USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  84  85  86  87  88  89  90  »» 
Autor Wiadomość
pirogronian
Użytkownik
#2641 - Wysłana: 16 Wrz 2017 17:52:59 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Analizy bibliografii pracy ADIUWANTY GLINOWE W SZCZEPIONKACH – AKTUALNY STAN WIEDZY cd.

Już na początku znajduje się buńczuczny fragment:
Wodorotlenek glinu i fosforan glinu są adiuwantami
najczęściej stosowanymi w szczepionkach, podawa-
nych zgodnie z zalecanym schematem szczepień, ze
względu na udowodniony i powszechnie akceptowany
profil bezpieczeństwa (2).

Ale zaraz potem znajduje się uwaga nieco sprzeczna z tym stwierdzeniem:
Pomimo że adiuwanty skutecznie indukują odpowiedź limfocytów typu Th2, ich
mechanizmy działania nie zostały w sposób dokładny
scharakteryzowane (6).

Czyli nie wiadomo do końca, jak działają, ale udowodniono, że są bezpieczne. No dobrze. Zobaczy, na czym opiera się to zapewnienie o bezpieczeństwie.

(2) - Lindblad EB. Aluminium compounds for use in vaccines. Immunology and Cell Biology 2004; 82: 497-505.
W sekcji In Vivo Clearing of aluminium adjuvants opisano, że aluminium w organizmie ssaków nie wtrynia się szczególnie w metabolizm i jest wydalane przez nerki z moczem. Następnie opisano wspominane już przeze mnie badanie na królikach, na podstawie którego wyliczono przyswajanie do krwi aluminium z jedzenia przez człowieka i określono je jako niewielkie i bezpieczne.

Następnie, w sekcji Side Effects, opisano wiele efektów typu zaczerwienienie, wysypka i ból, podkreślając, że są to normalne objawy odpowiedzi immunologicznej. Wspomniano efektach trwających do 8 tygodni lub dłużej. Brak wspomnień o jakichkolwiek dłuższych czy bardziej kompleksowych badaniach.

Tak więc, wynika z tego, że "udowodniony profil bezpieczeństwa" adjuwantów aluminiowych opiera się na tym ,że pacjenci nie umierają zaraz po ukłuciu, oraz na tym, że króliki mają sprawny układ wydalniczy. Czy są to miarodajne przesłanki, niech forumowicze ocenią sami.

Cdn.
MarcinK
Użytkownik
#2642 - Wysłana: 21 Wrz 2017 08:19:13
Odpowiedz 
W poniedziałek do rowu wpadła limuzyna wioząca Jacka Kurskiego, przerażony prezes uciekł do lasu.
mozg_kl2
Użytkownik
#2643 - Wysłana: 21 Wrz 2017 23:03:35
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2644 - Wysłana: 21 Wrz 2017 23:08:14
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Kiedy bycie lewakiem wejdzie za mocno.

Ty się tu nie czepiaj, tylko doceń akcent Trekowy...
MarcinK
Użytkownik
#2645 - Wysłana: 24 Wrz 2017 13:48:32 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://oko.press/premier-szydlo-wie-szczepionki-s a-dobre-dla-dzieci-zle-wsparcie-antyszczepionkowco w/

Od 15 września cała Polska żyje tematem porwania dziecka ze szpitala w Białogardzie przez rodziców – antyszczepionkowców. Ich działanie motywowane było irracjonalną niechęcią do podania witaminy K, umycia dziecka, wykonania zabiegu Credego (przemycie oczu) i szczepienia oraz ogrzania
https://www.youtube.com/watch?v=Incq2RNeBfU
pirogronian
Użytkownik
#2646 - Wysłana: 24 Wrz 2017 21:59:51
Odpowiedz 
Reakcją na przesadę w jedną stronę jest często przesada w drugą stronę. Leczenie sytuacji nasilaniem opresyjności świadczyć może jedynie o tym, że "merytoryczne" argumenty już dawno się skończyły - ale tym zwolennikom "nauki" biurokratycznej.
MarcinK
Użytkownik
#2647 - Wysłana: 25 Wrz 2017 07:45:44
Odpowiedz 
pirogronian
A czy przeciwnicy nauki mieli kiedykolwiek merytoryczne argumenty?
Seybr
Użytkownik
#2648 - Wysłana: 25 Wrz 2017 11:45:36 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
MarcinK

To jest moje podwórko.
Nie raz pisałem co myślę o szczepionkach. Chcesz to nie zaszczepiaj ale miej ograniczone pole, czyli przedszkola, żłobki publiczne nie są dla ciebie i twojego dziecka. Tak jest UK.

Mnie rozwalił system, jak łatwo wyjść z dzieckiem z tego szpitala. Kiedyś porodówka uchodziła za jedną z lepszych w kraju. Jeszcze tak rehabilitacja byłą na wysokim poziomie. Mieliśmy dobrego burmistrza, oddał szpital z małym długiem. Wyprowadził z odpowiednią kadrą z dołka. Potem postanowił być posłem i pupa. Jako burmistrz, był świetny, ale jako posła oceniam miernie. Pomijam, że to kolega z koła i jest w PiS. Prywatnie świetny człowiek.
Nowe władze pięknie kierowały szpitalem, efekt mega długi. Do tego oddali szpital pod prywatny zarząd. Efekty mamy, mega zwolnienia, brak kadr i cały bałagan.

Dwa... Obława, za nim wszystko ruszyło oni byli dawno w domu. Jeszcze na drugi dzień sprawdzali auta. Jakiś młody psztyk popatrzył, widział że mam plecaki, sprzęt i uniform (pod krawatem. Nie patrzył w bagażnik. Zresztą nie wyglądałem na podejrzanego.

Miałem okazje skorzystać, ufundowane trzy dni z NFZ. Byłem z młodym, nie polecam. Bardzo słabe spa, jedzenie niezjadliwe.

Mnie zastanawia jedno, dla czego w szpitalu podają słodką herbatę.
mozg_kl2
Użytkownik
#2649 - Wysłana: 25 Wrz 2017 16:15:06
Odpowiedz 
Wysoko postawiony generał rosyjskiej armii Valery Asapov zginął w Syrii po ostrzale przeprowadzonym przez Państwo Islamskie.
pirogronian
Użytkownik
#2650 - Wysłana: 25 Wrz 2017 17:24:01
Odpowiedz 
MarcinK

Z definicji, ale jaki to ma związek z tematem?
mozg_kl2
Użytkownik
#2651 - Wysłana: 25 Wrz 2017 18:15:26
Odpowiedz 
SZEF MSZ KOREI PÓŁNOCNEJ W NOWYM JORKU: OSTATNIE SŁOWA PREZYDENTA TRUMPA TO DEKLARACJA WOJNY.
Mamy prawo się bronić. Po deklaracji wojny możemy zestrzelić amerykańskie bombowce nawet jeśli nie są w naszej przestrzeni powietrznej. Wszystkie opcje są na stole.
pirogronian
Użytkownik
#2652 - Wysłana: 25 Wrz 2017 19:09:47
Odpowiedz 
Biedni, ci Koreańczycy. Nawet się widać nie domyślają, jak bardzo Ameryka wodzi ich za nos...
Kazeite
Użytkownik
#2653 - Wysłana: 25 Wrz 2017 22:50:49
Odpowiedz 
... Donald Trump a wodzenie za nos? Donald Trump a wodzenie za nos?! :D

Przecież Trump to idiota. Jeżeli ktoś tu kogoś wodzi za nos, to Korea Trumpa.

Ja wiem że ludzie są już tak zmęczeni tymi słownymi przepychankami, że wybuch wojny przyjmą jak zbawienie, ale to nie jest powód żeby wypatrywać z utęsknieniem śmierci kilkunastu tysięcy ludzi!
pirogronian
Użytkownik
#2654 - Wysłana: 25 Wrz 2017 23:22:00
Odpowiedz 
Kazeite
Nie myl Trumpa z Ameryką. I gdzie napisałem, że chcę czyjejkolwiek śmierci?
Kazeite
Użytkownik
#2655 - Wysłana: 25 Wrz 2017 23:49:44
Odpowiedz 
No przepraszam, kto pisze te tweety? Trump, czy jakiś stażysta? I co, prowokowanie Korei do czego niby doprowadzi twoim zdaniem? Epickiego meczu bokserskiego? Donald Balboa vs Kim Jung Drago?
pirogronian
Użytkownik
#2656 - Wysłana: 25 Wrz 2017 23:55:12
Odpowiedz 
Powtórzę, bo nie uważasz - Trump to nie Ameryka. A Ameryka, swoją drogą, oczywiście dąży do wojny, ale co ha mam z tym wspólnego?
Kazeite
Użytkownik
#2657 - Wysłana: 26 Wrz 2017 01:08:35
Odpowiedz 
Powtórzę, bo nie uważasz: kto pisze te tweety? Trump, czy jakiś stażysta? Na co odpowiadał szef MSZ Korei Północnej? Na głos Ameryki, czy na wypowiedzi Trumpa?

I co ty masz wspólnego z dążeniem Trumpa do wojny? Ano tym, że piszesz o biednych Koreańczykach co ich Ameryka wodzi za nos.
pirogronian
Użytkownik
#2658 - Wysłana: 26 Wrz 2017 08:18:40
Odpowiedz 
Kazeite:
Na co odpowiadał szef MSZ Korei Północnej? Na głos Ameryki, czy na wypowiedzi Trumpa?

Kto rozpętywał poprzednie wojny? Ameryka, czy kolejni jej prezydenci?

Kazeite:
piszesz o biednych Koreańczykach co ich Ameryka wodzi za nos.

No a co, nie są biedni, skoro dają się tak łatwo prowokować? I może nie jest prawdą, że Ameryka (z)robi z nimi, co chce?
MarcinK
Użytkownik
#2659 - Wysłana: 26 Wrz 2017 08:35:54
Odpowiedz 
pirogronian:
I może nie jest prawdą, że Ameryka (z)robi z nimi, co chce?

Szczególnie gdy Chiny zapowiedziały interwencję gdy ktoś zechce zachwiać równowagę na półwyspie.
pirogronian
Użytkownik
#2660 - Wysłana: 26 Wrz 2017 09:13:44
Odpowiedz 
Cóż, Chiny od dawna były na liście do odstrzału. A drażnienie Rosji zaczęło się już za Obamy.
Kazeite
Użytkownik
#2661 - Wysłana: 26 Wrz 2017 11:09:35
Odpowiedz 
pirogronian:
Kto rozpętywał poprzednie wojny? Ameryka, czy kolejni jej prezydenci?

Ostatnio to owszem, prezydenci - na przykład Irak, do którego Bush i jego wesoła drużyna wymyślili sobie wątły pretekst Broni Masowego Rażenia które Irak niby miał produkować.

pirogronian:
No a co, nie są biedni, skoro dają się tak łatwo prowokować?

Prowokować? A kto konsekwentnie przeprowadza testy rakiet balistycznych? To nie jest efekt pośpiesznej i pochopnej decyzji, tylko długofalowa, konsekwentnie prowadzona strategia.

Więc to tylko jeden jedyny Trump produkuje dziecinne tweety za każdym razem gdy Korea potrząśnie szabelką - reszta Ameryki i świata robi co może żeby wojny nie było. Ostatnio nawet Chiny zgodziły się na obłożenie Korei sankcjami.
MarcinK
Użytkownik
#2662 - Wysłana: 26 Wrz 2017 11:45:42
Odpowiedz 
pirogronian
Atakować państwo dzięki któremu działa twoja gospodarka, genialna strategia
Kazeite
Użytkownik
#2663 - Wysłana: 26 Wrz 2017 13:16:09
Odpowiedz 
Prawda?
pirogronian
Użytkownik
#2664 - Wysłana: 26 Wrz 2017 14:59:46 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Kazeite:
prezydenci - na przykład Irak, do którego Bush i jego wesoła drużyna wymyślili sobie wątły pretekst Broni Masowego Rażenia które Irak niby miał produkować.

I wszystko to zrobił bez poparcia zarówno kongresu, jak i społecznego, o sektorze finansowym nie wspomnę...?
I ile z tej "wesołej ekipy" Bush sobie sam wybrał, a ilu już było/jeszcze są?

Kazeite:
długofalowa, konsekwentnie prowadzona strategia.

Tak, prowadzona zupełnie w złym kierunku.

MarcinK:
Atakować państwo dzięki któremu działa twoja gospodarka, genialna strategia

To USA ma takie zasługi u Korei Pn?
MarcinK
Użytkownik
#2665 - Wysłana: 26 Wrz 2017 18:20:04
Odpowiedz 
pirogronian:
To USA ma takie zasługi u Korei Pn?

Mówiłem o Chinach
pirogronian
Użytkownik
#2666 - Wysłana: 26 Wrz 2017 18:34:51
Odpowiedz 
A ja cos wspominalem o ataku na Chiny? Z resztą, dlaczego by nawet nie, jeżeli spodziewali by się wygranej?
MarcinK
Użytkownik
#2667 - Wysłana: 26 Wrz 2017 18:51:15
Odpowiedz 
pirogronian
Chiny zapowiedziały interwencję gdy ktoś zacznie szumieć na półwyspie, więc wychodzi na jedno.
Kazeite
Użytkownik
#2668 - Wysłana: 26 Wrz 2017 18:56:17
Odpowiedz 
pirogronian:
I wszystko to zrobił bez poparcia zarówno kongresu, jak i społecznego, o sektorze finansowym nie wspomnę...?

Nie, ale to pytanie nie ma nic wspólnego z twoją oryginalną linią rozumowania Pytanie było "kto rozpętywał poprzednie wojny", a nie "kto wspierał decyzję prezydenta o rozpętaniu wojny"

pirogronian:
Tak, prowadzona zupełnie w złym kierunku.

Jakbyś nie zauważył, kierunek strategii obrany jest na trzymanie krajów zachodnich na dystans i utrzymanie władzy poprzez straszenie własnego ludu ww brzydkimi krajami zachodnimi, które grożą wojną miłującemu pokój narodowi Korei Pólnocnej To jest typowa dyktatorska zagrywka, wielokrotnie już przerabiana.

pirogronian:
A ja cos wspominalem o ataku na Chiny?

Owszem, tutaj:
pirogronian:
Cóż, Chiny od dawna były na liście do odstrzału.

Zarówno Marcin, jak i ja zrozumieliśmy to jako groźbę ataku na Chiny jeżeli będą chciały interweniować w atak na Koreę, więc wina leży po twojej stronie, bo nie wysłowiłeś się poprawnie.
pirogronian
Użytkownik
#2669 - Wysłana: 27 Wrz 2017 11:46:44
Odpowiedz 
Kazeite
Istotnie. Już doprecyzowuję. Zasadniczo, przeciwnik wkurzony to przeciwnik nierozważny. Amerykańce mają długą tradycję w różnorakich prowokacjach. W obie wojny światowe również włączyli się pozornie z przymusu, choć dziwnym trafem wypromowali się na nich na potęgę światową...
Tak więc... Koreańczycy są wkurzeni. Trump ich jeszcze podgrzewa. Im bardziej oni się wkurzają, tym bardziej wkurzone są Chiny. Ogólnie więc, choć nie wiem dokładnie, co Amerykanie planują, to sytuacja jest raczej po ich myśli. Trump kontynuuje wyraźnie, choć w swoim specyficznym stylu, politykę zarówno Busha jaki Obamy.
MarcinK
Użytkownik
#2670 - Wysłana: 27 Wrz 2017 18:17:07 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
pirogronian
Wkurzone Chiny nakładają sankcję na USA a później inne kraje zachodu. Ludność cywilna zaczyna protestować, Chiny, EU, Japonia i Rosja zawiązują sojusz i dokonują rozbioru Stanów. Jedynie Kaczyński chce pozostać sojusznikiem Stanów, w Polsce rozpoczyna się powstanie. Kaczyński z Trumpem pozorują własną śmierć i osiedlają się w Kolumbii.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  84  85  86  87  88  89  90  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!