USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  71  72  73  74  75  76  77  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#2251 - Wysłana: 10 Cze 2017 08:04:46 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://wiadomosci.wp.pl/giertych-ostrzega-przed-d yktatura-pis-i-obnaza-ich-zachowania-ktore-na-to-w skazuja-6102432182399617a

http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/panstw o-wedlug-pis-zniszczenie-spoleczenstwa-iv-rp,artyk uly,401260,1.html

I najlepszy dowód na poziom inteligencji naszych eskstermistów. Na niemal wszystkie zarzuty wobec działań naszego rządu typu obsadzanie swoimi, chęć zmiany konstytucji itp. odpowiadają Są rządem więc im wolno ewentualnie powołują się na jedyną słuszną książkę spisaną 2 tys lat temu
mozg_kl2
Użytkownik
#2252 - Wysłana: 10 Cze 2017 21:58:40
Odpowiedz 
http://fakty.interia.pl/polska/news-nowe-nagrania- z-podsluchow-w-restauracji-sowa-and-przyjaciel,nId ,2404570

nowe nagrania od Sowy.

Słychać na nich głosy: ówczesnego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego; b. rzecznika rządu Pawła Grasia; byłego już wtedy szefa Biura Ochrony Rządu generała Mariana Janickiego; biznesmena Jerzego Mazgaja i księdza Kazimierza Sowy.

http://niezalezna.pl/100307-zawsze-chcialem-jezdzi c-porsche-nowe-nagrania-jest-tez-watek-ks-sowy-i-t ajemniczego-odszkodow

Ks. Kazimierz Sowa: „Jurek nie polemizować... zniszczyć

o redakcji Gazety Polskiej
mozg_kl2
Użytkownik
#2253 - Wysłana: 11 Cze 2017 14:57:04
Odpowiedz 
Najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie i przywódca ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi nie żyje. Taką informację podała syryjska telewizja państwowa.
Przywódca miał zginąć w jednym z bombardowań miasta Ar-Rakka. Nie wiadomo, czyje rakiety dosięgły terrorystę. Nalotami kieruje jednak USA. Ostatni poważny miał miejsce w sobotę, co potwierdziła agencja informacyjna Amak, która ma powiązania z terrorystami. To właśnie podczas niego miał zginąć szef ISIS.
Zabicia Abu Bakr al-Baghdadiego nie potwierdzają natomiast sami bojownicy ISIS. Syryjska telewizja państwowa twierdzi jednak, że są to informacje już w 100 proc. pewne.
Q__
Moderator
#2254 - Wysłana: 11 Cze 2017 17:28:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie i przywódca ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi nie żyje. Taką informację podała syryjska telewizja państwowa.

Byłbym ostrożny z wiarą w takie doniesienia, bo to nie jest pierwsze.

Ale jeśli jednak okaże się - dla odmiany - prawdziwe, to, cóż... pozostanie tylko powiedzieć: kto mieczem wojuje...
Seybr
Użytkownik
#2255 - Wysłana: 11 Cze 2017 18:03:52 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
Ale jeśli jednak okaże się prawdziwe, to, cóż... pozostanie tylko powiedzieć: kto mieczem wojuje..

Ten dostaje kulkę z ołowiu.

Wracając do naszej rozmowy. Lekko nie na temat. Zaczynamy żyć w świecie, gdzie ludzie przestają myśleć i wiarę dają celebrytom. Jak dla mnie z deszczu pod rynnę. Niegdyś ksiądz dyktował światopogląd, teraz celebryta który nie ma wiedzy a chce zabłysnąć. Przykład brzegu, Kinia Rusin. Lansuje się przy domku z drzewa, ale mówi stop całkowitej wycince drzew. Lansuje się na imprezach łowieckich, ale w tv robi hejt.
Jestem z dania, hejt na myśliwych to typowe zagranie aby mieć psa do bicia i robić kasę.
FB uświadomił mi, ludzie nie myślą. Na dodatek nie znają prawa. Społeczeństwo stało się obłudne. Ludzie jedzą mięso, ale mówią bidny dzik, jelonek*. Jestem zdania, każdy powinien przejść się do ubojni. Nie podoba mi się, że antyszczepionkowiec mówi mi jak mam dziecko wychowywać.
Teraz sedno. Ludzie w w Europie dali się rozbroić. Podobnie jest w Polsce. Władza tak na prawdę boi się, ludzie mogli by pójść pod sejm i zrobić rewolucję.

*jelonek - syndrom babiego (nie ma takiego rogacza w Polsce). Na samca sarny mówią jelonek, to totalny błąd.

Dobra broń, nasz rodzimy wyrób. Z dalekiego dystansu, miodzio. Druga miłość, zaraz po kobietach z bronią. Te są najbardziej seksi (dla mnie).
Tatuś kupił sobie zabawkę hyhy.

https://zapodaj.net/2527262fdd310.jpg.html
Mav
Użytkownik
#2256 - Wysłana: 12 Cze 2017 00:24:35 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
Mamy dobrze uzbrojonych myśliwych. Znaczna część dobrze strzela

No się zastnawiam jakby się zachowali weekendowi bohaterzy lasów, gdyby przyszło im stanąć naprzeciw uzbrojonym terrorystom zamiast sarenek, lisków, zająców i psów. Nawet lunety za 10 tysięcy złotych i wypasione kurtki moro mogły by się na nic zdać.
mozg_kl2
Użytkownik
#2257 - Wysłana: 12 Cze 2017 07:41:52
Odpowiedz 
Mav

Jak podoba Ci sie demokracja w ktorej ksiadz i minister planuja w knajpie zniszczenie opozycyjnej gazety?
Q__
Moderator
#2258 - Wysłana: 12 Cze 2017 10:03:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tak prawdę mówiąc to przypuszczam, że w każdej demokracji, wewnątrz każdego z realnie liczących się obozów prowadzone są takie rozmowy. Jedyne co może porażać w wypadku najwyższych rangą sympatyków i przedstawicieli PO, to fakt, że tak łatwo dali się przyłapać z opuszczonymi spodniami (rozmowy na cmentarzach i stacjach benzynowych to na tym tle wyższa szkoła jazdy jednak), co pogrzebało mit o ich nadzwyczajnej skuteczności/fachowości, robiąc z nich - pod pewnymi względami - chyba największych amatorów/nieudaczników rodzimej polityki post-'89.

ps. Jak już b. chcesz przykopać Mavowi w tej debacie - to chyba byłoby skuteczniejsze:
http://www.youtube.com/watch?v=YmMURGv_M-Y
Mav
Użytkownik
#2259 - Wysłana: 12 Cze 2017 13:55:36 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jak podoba Ci sie demokracja w ktorej ksiadz i minister planuja w knajpie zniszczenie opozycyjnej gazety?

Cienkie te nagrania z Sowy, nawet PiS u pełniej władzy nic wielkiego z nimi nie robi.

Q__:
ps. Jak już b. chcesz przykopać Mavowi w tej debacie - to chyba byłoby skuteczniejsze:

Niby dlaczego?
Seybr
Użytkownik
#2260 - Wysłana: 12 Cze 2017 17:51:55
Odpowiedz 
Mav:
No się zastnawiam jakby się zachowali weekendowi bohaterzy lasów, gdyby przyszło im stanąć naprzeciw uzbrojonym terrorystom zamiast sarenek, lisków, zająców i psów.

Mnie bardziej zastanawia jak by przeżyli rurki z miasta, fanatycy piesków i kotków. Ja stałem na przeciwko, żyje a oni nie.
MarcinK
Użytkownik
#2261 - Wysłana: 12 Cze 2017 18:22:50
Odpowiedz 
Siła niszczy tego kto na niej polega
mozg_kl2
Użytkownik
#2262 - Wysłana: 13 Cze 2017 07:34:51
Odpowiedz 
"Brejking" Katar wycofał swoje wojska z granicy z Arabią Saudyjską.
Posterunki graniczne stoją zupełnie puste.
Mav
Użytkownik
#2263 - Wysłana: 13 Cze 2017 11:07:24
Odpowiedz 
Seybr:
Mnie bardziej zastanawia jak by przeżyli rurki z miasta, fanatycy piesków i kotków.

W takich prawdziwych leśniczych żyjących z naturą to nie wątpię, ale ci "weekendowcy", to mogliby sie okazać większymi tchórzami niż "rurkowcy".
Q__
Moderator
#2264 - Wysłana: 13 Cze 2017 12:39:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Niby dlaczego?

No, bo sugeruje, że cesarz Europy nasz umiłowany nie cieszy się chyba wielkim autorytetem wśród kolegów...
...inna rzecz, że przewodniczący Juncker znany jest nie od dziś z niekonwencjonalnych zachowań:
http://www.youtube.com/watch?v=v4G6KyKx7pk

Seybr

Seybr:
Mnie bardziej zastanawia jak by przeżyli rurki z miasta, fanatycy piesków i kotków.

Heh, Kolega jak zwykle ahistorycznie opozycje buduje. A przecież chociażby przykład paru przywódców III Rzeszy (ich podkomendnych zresztą też)*, przykład dość ekstremalny skądinąd, pokazuje że można kochać zwierzęta i nie mieć problemu z zabijaniem ludzi...

* Jak widać:

Mav
Użytkownik
#2265 - Wysłana: 13 Cze 2017 16:28:24
Odpowiedz 
Q__:
No, bo sugeruje, że cesarz Europy nasz umiłowany nie cieszy się chyba wielkim autorytetem wśród kolegów...

Przecież to był żart... Autor się śmiał, Trump się śmiał jak i sam Tusk się też zaśmiał, ale na tym filmiku się skupili na innej minie Donalda.

Ten typowy sytuacyjny żarcik raczej bardziej jak już sugeruje dobre kontakty Donalda z kolegami z pracy.
krzychu
Użytkownik
#2266 - Wysłana: 13 Cze 2017 17:14:02
Odpowiedz 
niektorzy sie boja ze wyjda brudne sprawy ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#2267 - Wysłana: 13 Cze 2017 19:17:20
Odpowiedz 
Q__:
Tak prawdę mówiąc to przypuszczam, że w każdej demokracji, wewnątrz każdego z realnie liczących się obozów prowadzone są takie rozmowy.

To tylko pokazuje jak bardzo brakuje nam prawdziwych elit oddanych Polsce i zasadom na których zbudowany jest kraj oraz demokracja.

Mav:
Cienkie te nagrania z Sowy, nawet PiS u pełniej władzy nic wielkiego z nimi nie robi.

i mówi to osoba która domagała się oderwania polityków PiS od ojca Tadeusza.

Q__:
. chcesz przykopać

Błąd nikomu nie chce przykopać. Nie to jest moim celem.

Q__:
...inna rzecz, że przewodniczący Juncker znany jest nie od dziś z niekonwencjonalnych zachowań:

Juncker znany jest, z tego że lubi sobie wypić w pracy a potem mamy takie kwiatki.

Q__:
A przecież chociażby przykład paru przywódców III Rzeszy (ich podkomendnych zresztą też)*

Ba ilu z komunistycznych dygnitarzy swoją młodość zaliczyło w seminarium Pol Pot, Stalin to tak z brzegu przykłady. Także można w pracy wysyłać ludzi na śmierć a potem wracać i całować żonę.

Temat jest szeroki jak ocean spokojny i tak można go omawiać.
Seybr
Użytkownik
#2268 - Wysłana: 13 Cze 2017 19:21:03
Odpowiedz 
Mav:
"weekendowcy"

Wyjaśnij mi to pojęcie ? Wiesz nie rozumiem jej do końca. Prawdziwym myśliwym jest się przez cały rok. Zakładam, że jesteś zdania. Myśliwy wchodzi do lasu i napierdziela do czego popadnie. Jeżeli tak myślisz, to się mylisz. Większość krzykaczy na FB nazywającymi się ekologami nie ma nic w wspólnego z ekologią. Pokrzyczą, lajkują i tyle w temacie. Tyłka nie ruszą. Już złapałem takich krzykaczy jak śmiecą w lesie.

Mav:
W takich prawdziwych leśniczych żyjących z naturą to nie wątpię,

Powiem tobie, spora część z nich poluje. Turboekolodzy, też po nich jadą. Nie wycinać drzew, tak krzyczą. Po krzyku idą do Ikei.

Q__:
Heh, Kolega jak zwykle ahistorycznie opozycje buduje.

Hmmm wiem o tym od lat. Znam historię, poznałem ludzi. Kochają pieski, kotki a wbijają noż w plecy, gdy mogą ugrać 100 zł.

Znasz mnie, jestem za twardym prawem.
Q__
Moderator
#2269 - Wysłana: 13 Cze 2017 19:40:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
ale na tym filmiku się skupili na innej minie Donalda

Która była jaka była.

mozg_kl2

mozg_kl2:
To tylko pokazuje jak bardzo brakuje nam prawdziwych elit oddanych Polsce i zasadom na których zbudowany jest kraj oraz demokracja.

Obawiam się, że nie jest to tylko polski problem. Naśladowców tradycji (tych chlubnych, bo i znacznie gorsze były) demokracji ateńskiej, rzymskiej czy rodzimej, zygmuntowskich czasów*, dziś ze świecą szukać.

* Owszem, monarchia to była, ale z silnym rysem republikańskim.

mozg_kl2:
Błąd nikomu nie chce przykopać. Nie to jest moim celem.

Mówiłem to z żartobliwą retoryczną przesadą.

mozg_kl2:
Także można w pracy wysyłać ludzi na śmierć a potem wracać i całować żonę.

Tu, bodaj, czołowym przykładem Himmler:
https://www.tygodnikprzeglad.pl/himmler-zbrodniarz -czystym-sumieniem/

Seybr

Seybr:
Hmmm wiem o tym od lat.

Czyli wiesz, że nie ma co stereotypizować. Good.
http://www.youtube.com/watch?v=MnQ_mp9TzZY
Mav
Użytkownik
#2270 - Wysłana: 13 Cze 2017 22:24:00 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Która była jaka była.

Obejrzyj ten filmik raz jeszcze i zwróć uwagę jak Tusk autentyczne wybucha śmiechem razem z nimi*. Mina na której się skupia ten filmik to już po prostu powrót Tuska do większej powagi, a nie jakaś konsternacja z jego strony.

Ktoś na siłę próbuje z tego zrobić inną sytuacje, a komentarze pod filmikiem w stylu takim, że ta sytuacja pokazuje prawdę o UE itd. to pasują niestety do postrzegania świata przez elektorat PiSu.

* 1
Q__
Moderator
#2271 - Wysłana: 13 Cze 2017 22:42:22
Odpowiedz 
Mav

Ależ nie powiedziałem, że ta przekomarzanka to dramat, tylko, że - mimo wszystko - większa sensacja niż nagrania Sowy i przyjaciół z Sowy i przyjaciół. Cofnij się do mojej pierwszej wypowiedzi.

Inna sprawa, że w słowach:
Mav:
ta sytuacja pokazuje prawdę o UE

...jest trochę... prawdy. W końcu pokazuje mniej - do niedawna - znane oblicze przewodniczącego KE, który ma talent do gaf.
mozg_kl2
Użytkownik
#2272 - Wysłana: 19 Cze 2017 05:56:21
Odpowiedz 
Z OSTATNIEJ CHWILI

Londyńska policja informuje o "poważnym incydencie" w północnym Londynie. Samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych niedaleko lokalnego Meczetu w Finsubry Park. Auto wjechało w grupę ludzi wychodzących po modlitwie. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie jest ofiar (na razie mowa tylko o rannych), aresztowana została jak na razie jedna osoba.
Nie znamy na razie motywu sprawcy.
Q__
Moderator
#2273 - Wysłana: 19 Cze 2017 12:08:07
Odpowiedz 
mozg_kl2

Przewidywalne i smutne - jeden terroryzm zrodził drugi terroryzm, posługujący się identycznymi metodami. Przy czym znamienne jest, że schwytanego sprawcę uchronił przed linczem lokalny imam. Warto to sobie wspomnieć, zanim się zacznie stosować uproszczone podziały, utożsamiające islam ze złem, a nie-islam z dobrem...
mozg_kl2
Użytkownik
#2274 - Wysłana: 19 Cze 2017 16:47:00 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__

śmieszy mnie jedno.

muzułmanin rozjeżdża ludzi to media ładnie to przyklepują że zagubiony, że tak naprawdę Libijczyk ale z drugiego pokolenia. Burmistrz Londynu twierdzi, że terroryzm to element życia dużego miasta

Brytyjczyk rozjeżdża ludzi a w mediach czytam o BIAŁYCH Brytyjczyku, burmistrz potęgia fanatyzm anglików i brak akceptacji dla innych.

http://www.tvn24.pl/akcja-policji-na-polach-elizej skich-w-paryzu,750119,s.html
Seybr
Użytkownik
#2275 - Wysłana: 19 Cze 2017 20:59:17
Odpowiedz 
Q__:
utożsamiające islam ze złem, a nie-islam z dobrem...

Dziwnym trafem w Star Treku brak islamu i całej kultury. Jakoś go nie ma w gwiezdnej flocie :P. Żebym się czepiał :P

mozg_kl2

To się nazywa lewacka poprawna polityka medialna.

Q__

Wiesz ktoś nie wytrzymał i się wku... Myślę że jest to początek. Zobacz jak ci kopią w tyłek, w końcu pękasz i oddajesz. W naszej historii mamy podobne akcje. Przypomnę, Powstanie w Warszawie. Ludzie dorabiają ideologię. To jest znacznie prostce. Zabijają naszych, gnoją nas. Wolę walczyć i zginąć i mieć te 5 minut wolności niż dać się dalej poniżać i patrzeć na śmierć moich przyjaciół, rodzin.
MarcinK
Użytkownik
#2276 - Wysłana: 19 Cze 2017 21:08:23
Odpowiedz 
Seybr:
Dziwnym trafem w Star Treku brak islamu i całej kultury. Jakoś go nie ma w gwiezdnej flocie :P. Żebym się czepiał :P

http://memory-beta.wikia.com/wiki/Islam
Q__
Moderator
#2277 - Wysłana: 19 Cze 2017 21:14:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Dziwnym trafem w Star Treku brak islamu i całej kultury.

Nawet jeśli tak przyjąć - bo z ekranu dotąd o islamie nie słyszeliśmy (jak i o wielu innych religiach zresztą) - ludzie z tego kręgu kulturowego zostali i są zauważalni - Bashir, Robau...

Seybr:
Wiesz ktoś nie wytrzymał i się wku... Myślę że jest to początek. Zobacz jak ci kopią w tyłek, w końcu pękasz i oddajesz. W naszej historii mamy podobne akcje. Przypomnę, Powstanie w Warszawie. Ludzie dorabiają ideologię. To jest znacznie prostce. Zabijają naszych, gnoją nas. Wolę walczyć i zginąć i mieć te 5 minut wolności niż dać się dalej poniżać i patrzeć na śmierć moich przyjaciół, rodzin.

Jasne, że to ten mechanizm. Tylko, że różnie się może przejawiać. W/w Powstanie uderzało w winnych (minimum współwinnych, nieprzyjacielski mundur noszących). Tu trudno powiedzieć by ofiary były czemuś winne, sprawca zastosował najgorszą - na najbardziej naciąganym uogólnieniu opartą - formę odpowiedzialności zbiorowej. Gdyby urządził sobie taki rajd na kryjówkę agentów ISIS, to - choć prawo też by złamał - prywatnie miałbym do niego spory szacunek. W tym wypadku nie jest w niczym lepszy od pozostałych furgonetkowych terrorystów.

MarcinK

MarcinK:
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Islam

Nawet imama mieli...
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Al-Jazaar
(A VANguard to może nie kanon, ale jeden z najwyżej cenionych cykli powieściowych ST.)
Mav
Użytkownik
#2278 - Wysłana: 19 Cze 2017 22:41:26
Odpowiedz 
MarcinK
Q__

No gdzie indziej mogli wcisnąć religie do ST jak nie w DS9... Kolejny powód do niechęci dla tej serii. Pchać religie do ST, to zwykłe zbeszczeszczenie idei Gene Roddenberry'ego.

Ludzie w wizji G.R. byli wyżej rozwiniętą cywilizacją, do której dziś można porównać tylko elity naukowców - ludzie w ST (jak i większość dzisiejszych naukowców, co nie jest przypadkiem) zostawili religię na półkach historii.

Pchanie wszelakich religii do Treka to plucie mu w twarz, kompletny brak zrozumienia tego, co reprezentuje wizja ludzkości tam przedstawiona. Autentycznie mnie to denerwuje, szczególnie, gdy religia jest dziś nadal źródłem podziałów i nieszczęść na tym świecie.
Q__
Moderator
#2279 - Wysłana: 19 Cze 2017 23:52:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
No gdzie indziej mogli wcisnąć religie do ST jak nie w DS9...

Przeczytaj jeszcze raz nasze linki, boś się nakręcił bez powodu. W serialowej DS9 islamu nie było (w wypadku Bashira nie padło ani słowo o jego ew. religijności). Vanguard, natomiast, to cykl powieściowy, osadzony w czasach Kirka (w których, jak pamiętamy, i kaplica z krzyżem na kirkowym Entku była). A w jednej z powieści DS9 bajorańska kaligrafia została przez Sisko porównana do kaligrafii islamskiej, to wszystko.
MarcinK
Użytkownik
#2280 - Wysłana: 20 Cze 2017 08:19:44 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
mozg_kl2
Q__
Seybr
Mav
Mówiłem że po obu stronach są tacy sami id... Osoby oszczędnie gospodarujące swoim mózgiem?
Niestety tamci i ci od nas bardzo szybko się mnożą
 Strona:  ««  1  2  3  ...  71  72  73  74  75  76  77  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!