściu tej głupiej ustawy nie dość że ucierpi Polska gospodarka to jeszcze i nasze dziedzictwo.

Plugawisz słowo "dziedzictwo" używając je do obrony interesów hodowców i handlarzy futer!

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1016102,hod owla-zwierzat-futerkowych-horror-na-fermach.html

MarcinK:
Wszystkie zwierzęta z farm będą musiały zostać uśpione przez co na zawsze stracimy wiele unikatowych ras.

Absolutna bzdura, choć bardzo wygodna jako wymówka dla tych, którzy bronią własnych, parszywych zysków.
Nie od dziś, a od kilku dobrych lat mówi się o konieczności likwidacji ferm futrzarskich. Zaś wedle planowanej ustawy właściciele ferm będą mieli 10 lat na wygaszenie hodowli i zmianę profilu działalności gospodarczej.
To dość czasu, aby nie było konieczności masowego usypiania zwierząt, a ci co się utuczyli na ich cierpieniu zdążą zainwestować w produkcję Tik-Taków.
Czego im życzę i pies im mordę lizał!

MarcinK:
Ze wszystkich zwierząt akurat futerkowe mają w hodowli najlepiej, nie są na siłę tuczone ani zmuszane do niemal ciągłej produkcji wielkich ilości mleka i masowego rodzenia.

a b c

Chciałbyś tak spędzić całe życie?
MarcinK
Użytkownik
#2846 - Wysłana: 2 Lut 2018 19:20:33 - Edytowany przez: MarcinK
Elaan
Byłaś kiedyś na prawdziwej fermie?
https://www.youtube.com/watch?v=B8XEiPibSSg
Elaan
Użytkownik
#2847 - Wysłana: 2 Lut 2018 19:52:02 - Edytowany przez: Elaan
MarcinK:
Byłaś kiedyś na prawdziwej fermie?

Myślałam, że nie zniżysz się do takiego poziomu. No, trudno.
Skoro tak, sprawdź sobie w encyklopedii dwa hasła:

a] Theresienstadt [Czechy]
b] Kurt Gerron

A temu, kto nakręcił zlinkowane przez Ciebie propagandowe filmidełko i owemu właścicielowi farmy życzę identycznych warunków życiowo-lokalowych jakie w rzeczywistości miały te zwierzaki. Oczywiście do końca dni tych "tfurców" i nawet w sąsiednich klatkach, żeby mieli z kim pogadać.
MarcinK
Użytkownik
#2848 - Wysłana: 3 Lut 2018 07:45:46
Elaan
Ja tylko twierdzę że sytuacja norek to luksus od zmuszanych do rodzenia krów (przecież człowiek mleka pić nie musi) czy chorych na serce z powodu tuszy świń (mięsa też w sumie nie trzeba jeść).
Seybr
Użytkownik
#2849 - Wysłana: 3 Lut 2018 16:50:56 - Edytowany przez: Seybr
Elaan:
A Ty hodujesz, czy masz alergię na ubiory niefuterkowe?

Jest taka obłudna kobieta w Polsce. Kinga Rusin, mięso uwielbia ale dzik jej przeszkadza. Chodzi w futrach ale lis ma chodzić po lesie. Mówi stop wycince drzew a lansuje się przy domku z drewna. Ma zerowe pojęcie a się udziela.

Elaan:
Podobnie jak posiadanie szylkretowych grzebieni, czy guzików z masy perłowej, które skutecznie udało się zastąpić wyrobami z innych materiałów.

To co powiesz o ubraniach kupowanych, gdzie produkcja jest w trzecim świecie. Warunki pracy XXI niewolnictwo. Bo taniej pani może kupić buciki. Pomijam marki za które płaci się grosze a koszty produkcji są śmieszne. Zatrucie środowiska jakie robią, to inna bajka. Pamiętaj że twój komputer, smartfon tam trafi a ludzie będą odzyskiwać metale szlachetne. Warunki jakie tam panują, szkoda słów.

Elaan:
2] Jeżeli ktoś jest na tyle egoistyczny, pyszałkowaty i głupi, że nie tylko nie odróżnia potrzeb od zachcianek, ale też własne fanaberie gotów jest zaspokajać kosztem cierpienia innych istot, to prawo stanowione wolą większości świadomej nikczemności takiego procederu, powinno mu zaspokajanie owych zachcianek uniemożliwić.

Podobny tekst ostatnio usłyszałem od pewnej pani, futra beee. Szkoda że rękawiczki ze skóry, torebka jakoś jej nie przeszkadzają. Nosiła z dumą, wytkałem jej ale nic z tego nie zrobiła. Bo panie ja lubię.

Ja sam chodzę w skórzanych rękawiczkach, ściereczki w aucie mam ze skóry jelenia. Trzeci sezon są w aucie. Syntetyk nie wytrzyma jednego sezonu. Ekologia w syntetyku, jaj jej nie widzę.

Elaan:
3] Kolejne kraje europejskie

Przenoszą głównie dla kosztów pracy, jak trzymają to inna bajka. Byłaś kiedyś na takiej farmie, ja byłem. Obecnie mają wyśrubowane normy.

Elaan:
hańby dla naszego państwa

Hańbę to przynoszą ekotteoryści z miast. Zero pojęcia a wszędzie chcą wprowadzać swoje rządy. Łowiectwo beee, przyroda da sobie sama radę.
Eviva
Użytkownik
#2850 - Wysłana: 3 Lut 2018 16:59:50
Seybr

To nie samo łowiectwo jest "be", tylko myśliwi, którym się wydaje, że cały świat do nich należy. Wpieprzają się na prywatne tereny, strzelają do wszystkiego co się rusza - ostatnio jeden zastrzelił kolegę, a drugi przypadkowego spacerowicza. Walą do psów, nawet jeśli są one w towarzystwie ludzi. O kotach już nie wspomnę, bo krew się we mnie gotuje. Niestety PZŁ nie będzie wiarygodny, póki się nie oczyści z psycholi i alkoholików z licencją na zabijanie.
 Strona:  ««  1  2  ...  93  94  95  96  97  ...  119  120  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!