USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  ...  85  86  87  88  89  90  91  92  »» 
Autor Wiadomość
pirogronian
Użytkownik
#2581 - Wysłana: 9 Wrz 2017 21:16:10 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Abstract

Wiem, o czym mówię. I wiem w tej kwestii znacznie więcej od Ciebie, a mimo to nie mam problemów z zachowaniem forumowej etykiety. Wiem, że to, o czym piszesz, jest częścią ponadnarodowego spisku, którego "kryzys imigrantów" jest zaledwie częścią. Celem jest ograniczenie populacji o 80%-90%, wyizolowanie kasty panów i zrobienie z reszty ściśle kontrolowanych niewolników.

Widzisz? Nie użyłem chyba ani jednego mocnego słowa...
Abstract
Użytkownik
#2582 - Wysłana: 9 Wrz 2017 21:40:37 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
pirogronian

Nie masz pojecia o czym mówisz, bo albo:

a) Nigdy nie byłeś dłużej, a w szczególności zarobkowo, na zachodzie

b) Jesteś za mało inteligentny, albo za mało uczciwy intelektualnie, żeby prawidłowo oceniać rzeczywistość

Reszta Twojego posta, podobnie jak poprzedniego, to typowe straw man fallacy, a jak nie wiesz co to znaczy, to się doedukuj. No chyba, że Ty serio o tych światowych spiskach, to wówczas, sorry, ale ja odpadam. Zachód jest pokręcony i żałosny, że aż piszczy, ale to nie wynika z żadnego spisku, tylko skrajnej głupoty i pychy elit połączonej z nierozgarnięciem społeczeństw.
Q__
Moderator
#2583 - Wysłana: 9 Wrz 2017 21:44:08
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
Jesteś za mało inteligentny, albo za mało uczciwy intelektualnie, żeby prawidłowo oceniać rzeczywistość

Drugie ostrzeżenie. Przykro mi.

((Nawiasem: myślisz, że pirogronian sobie z Ciebie kpi, przedstawiając Twoje tezy w karykaturze. Tymczasem - znając jego poglądy - On to całkiem serio.)
Abstract
Użytkownik
#2584 - Wysłana: 9 Wrz 2017 22:02:04 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__

Ty po prostu naprawdę nie pozwalasz określić rzeczywistości. A jaka jest inna możliwość, jak ja mieszkam w UK i mam takie, a nie inne doświadczenia (poparte zdaniem wielu innych osób i ich konkretnymi doświadczeniami), a gość pewnie siedzi od małego w Polsce i może nosa nie wystawił poza swoją wioskę (w czym bym mu zazdrościł, bo kocham małe ojczyzny)? Dlaczego nie uwzględniasz, że to jest alrernatywa, która ma a), które nie uwłacza interlokutorowi?

Możemy tak w kółko. Napiszmy np. o tym, jak to Polacy na wakacjach chodzą w klapkach ze skarpetami (normalnie skandal), ale pomińmy co się działo na Majorce i dlaczego angielscy turyści spowodowali tam wręcz interwencję ustawodawczą i brytyjska policja jeździła pilnować porządku. Bo to oczywiście wszystko ściema, że zachód pozostawia wiele do życzenia, to tylko my w Polsce jesteśmy zaściankiem.

Dalej opowiadajmy sobie brednie, będzie lepiej. NIe mówmy może już, że pedofil to zboczeniec, dlaczego jego nie określimy mianem innej orientacji? Nie mówmy, że przypadkowy ciemniak w internecie, który pomawia jakąś firmę o nadużyciam bez żadnych dowodo (choćby uprawdopodobniających), to przestępca, który powiniens się spotkać z prokuraturą, powiedzmy że wyraża tylko swoje zdanie. Świat będzie lepszy, nie? Szczególnie jeśli jakimś trafem podobna plotka zapoczątkuje bank run, albo coś podobnego. Pogłaszczemy potem człowieczka, który rozwalił światowy system finansowy po główce. Bo tak wypada.

Czy ja komuś coś konkretnego i nieuzasadnionego zarzucam, czy ja kogoś pomawiam o jakieś przestępstwo? Nie. Określam zachowanie gościa, który próbuje mi udowadniać, że świat wygląda inaczej, niż wygląda. A jak ktoś mi nie wierzy, że wygląda tak, a nie inaczej w tych względach jakie opisuję, to niech się doinformuje, a jak się nie da bez bezpośrednich doświadczeń, to zapraszam na mój koszt do UK - pójdziecie jeden z drugim do roboty i przypatrzycie się jak zachowują się określone narodowości (chociaż, niestety, w tym wypadku to bardziej przypomina rasy, ale to prawdopodobnie dokładnie dlatego, że jak komuś pozwolisz być olewusem, to nim zostanie, i to jest kolejna prawda o politpoprawności*).

* I żeby zaraz nie było jakichś pseudo-intelektualnych, politpoprawnych argumentów. Oczywiście, że są Murzyni, którzy ciężko pracują i się starają. Większość jest porządna. Nie zmienia to faktu, że można się statystycznie spodziewać pewnych zachowań, i że takich numerów jakie niektórzy z nich odstawiają (i to często bez poważniejszych konsekwencji, które spotkałyby innych z miejsca) po prostu się praktycznie nie odnotowuje w innych grupach.
pirogronian
Użytkownik
#2585 - Wysłana: 9 Wrz 2017 22:58:05
Odpowiedz 
Abstract

Piszesz wszystkim na raz, i pewnie dla tego w praktyce o niczym - stąd nieporozumienia. A piszesz tak dlatego, że nie chcesz się zastosować do rad Q. Uwierz - wrzuć na luz i napisz to samo na spokojnie, zaraz będzie przejrzystsze.
Abstract
Użytkownik
#2586 - Wysłana: 9 Wrz 2017 23:00:39 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
pirogronian

Nie piszę o wszystkim na raz. Zrozumienie tego wymaga jednak pewnego ogarnięcia intelektualnego. Wchodząc np. na temat politycznej porpawności i tego jak to wygląda w kwestiach rasowych w UK po prostu pokazuję do jakich nonsensow prowadzi cenzura i autocenzura, której domaga się ode mnie Q.

W mojej opinii cenzura w ogole nie powinna istnieć, natomiast powinno się jak najbardziej wręcz skazywać ludzi za pomówienia tj. konkretne oskarżenia, w szczególności sugerujące działania nielegalne, bez żadnych, choćby uprawdopodobniających dowodów.

Natomiast rzeczy typu nazwanie kogoś idiotą w ramach dyskusji, to jest po prostu kwestia opinii i nie powinna podlegać żadnej cenzurze. Każdy chyba rozumie, że nawet jeśli ja uważam, że tak, a nie inaczej należy określić poziom intelektualny danego wywodu, czy osoby, to jest to moje zdanie, którego nikt nie ma obowiązku podzielać. Może tak naprawdę to ja jestem idiotą i gadam głupoty. Nie widzę w tym nic szkoldiwego.

Znacznie bardziej szkodliwa jest polityczna poprawność, która nie pozwala opisywać jasno faktów. W gruncie rzeczy, to właśnie ona doprowadziła do epoki postprawdy. Ludzie już nie akceptują faktów, bo po prostu doniesienia medialna w takim stopniu zderzyły się z ich osobistym doświadczeniem, że z założenia odrzucają przekaz głównych mediow, choćby najbardziej prawdziwy. Człowiek też odruchowo ma wstręt do cenzorow i manipulantów (jednsotek, które próbują mu coś socjotechnicznie narzucić).

Jest po prostu intelektualną kpiną, że nie mogę napisać, że ktoś jest idiotą, ale mogę napisać, że zakłady Lotto w Polsce są ustawione, a kule namagnesowane. I nie moge określić mianem idioty, albo chama osoby, która pomawia ludzi z Totalizatora, ale pomawiać firmę (co oznacza - także pracyjących w niej ludzi) już mogę. Bo nie użyłem słowka na k. Przecież to jest po prostu śmieszne.
pirogronian
Użytkownik
#2587 - Wysłana: 9 Wrz 2017 23:15:27
Odpowiedz 
Abstract

Masz rację i nie masz racji. Do opinii każdy ma prawo, jednak praktyka pokazuje, że nazwanie kogoś idiotą kończy dyskusję a zaczyna pyskówkę, z czego nic dobrego nie wynika, w szczególności raczej nikogo nie przekonasz do swojej opinii. I z tego między innymi powodu jest to n Phoeniksie niedozwolone. Ja widzę tego sens, i mimo, że mam poglądy o wiele skrajniejsze niż ty, stosuję się do tego. Nie ma to wielkiego związku z polityczną poprawnością, uwierz mi. "Cenzura" na Phoeniksie jest niczym w porównaniu z "polityczną poprawnością".
Abstract
Użytkownik
#2588 - Wysłana: 9 Wrz 2017 23:18:29
Odpowiedz 
pirogronian

Chcesz mi powiedzieć, ze siedzimy w środowisku infantylnych, zakompleksionych bubków, które bardziej się przejmą tym, że ktoś je nazwał idiotą, niż sensem? Skoro tak, to przepraszam. Pogłaskać po główce? Przytulić?
pirogronian
Użytkownik
#2589 - Wysłana: 9 Wrz 2017 23:25:11
Odpowiedz 
Abstract

Widzieć, co się chce osiągnąć. Pyskówkę? Proszę bardzo, ale lepiej się pospiesz, zanim dostaniesz bana

BTW czy ja wyglądam na kogoś, kto potrzebuje przytulenia? Raczej ktoś, kto ma zły humor, bo nie jest zrozumiany, i to nie będę ja...
Abstract
Użytkownik
#2590 - Wysłana: 9 Wrz 2017 23:58:53 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
pirogronian

Zły humor? Dobre... Przedni argument. Nie wiem wprawdzie czym się różni od "idioty" poza formą, ale... a szkoda słów. A banem się akurat tak przejmuje, jak angielską pogodą - znudziło mi się lata temu.
Q__
Moderator
#2591 - Wysłana: 10 Wrz 2017 00:08:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Nie zauważasz, że powiedzieć "jesteś idiotą" to obraza (nawet jeśli czasem bywa słuszną diagnozą), natomiast powiedzieć "Twoje zdanie jest idiotyczne, bo..." to coś do czego nikt normalny się nie przyczepi?
Patrząc od strony metody: znacznie bardziej mi zaimponujesz jeśli, zamiast z twierdzić, że Iksiński - dajmy na to: jakiś transhumanista - jest idiotą, przedstawisz argumenty, w świetle których każdy poglądy Iksińskiego za idiotyzm uzna (a może i samego Iksińskiego jakoś podobnie zakwalifikuje).

Tak, właśnie o formę chodzi, i nie ma to nic wspólnego z obecnymi modami na poprawność polityczną, raczej z moimi dość XIX-wiecznymi (acz i TNGowskimi) gustami, dotyczącymi kultury dialogu.

Nawiasem: to co piszesz o Murzynach - zgadzam się z tym czy nie - jest formułowane w sposób zrównoważony (więc dla mnie, jako moderatora, akceptowalny), czyli jednak potrafisz jak chcesz.
Abstract
Użytkownik
#2592 - Wysłana: 10 Wrz 2017 00:21:40 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:
Patrząc od strony metody: znacznie bardziej mi zaimponujesz jeśli zamiast twierdzić, że Iksiński - dajmy na to: jakiś transhumanista - jest idiotą przedstawisz argumenty, w świetle których każdy poglądy Iksińskiego za takowe uzna (a może i samego Iksińskiego jakoś podobnie zakwalifikuje).

Problem jest taki, że ja tu nikomu nie zamierzam imponować (ostatnia rzecz jaka mogłaby mi przyjść do głowy w internecie), a uważam, że mam prawo obrażać kogo mi się żywnie podoba i tak samo każdy ma prawo mnie obrażać. Natomiast nie mam prawa nikogo pomawiać i vice versa.

Q__:
Tak, właśnie o formę chodzi, i nie ma to nic wspólnego z obecnymi modami na poprawność polityczną, raczej z moimi ciut XIX-wiecznymi (acz i TNGowskimi) gustami, dotyczącymi kultury dialogu.

Kultura dialogu? W dzisiejszych czasach? I jest coś wyjątkowo perwersyjnego - moim zdaniem - w zachowywaniu kultury w dyskusji np. z ludożęrcą. A tym się takie zasady w pewnych wypadkach kończą.

Q__:
Nawiasem: to co piszesz o Murzynach - zgadzam się z tym czy nie - jest formułowane w sposób zrównoważony (więc dla mnie, jako moderatora, akceptowalny), czyli jednak potrafisz jak chcesz.

Bo wiem ilu jest rasistów, a nie mam zamiaru kreować rasizmu, nie jestem rasistą. Są tematy w których trzeba uważać.
Guauld
Użytkownik
#2593 - Wysłana: 10 Wrz 2017 00:25:48
Odpowiedz 
Abstract:
a uważam, że mam prawo obrażać kogo mi się żywnie podoba i tak samo każdy ma prawo mnie obrażać.

Na stronach jak rpgcodex.net i podobnych jak najbardziej, bo tam regulamin nigdzie nie zabrania, ale tutaj jednak panują inne zasady.
Q__
Moderator
#2594 - Wysłana: 10 Wrz 2017 00:34:02
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
uważam, że mam prawo obrażać kogo mi się żywnie podoba i tak samo każdy ma prawo mnie obrażać.

Podobną zasadę przyjął swego czasu słynny Przewodas i w efekcie ma bana wszędzie... poza Phoenixem, skąd sam odszedł.

Abstract:
I jest coś wyjątkowo perwersyjnego - moim zdaniem - w zachowywaniu kultury w dyskusji np. z ludożęrcą.

Jest, i właśnie m.in. to mnie w tym bawi.

Abstract:
Bo wiem ilu jest rasistów, a nie mam zamiaru kreować rasizmu, nie jestem rasistą.

Dlaczego zatem - że pojadę w Twoim stylu - wiedząc ilu jest chamów, zamierzasz kreować chamstwo?
Abstract
Użytkownik
#2595 - Wysłana: 10 Wrz 2017 01:39:36 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:
Podobną zasadę przyjął swego czasu słynny Przewodas i w efekcie ma bana wszędzie... poza Phoenixem, skąd sam odszedł.

Idealny porzykład prześladowania

Q__:
Jest, i właśnie m.in. to mnie w tym bawi

Ma to aspekt humorystyczny, racja. Ale nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, jaki to ma wpływ na ogół społeczeństwa? Bo moim zdaniem prowadzi do coraz głębszego przesuwania granic i postmodernizmu stosowanego - nic już nie poglega ocenie, bo wszystko jest wszystkim. W efekcie, przestajemy się rządzić zasadami.

Ludzie nie rozumieją, przede wszystkim, jak to działa na młode pokolenia. Film w którym pokazuje się kanibalizm jako wybór kulturowy może być wpierw wywrotowym dziełem sztuki. Ale jak w tym twórcy zwietrzą łatwość wybicia się i będą dziesiątki takich filmów, to nawet ktoś kto pamięta czasy z poprzedniej epoki, może zacząć ulegać dosłownemu przesłaniu. Młode pokolenia w tym wyrastają i już nie rozumieją, ze to miało być wywrotowe. Dla nich to staje się nowym językiem. I w ten sposób rodzi się kultura kanibalizmu.

Q__:
Dlaczego zatem - że pojadę w Twoim stylu - wiedząc ilu jest chamów, zamierzasz kreować chamstwo?

Bo chamstwo polegające na wyzwiskach nie ma dla mnie znacznia. Uważam, że w ogóle nie ma większego znaczenia. Jestem przekonany, że znacznie większym chamem jest ktoś kto kogoś bezpodstawnie pomawia, niż ktoś kto kogoś nazwie idiotą. I ten pierwszy często żywi się tym, że tego drugiego wyprowadzi z równowagi, a potem nazwie chamem. I koniec dyskusji. Chociaż jednoznacznie to drugi miał rację. Znam to zewsząd. Od tego co przeżywałem swego czasu w rodzinie, przez internet, po stosunki w firmach. Kompletne prymitywy, które wychodzą na swoje, bo nie użyją słowa na k.

Guauld:
Na stronach jak rpgcodex.net i podobnych jak najbardziej, bo tam regulamin nigdzie nie zabrania, ale tutaj jednak panują inne zasady.

Jasne, tylko ja wlaśnie dyskutuję to, czy te zasady mają sens.
Q__
Moderator
#2596 - Wysłana: 10 Wrz 2017 01:53:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Ok, zauważ jednak, że odrzucając kulturę dialogu sam stajesz się wywrotowcem, choćby mimo woli. I szerzysz - pośrednio - kulturę kanibalizmu.

Poza tym, widzisz, jest pewna różnica pomiędzy teoretycznym dyskutowaniem o smaku ludzkiego mięska - co mogę uznać (jeśli odbywa się w gronie ludzi na pewnym poziomie, a tacy - teoretycznie - mają się tu zbierać) za przewrotną, na swój sposób pouczającą, zabawę, a praktycznym zabieraniem się do żarcia kogoś (co budziłoby we mnie zgoła inne odruchy niż dążenie do moderatorskiej bezstronności).

(Nawiasem: przypomnę, że gdy czyjeś, nawet nieregulaminowe, wypowiedzi dotyczyły ewidentnych zbrodniarzy, zwł. ludobójców, nie wkraczałem z banami, uznając, że są jednak sytuacje, w których rzucić mięsem - a na żywo i granatem np. - wręcz wypada.)
Abstract
Użytkownik
#2597 - Wysłana: 10 Wrz 2017 01:58:20 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__

Nie zgadzam się z tym. Z mojego doświadczenia wynika, że kulturę kanibalizmu szerzy bezkarne kłamstwo i pomównie, natomiast zakaz obrazy temu tylko sprzyja, bo kanibalizm uchodzi bezkarnie, nie można go po prstu nazwać po imieniu. Swego czasu dyskutowałem II Wojnę Światową ze społecznością opanowaną przez polityczną poprawnosć i mimo przytaczania faktów przeczących danym tezom nie dało się nic poradzić na to, że Polskę oskarżano o jej wywołanie, ponieważ "każdy ma prawo do opinii". Tak się kończy świat w którym nie można idioty nazwać idiotą, kłamstwa kłamstwem, manipulacji manipulacją. Kanibal zaczyna być taktowany na rownych prawach. Fakty przestają mieć znaczenie, zaczyna dominować "kultura" dyskusji. Ujmując rzecz inaczej, wejdź w kulturalny dialog z kanibalem, zanim się obejrzysz będzie ich całe plemię i cię zje.
Q__
Moderator
#2598 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:05:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Sekundkę... Chciałbym zauważyć, że Regulamin Phoenixa wychodzi naprzeciw Twoim obawom, jest bowiem napisany tak, że postprawda tu - z zasady - nie przejdzie. Zacytuję:

Kapitan Picard określił poszukiwanie prawdy jako pierwszą powinność oficerów GF, dlatego - z poprawką na to co zostało powiedziane wcześniej - wolno na forum powiedzieć wszystko, należy jednak być gotowym - na wezwanie oponentów lub moderacji - przedstawić argumenty i solidne weryfikowalne dowody/źródła jako poparcie swoich tez. Pogląd nimi nie podparty będzie traktowany jako prywatna opinia głoszącego go i nie będzie poważnie traktowany w dyskusji, zaś nachalne forsowanie takich poglądów będzie zagrożone karami jako flood. Tak samo traktowane będą próby "przekrzyczenia", nie przekonania, współdyskutanta, czy bezcelowe kontynuowanie dyskusji po wyczerpaniu argumentów.

Znaczy: u nas nie musisz obrażać i stygmatyzować, wystarczy, że będziesz lepsze argumenty miał*.

* Abstrahuję od tego czy gdzie indziej faktycznie musisz, czy tylko Ci się zdaje.
Abstract
Użytkownik
#2599 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:12:30 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__

Ta, a potem jak nazywam coś co jest wręcz definicją psychopatycznego myślenia, psychopatią, to mnie oskarżasz o nieuczciwe pomawianie innych. I tyle z regulaminu jeśli się karze obrazę. Powiedzmy, że napisałem kompletn głupotę - to napisz to w odpowiedzi. Ale tak nie jest, zaczynasz grozić. I to jest właśnie świat kanibali. Npisałeś, że sam nazwałeś transhumanizm infantylnym, ale stosując swoje zasady, tak naprawdę sprzyjasz tej filozofii. Bo ona jest po prostu psychopatyczna i tępa, i tak to należy nazwać, oraz tak nazwać osobę, która bezkrytycznie to głosi.
Q__
Moderator
#2600 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:15:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

I kto tu postprawdę uprawia...? Ostrzeżenie dostałeś za zupełnie inne teksty:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3692&page=85#msg318535
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3692&page=86#msg318544

Abstract:
Bo ona jest po prostu psychopatyczna i tępa, i tak to należy nazwać

Zróbmy eksperyment... Udowodnij całemu Forum swoimi argumentami (ale mała prośba: nie obrażając już nikogo przy tym), że tak jest, a nie dostaniesz bana. Nie dowiedziesz - potraktuję Cię jako typowego zideologizowanego floodera (jeśli nie tym, to następnym razem).
Abstract
Użytkownik
#2601 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:17:58 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__

Ty uprawiasz. Nie dałeś mi za to formalnego ostrzeżenia, ale zasugerowałeś przemoc. Daleś mi nieformalne ostrzeżenie. Co jest przemocą. Przemocą za to, że napisałem, że jeśli (!) sam w to wierzysz co napisałeś, a nie jedynie się intelektualnie bawisz, to jesteś psychopatą. Chyba było oczywiste, że - moim zdaniem. I właśnie czymś takim się kończą takie regulacje. Asymetrią dyskusji, jeśli ta się toczy z kimś z pozycją siły, równouprawnieniem kanibala, ogolnie.

Wchodząc na temat bardziej śliśle, obraza jest po prostu mętnym pojęciem, w przeciwieństwie do pomówienia.

Q__:
Zróbmy eksperyment... Udowodnij całemu Forum swoimi argumentami (ale mała prośba: nie obrażając już nikogo przy tym), że tak jest, a nie dostaniesz bana. Nie dowiedziesz - potraktuję Cię jako typowego zideologizowanego floodera (jeśli nie tym, to następnym razem).

I co to w ogóle ma być. Ty sam siebie czasem czytasz, kolego? Ale niech będzie. Dowód jest prosty, jak budowa cepa. Ktoś, kto ryzykuje życiem innych bez ich zgody, nierzadko życiem całej ludzkości, w szczegolności mając alternatywę (mogąc eskperymentować w bezpiecznej ilozlacji) ogłaszając zarazem, że to dla jej dobra, jest w istocie skrajnym narcyzem i psychopatą, który myśli wyłącznie o sobie i powinien wisieć. Dodajmy, że uzasadnieniem tego kogoś dla swojego postępowania ma jakoby być to, że przyroda sama z siebie zabija (bo umieramy), a więc on nie robi nic złego. Z czego wprost wynika, że nic złego nie robił Hitler. Myślisz, że ktoś się tutaj z tym nie zgodzi, że taka osoba to dno społeczne?
Q__
Moderator
#2602 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:28:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
Nie dałeś mi za to formalnego ostrzeżenia, ale zasugerowałeś przemoc. Daleś mi nieformalne ostrzeżenie.

Wskaż miejsce, gdzie Ci groziłem.

Abstract:
co to w ogóle ma być.

Regulamin:

wolno na forum powiedzieć wszystko, należy jednak być gotowym - na wezwanie oponentów lub moderacji - przedstawić argumenty i solidne weryfikowalne dowody/źródła jako poparcie swoich tez.
Abstract
Użytkownik
#2603 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:35:23 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__

Teraz Ci już tego nie odnajdę, bo obaj edytowaliśmy wielokrotnie posty. Nie groziłeś mi otwarcie, ale sugerowałeś, że moje wypowiedzi mijają się z przyjętą praktyką. Wiem, że jesteś tu modem, wnioski były oczywiste. Ty po prostu nie rozumiesz, że masz władzę. A władzę w tak mętnych i podlegających dowolnym ocenom aspektach, daje ci właśnie regulamin, który penalizuje obrazę.
Q__
Moderator
#2604 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:38:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Jeśli coś piszę jako mod - zawsze bolduję, by uniknąć nieporozumień. Jeśli nie używam bolda piszę jako prywatny użytkownik.

(Poza tym: moje edycje - o ile pamięć mnie nie zawodzi - polegały na dodawaniu, nie zmienianiu treści, w tym wypadku.)

(Co do obrazy: wciąż twierdzę, że lepiej niż pisać "jesteś idiotą, ty idioto, ty!" jest stwierdzić np. "mój szanowny Przedmówca łaskawe jest pisać od rzeczy, co ktoś złośliwy mógłby uznać za przejaw jego niedostatków umysłowych" po czym udowodnić że w istocie od rzeczy pisał. Za coś takiego trudno by mi było dać bana.)
Abstract
Użytkownik
#2605 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:42:38 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:
Poza tym: moje edycje - o ile pamięć mnie nie zawodzi - polegały na dodawaniu, nie zmienianiu treści, w tym wypadku.

Całkie możliwe. W każdym razie ja to zrozumiałem jako ostrzeżenie. A to czy boldujesz czy nie, to jest w Twojej gesti. I nie wierzę, że jesteś jakimś automatem (wbrew temu co pisałem o psychopatii), który jest wolny od emocji i uprzedzeń, i nie jest podatny na nadużycia. Każy jest. I wlaśnie dlatego, w mojej opinii, nie powinno się penalizować tak mętnych kwestii, jak obraza. Wyzwiska niby są proste w ocenie, ale nie żartujmy - najgorsze obrazy nie polegają na wyzwiskach, a te są z kolei potrzebne czasami.
Q__
Moderator
#2606 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:44:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
W każdym razie ja to zrozumiałem jako ostrzeżenie.

Zatem dobrze, że sobie to wyjaśniliśmy.

Abstract:
I nie wierzę, że jesteś jakimś automatem (wbrew temu co pisałem o psychopatii), który jest wolny od emocji i uprzedzeń, i nie jest podatny na nadużycia. Każy jest.

Jasne, że tak, ale zauważ, że dotąd jakoś nie wyprowadziłeś mnie z równowagi. Zwróć też uwagę, że nie jesteśmy tu sami - reakcje naszych Współforumowiczów wskazałyby mi, że błądzę (albo zasugerowały łagodność) - były precedensy. Tymczasem nasi Współuserzy sugerowali zmianę kursu (w zakresie formy, nie - treści) raczej Tobie. I nie była to forma klakierstwa (popierania wadzy itd.), bo zarówno pirogronianowi, jak i Guauldowi zdarzało się moje decyzje w przeszłości krytykować. To są inteligentni ludzie, mający własne zdanie.
Abstract
Użytkownik
#2607 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:48:17 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:
Zatem dobrze, że sobie to wyjaśniliśmy

Ty sobie robisz z tego żart, a fakty są proste - masz możliwość zbanowania kogoś na podstawie własnej oceny, ktora nie dotyczy jasnych faktów. Jasnym faktem jest, że stwierdziłem, że X to złodziej, bo ukradł jakieś pieniądze, a to nieprawda, bo nie ukradł, albo nie wiadomo czy ukradł, ale sam problem ja zmyśliłem (dlatego w sumie, powinieneś mi dać bana za to, że oskarżyłem cię o groźby, bo jak teraz to przeglądam, to chyba paranoja mnie do takiego odczytania skłoniła).

Natomiast nie jest jasnym faktem, że emocje wzorsłu, X kogoś nazwał, Y kogoś nazwał, a Ty decydujesz, że słowa X były bardziej rażące czy mniej. Już pomijając, że może X powinien w tej sytuacji tak nazwać Y, wbrew kulturze dyskusji. Bo może jest po prostu prawdą, że Y wygłosił tezę, która wskazuje, że jest kretynem. Przynajmniej w tej chwili. Zrestzą, co się takiego strasznego stało, że ktoś kogoś nazwał idiotą?
Q__
Moderator
#2608 - Wysłana: 10 Wrz 2017 02:54:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
Nie jest jasnym faktem, że emocje wzorsłu, X kogoś nazwał, Y kogoś nazwał, a Ty decydujesz, że słowa X były bardziej rażące czy mniej.

Trochę to rozmywasz... Temperaturę emocjonalną dyskusji da się jednak oszacować. Stopień drastyczności słów - także. (Niby zgrubnie, ale sam odwołujesz się do kryterium zdrowego rozsądku.)
No i - jak wspomniałem - nie działamy tu w próżni - jeśli przegnę, ma mi kto zwrócić uwagę. (Zauważ zresztą, że Ciebie też traktuję jako partnera w dialogu, cały czas. Wyjaśniam swoje decyzje i ich podstawy. Uprzejmie, mam wrażenie)
Abstract
Użytkownik
#2609 - Wysłana: 10 Wrz 2017 03:00:30 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__

Dobra, załóżmy, że w zgodzie z własnym przekonaniem (które ma pewnie każdy mod), jesteś uczciwy, wyważony etc. Wcale temu nie przeczę, że tak jest. Tylko, czy to w ogóle możliwe w 100% (jesteś np. pewien, że nie sprzyjasz statystycznie pewnym poglądom) i co by było, gdyby zastąpił Cię gość, który tylko uważa, że taki jest, a nie ma nic wspólnego z obiektywizmem? Mniejsza. Zaczęło mnie to nudzić. Róbcie co chcecie. Nie moja sprawa. Z mojego doświadczenia wynika, że kultura dyskusji częściej, niż nie, staje się cenzurą (rodzi się wręcz styl takiego prowokowania innych, żeby potem ich napiętnować - i to nie są kwestie forów internetowych, to jest cała inkwizycja np. w amerykańskim szkolnictwie wyższym), może Ci się uda zrobić inaczej.

Na koniec żart, może i durnia (bo to niezbyt rozgarnięty gość, ulegający tanim wpływom), ale jednostkowo udany: https://www.youtube.com/watch?v=XUDtoDAGVE8

Myślę, że wszyscy powinniśmy podejśc poważnie i dyskutować z takimi środowiskami na rownej stopie. Daleko zajdziemy, jako zachód. Chińczycy tarzają się ze śmiechu po podłodze. I nazwą to tak, jak na to zasługuje. Na pewno nazwą to postępem. Postępem ich cywilizacji po trupach zachodniej.
mozg_kl2
Użytkownik
#2610 - Wysłana: 10 Wrz 2017 08:34:38
Odpowiedz 
Q__

wysyłam CI potężny artefakt użyj go mądrze

http://www.returnofkings.com/wp-content/uploads/2014/03/ban.jpg
 Strona:  ««  1  2  ...  85  86  87  88  89  90  91  92  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!