USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  ...  56  57  58  59  60  ...  109  110  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1711 - Wysłana: 28 Lip 2016 19:28:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Heh, jest w tym coś zabawnego, że miłośnicy SF, w tym Treka, narzekają na dotykowe współczesne komputery Ja tam byłem zachwycony dotykowymi Paddami w ST, marzyłem żeby mieć coś takiego i bardzo się cieszę, że dziś mogę mieć tak zaawansowane komputery, dotykowe tablety i smartfony.

Ja tam pisząc na tym moim cudzie mam wrażenie, że PADDa w garści trzymam.

Ale oldschool też lubię. Bo - poza oglądaniem Treka i "Pirxa" czytałem...
Elaan
Użytkownik
#1712 - Wysłana: 28 Lip 2016 20:45:34
Odpowiedz 
Mav:
Ja tam byłem zachwycony dotykowymi Paddami w ST, marzyłem żeby mieć coś takiego i bardzo się cieszę, że dziś mogę mieć tak zaawansowane komputery, dotykowe tablety i smartfony.

Ja też byłam zachwycona widząc w ST te cudeńka.
Mój konserwatyzm wynika z czysto praktycznych powodów.
Cieszyłabym się mając do dyspozycji w pełni funkcjonalny taki model:

http://komorkomania.pl/29451,lg-przygotowuje-podwo jny-ekran-dotykowy

Technologią OLED zajmują się już wszyscy więksi producenci, więc pewnie wystarczy poczekać.
Mav
Użytkownik
#1713 - Wysłana: 28 Lip 2016 21:01:06
Odpowiedz 
Elaan:
Mój konserwatyzm wynika z czysto praktycznych powodów.

Dla mnie od początku używanie dotykowej klawiatury nie sprawiało problemów, nawet przy pierwszych, mniejszych ekranach. Teraz, gdy mam w tel. 5 cali, to już w ogóle pisze mi się wygodnie. Do tego mogę wybierać tryb pionowy, poziomy oraz zmieniać pewne ustawienia. Przede wszystkim gdy jednak nie używam klawiatury, to jej po prostu nie ma

Elaan:
http://komorkomania.pl/29451,lg-przygotowuje-podwo jny-ekran-dotykowy

Z tego co rozumiem, to nie ma tam klawiatury fizycznej... Chyba, że jesteś miłośniczką "klapek" i to Ci chodziło Miałem Motorole V3, dizajn fenomenalny, a używanie klapki kojarzyło mi się z komunikatorem z TOS'a
Elaan
Użytkownik
#1714 - Wysłana: 28 Lip 2016 22:08:32
Odpowiedz 
Mav:
Chyba, że jesteś miłośniczką "klapek" i to Ci chodziło

Mav:
używanie klapki kojarzyło mi się z komunikatorem z TOS'a

Exactly.

Motorola StarTAC była pierwszym takim telefonem.

a

Była tak popularna w USA, że w 2004 roku firma zrobiła nawet reedycję tego modelu.
Evelin Siv
Użytkownik
#1715 - Wysłana: 29 Lip 2016 13:28:03 - Edytowany przez: Evelin Siv
Odpowiedz 
Mav:
Heh, jest w tym coś zabawnego, że miłośnicy SF, w tym Treka, narzekają na dotykowe współczesne komputery

Ja bardzo lubię, tylko najbardziej w tym wszystkim obawiam się pochłonięcia elektroniką i gadżetami, wmuszania w nas wszystkiego co nowe i ma wszystkie funkcje, a potem wpadamy w to i świata można nie widzieć wokół. Potrzebne jest wyważenie i staram się to robić. Ale technologia tak idzie do przodu i koncerny tak nas kuszą.

Mav:
Prawdziwe problemy zaczną się, gdy na dobre wejdzie technologia AR/VR

To jak najbardziej może być straszne w konsekwencjach. Bo wielu ludziom brakuje umiaru a on jest bardzo potrzebny w tym wszystkim, w tej "gadżetomanii".

Elaan:
Cieszyłabym się mając do dyspozycji w pełni funkcjonalny taki model:

W tych nowych urządzeniach bywa często, że widzimy brak funkcjonalności i trzeba szukać wśród firm najbardziej intuicyjnego telefonu. Wydaję mi się po prostu,że kiedyś to wszystko było prostsze. Wkładało się kartę i masz, a teraz...konfiguracje, loginy, hasła do jednego, do drugiego...

A ja klapek nie lubiłam, za to kochałam moją klawiaturę gwerty w samsungu, która się wysuwała poziomo i mogłam klikać do woli, ale też miałam ekran dotykowy o wiele lepiej mi się "wciskało" niż teraz "stukało".
ale się przyzwyczaję, na większym telefonie łatwiej.
MarcinK
Użytkownik
#1716 - Wysłana: 29 Lip 2016 13:42:37
Odpowiedz 
Mav
Problem jest taki że współczesny sprzęt jest tak zintegrowany że gdy cokolwiek się zepsuje to trafia na śmietnik. W starych telefonach nawet z uszkodzoną klawiaturą dało się coś pokombinować, a teraz jak ci się popsuje dotyk?
Komputery to samo, w nowych laptopach nie da się nawet wymienić baterii.
krzychu
Użytkownik
#1717 - Wysłana: 29 Lip 2016 13:51:43 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
kupilem taki telefon w 2005 na abonament w ERA za 1 zl cena abonamentu 60 zl x 24

tel
Evelin Siv
Użytkownik
#1718 - Wysłana: 29 Lip 2016 13:57:13
Odpowiedz 
MarcinK
Dokładnie, sprzęty też służyły dłużej, a teraz tak robią, by wymienić po 2 latach a jak się zepsuje to też kup nowy.

krzychu
No a teraz telefon ful wypas a taka sama cena miesięcznie na 24ms
krzychu
Użytkownik
#1719 - Wysłana: 29 Lip 2016 13:59:11 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
no wiesz nie jestem za bogaty ;) w ramach abonamentu mialem 80 minut miesiecznie

teraz mam LG L65 i pre paid

pakiet rozmowy i smsy - 30 zl pakiet internet - 10 zl
Evelin Siv
Użytkownik
#1720 - Wysłana: 29 Lip 2016 14:29:13
Odpowiedz 
krzychu
ja też nie tylko chciałam przez to pokazać jak czasy się zmieniają - 11 lat i taka zmienia za tą samą cenę
krzychu
Użytkownik
#1721 - Wysłana: 29 Lip 2016 14:33:10
Odpowiedz 
ale idea treka wiecznie zywa ;)

https://www.youtube.com/watch?v=hdjL8WXjlGI
Evelin Siv
Użytkownik
#1722 - Wysłana: 29 Lip 2016 14:44:28
Odpowiedz 
krzychu
Taak piękne podsumowanie! "explore strange new worlds" - więc odkrywajmy te nowe technologie ale z umiarem
mozg_kl2
Użytkownik
#1723 - Wysłana: 6 Sier 2016 18:30:41
Odpowiedz 
pirogronian
Użytkownik
#1724 - Wysłana: 6 Sier 2016 18:46:03
Odpowiedz 
mozg_kl2:
http://wyborcza.pl/7,101707,20501212,clint-eastwoo d-wszyscy-maja-dosc-poprawnosci-politycznej.html

Najpierw Strażnik Teksasu, teraz Klint stają za Trumpem. Ciekawe, co nimi kieruje, gdyż choć o nim wiele nie słyszałem, to były to akurat niezbyt pochlebne wieści (np ma tysiące procesów o naciąganie). Mimo, że zdaje się być, jak to się mówi, "anty systemowy", to przecież fortuny na buntowaniu się nie zbił...
mozg_kl2
Użytkownik
#1725 - Wysłana: 15 Sier 2016 09:47:19
Odpowiedz 
https://www.rt.com/usa/355919-soros-hacked-files-r eleased/

ktoś shackował Sorosa. Fundacja Batorego dostała 340 tys dolarów.
MarcinK
Użytkownik
#1726 - Wysłana: 20 Sier 2016 07:10:18
Odpowiedz 
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/27068/oto-bankn oty-z-prl-przygotowane-na-wypadek-wybuchu-wojny

"Jest pewna hipoteza, którą należy uprawdopodobnić poprzez szczegółowe badania, że te pieniądze miały zostać wprowadzone do obiegu na obszarze okupowanym w ramach inwazji sił Układu Warszawskiego, gdzie Ludowe
Wojsko Polskie miało zająć takie kraje jak Dania, Holandia i Północne Niemcy" - powiedział Woyciechowski.
Jak dodał, odtajnienie dokumentacji i umożliwienie zaprezentowania opinii publicznej tych banknotów nastąpiło dopiero pod koniec zeszłego roku, 25 lat od momentu transformacji. "Jest to dosyć nieprzyjemna sytuacja, w której niepodległa Polska chroni dobra państwa reżimu komunistycznego" - ocenił.
Q__
Moderator
#1727 - Wysłana: 20 Sier 2016 08:10:45
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#1728 - Wysłana: 20 Sier 2016 08:32:39
Odpowiedz 
Q__
Tak to jest jak na studia dostają się nawet ci którzy zdali maturę na minimum.
mozg_kl2
Użytkownik
#1729 - Wysłana: 1 Wrz 2016 17:31:27
Odpowiedz 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,20 622228,rzecznik-panstwa-islamskiego-zabity-w-alepp o.html

Państwo Islamskie poinformowało we wtorek w internecie o "męczeńskiej śmierci" swego rzecznika Abu Mohammeda al-Adnaniego. Portale bliskie dżihadystom podają, że al-Adnani zginął w syryjskiej prowincji Aleppo.
Q__
Moderator
#1730 - Wysłana: 7 Wrz 2016 18:46:26
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#1731 - Wysłana: 7 Wrz 2016 19:19:27
Odpowiedz 
Q__
Dziwisz się? Wyrwiesz taką, jedna, druga randka, zaprasza cię na kawę a tam nie wiadomo co na ciebie czeka
Q__
Moderator
#1732 - Wysłana: 7 Wrz 2016 21:39:55
Odpowiedz 
MarcinK

Raczej bawi mnie jak łatwo fanatycy nagięli zasady własnej religii, które tak brutalnie narzucają innym, gdy tylko strach im w oczy zajrzał...
Elaan
Użytkownik
#1733 - Wysłana: 7 Wrz 2016 21:43:24
Odpowiedz 
Q__:
Kto by pomyślał...

Gdzie Iblis nie może tam babę pośle...

Swoją drogą, to jednak ciekawe, jak śmiertelny strach zaglądający w oczy różnej maści teologom, ukazuje im nowe znaczenie "świętych i nieinterpretowalnych" dotąd tekstów.
pirogronian
Użytkownik
#1734 - Wysłana: 9 Wrz 2016 21:42:28
Odpowiedz 
Q__:
Raczej bawi mnie jak łatwo fanatycy nagięli zasady własnej religii, które tak brutalnie narzucają innym, gdy tylko strach im w oczy zajrzał...

Ponieważ oni tak na prawdę w nią nie wierzą. Oni ją tylko wykorzystują do bardzo samolubnych i krótkowzrocznych celów, choć może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę lub chcą to przyjąć...
Q__
Moderator
#1735 - Wysłana: 10 Wrz 2016 01:12:17
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Ponieważ oni tak na prawdę w nią nie wierzą. Oni ją tylko wykorzystują do bardzo samolubnych i krótkowzrocznych celów, choć może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę lub chcą to przyjąć...

Cieszę się, że dopoeiedziałeś to, co - celowo - zostawiłem w niedopowiedzeniu (acz uważałem za oczywiste, zwł. w tym kontekście).
mozg_kl2
Użytkownik
#1736 - Wysłana: 12 Wrz 2016 21:55:37
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1737 - Wysłana: 21 Wrz 2016 18:49:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jak by wyglądał świat, gdyby kraje miały powierzchnię adekwatną do ilości obywateli:

http://www.o2.pl/artykul/wymowna-alternatywna-mapa -swiata-6039083497469057a
Ciekawe...
mozg_kl2
Użytkownik
#1738 - Wysłana: 22 Wrz 2016 11:18:29
Odpowiedz 
POCISK PRAWDOPODOBNIE Z GAZEM MUSZTARDOWYM WYSTRZELONY PRZEZ PAŃSTWO ISLAMSKIE TRAFIŁ W AMERYKAŃSKĄ BAZĘ W IRAKU.

Brak ofiar. Trwają dokładne badania.

http://www.usatoday.com/story/news/world/2016/09/2 2/pentagon-confirms-isil-chemical-attack-near-us-t roops-iraq/90841824/
mozg_kl2
Użytkownik
#1739 - Wysłana: 23 Wrz 2016 21:46:24
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=nRp1CK_X_Yw

Joss Whedon i ekipa Marvela weszli w kampanie wyborczą. Film fajny, szkoda, że przesłanie jest głosuj na Hilary. Hollywood jak zawsze czerwone.
MarcinK
Użytkownik
#1740 - Wysłana: 26 Wrz 2016 17:39:05
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  ...  56  57  58  59  60  ...  109  110  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!