USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  ...  73  74  75  76  77  ...  90  91  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#2221 - Wysłana: 5 Cze 2017 18:43:44
Odpowiedz 
Q__:
Zdaje mi się, że odstrzelenie terrorysty będącego w trakcie dokonywania zamachu uzna za czyn moralnie dopuszczalny

Nie w UK, i całej UE. Powiedz coś złego, może wielu ludzi zrobi z ciebie bohatera, ale politycy nie koniecznie. Prędzej w Polsce, gdzie prawo mamy dość straszne - powiedzą ok, dobrze zrobiłeś. Tam bym spodziewał się długiego procesu. Przecież terrorysta chciał tylko postraszyć.

Q__:
* Stan wyższej konieczności, itd.

Wyższy od dawna jest. Mordują i co ? Wież mi gdybym miał taką władzę monarcha, czy dyktator. Szybko zmienił bym prawo. Chronił swoich obywateli. Jak by taka Angela coś gadała ? Szybko sprowadził na ziemię.

Q__:
** Zresztą w praktyce zwykle tak się dzieje, tym razem też:

Rozmawiam nie tylko ze znajomymi polakami z UK czy Niemiec. Gram też z rdzennymi mieszkańcami. Co tam się dzieje, przestają być obywatelami swojego kraju.
Q__
Moderator
#2222 - Wysłana: 5 Cze 2017 19:05:40
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Tam bym spodziewał się długiego procesu. Przecież terrorysta chciał tylko postraszyć.

Poczekaj. Policzmy w ilu wypadkach terrorystów zabito w trakcie popełniania przestępstwa, lub później, w trakcie pościgu. Sprawdźmy też jakie były konsekwencje dla tych, którzy ich zastrzelili. Bo mam wrażenie, że się - pod wpływem emocji, zapewne - z faktami mijasz.
mozg_kl2
Użytkownik
#2223 - Wysłana: 5 Cze 2017 19:28:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2224 - Wysłana: 5 Cze 2017 21:24:55
Odpowiedz 
mozg_kl2

Potwierdzasz to, co od dawna twierdzę - terroryści-islamiści to tylko bardziej widoczna połowa tego (potencjalnie b. groźnego) równania.
mozg_kl2
Użytkownik
#2225 - Wysłana: 6 Cze 2017 16:47:43
Odpowiedz 
Z OSTATNIEJ CHWILI: DONIESIENIA O STRZAŁACH W POBLIŻU KATEDRY NOTRE DAM W PARYŻU. TRWA OPERACJA POLICJI.
Seybr
Użytkownik
#2226 - Wysłana: 6 Cze 2017 19:53:54
Odpowiedz 
Q__:
Policzmy w ilu wypadkach terrorystów zabito w trakcie popełniania przestępstwa, lub później, w trakcie pościgu.

Ilu zabito w trakcie, ilu w po ? Powinno zabić się ich przed. Po takich akcjach, rodziny powinny być deportowane do 5 pokolenia w tył. Politycy mówią incydent, nic się nie stało. No bywa itp. Rudy zdrajca, jeszcze mówi ok. Powiem tobie, kiedyś śmiałem się z amerykanów. Po co im te schrony, paranoja. Teraz mówię sobie, lepiej miej dodatkową paczkę amunicji i dodatkową broń, niż potem będziesz żałował. Świat dąży do wojny. Wolę ja zabić kogoś, niż patrzeć jak moja rodzina ginie. Pomijam, że zabił bym gdybym musiał.
W naszym kraju mamy armię, ale to nie wszystko. Mamy dobrze uzbrojonych myśliwych. Znaczna część dobrze strzela. Ostatnio byłem na zawodach i widziałem, robiłem tylko zdjęcia. Nie długo sam się wybieram na takowe. Ja bym na klawiszy i policję nie liczył. Może z 10 % dobrze strzela, reszta to papudraki. Wiem z praktyki, czyli strzelnica.
Q__
Moderator
#2227 - Wysłana: 6 Cze 2017 22:04:00
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Po takich akcjach, rodziny powinny być deportowane do 5 pokolenia w tył.

Seybr:
Rudy zdrajca

Odpowiedzialność zbiorowa. Wiecowy styl... Doskonale rozumiem emocje, ale ostrzeżenie będzie.
Seybr
Użytkownik
#2228 - Wysłana: 6 Cze 2017 23:04:31
Odpowiedz 
Q__:
Wiecowy styl... Doskonale rozumiem emocje, ale ostrzeżenie będzie.

Nie wiecowy. Q zobacz jak działa islam. Matki rżną głupa, ja nie widziałem że mój syn jest w dzichadzie. Dziwnym trafem od lat rozmowy przez telefon wskazywały co innego. Mój syn nie ma broni, dziwnym trafem znaleziona jest w szafkach nocnych matki. Q to nie są emocje, to racjonalizm.

Powtórzę się, ale ja bym szybko to rozwiązał.
Q__
Moderator
#2229 - Wysłana: 6 Cze 2017 23:19:16
Odpowiedz 
Seybr

Powiem tak. Ochłoń, nie mam ochoty Cię banować po nocy. To wszystko z mojej strony.
MarcinK
Użytkownik
#2230 - Wysłana: 7 Cze 2017 07:06:04 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Seybr:
Świat dąży do wojny

Nie świat tylko prawicowi ekstremiści bo obu stronach barykady. Nasi jeszcze permanentnie nie mordują gejów, innowierców itp. ale to tylko kwestia czasu.
Trzeba zaostrzyć procedury kontroli i działać humanitarnie w Syrii itp. by podnieść tam jakość życia i edukacji. Im więcej będzie ludzi wykształconych tym mniej będzie myślało dzichadzie i innych głupotach.

Na bliskim wschodzie zaczęło się podobnie od coraz większego poparcia dla tamtejszych Rydzyków
The_D
Użytkownik
#2231 - Wysłana: 7 Cze 2017 08:38:12
Odpowiedz 
MarcinK:
Na bliskim wschodzie zaczęło się podobnie od coraz większego poparcia dla tamtejszych Rydzyków

A to poparcie napędziły w dużej mierze zachodnie interwencje. I Polska niestety brała w tym udział.
mozg_kl2
Użytkownik
#2232 - Wysłana: 7 Cze 2017 08:47:59
Odpowiedz 
The_D

Jedno zdanie a tyle bzdur. Dla tych ktorzy przyspali na historii w szkole wrzucam mapke
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/9d/cb/2c/9dcb2c8a25c0b500ddf4b42e6b1e11c5.jpg
Eviva
Użytkownik
#2233 - Wysłana: 7 Cze 2017 09:36:26
Odpowiedz 
Seybr

Masz rację, ale - nie wierzę, by rodzina zamachowca nie wiedziała, co ukochany syneczek i braciszek szykuje. I jedynie deportacja - natychmiastowa - całej rodziny takiego typa może jakoś wpłynąć na sytuację.
mozg_kl2
Użytkownik
#2234 - Wysłana: 7 Cze 2017 10:05:29
Odpowiedz 
Eviva

Zasadniczo w co wierzysz lub nie to Twoja sprawa. Przypomne o domniemaniu niewinnosci i brak odpowiedzialnosci zbiorowej. Panowie w ubraniach z hugo boss kolekcja 1933 ja stosowali i dalej nie zaszli.
Q__
Moderator
#2235 - Wysłana: 7 Cze 2017 10:09:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
la tych ktorzy przyspali na historii w szkole wrzucam mapke

Na tej samej zasadzie możemy zaraz udowodnić, że Polacy to b. niebezpieczni ludzie, bo Chrobry atakował Kijów, a Zygmunt III z Mniszchami - na Moskwę chodził.

Eviva

Eviva:
nie wierzę, by rodzina zamachowca nie wiedziała, co ukochany syneczek i braciszek szykuje. I jedynie deportacja - natychmiastowa - całej rodziny takiego typa może jakoś wpłynąć na sytuację.

Rodziny gangsterów (że o pomniejszych rzezimieszkach nie wspomnę) też zwykle wiedzą, broń ukrywają, majątki dają na siebie przepisywać i alibi zapewniają. Rozumiem, że należy wprowadzić karę banicji również?

Poniekąd a propos:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21 816732,chyba-nie-zabila-nie-rodzice-gimnazjalistki -ktora-pobila.html

ps. Sądzę, że admirał Leyton byby z Was dumny:

mozg_kl2

mozg_kl2:
Przypomne o domniemaniu niewinnosci i brak odpowiedzialnosci zbiorowej. Panowie w ubraniach z hugo boss kolekcja 1933 ja stosowali i dalej nie zaszli.

A tym razem mądrze gadasz .
Eviva
Użytkownik
#2236 - Wysłana: 7 Cze 2017 11:23:23
Odpowiedz 
Q__:
Rodziny gangsterów (że o pomniejszych rzezimieszkach nie wspomnę) też zwykle wiedzą, broń ukrywają, majątki dają na siebie przepisywać i alibi zapewniają. Rozumiem, że należy wprowadzić karę banicji również?

Co najmniej konfiskaty majątku
Q__
Moderator
#2237 - Wysłana: 7 Cze 2017 12:56:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Co najmniej konfiskaty majątku

Postulat zasadniczo słuszny (jeśli da się udowodnić, że majątek jest nielegalnego pochodzenia), ale jednak widzę tu jakoś większą oględność niż w wypadku rodzin terrorystów.

Nawiasem: nie jest przecież tak, by wspólnicy zamachowców uchodzili bez kary:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wielka- brytania-aresztowanie-w-zwiazku-z-zamachem-w-londy nie,746730.html
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-29/kole jne-aresztowanie-w-zwiazku-z-zamachem-w-manchester ze-zatrzymano-19-latka/

No i warto pamiętać, że Europa nie jest jedynym wrogiem terrorystów (jak widać atakują i innych muzułmanów, w tym także fanatyków o innym odcieniu fanatyzmu):
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-07/medi a-strzelanina-w-iranskim-parlamencie-co-najmniej-j edna-osoba-ranna/
Więc podział swój-obcy nie przebiega tu tak dwubiegunowo jak chcecie zakładać.
mozg_kl2
Użytkownik
#2238 - Wysłana: 7 Cze 2017 13:22:03
Odpowiedz 
12:26 - Państwo Islamskie opublikowało film nakręcony wewnątrz zaatakowanego parlamentu w Teheranie. Widać na nim ofiary śmiertelne. Terroryści mówią po arabsku, a nie persku.

Pod budynkiem wciąż słychać strzały. Sytuacja jest mocno napięta.
MarcinK
Użytkownik
#2239 - Wysłana: 7 Cze 2017 16:11:26
Odpowiedz 
Eviva
Jakoś wiele rodzin nie zorientowało się gdy ich córki przeszły na Islam i uciekały do ISIS przez Turcję.
mozg_kl2
Użytkownik
#2240 - Wysłana: 7 Cze 2017 22:01:08
Odpowiedz 
Q__:
Na tej samej zasadzie możemy zaraz udowodnić, że Polacy to b. niebezpieczni ludzie, bo Chrobry atakował Kijów, a Zygmunt III z Mniszchami - na Moskwę chodził.

Jednak nie zaprzeczysz, że muzułmanie byli szybciej w Europie niż my u nich. To oni od 8 wieku jak nie wcześniej czytają jedną książkę, i chcą ją wprowadzić w życie.

Q__:
A tym razem mądrze gadasz .

No bo taka prawda. Wielkim fanem imigrantów nie jestem to fakt, ale po to poszliśmy do przodu aby mieć pewne zasady i prawa. Narracja zabijmy matkę i rodzinę za czynny dziecka jest tak spier*** że nie wierzę w to aby ludzie obecnie na nią wpadali. Rodzice często nie wiedzą co robią ich dzieci, albo wiedzą tyle ile im mówią. Ja też mogą przejść załamanie nerwowe, zrobić bombę i coś wysadzić (przykład Brunona Kwietnia, czy faceta z Wrocławia pokazuje, że nie jest to fantastyka), i co mają do moich czynów moi rodzice, rodzina etc.
Q__
Moderator
#2241 - Wysłana: 7 Cze 2017 23:52:46
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jednak nie zaprzeczysz, że muzułmanie byli szybciej w Europie niż my u nich. To oni od 8 wieku jak nie wcześniej czytają jedną książkę, i chcą ją wprowadzić w życie.

Nie zaprzeczę, że tamtejsza kultura niesie pewne agresywne watki, które trwają w niej niebezpiecznie długo. I że wieki temu cywilizacyjnie przodująca - dziś, choć też do przodu poszła, wydaje się zadziwiająco pogrążona w stagnacji i anachroniczna. O tym, że jest tam też więcej przemocy niż u nas trudno zapomnieć.

mozg_kl2:
No bo taka prawda. Wielkim fanem imigrantów nie jestem to fakt, ale po to poszliśmy do przodu aby mieć pewne zasady i prawa.

I w tym rzecz. Tu już nawet nie chodzi o tych ludzi (choć szkoda każdego niewinnego, którego spotka krzywda), tu chodzi o podstawowe zasady naszej cywilizacji (i jeśli zechce je naruszyć lokalny wtórny barbarzyńca to nie wiem czy nie gorzej nawet, niż gdyby to barbarzyńca ze świeżego importu robił*).

* Ten drugi ma choć to alibi, że mógł lepszych wzorców nie przyswoić...
Seybr
Użytkownik
#2242 - Wysłana: 8 Cze 2017 07:26:46
Odpowiedz 
Eviva

Za to takie stwierdzenie Q chciał mi dać bana ?

Q__:
Rozumiem, że należy wprowadzić karę banicji również?

Wiesz jeżeli gangster okrada US, to wiesz ? W USA mówi się o takim, ma jaja. Ja do niczyjego portfela nie zaglądam. Do póki nie szkodzi i robi wałki finansowe, to nowoczesny gangster. Do póki nie dzieje się krzywda człowiekowi, żuczkowi niech sobie działa. Wiesz dla czego nie chce i nie chciałem zostać radnym ?

Trzeba rozróżnić terroryzm, mordowanie w imię chorych ideałów, wiary z przestępczością gospodarczą. Gdyby od tak skazywano, trzeba było by stworzyć osobne cele dla polityków.

mozg_kl2:

W życiu przeczytałem jedną książkę, powiedział Mehmed i się wysadził haha.

Q__:
Tu już nawet nie chodzi o tych ludzi (choć szkoda każdego niewinnego, którego spotka krzywda), tu chodzi o podstawowe zasady naszej cywilizacj

Jest prosta zasada. Jestem gościem, przestrzegam zasad. Nie przestrzega ktoś moich zasad, mówię won. Tak działa cywilizacja wysokorozwinięta. Będąc w Japonii przestrzegam, ich zasad. Co nie które mi się nie podobają. Ale to ich dom, ich obyczaje. Za siorbanie bym 'powiesił". Zrobiłem gafe, przeprosiłem.
Przyleciał do mnie kolega z Japonii. Powiedziałem jedno. U nas jest prosta zasada. Chcesz to.. Odpowiadasz Tak albo Nie dziękuję. Lub mówisz wolał bym to. Tu w Polsce nie ma zasady domyśl się. Kolega był w szoku. U nich nie ma czegoś takiego jak spontan. Wychodzimy pochodzić, spacer. Spotykam kolegę, w ciągu 10 minut organizujemy imprezę. Męskie spotkanie przy grillu. Dwie różne kultury. Choć mamy pewne wspólne historie (moja myśl przenośna).

Zobaczcie mamy chinczyków w kraju. Czy słychać aby któryś się buntował. Pracują, robią swoje. Mają sklepy i nikomu nie wchodzą w paradę.
Q__
Moderator
#2243 - Wysłana: 8 Cze 2017 09:26:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Za to takie stwierdzenie Q chciał mi dać bana ?

Nie, za sposób w jaki zostało wyrażone (w tym za określenie, które - gdyby adwokaci wiadomego pana się do nas zgłosili - musiałbym usunąć bezzwłocznie, by nie narażać serwisu na nieprzyjemności).

Seybr:
Wiesz jeżeli gangster okrada US, to wiesz ? W USA mówi się o takim, ma jaja. Ja do niczyjego portfela nie zaglądam. Do póki nie szkodzi i robi wałki finansowe, to nowoczesny gangster. Do póki nie dzieje się krzywda człowiekowi, żuczkowi niech sobie działa.

O przestępczości gospodarczej nie wspominałem. Przypuszczam zresztą, że połowę moich znajomych (tych pozafandomowych) śmiało tu można zaliczyć (sądząc po wyrokach, zwykle w zawiasach, jakie dostawali).
Chodziło mi o co innego - dlaczego mordowanie w imię islamu mamy traktować surowiej niż mordowanie dla zysku, albo "bo krzywo na mnie spojrzał"? (I różną miarą mierzyć rodziny, które tych morderców wydały.)

Seybr:
Jest prosta zasada. Jestem gościem, przestrzegam zasad. Nie przestrzega ktoś moich zasad, mówię won. Tak działa cywilizacja wysokorozwinięta.

Zgoda, oczywiście. Acz jeśli ktoś już ma obywatelstwo w trzecim pokoleniu trudno go gościem zwać.
Seybr
Użytkownik
#2244 - Wysłana: 8 Cze 2017 13:52:00 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
Chodziło mi o co innego - dlaczego mordowanie w imię islamu mamy traktować surowiej niż mordowanie dla zysku, albo "bo krzywo na mnie spojrzał"? (I różną miarą mierzyć rodziny, które tych morderców wydały.)

Wiesz ja bym ogólnie przywrócił karę śmierci. Widzisz wystarczy zrobić prostą selekcję. Pierwszy punkt, dostosowujesz się do naszego prawa. Jeżeli nie to won, dostosowujesz się do kultury, jeżeli nie w to won. Pracujesz, jeżeli nie chcesz to won. Widzisz nie można tak samo traktować ich jak obywateli np. naszego kraju. Oni są obcy. Ja bym się nie patyczkował z mordercami. Ciężkie obozy pracy, kara śmierci. Wiesz nasze prawo powinno ulec zmianie. Przekroczenie obrony koniecznej, to kpina. Ktoś wchodzi w nocy do domu, złodziej. Mam prawo połamać jego, nawet zabić.

Q__:
Zgoda, oczywiście. Acz jeśli ktoś już ma obywatelstwo w trzecim pokoleniu trudno go gościem zwać.

Jeżeli żyje i nie przeszkadza, szanuje prawo i obyczaje to ok. Jeżeli nawołuje do islamskich chorych pomysłów, wtedy won do swoich.

Wiesz słucham zagranicznych polityków. Mam wrażenie, że żyją na innej planecie.
Q__
Moderator
#2245 - Wysłana: 8 Cze 2017 13:52:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Widzisz nie można tak samo traktować ich jak obywateli np. naszego kraju. Oni są obcy.

Sądzisz tak, bo?
Seybr
Użytkownik
#2246 - Wysłana: 8 Cze 2017 14:04:02
Odpowiedz 
Q__:
Sądzisz tak, bo?

Mordowanie w imię religii można, chorych ideologii dotyczy nie tylko zabitego ale całego kraju. Ci mordują w imię w imię Boga, Allaha, czy inny twór wyobraźni. Mówią zniszczymy wasz kraj, kulturę. To jest atak na wszystkich, na bezpieczeństwo kraju.
Q__
Moderator
#2247 - Wysłana: 8 Cze 2017 14:08:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Zaraz... Czy WSZYSCY przedstawiciele tego kręgu kulturowego (i związanych z nim grup etnicznych) to głoszą i tak postępują, czy jednak jednostki (zbyt liczne zapewne, ale wciąż nieliczne w sumie)?

I czym się to - spytam ponownie - różni od mordowania z innych pobudek?
krzychu
Użytkownik
#2248 - Wysłana: 8 Cze 2017 14:17:41
Odpowiedz 
Q Tobie moge reke podac
mozg_kl2
Użytkownik
#2249 - Wysłana: 9 Cze 2017 12:15:51
Odpowiedz 
Wielka Brytania,Londyn.

Atak terrorystyczny na urząd pracy w Newcastle.
Są zakładnicy, zamachowcy mają broń palną.
Liczba ofiar nieznana.
Mav
Użytkownik
#2250 - Wysłana: 9 Cze 2017 17:05:45 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Atak terrorystyczny na urząd pracy w Newcastle.
Są zakładnicy, zamachowcy mają broń palną.
Liczba ofiar nieznana.

? Ja czytam na TVN24, że jeden napastnik z nożem wziął kilku zakładników, nikt nie został ranny, a na miejscu są negocjatorzy. I bardzo jest wątpliwe, iż to atak terrorystyczny.
 Strona:  ««  1  2  ...  73  74  75  76  77  ...  90  91  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!