USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  103  104  105  106  107  108  109  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3151 - Wysłana: 6 Maj 2019 16:17:44
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#3152 - Wysłana: 6 Maj 2019 16:50:54
Odpowiedz 
Q__

Ale nie są i nie będą. Większość jest nastawiona na zysk. Mafijne korpo musi działać.
The_D
Użytkownik
#3153 - Wysłana: 6 Maj 2019 19:21:53
Odpowiedz 
To jest ciekawe, że teraz używamy terminów korporacja czy mafia do określenia kościoła i postawienia w złym świetle, ale tak historycznie to raczej korporacje wzorowały swoje struktury na hierarchii kościelnej niż odwrotnie.
Q__
Moderator
#3154 - Wysłana: 6 Maj 2019 19:33:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

Cóż, jak naśladować, to instytucje z tradycjami...

A skoro przy ciekawostkach jesteśmy... mafia - jeśli wierzyć Mario Puzo - również ma kościelne korzenie, miała się zacząć od Aleksandra VI (w cywilu znanego jako Rodrigo Borgia/Borja)
Seybr
Użytkownik
#3155 - Wysłana: 6 Maj 2019 21:09:35
Odpowiedz 
Q__:
Cóż, jak naśladować, to instytucje z tradycjami...

Szczególnie gdzie większość zasad zostało ustalone w czwartym wieku naszej ery. Biblia jaką znamy została ułożona pod tamtejsze władze, politykę i jak u władzy bywa pieniądze. Niewygodne fakty zostały odrzucone, za które zabijano. Wszelkie apokryfy dla kościoła to jedna wielka herezja i grzech. Żeby kobieta miała władzę a Jezus żył bez kobiety. Judasz stał się wyłącznie zdrajcą.
Taki mega skrót. Watykan i cała świta boi się zmian. Przewrót w religii jest niemożliwy a możliwy.
mozg_kl2
Użytkownik
#3156 - Wysłana: 16 Maj 2019 18:41:34
Odpowiedz 
OSTATNIE DNI ESKALACJI POMIĘDZY USA A IRANEM:

1) Iran zmniejsza zobowiązania wobec umowy nuklearnej, bowiem sygnatariusze nie robią nic, by ich wspomóc w walce z sankcjami USA

2) Iran grozi, że za 60 dni wróci do wzbogacania uranu (czyli de facto pracą nad bombą atomową)

3) USA wysyłają w okolice Zatoki Perskiej lotniskowiec Abraham Lincoln, systemy Patriot, a do pobliskich baz bombowce B-52

4) Sekretarz stanu USA odwołuje wizytę w Niemczech i pilnie leci do Bagdadu, by omówić sprawy związane z Iranem

5) Nowe amerykańskie sankcje na irańskie metale

6) Amerykanie informują, iż posiadają wywiadowcze informacje o potencjalnych irańskich atakach na ich interesy

7) Trump stwierdził, iż nie wyklucza konfliktu zbrojnego z Iranem

8) Sekretarz Stanu USA odwołuje wizytę na Grenlandii i pilnie wraca do Waszyngtonu

9) Sekretarz Stanu USA grozi Iranowi szybką i zdecydowaną odpowiedź na każdy atak ze strony Iranu lub pro-irańskich sił

10) Sabotaż czterech jednostek, w tym dwóch saudyjskich w Zatoce Omańskiej

11) Dowódca irańskiej marynarki wojennej: jesteśmy gotowi na każdy scenariusz. Czas Amerykanów w Zatoce Perskiej dobiegł końca.

12) Departament Stanu USA ostrzega swych obywateli w Iraku przed atakiem ze strony Iranu lub pro-irańskich sił

13) Sekretarz Stanu USA odwołuje podróż do Moskwy i leci do Brukseli na pilne konsultacje z krajami UE

14) USA informują o wznowieniu patroli F-15 i F-35 nad Zatoką Perską

15) USA podejrzewa pro-irańskie siły o sabotaż w Cieśninie Omańskiej

16) Atak pro-irańskich Huti na dwie pompownie ropy w Arabii Saudyjskiej

17) Doradca prezydenta Iranu: chciałeś lepszą umowę nuklearną, a prawdopodobnie dostaniesz wojnę

18) Trump dementuje medialne raporty o planach wysłania 120.000 żołnierzy na Bliski Wschód, gdyby było to konieczne. Newsweek dociera do swoich źródeł i mimo to potwierdza, iż takie plany stworzono

19) Najwyższy Przywódca Iranu: nie będzie wojny z USA, bowiem nie leży to w amerykańskim interesie. Nie będzie żadnych negocjacji z Waszyngtonem w sprawie umowy nuklearnej

20) MON Iranu: jeśli nadejdzie potrzeba pokonamy amerykańsko-izraelską koalicję

21) Amerykańskie wojska w Iraku i Syrii postawione w stan gotowości

22) Amerykanie wycofują część personelu dyplomatycznego z Bagdadu i Irbilu

23) Amerykanie wycofują pracowników Exxon w Basrze (nieoficjalne do tej pory)

24) Niemcy i Holandia wstrzymują "ze względów bezpieczeństwa" swoje wojskowe misje na terenie Iraku

25) IRGC (Iran): jesteśmy na skraju konfliktu z wrogiem

26) Iracki ajatollah Ali Sistani: w razie konfliktu USA-Iran pozostańcie (Irakijczycy) neutralni

27) Arabia Saudyjska oskarża Iran o wydanie rozkazu Huti, by dokonali wtorkowego ataku na pompownie ropy

28) Informacja o irackich siłach postawionych w stanie gotowości (do tej pory nieoficjalne)

29) Trump: Iran wkrótce będzie chciał z nami rozmawiać

30) MSZ Iranu: Jakiekolwiek negocjacje z Waszyngtonem są wykluczone

31) Wielka Brytania podnosi stopień zagrożenia dla swojego personelu oraz sił na terenie Iraku. Wywiad twierdzi, iż Iran lub pro-irańskie siły mogą dokonać ataku.
mozg_kl2
Użytkownik
#3157 - Wysłana: 17 Maj 2019 09:26:51
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3158 - Wysłana: 17 Maj 2019 21:20:51
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
abw-zatrzymal a-mikolaja-b-mial-deklarowac-zamiar-zamachu

Udzieliło mu się... :]
mozg_kl2
Użytkownik
#3159 - Wysłana: 19 Maj 2019 22:48:36
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3160 - Wysłana: 22 Maj 2019 21:46:19
Odpowiedz 
mozg_kl2:
dzieje sie w tej europie.

Niemcy nie tolerują konkurencji w dobrych relacjach z FR.
Q__
Moderator
#3161 - Wysłana: 28 Maj 2019 08:51:04
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3162 - Wysłana: 28 Maj 2019 16:18:08
Odpowiedz 
Q__

gorzej bo zaglądam i ciągle minusy. Ceny poszły strasznie w góre, ale propaganda działa a rzad przekupuje ludzi ich pieniędzmi.
Q__
Moderator
#3163 - Wysłana: 28 Maj 2019 16:24:48
Odpowiedz 
mozg_kl2

To normalne - skoro na rynku jest więcej gotówki, to ceny rosną. Ale ceny podnosi zły kapitał zachodni, i niewiele lepszy rodzimy biznes ("cwaniaki, aferzyści, wyzyskiwacze!" zdaniem niejednego*), a dobry rząd rozdaje.

* Zresztą w istocie część przedsiębiorców na taki PR uczciwie zapracowała.
Seybr
Użytkownik
#3164 - Wysłana: 28 Maj 2019 16:53:03
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Ceny poszły strasznie w góre, ale propaganda działa a rzad przekupuje ludzi ich pieniędzmi.

Bo ludzie nie są wstanie zrozumieć podstaw ekonomii. Mam wrażenie, że rządzący też. Przekupieni swoimi pieniędzmi. Nawet o tym nie widzą. Wystarczy, że popatrzę w mojej pracy. Ludzie dostają bony na święta. Cieszą się, no ja też. Tylko wielu z nich nie wie, że ta kasa jest odkładana, zabierana z pensji. Potem ta kasa wraca w postaci bonów a fiskus jeszcze podatek zabiera.

Q__:
To normalne - skoro na rynku jest więcej gotówki, to ceny rosną.

Uważasz, że ceny wyłącznie rosną przez to ? No panie, to akurat ostatni stymulator wzrostu cen.
mozg_kl2
Użytkownik
#3165 - Wysłana: 28 Maj 2019 16:53:24
Odpowiedz 
Q__:
To normalne - skoro na rynku jest więcej gotówki, to ceny rosną. Ale ceny podnosi zły kapitał zachodni, i niewiele lepszy rodzimy biznes ("cwaniaki, aferzyści, wyzyskiwacze!" zdaniem niejednego*), a dobry rząd rozdaje.

Podobnie było z programem mieszkanie dla młodych, potocznie nazywanym deweloper na swoim. Niby ludzie dostawali dotacje do mieszkania, ale skoro więcej osób mogło je kupić to cena mieszkań szła w góre. Z cenami prosty przykład. Tyle lat chodziłem do fryzjera i płaciłem 14zł, w tym roku cena podskoczyła do 20. O żywności paliwie nie wspominam.
Q__
Moderator
#3166 - Wysłana: 28 Maj 2019 17:11:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Uważasz, że ceny wyłącznie rosną przez to ?

Jasne, że nie, ale inne czynniki nie są tak bezpośrednio sprzężone z polityką społeczną rządu.

Seybr
mozg_kl2

BTW. Lem wieszczył kiedyś, że PiS utonie w morzu obietnic, których nie zdoła dotrzymać*. Zobaczymy czy i tu okaże się prorokiem.

* Dokładnie szło to tak:

"z drugiej strony, ja nie wierzę w te opowieści, że ci bliźniacy to są jakieś demony, które swoimi mackami oplotą całą Polskę. Oni przeminą, choć mogą popsuć gospodarkę. /.../ Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia."
Seybr
Użytkownik
#3167 - Wysłana: 28 Maj 2019 20:20:17
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Podobnie było z programem mieszkanie dla młodych, potocznie nazywanym deweloper na swoim

Mnie rozbrajają luzie, którzy kupują mieszkania po 60 metrów i płacą za to 300 tyś. zł. plus odsetki za kredyt. W tej kwocie to ja sobie wybuduję dom. Nie liczę działki, ale można kupić na zadupiu, gdzie jest cisza i spokój.

Q__:
Jasne, że nie, ale inne czynniki nie są tak bezpośrednio sprzężone z polityką społeczną rządu.

No tak, są a polityka rządu to jedna wielka tragedia.

Q__:
Zobaczymy czy i tu okaże się prorokiem.

Utoną ? To my utoniemy, podatnicy. Ktoś po nich będzie sprzątał. Nie jestem za państwem socjalnym a za narzędziami które tworzą pieniądz.

Co do podatków pokazałem środkowy palec akcyzie na fajki. Przestałem palić. Powiedziałem, nie będzie ten mały ch... mną rządził. Czasem dostaje jobla jak klingon w walecznej ruii. 300 zł szło w powietrze. Alkohol 40 % +, piję swojskie wyroby. Mam dojście do swojskiej whisky, królówka. Produkuje różne wersje od słabej po wersje pro. Wersja 0.5 na dwóch i bramkarz. Ostatnio mieszałem wersje z Pro z moim wynalazkiem, plus lekko z wodą i orzechami. Stary jaki alkohol wyszedł. Mój znajomy maniak whisky a pije on wyszukane, powiedział "a masz jedną tak dla mnie na prezent".

Czyli człowiek upędzi, upoluje, zrobi kiełbasę i przeżyje. Tak serio fajnie jest z kimś mądrym posiedzieć przy wędzarni pogadać i wypić co nie co. Mam znajomego, który pędzi świetny browar.

Jak będę chciał się napić wódki, to wezmę z barku. Dostaje od swoich klientów. Większość wódki, której dostaje to rozdaje.
Dragon
Użytkownik
#3168 - Wysłana: 29 Maj 2019 15:38:39 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3169 - Wysłana: 29 Maj 2019 15:58:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dragon

To już w "Psach" było.

A jak przy takich nazwach jesteśmy..
Dragon
Użytkownik
#3170 - Wysłana: 29 Maj 2019 16:04:10
Odpowiedz 
Q__

Tylko że ta jest prawdziwa.

Swoja drogą ja zazwyczaj pytany o partyjną przynależność odpowiadam że głosuje na Chrześcijańską Unie Jedności ale w praktyce mało kto łapie żart.
Q__
Moderator
#3171 - Wysłana: 29 Maj 2019 17:37:16
Odpowiedz 
Dragon

Dragon:
Tylko że ta jest prawdziwa.

Życie dogania sztukę.
mozg_kl2
Użytkownik
#3172 - Wysłana: 29 Maj 2019 23:24:40
Odpowiedz 
“Holenderski minister rezygnuje przez raport n/t przestępstw imigrantów”
“Dutch minister resigns over asylum-seeker crime report”

[Deutsche Welle, 21.05.]

Mark Harbers, minister imigracji w Holandii, zrezygnowal ostatnio ze stanowiska. Powodem był jego raport n/t przestępczości „uchodźców” w holenderskim parlamencie.
Wyszło bowiem na jaw, że wprawdzie informował o czynach typu kradzież sklepowa, ale poważniejsze przypadki typu kradzież czy gwałt wrzucał do kategorii „inne”.

Minister pokrętnie sie tlumaczył, że „bierze pełną odpowiedzialność” za niedokładne informowanie izby, ale „nie zrobil tego celowo”. Istnieje jednak uzasadnione podejrzenie, że zakłamując rzeczywistość Harbers chciał powstrzymać wzrost notowań „skrajnej prawicy” (tzn. przeciwników nielegalnej imigracji) przed euro-wyborami.
Q__
Moderator
#3173 - Wysłana: 30 Maj 2019 12:06:37
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Mark Harbers, minister imigracji w Holandii

Drobne przekłamanie. Wiceminister sprawiedliwości to był:
https://www.reuters.com/article/us-netherlands-pol itics-asylum/dutch-politician-resigns-over-asylum- seeker-crime-report-idUSKCN1SR20J
Seybr
Użytkownik
#3174 - Wysłana: 30 Maj 2019 16:09:19
Odpowiedz 
Zachód popełnia ten sam błąd co kiedyś RP za czasów królów. Zbyt duża tolerancja, na różnych nacji.
mozg_kl2
Użytkownik
#3175 - Wysłana: 30 Maj 2019 18:04:50
Odpowiedz 
Seybr:
Zachód popełnia ten sam błąd co kiedyś RP za czasów królów. Zbyt duża tolerancja, na różnych nacji.

Nie ona była przyczyną upadku RP.
Seybr
Użytkownik
#3176 - Wysłana: 30 Maj 2019 19:56:06
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Nie ona była przyczyną upadku RP.

Była jedną z przyczyn. Doszła korupcja, prawo (liberum veto), czy paniczowianie. Unia pieprznie za naszego życia.
Q__
Moderator
#3177 - Wysłana: 30 Maj 2019 21:47:50
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
(liberum veto), czy paniczowianie

Drobna - offtopiczna - ciekawostka historyczna: na 73 zerwane sejmy aż 52 zerwali posłowie z terenów WKL (będący klientami magnatów ruskich i litewskich).
Seybr
Użytkownik
#3178 - Wysłana: 30 Maj 2019 22:31:03
Odpowiedz 
Q__:
(będący klientami magnatów ruskich i litewskich).

100 lat podkopywali i podkopali Polskę. Zresztą żaden inny kraj nie miał królów elekcyjnych, jakich miała Polska. Kto to wymyślił.

Teraz patrzę na UE i mamy podobną sytuację. Jak patrzę na PiS, jego politykę to mnie skręca na te rozdawnictwo. Znalazłem jeden duży plus. Nie wpuściliśmy uchodźców. Mamy bałagan, ale nie ma większego burdelu jaki tworzą uchodźcy.
Q__
Moderator
#3179 - Wysłana: 30 Maj 2019 23:17:39
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Kto to wymyślił.

Wikipedia twierdzi, że wojewoda sandomierski Piotr Zborowski, wojewoda krakowski Jan Firlej oraz kasztelan lubelski Stanisław Słupecki.
MarcinK
Użytkownik
#3180 - Wysłana: 31 Maj 2019 05:59:52
Odpowiedz 
Seybr:
Nie wpuściliśmy uchodźców

A czy przypadkiem za rządów PIS nie jest łatwiej niż kiedykolwiek zdobyć kartę polaka?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  103  104  105  106  107  108  109  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!