USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  103  104  105  106  107  108  109  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3181 - Wysłana: 31 Maj 2019 10:55:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
zdobyć kartę polaka

Pamiętaj, że aby ją zdobyć trzeba mieć jednak polskie korzenie, itd. Zacytujmy warunki jej przyznawania:

Karta Polaka może być wydana osobie, która w dniu złożenia wniosku posiada obywatelstwo jednego z państw dawnego ZSRR lub posiada status bezpaństwowca w jednym z tych krajów i spełnia łącznie następujące warunki:
1. wykazuje swój związek z polskością poprzez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty, oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i obyczajów;
2. w obecności konsula lub wojewody, albo wyznaczonego przez niego pracownika, złoży pisemną deklarację przynależności do narodu polskiego;
3. wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków jest lub było narodowości polskiej, lub posiadało obywatelstwo polskie, albo przedstawi zaświadczenie upoważnionej organizacji polskiej w kraju zamieszkania (lista organizacji dostępna jest tutaj->) potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres co najmniej ostatnich 3 lat;
4. złoży oświadczenie, że ona lub jej wstępni nie repatriowali się lub nie zostali repatriowani z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, na podstawie umów repatriacyjnych zawartych w latach 1944-1957 przez Rzeczpospolitą Polską albo Polską Rzeczpospolitą Ludową z Białoruską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Ukraińską Socjalistyczną Republiką Radziecką, Litewską Socjalistyczną Republiką Radziecką i Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich do jednego z państw będących stroną tych umów.

http://www.migrant.info.pl/Karta_Polaka_.html
(Owszem, jakiś b. uparty wesołek z ISIS móglby to pewnie obejść, ale musiałby się nauczyć nieźle udawać Polaka. I parę papierków sobie skombinować.)

Ale, że PiS minimum części imigrantów ułatwia, to fakt. Chodzi o to, co zwykle:

Nowa polityka migracyjna, nastawiona głównie na Ukraińców, ma być skuteczną receptą na demograficzne kłopoty Polski. – Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów
https://www.tvp.info/28670023/imigranci-zapraszamy -wielka-zmiana-w-polskiej-polityce-migracyjnej
Seybr
Użytkownik
#3182 - Wysłana: 1 Cze 2019 07:24:19
Odpowiedz 
Q__:
MarcinK

Wiesz nie zgodzę się z Tobą, łatwiej zdobyć komuś kto ma korzenie, ale nie uchodźcy wierzącemu a Allaha.
Nowa polityka głównie ułatwia ukraincom zdobycie pracy. O czym to świadczy jak nie o poprawie bytu w Polsce. Sporo się zmieniło przez ostatnie 19 lat. Po przystąpieniu do UE ile rodaków wyjechało za chlebem ? Teraz ktoś do nas chce przyjechać i pracować. Rynek pracy poprawił się, kiedyś pracodawca dyktował warunki, powoli widzimy zmiany. Już nie może dać minimum. Musi szanować fachowca, dać zarobić i nie tyrać nim jak robotem. Chociaż jest jeszcze wiele firm gdzie panuje patologia pracy. Są korporacje, które wolą zwolnić fachowców i zatrudnić baranów.
Dragon
Użytkownik
#3183 - Wysłana: 1 Cze 2019 08:55:31
Odpowiedz 
Seybr:
Chociaż jest jeszcze wiele firm gdzie panuje patologia pracy. Są korporacje, które wolą zwolnić fachowców i zatrudnić baranów.

[podnosi rękę]
Dlatego złożyłem wypowiedzenie. U nas są tak ciulowe zarobki że nawet ukraincy nie chcą (słusznie) pracować za te stawki. Powiedziałem że po pięciu latach się zwalniam bo nie mogę się utrzymać za swoją wypłatę i nikt nawet mi nic nie proponował. Firma ma zasięg krajowy i często pojawiają się kierowcy i klienci z całego kraju, i wiadomo pytali sie o pieniądze to często nie wierzyli i trzeba było pokazywać odcinki z wypłaty.
Seybr
Użytkownik
#3184 - Wysłana: 3 Cze 2019 22:01:51
Odpowiedz 
Dragon

To uczucie gdy szybko łapiesz, że twój pracodawca to ch... Uciekasz, powoli odchodzi cała ekipa i po dwóch latach firma pada, bo zatrudnia idiotów, oszczędza na pensji. Powoduje to maksymalny spadek zysków. Po latach spotykasz ją i się śmiejesz prosto w twarz. Miałem taką okazję. Powiedziałem jej prosto w twarz, to jest karma. Gdzie naśmiewała się z kolegi auta, tym razem padło na nas. Stara już Tosjka a ja w nowej BMW X6. Fakt nie moja, ale widok jej miny bezcenny.

Przerabiałem takich dwóch pracodawców. Tylko, ja nie czekam. Obecnie etat państwowy plus swoje zlecenia. Może mega kokosów nie ma, ale też nie jest źle.
mozg_kl2
Użytkownik
#3185 - Wysłana: 3 Cze 2019 22:55:31
Odpowiedz 
Lokalny lider partii CDU (partia, z której wywodzi się Merkel) w Hesji - Walter Lübcke został zabity strzałem w głowę z bliskiej odległości w pobliżu swojego domu.

Często apelował o wsparcie dla imigrantów, w związku z tym otrzymywał liczne pogróżki od skrajnie prawicowych ugrupowań.
Dragon
Użytkownik
#3186 - Wysłana: 3 Cze 2019 23:21:26
Odpowiedz 
Seybr
Aby było śmieszniej to wracam to swojego pierwszego pracodawcy, hehe.
ALe moja obecna leci w dół, odchodzi coraz wiecej ludzi a nowym obiecują takie kiepskie stawki że przyjmują sie tylko tacy co naprawdę muszą i zwieją jak trafią coś lepszego.
Seybr
Użytkownik
#3187 - Wysłana: 4 Cze 2019 11:10:06
Odpowiedz 
Dragon:
ALe moja obecna leci w dół, odchodzi coraz wiecej ludzi a nowym obiecują takie kiepskie stawki że przyjmują sie tylko tacy co naprawdę muszą i zwieją jak trafią coś lepszego.

U mnie tendencja jest inna, nowi dostają więcej niż stali pracownicy. Nie mówię o swojej firmie. Ale w innych tak jest, np. mojej żony. Przyszła i od razu dostałą więcej niż jej koleżanka.
Q__
Moderator
#3188 - Wysłana: 4 Cze 2019 12:24:38
Odpowiedz 
Z innej beczki... Goszcząc wczoraj w pewnym świętokrzyskim mieście, i spacerując po nim, widziałem autobus (prawdopodobnie) zjeżdżający do zajezdni. Kierowca-dowcipniś ustawił sobie jako numer linii 666 i opis kierunku po arabsku. Jakoś mi się to nadspodziewanie trafnym odbiciem świadomości zbiorowej zdało.
Seybr
Użytkownik
#3189 - Wysłana: 4 Cze 2019 17:53:13
Odpowiedz 
Wpadłem do moich rodziców, w tv widziałem przemówienie Macierewicza. Odniosłem wrażenie, że tworzy nową historię. Nie wiem co on bierze, ale niech odstawi.
mozg_kl2
Użytkownik
#3190 - Wysłana: 6 Cze 2019 17:32:09
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#3191 - Wysłana: 6 Cze 2019 17:43:33
Odpowiedz 
mozg_kl2

Ta kobieta ma coś z głową ? Całe te LGBT+ wysłać na pustynię i zostawić wśród wyznawców islamu.
mozg_kl2
Użytkownik
#3192 - Wysłana: 6 Cze 2019 17:50:30
Odpowiedz 
https://www.tvp.info/42964523/angela-merkel-o-dday -ta-operacja-przyniosla-nam-wyzwolenie-od-nazistow

Niemcy świętują wyzwolenie od nazistów, komuniści świętują upadek komuny a tylko ja sie dziwnie czuje.
Q__
Moderator
#3193 - Wysłana: 6 Cze 2019 18:08:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
nagradzana-blogerka-zmyslila-tragiczna-hist orie-swojej-rodziny

Seybr:
Ta kobieta ma coś z głową ?

Po prostu z Kosińskiego wzięła przykład.
https://www.newsweek.pl/czas-skonczyc-z-bajkopisar zem-kosinskim/rhl0yqw

Seybr

Seybr:
Całe te LGBT+ wysłać na pustynię i zostawić wśród wyznawców islamu.

1. Co ma do tego LGBT+?
2. Bez takich, bo będę musiał Amniestię kończyć...

mozg_kl2

mozg_kl2:
Niemcy świętują wyzwolenie od nazistów

Bo przecież naziści byli z Marsa. Wells ("Wojna światów") z Lemem ("Człowiek z Marsa") o tym pisali, a Burton nawet film zrobił...
http://www.youtube.com/watch?v=GCFNzrpZdjs
Seybr
Użytkownik
#3194 - Wysłana: 10 Cze 2019 22:29:57
Odpowiedz 
Zgodzę się z demotem. Wywrotowcy chcą akceptacji, tolerancji ale nie mają dla innych.

https://demotywatory.pl/4931671/Logika-marszu-rown osci-1-Obrazasz-wyznawcow-kosciola

Taki jeszcze kozaka udaje w sieci. Mógł bym coś napisać :P
mozg_kl2
Użytkownik
#3195 - Wysłana: 11 Cze 2019 19:22:46
Odpowiedz 
Dragon
Użytkownik
#3196 - Wysłana: 11 Cze 2019 21:25:31
Odpowiedz 
Bo to oni kiedyś kolonizowali innych a teraz inni kolonizują ich.
Q__
Moderator
#3197 - Wysłana: 12 Cze 2019 11:03:24
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Zgodzę się z demotem.

Cóż, będąc zwolennikiem praw LGBT, też nie jestem zwolennikiem takiej estetyki, która - mam wrażenie - raczej konflikty generuje, niż przyczynia się do pokojowej koegzystencji. Inna sprawa, że - IMHO - nakręcać się tym jednak nie ma co. Hałaśliwe są te zagrania, dla niektórych - bluźniercze, ale krzywdy przecież nikomu nie robią*.

* Odwrotnie niż pobicia z przyczyn homofobicznych.

Seybr:
Taki jeszcze kozaka udaje w sieci.

Pokaż mi opcję ideową, której przedstawiciele w Sieci nie kozaczą...

mozg_kl2

mozg_kl2:
media głównego nurtu

To, że tak piszesz pokazuje jak zmieniła się u nas definicja głównego nurtu. Jeszcze parę lat temu "WPolityce" (z przyległościami) to była część prawicowego podziemia.
Seybr
Użytkownik
#3198 - Wysłana: 12 Cze 2019 15:44:56 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
Cóż, będąc zwolennikiem praw LGBT

Do części praw to ja się zgodzę. Ale do kilku nie. Żadnych praw adopcyjnych. Natura dała ojca i matkę, dała wzorce. Nie mówię o wzorcach typu szowinista, baba do garów chłop do pracy. Prawidłowy rozwój dziecka jest wyłącznie dzięki parze kobieta - mężczyzna. Chłopak wychowany samotnie przez kobietę. Z obserwacji wnioskuje, mają problemy z braku wzorca ojca. Mógł sporo o tym napisać. Wiesz że lepiej wypada wychowanie samotny ojciec - córka. Ale to są moje wnioski.

Podsumuje - brak adopcji, bo to "chore". Książki edukacyjne dla dzieci. Nie tatuś Stefan i Tatuś Andrzej zabierają synka na rowerek. Tylko tata i mama lub tata i jego brat. Żadne propagowanie bycie gejem jest ok, jest świetne i lepsze. Chce żyć z innym ok, ale niech swoją miłość pokazuje w domu. No i jak wiesz i znasz mój postulat. Geje powinni mieć całkowity zakaz służby w wojsku, policji czy straży. W służbie co najwyżej powinno istnieć braterstwo a nie miłość.

Q__:
Sieci nie kozaczą...

Wiesz kto najwięcej grozi śmiercią, utratą zdrowia ?
mozg_kl2
Użytkownik
#3199 - Wysłana: 13 Cze 2019 10:47:28
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3200 - Wysłana: 15 Cze 2019 02:00:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Zarzucałem swego czasu PiS-owi przeraźliwą amatorszczyznę. Otóż po lekturze poniższego tekstu waterhouse'a:
https://www.rp.pl/Plus-Minus/306069919-Komu-PiS-za wdziecza-zwyciestwo-w-wyborach-do-parlamentu-Europ ejskiego.html
I kolejnego, stanowiącego komentarz doń:
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-pis- ma-cos-czego-opozycji-brakuje-naukowcow-i-ich-bada nia-6391207544662145a
Przyznać muszę, że co najmniej w jednym zakresie partia ta niebywale się sprofesjonalizowała, przejmując tuskową metodę sondażową i podnosząc ją na znacznie wyższy poziom.

Seybr

Seybr:
Żadnych praw adopcyjnych. Natura dała ojca i matkę, dała wzorce

Jak już chyba pisałem: gdybyśmy żyli w idealnym świecie, zgodziłbym się z Tobą, ale widząc jak patologiczne rodziny potrafią tworzyć swoim dzieciom (i sobie) biologiczni, heteroseksualni, rodzice, jakie rzeczy spotykają często sieroty w domach dziecka, itd., nie mogę być tak restrykcyjny. Czasem bycie wychowywanym przez parę gejów czy lesbijek jest stanowczo mniejszym złem...

Seybr:
Żadne propagowanie bycie gejem jest ok, jest świetne i lepsze. Chce żyć z innym ok, ale niech swoją miłość pokazuje w domu.

Tu się nie zgodzę. Rozumiem, że kogoś wychowanego w heteronormatywnych, konserwatywnych, standardach widok pewnych rzeczy może szokować (mnie kiedyś też szokował), ale bez akcji typu Gay Pride i podejścia gej jest ok, nie będzie prawdziwej tolerancji, najwyżej jakieś namiastki (czyli komfort życia osób homoseksualnych wciąż będzie znacząco niższy niż osób hetero).

Seybr:
Geje powinni mieć całkowity zakaz służby w wojsku, policji czy straży.

Nie jestem pewien. W starożytnej Grecji (i nie tylko, bo różnie bywało i w feudalnej Japonii, i w feudalnej Europie, i w początkach hitleryzmu) homoseksualni wojownicy całkiem nieźle się sprawdzali. (Owszem, był to inny model homoseksualizmu niż dziś najmodniejszy, ale...)

mozg_kl2

mozg_kl2:
atak-na-tankowce-w-zatoce-omanskiej

Najciekawsze jest KTO zaatakował...?

ps. I jeszcze trochę konkretnego narzekania na stan naszej armii:
https://oaspl.org/2019/06/14/sily-zbrojne-rp-czyli -ani-silni-ani-zwarci-ani-gotowi/

Tym bardziej niepokojącego, że...
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24900177,gorac zka-zlota-w-rosji-trwa-centralny-bank-federacji-zw ieksza.html
Seybr
Użytkownik
#3201 - Wysłana: 16 Cze 2019 14:08:27
Odpowiedz 
Q__:
Czasem bycie wychowywanym przez parę gejów czy lesbijek jest stanowczo mniejszym złem...

Mniejszym złem powiadasz ? Szczególnie mniejszym gdy dwóch gejów wykorzystuje dziecko ? Wiesz nie raz słyszałem twój argument. To że patologia panuje min. w rodzinach hetero, nie oznacza aby od razu geje mieli prawo adopcji. Jest wiele par, które na prawdę chcą dziecko z adopcji a im się kłody podstawia. Są rodziny, które potrzebują pomocy a odbiera się im dzieci. Normalnej rodzinie, trzeba pomóc, ale nie patologii.
Gej chce mieć dziecko niech je sobie zrobi.

Q__:
Tu się nie zgodzę

Ty masz swój pogląd, ja swój.

Q__:
Nie jestem pewien

A ja tak. Dla czego małżeństwa nie mogą służyć w tej samej jednostce ? Powodów jest kilka, min. łamanie regulaminu na rzecz drugiej osoby. Mógł bym podać kilka przykładów.
MarcinK
Użytkownik
#3202 - Wysłana: 18 Cze 2019 05:56:55
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3203 - Wysłana: 18 Cze 2019 17:06:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Mniejszym złem powiadasz ? Szczególnie mniejszym gdy dwóch gejów wykorzystuje dziecko ?

Powiadam. Prawda, istnieją badania sugerujące, że pedofilia częściej idzie w parze ze skłonnościami homo, niż skłonnościami hetero, ale nie czyni to ani każdego geja pedofilem, ani każdego pedofila gejem.

Przy czym: absolutnie nie chcę tu bronić pedofilii, ale istnieją również badania sugerujące, że jej tak uporczywe trwanie było mechanizmem ewolucyjnym, mającym spowodować, że dorosłe osobniki poczuwać się będą do - b. dwuznacznego, ale jednak - opiekowania się sierotami (bycie molestowanym czy gwałconym jest rzeczą straszną, ale śmierć głodowa jeszcze straszniejszą). Współgrają z tym zresztą wspomnienia nieletnich prostytutek, i nastolatek/nastolatków dobrowolnie wybierających życie pod opieką jakiegoś obleśnego "wujka", dla których, taki los był - wedle ich własnych słów - mniejszym złem, niż tkwienie w jeszcze bardziej patologicznym rodzinnym domu, czy źle zarządzanym (słyszałeś zapewne o iluś głośnych skandalach tego typu) sierocińcu.

Powtórzę: warto patrzeć nie tylko przez pryzmat naszych ideałów i wyobrażeń, a tego jak paskudny bywa realny świat*. Dyskutowanie o tym czy geje (nie-pedofile) na pewno powinni mieć prawo adoptować dzieci będzie mieć sens dopiero gdy sytuacja ogólna będzie tak dobra, że dzieci nie będą stawiane przed wyborami tak drastycznymi, jak te, o których piszę powyżej.

* A paskudny bywa wielce:
https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/pielgr zymki/art,105,w-tym-miescie-prostytucja-nieletnich -i-niewolnictwo-jest-na-porzadku-dziennym.html

Seybr:
Gej chce mieć dziecko niech je sobie zrobi.

I potraktuje przedmiotowo jakąś kobietę, udając przed nią hetero, by to dziecko spłodzić?

Seybr:
Ty masz swój pogląd, ja swój.

Pogląd mieć nie sztuka, sztuką jest mieć pogląd dobrze zakorzeniony w rzeczywistości, podparty dostępną wiedzą, w którym fakty to 90%, a interpretacja i emocje tylko 10.
Zastanów się czy Twój pogląd spełnia te wymogi...

A propos:
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/radykal izacja-zamiast-akceptacji,943965.html
Seybr
Użytkownik
#3204 - Wysłana: 18 Cze 2019 19:12:33
Odpowiedz 
Q__:
Powtórzę: warto patrzeć nie tylko przez pryzmat naszych ideałów i wyobrażeń

Tak ale warto zastanowić się nad sporymi karami. Jest jeden i skuteczny lek na pedofilię. Bazuje na ołowiu. Przykład z góry morderstwo dziecka połączone z gwałtem. Jedyna i sprawiedliwa kara to kara śmierci dla takiego zwyrodnialca. Człowiekiem nie mogę jego nazwać. Kary są za łagodne.

Q__:
* A paskudny bywa wielce

Wiem o tym, ale my mówimy o Polsce.

Q__:
I potraktuje przedmiotowo jakąś kobietę, udając przed nią hetero, by to dziecko spłodzić?

Hahah, Q znam ciebie na tyle. Wielu mężczyzn traktuje kobiety przedmiotowo, jak i wice versa. W żadnym wypadku nie piję do ciebie.

Q__:
Pogląd mieć nie sztuka, sztuką jest mieć pogląd dobrze zakorzeniony w rzeczywistości, podparty dostępną wiedzą, w którym fakty to 90%, a interpretacja i emocje tylko 10.
Zastanów się czy Twój pogląd spełnia te wymogi...

Wybacz ale jak patrzę na net i nasze co dzienne życie, uważam że nasze społeczeństwo, te miastowe jest oderwane od życia. Przykład z brzegu. Widzę jaką nienawiścią piją ludzie do myśliwych. Jak bym ci pokazał materiały, które posiadam, to byś padł. Groźby mi czy rodzinie. Ale to inny temat.

Taki wielki ekolog z miasta. Idzie do centrum handlowego, kupuje w pięknym sklepie piękny portfel ze skóry. Nie obchodzi go, że produkowany był w kraju trzeciego świata. Że trują tam środowisko, że jest wyzysk. Potem pan idzie kupić spodnie, dalej coś zje z szynką, coś z kurczakiem. Nie ważne, że się truje.
Idzie uradowany do domu. Zasiada przy kompie wyprodukowanym w fabryce śmierci od Appla. Zaczyna likować, udostępniać. Jaki to on ekologo. Zaczyna jechać po leśnikach, myśliwych. Typ nie potrafi odróżnić sosny od świerku, jelonek to synek jelenia i sarny. Lisek jest wege (pozdrawiam Kinge Rusin). Żyje w jakimś obłudnym świecie, przecież on nie uczestniczy w fabryce przemocy, to myśliwy jest psychopatycznym typem. Szkoda że typ nie wiem co kupuje i jak było produkowane. Oczywiście jego pies wpieprza karmę i mięso. No ale życie świni nie jest istotne, jego Puszek musi coś jeść.

Taki typ potem popiera wypaczenia oraz woła o wolność słowa, przekonań upodobań ale co jedynie mu się podoba. Inny w tym ja to kawał sku...

Ja będę przeciwny adopcji przez gejów i zdania nie zmienię. Będę za karą śmierci, za zmianą prawa.
Q__
Moderator
#3205 - Wysłana: 18 Cze 2019 19:27:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Wiem o tym, ale my mówimy o Polsce.

Po pierwsze: w Polsce też zdarzają się różne - choć może mniej drastyczne - rzeczy. Po drugie: dzieci z tych regionów mogą też - choćby teoretycznie - adoptować Polacy. Odpowiedz szczerze: lepiej by dziecko z Peru adoptowali polscy homoseksualiści, czy by wyrosło tam na niewolnika, może także seksualnego?

Seybr:
W żadnym wypadku nie piję do ciebie.

I słusznie, bo też ani nie traktuję kobiet przedmiotowo (zdarza mi się cynicznie, ale przedmiotowo - nie), ani nie jestem gejem. Ale ileś kobiet leczących się po związkach z krypto-gejami udającymi hetero w życiu poznałem, i są to zwykle osoby zbierające się z tego latami. Więcej tolerancji dla homoseksualizmu oznacza też mniej historii tego typu.

Seybr:
Ja będę przeciwny adopcji przez gejów i zdania nie zmienię.

Widzisz... jak Cię lubię, tak boję się czegoś takiego, jak niezmienne poglądy... Pogląd z natury rzeczy jest pewną hipotezą roboczą nt. rzeczywistości, więc jak każda hipoteza powinien być podatny na weryfikację...
Seybr
Użytkownik
#3206 - Wysłana: 18 Cze 2019 22:05:11
Odpowiedz 
Q__:
jak niezmienne poglądy.

Są pewne zasady, które nie powinny się zmieniać. Jak kanon wyglądu mężczyzny. Czyli facet w garniturze, powinien wyglądać jak mężczyzna w garniturze a nie jak jacyków. Mężczyzny biżuteria powinna ograniczać się do zegarka, obrączki czy sygnetu (jeżeli ma rodowód). Żadne kolczyki w uszach typu krowi placek. Tatuaże, owszem ale gustowne, które można ukryć. Czyli zero na szyi, twarzy itp. To jest mój pogląd. Ale jak ktoś chce może robić ze swoim ciałem co chce.

Pewnych rzeczy nie da się zmienić, bo taką mamy naturę. Z drugiej strony jak ktoś wymaga akceptacji na swoje nowe życie a mówi mi że no sorry nie lubię twojej pasji, zmień ją to mówię soczyste spier......

Świat jest dziwny i często ulega takim ludzim. Przykład z brzegu. Dla czego zlikwidowano grid girls w F1. Komu przeszkadzały piękne kobiety i czemu FIA ugięła się presją ? Komu przeszkadzało, lewactwu a może feminizmowi współczesnym wydaniu ?
Q__
Moderator
#3207 - Wysłana: 18 Cze 2019 22:26:47
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Jak kanon wyglądu mężczyzny. Czyli facet w garniturze, powinien wyglądać jak mężczyzna w garniturze a nie jak jacyków.

Kiedy to jest kompletnie ahistoryczne podejście (co mówię jako zwolennik klasycznej elegancji), przecież ubiór męski b. ewoluował na przestrzeni epok, wieków, dekad...
https://igimag.pl/2018/07/krotka-historia-meskiej- mody-dla-poczatkujacych/
http://gentlemanschoice.pl/krotka-historia-garnitu ru/
https://vetemen.pl/historia-mody-meskiej/
Seybr
Użytkownik
#3208 - Wysłana: 19 Cze 2019 11:54:02
Odpowiedz 
Q__:
Kiedy to jest kompletnie ahistoryczne podejście (co mówię jako zwolennik klasycznej elegancji), przecież ubiór męski b. ewoluował na przestrzeni epok, wieków, dekad..

Ja wiem, ślepy nie jestem. Przecież interesuje się historią i co nie co wiem.
Patrząc na ewolucję marynarek, spodni i oficjalnego stroju. Weźmy tylko od XX wieku do teraz. Nastąpiły spore zmiany, ale coś poszło nie tak. Wybacz ale moda typu jacyków to jakieś nieporozumienie.
Widząc człowieka na poziomie adwokata uważam, że powinien być ubrany na poziomie. Nie tam żadne czerwone trampki, dzins z dziurami i luźna marynarka z koszulą w kwiatki. Taki strój widziałem na ślubach. Etykieta mówi co innego, podobnie do zasady. Przychodzę w krawacie i marynarce i tak wychodzę.
Idę do lasu to ubieram się odpowiednio.

Pomijam że mam w duszy kto jak chodzi ubrany, ja piszę o pewnym kanionie i zasadach. Wybacz ale rurki, damska torebka z apaszką nie pasuje mężczyźnie.
mozg_kl2
Użytkownik
#3209 - Wysłana: 20 Cze 2019 10:34:11
Odpowiedz 
IRAN ZESTRZELIŁ AMERYKAŃSKIEGO DRONA NAD CIEŚNINĄ ORMUZ.

Szef Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC): jest to jasna wiadomość dla Waszyngtonu. Nie chcemy wojny, ale jesteśmy na nią gotowi.
Q__
Moderator
#3210 - Wysłana: 20 Cze 2019 17:10:54
Odpowiedz 
Seybr

Narzekanie na niewieścienie mężczyzn ma czcigodne tradycje (w Polsce sięgające minimum ody "Do wąsów" Kniaźnina i kpin z Damazego w "Strasznym dworze" Moniuszki*), więc poniekąd Cię rozumiem, ale moda będzie ewoluować czy tego chcemy, czy nie.

* Nawiasem: przedmiotem ironii - tak zabawnie się to zmienia - był tam noszący frak pre-garniturowiec, którego strój wydawał się kontuszowym kosmopolityczny i niepoważny.

mozg_kl2

Takie prężenie muskułów, drony są przecież bezzałogowe.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  103  104  105  106  107  108  109  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!