USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  104  105  106  107  108  109  110 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3271 - Wysłana: 11 Gru 2019 11:42:49
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3272 - Wysłana: 12 Gru 2019 14:42:04
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3273 - Wysłana: 12 Gru 2019 15:19:24
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#3274 - Wysłana: 12 Gru 2019 16:17:35
Odpowiedz 
Q__

Nadganiamy Europę, nie?
Q__
Moderator
#3275 - Wysłana: 12 Gru 2019 20:08:47
Odpowiedz 
Eviva

Można rzec, że pod pewnymi względami liderem jesteśmy (wbrew pozorom):
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3692&page=108#msg338133
Q__
Moderator
#3276 - Wysłana: 21 Gru 2019 13:14:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Świeże wyniki badań Eurobarometru:
https://ec.europa.eu/commfrontoffice/publicopinion /index.cfm/ResultDoc/download/DocumentKy/88420
Gdzie kluczowy punkt (tj. główne zaskoczenie) da się zilustrować poniższą grafiką:

I komentarz medialny:
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/czy-polska-m oglaby-lepiej-poradzic-sobie-w-przyszlosci-poza-un ia-47-proc-polakow-na-tak-ale-chcemy-zostac,994063 .html
Oczywiście nie mówi to nic o tym, czy faktycznie lepiej by nam było poza Unią, ale wydaje się godne analiz, zwł w połączeniu z równolegle obserwowanym euroentuzjazmem (wynikającym z tych samych statystyk).
mozg_kl2
Użytkownik
#3277 - Wysłana: 21 Gru 2019 13:44:51
Odpowiedz 
Q__

widziałem te badania już jakis czas temu i wyczuwam tutaj złą metodyke badan lub złe przetłumaczenie pytań. Obecność Polski ww UE cieszy sie wysokim poparciem. i mówią o tym nawet prorządowe media
https://www.tvp.info/42332078/cbos-rekordowe-popar cie-dla-czlonkostwa-polski-w-ue
Q__
Moderator
#3278 - Wysłana: 31 Gru 2019 16:53:33
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#3279 - Wysłana: 1 Sty 2020 15:31:44
Odpowiedz 
Q__:
A teraz coś niewesołego

Niech się zastanowią, bo z jednej strony panika, że ludzi co raz mniej, a z drugiej panika że maszyny zabierają konsekwentnie pracę ludziom.

No ale kto ma robić? Imigranci?
Q__
Moderator
#3280 - Wysłana: 1 Sty 2020 16:56:42
Odpowiedz 
Mav

Cóż, tkwimy w niepewności między skrajnościami... I przeludnienie wydaje się groźne, i depopulalcja... I niektóre metody walki z jednym i z drugim...
mozg_kl2
Użytkownik
#3281 - Wysłana: 4 Sty 2020 16:01:09
Odpowiedz 
Czerwona flaga nad meczetem Jamkaran, jednym z najważniejszych w Iranie, znajdującym się w mieście Kom. Flaga ta, to szyicki symbol nadchodzącej zemsty.
Seybr
Użytkownik
#3282 - Wysłana: 4 Sty 2020 18:46:49
Odpowiedz 
Ręce mi opadają. Koleś kopiuje bzdury napisane przez pseudo redaktorów.
Jak to ja łoś to jak jestem wolkaninem. Nie dość że mają problem z przetłumaczeniem prostej informacji. Tworzą bzdury, gdzie dla nich łoś to jeleń. Potem taki baran pisze o ochronie środowiska i naszych lasach.

https://demotywatory.pl/4967744/8-latka-z-Michigan -samodzielnie-zastrzelila-180-kilogramowego
mozg_kl2
Użytkownik
#3283 - Wysłana: 4 Sty 2020 21:24:25
Odpowiedz 
Seybr:
Koleś kopiuje bzdury

O mnie mowa?
Calvary
Użytkownik
#3284 - Wysłana: 4 Sty 2020 21:51:39 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Seybr

No nie? Standardowy odstrzał sanitarny żubrów za PiSu - mordercy, psychopaci. Czytasz, że w jakimś mieście wprowadzono w restauracjach do obrotu tonę żubrzego mięsa. Tona, waszmoście, musi wymordowali wszystkie żubry w okolicy. Średnia waga jednego osobnika to około 700 kg. Tak się składa, że znam leśniczych, wcale nie myśliwych, którzy zawsze robili wszystko, żeby chronić naszą przyrodę (m.in. zwalczali poronionych ludzi na górze, którzy czasami w istocie tylko o kasie myślą) i ręce załamują nad tym co się pisze o tych sprawach obecnie. Mam działkę (nie moja własność, rodzinna) w środku Puszczy Knyszyńskiej i od dziecka się tam wychowywałem. Żyję tymi lasami i tym regionem. Kocham przyrodę. Mam wyrzuty nawet jak muszę zabić owada. Ale i tak rzygać mi się chce jak czytam tych "zielonych" z przypadku. Kolejny objaw tępoty, która nie rozumie na jakim świecie żyje i myśli, że ideałki są w stanie zmienić twarde realia.

Ale PiS ma swoje na sumieniu. Ich  żałosny odstrzał dzików, początkowo z założeniem strzelania do brzemiennych loch, został dobrze zapamiętany - nawet wśród porządnych myśliwych. Bo to prawda, że masa z nich to psychy i trzeba zaznaczać normalnych, sam z takimi kiedyś na stopa jechałem Navigatorem, żeby zbyt tanio nie było, potrafią sprowadzać na lewe polowania ludzi nawet z Niemiec i brać za to gruby szmal. Gościę byli przedni tak ogólnie, na stopa wzięli, wódkę proponowali, żart się kleił. Tylko żadnego sumienia co do przyrody to oni nie mieli. Tylko amstafa czy pitbulla, już nie kojarzę, bez kagańca na pace, przez co, jak zaczął mi nogawki podgryzać (a z powodu doświadczeń z dzieciństwa potrafię bać się psów jak wariat), to gdybym był trzeźwiejszy, chyba bym w czasie jazdy stamtąd wyskoczył.
Mav
Użytkownik
#3285 - Wysłana: 5 Sty 2020 04:27:52
Odpowiedz 
Seybr:
Ręce mi opadają

Dla mnie te zdjęcia przy trupach zwierząt to była, jest i będzie zawsze żenada i brak szacunku. Co to ma być? Jeśli ktoś ma szacunek do życia, to nie robi z niego trofeum z fotką na pamiątkę.
Q__
Moderator
#3286 - Wysłana: 5 Sty 2020 07:30:12
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
O mnie mowa?

Nie, o Wykopowiczu.
Seybr
Użytkownik
#3287 - Wysłana: 6 Sty 2020 11:58:27
Odpowiedz 
Calvary:
nawet wśród porządnych myśliwych.

Mówi się etycznych. My nie strzelamy do loch prośnych.

Calvary:
Tylko amstafa czy pitbulla, już nie kojarzę, bez kagańca na pace

Takie psy nie mają prawa uczestniczyć w polowaniu, podobnie wszelkiej maści kundle. Od tego są rasy użytkowe, którymi poluje się. Potocznie psy myśliwskie.

Mav:
Dla mnie te zdjęcia przy trupach zwierząt to była, jest i będzie zawsze żenada i brak szacunku.

Ale robienie fotek gotowej potrawy jest ok ? Część mięsa pochodzi jak to napisałeś z trupa.

Mav:
Jeśli ktoś ma szacunek do życia, to nie robi z niego trofeum z fotką na pamiątkę.

Etyczni myśliwi mają prawo robić. Jest coś takiego jak ostatni kęs, pieczęć. Odpowiednie kadrowanie. Ja sam mam takie fotki. Tylko nie daje je w sieć. Dla ciebie to chore, dla mnie część tradycji. Nie jestem hipokrytą.
Jeżeli o czymś się nie mówi, to tego nie ma ?
Calvary
Użytkownik
#3288 - Wysłana: 7 Sty 2020 02:05:49 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Gala rozdania Golden Globes, monolog prowadzącego:

https://www.youtube.com/watch?v=aBroP4vDcOk LOL
Mav
Użytkownik
#3289 - Wysłana: 7 Sty 2020 19:10:11 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
Ale robienie fotek gotowej potrawy jest ok ? Część mięsa pochodzi jak to napisałeś z trupa.

Ktoś kto robi zdjęcie jedzenia nie chwali się, że zabił żywe stworzenie i nie czuje z tego powodu radości. Raczej szpanuje, że jsst w extra restauacji albo jak to on się super nie odżywia. Jak można nie widzieć różnicy?

Jemy mięso, ok, tak popieprzony jest ten świat, że zjadamy sie nawzajem, ale do cholery jak to ma tłumaczyć radość z zabijania? No jak?

Myśliwi nie sprawiają wrażenie ludzi, dla których zabicie zwierzęcia to jakaś trauma, przykre przeżycie, coś czego nie lubią. Jest wrecz bardzo przeciwnie. I nie można tego porównywać do wcianania ze smakiem kotleta.

Seybr:
Etyczni myśliwi mają prawo robić. Jest coś takiego jak ostatni kęs, pieczęć

Mają prawo, bo tak sobie wymyślili.
Seybr
Użytkownik
#3290 - Wysłana: 7 Sty 2020 20:54:37
Odpowiedz 
Mav:
Raczej szpanuje, że jsst w extra restauacji albo jak to on się super nie odżywia.

No jest czym szpanować. Już widziałem posty na FB. Typ się chwalił co za knajpa, jaka potrawa z dzika za 150 zł. Na drugi dzień jacy to myśliwi są źli.

Mav:
Ktoś kto robi zdjęcie jedzenia nie chwali się, że zabił żywe stworzenie i nie czuje z tego powodu radości.

Bo raczej ten człowiek nie był by wstanie zabić. Nie oszukujmy się, ale większość ludzi nie jest wstanie tego zrobić. Kupują gotowy produkt. Mój znajomy kiedyś powiedział mi. Dobrze że tego nie musi robić. Dobrze, że może kupić gotowy produkt. Nie jest hipokrytą. Wędkarze łowią ryby, robią zdjęcia i jebut na patelnie.

Mav:
Myśliwi nie sprawiają wrażenie ludzi, dla których zabicie zwierzęcia to jakaś trauma, przykre przeżycie, coś czego nie lubią.

Jak było by traumą to by nie polowali. Polowanie to głownie obowiązek. Przestrzeganie przepisów, kodeksu. To kontakt z przyrodą. Nie wiem, ale wielu ludzi myśli. Myśliwy wpada do lasu jak to marketu. Tak to nie wygląda. To często kawał godzin spędzonych w lesie. U mnie w domu mało kiedy poluje się z ambon. Polujemy z podchodu, podejść zwierzynę na bezpieczny i jak najkrótszy dystans. Obowiązki są w chwili wpisu do książki polowań. Przyjemność to sam wyjazd do lasu. Największy obowiązek wtedy gdy strzelisz, musisz wypatroszyć i jak najszybciej zostawić na skupie w chłodni.

Mav:
Mają prawo, bo tak sobie wymyślili.

Te prawo, tradycje występują od wieków.

Trofea łowieckie występują na całym świecie i wielu kulturach. Wędkarze też mają swoje trofea.

U mnie w domu poluje mój ojciec, żona i ja. Wiesz ilu znajomych pyta się o mięso, czy nie podaruje im kawał dzika ?

Zauważyłem myśliwi są źli, ale jak ktoś rozj... auto to jest płacz gdzie ci myśliwi.

Tak polowanie to dla mnie przyjemność, odpoczynek ale głównie obowiązek z przestrzeganiem prawa i tradycji łowieckiej.

Nie jestem hipokrytą jak spora część naszego społeczeństwa.
MarcinK
Użytkownik
#3291 - Wysłana: 7 Sty 2020 22:15:44
Odpowiedz 
Stonoge zamknięli, tuż przed finałem WOŚP...
Dragon
Użytkownik
#3292 - Wysłana: 8 Sty 2020 14:17:57 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
MarcinK
Prewencyjnie bo bali się że zadźga jakiegoś polityka na scenie za to że siedział.
MarcinK
Użytkownik
#3293 - Wysłana: 8 Sty 2020 14:44:38
Odpowiedz 
Dragon
Ja stawiam że chcą mieć pretekst na niewspominanie o WOŚP w Teleexpressie
MarcinK
Użytkownik
#3294 - Wysłana: 9 Sty 2020 21:07:17
Odpowiedz 
Wypuścili go
 Strona:  ««  1  2  3  ...  104  105  106  107  108  109  110 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!