USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  102  103  104  105  106  107  108  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3091 - Wysłana: 16 Mar 2019 17:30:19
Odpowiedz 
Seybr
Dragon

Wady islamu - zwł. w najradykalniejszych czy najkonserwatywniejszych wersjach - to inna sprawa, ale tu mówimy o najdzikszej formie stosowania odpowiedzialności zbiorowej, o uderzaniu - na podstawie urojonego kryterium religijno-kulturowo-rasowego - w niewinne osoby. To ma tyle samo sensu, co gdyby jakiś Anglik, zaatakował przypadkowych Polaków traktując to jako odwet za gwałciciela z Grimsby:
https://dorzeczy.pl/swiat/45220/Byl-wielokrotnie-k arany-w-Polsce-W-Anglii-brutalnie-zgwalcil-kobiete .html
To też byście uznali (a Eviva z wami) za zrozumiałe (zwł. gdybyście byli wśród zaatakowanych)?

Gdyby samozwańczy obrońca białej rasy z Christchutch namierzył i wykończył siatkę terrorystyczną wpadając do jej siedziby to wtedy co innego, wtedy może sam uznałbym go za kajndof bohatera. Tak jest tylko potworem (i to gorszym od tych z ISIS, bo oni zwykle nie dają się brać żywcem, a on nie dość, że zamordował mnóstwo osób, to teraz na koszt nowozelandzkiego społeczeństwa będzie żyć).
Dragon
Użytkownik
#3092 - Wysłana: 16 Mar 2019 17:56:00
Odpowiedz 
Q__
Wydaje mi się że wyraźnie napisałem że niestety w łeb zawsze dostają niewinni.
Q__
Moderator
#3093 - Wysłana: 16 Mar 2019 19:22:53
Odpowiedz 
Dragon

Tak, ale zdajesz się widzieć w tym barbarzyństwie jakąś logikę, ja nie widzę żadnej...
mozg_kl2
Użytkownik
#3094 - Wysłana: 16 Mar 2019 20:14:01
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#3095 - Wysłana: 16 Mar 2019 21:40:35 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__
Q__:
zwł. gdybyście byli wśród zaatakowanych

Q nie przekręcaj moich wniosków a twoje porównanie jest bardzo nie trafne. Jeden idiota vs. cała ideologia, kultura i religia. Tam gdzie pojawiają się przedstawiciele islamu, zaczynają się pretensje i walczenie o swoje, ich swoje. Chcą zmiana prawa i kultury pod siebie. Są gośćmi a rządzą się jak u siebie. Mają przestrzegać prawo i regulaminy danego kraju. Nie podoba się to won. Podobny gatunek ludzi widzę w Polsce. Pseudo ekolodzy.

Q__:
Tak, ale zdajesz się widzieć w tym barbarzyństwie jakąś logikę, ja nie widzę żadnej...

To poczytaj Stary Testament. Tam min. wspominają oko za oko. Ja uważam, że są bardziej cywilizowane metody, czyli deportacja. Jeżeli któryś z rodziny odwali numer, który podlega pod terroryzm.l Won cała rodzina. Od kajtka po starca. Oni wiedzą ale kleją głupa. Tak mam radykalne poglądy, ale na terroryzm nie ma innej rady.
Q__
Moderator
#3096 - Wysłana: 17 Mar 2019 13:08:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Jeden idiota vs. cała ideologia, kultura i religia. Tam gdzie pojawiają się przedstawiciele islamu, zaczynają się pretensje i walczenie o swoje, ich swoje. Chcą zmiana prawa i kultury pod siebie. Są gośćmi a rządzą się jak u siebie.

Widzisz, i z taką właśnie logiką się nie zgadzam, z logiką postrzegania islamu jako hydry o milionach łbów (gdzie w sumie wszystko jedno, który łeb się utnie, bo zawsze w hydrę się uderzy), z logiką, która łączy Cię jednak z w/w szaleńcem, choć nie pochwalasz jego metod.
Ja tam widzę ludzi, b. różnych ludzi, od kompletnie normalnych, tyle, że wyznających konkretną wiarę, po takich z powodu których może i wypadałoby wprowadzić karę śmierci za udział w organizacjach terrorystycznych i planowaniu aktów terroru (na zasadzie okrutnej, ale jednak prewencji).
Poczytaj o historii i nurtach kultury islamskiej, o jej wewnętrznych podziałach, wojnach, poczytaj też o ilości ofiar jakie przynoszą działania Izraela czy operacje pokojowe USA przeprowadzane w rejonie Bliskiego Wschodu, a zamiast zmyślonego potwora zaczniesz widzieć złożoność sytuacji.
Od Trekera/Trekerów* mam chyba prawo oczekiwać zniuansowanego myślenia?

* Pamiętasz finalny dialog z "Duetu" i słowa Sisko o just people?

Seybr:
To poczytaj Stary Testament. Tam min. wspominają oko za oko.

Ale tamtejsze kary miały uderzać w sprawców, nie - w niewinnych, na zasadzie urojonego przenoszenia odpowiedzialności.
Dragon
Użytkownik
#3097 - Wysłana: 17 Mar 2019 13:54:45 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Q__:
Od Trekera/Trekerów* mam chyba prawo oczekiwać zniuansowanego myślenia?

Jak Borg atakował to ładowali torpedy a nie głaskali ich po główkach:P
Q__
Moderator
#3098 - Wysłana: 17 Mar 2019 14:19:06
Odpowiedz 
Dragon

No i to jest kompletnie fałszywa, acz dobrze ilustrująca błędność waszego myślenia, analogia. Borg jest (zasadniczo) monolitem, muzułmanie są nim tylko w waszych głowach.
Eviva
Użytkownik
#3099 - Wysłana: 17 Mar 2019 17:17:02
Odpowiedz 
Q__:
No i to jest kompletnie fałszywa, acz dobrze ilustrująca błędność waszego myślenia, analogia. Borg jest (zasadniczo) monolitem, muzułmanie są nim tylko w waszych głowach.

Szczerze mówiąc, mnie osobiście wali, są monolitem czy nie, póki zachowują się jak banda groźnych pomyleńców. I choć NIE POCHWALAM ZAMACHOWCA, A POTĘPIAM, nie dziwi mnie, że ktoś w końcu nie wytrzymał i zabrał się za odpłacanie tą samą monetą.
Q__
Moderator
#3100 - Wysłana: 17 Mar 2019 18:27:38
Odpowiedz 
Eviva

Zaraz.

1. Kto konkretnie zachowuje się:
Eviva:
jak banda groźnych pomyleńców

(bo z danych jakimi dysponujemy wynika, że są to konkretne, dość nieliczne, mimo wszystko, jednostki)?

2. Komu odpłacać, skoro sprawcy minionych zamachów już dawno udali się do swojego Allaha (a ich mocodawcy bronią się teraz rozpaczliwie na Bliskim Wschodzie, a nie mieszkają w Nowej Zelandii)?
Seybr
Użytkownik
#3101 - Wysłana: 17 Mar 2019 20:14:43
Odpowiedz 
Q__:
Widzisz, i z taką właśnie logiką się nie zgadzam, z logiką postrzegania islamu jako hydry o milionach łbów

Możesz się nie zgadzać, ale islam taki jest. Oczywiście nie cały, ale większości. Nie tak dawno katolicyzm był nie lepszy i wśród katolików można trafić identyczne średniowiecze.

Q__:
Poczytaj o historii i nurtach kultury islamskiej,

Czytałem i czytam sporo, wiem jedno religie jeden z największych zapalników do wojny, masowych mordów.

Q__:
działania Izraela czy operacje pokojowe USA przeprowadzane w rejonie Bliskiego

Izrael, święte krowy. Widzę co żydzi odwalają. Nie powiesz ale mają świetnie wyszkoloną armię, świetne wyposażenie. Metody jakie stosują, opiewa o nazizm. Uważam, że wyborowi strzelcy strzelający do cywilów to..... Za pewno klingonie mają odpowiednie słowo.

Q__:
Wschodu, a zamiast zmyślonego potwora zaczniesz widzieć złożoność sytuacji.

Widzę co Amerykanie stworzyli. Alkiada, burdel panujący. Obalanie dyktatu. W imię demokracji a bardziej ropy. Kultura islamu trzymana musi być trzymana batem, bez niego robi się duży bałagan.

Q__:
Od Trekera/Trekerów

Czy ja uważałem się za trkera ?

Q__:
Pamiętasz finalny dialog z "Duetu" i słowa Sisko o just people?

Szczerze nie.
Dragon
Użytkownik
#3102 - Wysłana: 17 Mar 2019 20:34:23
Odpowiedz 
Seybr:
Kultura islamu trzymana musi być trzymana batem, bez niego robi się duży bałagan.

Niestety to prawda. Wszystkie dyktatury w państwach arabskich okazały się najlepszymi systemami. Libia Iran itp. Fakt, rządy bata i zamordyzm ale oni najlepiej rozumieją siłę i te kraje przynajmniej były świeckie, wolne od szariatu i wyznawcy innych Religi jak nie wychylali się politycznie spokojnie mogli żyć.
Patrzcie kto walczy dla assada, kobiety, ateiści i chcrześcijanie. Wolą jego od "światłych rebeliantów"

I jak mówiłem, nie chcę by tak się działo ale niestety to była kwestia czasu. Sami przodowali w zamachach tego typu i odwet był kwestia czasu. Sami regularnie atakują światynie, targi w afryce, swoje zrobili w azji teraz europa. Przemoc rodzi przemoc.

Seybr:
Możesz się nie zgadzać, ale islam taki jest. Oczywiście nie cały, ale większości. Nie tak dawno katolicyzm był nie lepszy i wśród katolików można trafić identyczne średniowiecze.

Zgodzę sie, być moze za 500 lat islam przekształci się w coś lepszego. Ale w tej chwili to raczej system niż religia.

Q__:
że są to konkretne, dość nieliczne, mimo wszystko, jednostki)?

Cieszące się sympatią lub akceptacją swoich pobratymców i mogą swobodnie działa w islamskich społecznościach gdzie tylko się pojawią.

Q__:

To była analogia że nawet oświecona federacja wie że trzeba bronić swojego.
Q__
Moderator
#3103 - Wysłana: 18 Mar 2019 09:33:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Możesz się nie zgadzać, ale islam taki jest. Oczywiście nie cały, ale większości

Świetnie, że się zgadzamy, że nie cały. Dlaczego zatem wypowiadacie się z kolegami tak, jakby całego to jednak dotyczyło?
I na jakiej podstawie wnosisz, że w większości? (Bo, że w widocznej, a nawet w zbyt widocznej, części - zgoda. Tyle, że nic mi nie wiadomo by część owa rezydowała na Nowej Zelandii.)

Seybr:
Czy ja uważałem się za trkera ?

A fan DS9 to nie Treker?

Dragon

Dragon:
Niestety to prawda. Wszystkie dyktatury w państwach arabskich okazały się najlepszymi systemami

I ja jestem gotów się z tym - acz warunkowo i w trybie przypusczającym - zgodzić. Być może kultura islamu potrzebuje przejść przez etap sekularyzającego ją despotyzmu oświeconego.

Dragon:
Sami przodowali w zamachach tego typu i odwet był kwestia czasu. Sami regularnie atakują światynie, targi w afryce, swoje zrobili w azji teraz europa. Przemoc rodzi przemoc.

Tylko, że to co zwiesz odwetem, a co jest tylko ślepym i krwawym wyładowaniem frustracji, uderza - w stopniu ostatecznym i nieodwracalnym - np. w takie osoby:
https://www.sportowefakty.wp.pl/futsal/810856/atta -elayyan-zginal-w-zamachu-w-christchurch-byl-gwiaz da-nowozelandzkiego-futsal
Ciekaw jestem czy przyjelibyście w/w zamachy jako zjawisko równie naturalne, gdyby w wiadomym meczecie miał pecha gościć Faran Tahir czy Alexander Siddig (bo skoro traktujemy świat islamu jako jedno, to ich też trzeba wrzucić do tego worka; i "naturalne" jest, że mogą stać się celem "odwetu" następnego whitepowerowego obłąkańca)?

Dragon:
Cieszące się sympatią lub akceptacją swoich pobratymców i mogą swobodnie działa w islamskich społecznościach gdzie tylko się pojawią.

Byłbym ciekaw jakichś danych na ten temat, i to konkretnych danych (jak głęboko ta akceptacja sięga i na co w praktyce się przekłada). Bo czytając np. niniejszy topic ktoś mógłby uznać, że morderca z Christchurch cieszy się - niechętną, co prawda - akceptacją jakiejś części polskiej populacji. O ile wiem jednak nikt z was ani go nie wspierał, ani nie zamierza naśladować.
mozg_kl2
Użytkownik
#3104 - Wysłana: 18 Mar 2019 12:23:29
Odpowiedz 
MĘŻCZYZNA OTWORZYŁ OGIEŃ DO PASAŻERÓW W TRAMWAJU W UTRECHCIE W HOLANDII, SĄ RANNI.

Więcej wkrótce...
Q__
Moderator
#3105 - Wysłana: 18 Mar 2019 12:47:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

No i teraz obstawiamy: islamista, skrajny islamofob, czy zwykły szajbus, któremu chęć mordowania się udzieliła?
(Nawiasem: jedno trzeba - bez sympatii - przyznać zradykalizowanym muzułmanom: rozpropagowali modę na takie masakry.)
Dreamweb
Użytkownik
#3106 - Wysłana: 18 Mar 2019 12:54:59
Odpowiedz 
Q__:
czy zwykły szajbus, któremu chęć mordowania się udzieliła?

Jeśli to ostatnie, to może członek frakcji "I don't like Mondays"?

https://en.wikipedia.org/wiki/Cleveland_Elementary _School_shooting_(San_Diego)

Zresztą, dopiero co mieliśmy 40 rocznicę tych wydarzeń.
mozg_kl2
Użytkownik
#3107 - Wysłana: 18 Mar 2019 14:37:52
Odpowiedz 
14:22 - Gokman Tanis, 37-latek urodzony w Turcji poszukiwany w związku ze strzelanią w Utrechcie.

Trwa obława.
Q__
Moderator
#3108 - Wysłana: 18 Mar 2019 14:39:47
Odpowiedz 
Dreamweb

Też myślałem nad tym szkolnym wariantem jako jedną z opcji. Przy czym mam wrażenie, że - patrząc od strony psychologii - islamistycznych samobójców dzieli od tego typu desperatów b. niewiele.
Seybr
Użytkownik
#3109 - Wysłana: 18 Mar 2019 19:21:57
Odpowiedz 
Dragon:
Niestety to prawda

Kadafi jaki był taki był. Z drugiej strony trzymał wszystkich w ryzach. Wiesz mam kolegów, którzy tam przebywali za dziecka. Kiedyś rozmawiałem przy procentach. Ojciec kolegi sporo opowiedział. Dużo tam pracowało naszych inżynierów. Płaca, domy, auta. Za komuny to był strzał, po komunie też. Płaca w zielonych. Tam wiele małżeństw dostawało od kraju dom, auto. Doceniali naszych inżynierów, pracowici i uczyli libijczyków.

Dragon:
Przemoc rodzi przemoc.

Zgadza się, szkoda że nasz szanowny kolega jakoś nie wspomina co robią. Tydzień temu zabili 150 chrześcijan. Świat dąży do wojny. Może tak być, że będziemy się przyglądać.

Dragon:
Ale w tej chwili to raczej system niż religia.

Lubię historię, islam ogólnie kultura islamu stała na wysokim poziomie. Technologia, sztuka, wojsko, prawo oni przodowali. Obecnie zatrzymali się. Nie każdy kraj taki jest. Oczywiście są kraje nastawione na technologię i współpracę. Jednak kulturowo kraje islamskie są z tyłu za Chinami czy Europą.

Q__:
Tyle, że nic mi nie wiadomo by część owa rezydowała na Nowej Zelandii.)

Będzie co raz więcej takich odwetów. Jak pisałem, nie chcą dostosować się do kultury panującej w danym kraju. To nie jest Przystanek Alaska. Zresztą nawet tam doktor musiał pogodzić się z panującymi obyczajami.

Q byłeś ostatnio w Holandii ?
Dragon
Użytkownik
#3110 - Wysłana: 18 Mar 2019 19:47:34
Odpowiedz 
Seybr:
Kadafi jaki był taki był. Z drugiej strony trzymał wszystkich w ryzach. Wiesz mam kolegów, którzy tam przebywali za dziecka. Kiedyś rozmawiałem przy procentach. Ojciec kolegi sporo opowiedział. Dużo tam pracowało naszych inżynierów. Płaca, domy, auta. Za komuny to był strzał, po komunie też. Płaca w zielonych. Tam wiele małżeństw dostawało od kraju dom, auto. Doceniali naszych inżynierów, pracowici i uczyli libijczyków.

To samo u mnie. Z okolicznej rafinerii wielu inżynierów wyjeżdżało na kontrakty. Było dokładnie tak samo. Musieli tylko nie wychylać się z piciem wódy i to wszystko.
Zapominamy o jednym. Te kraje nie istnieją. To są sztuczne twory powstały z plemion które były na terytorium zajętym przez mocarstwa a granice odrysowali linijką na mapie. Całe wieki zazwyczaj lali się miedzy sobą. Widać to teraz. Media spuszczały się nad arabską wiosną, nasz rząd który wtedy niedawno debatował czy polak może mieć wiatrówkę chętnie wysłał "rebeliantom" kilka kontenerów broni. Było fajnie, ładne obrazki o zwycięstwie, a potem druga wojna domowa, tylko że pomiędzy plemionami rebeliantów. A obecnie mamy coś co funkcjonowało tam 1000 lat temu.
Q__
Moderator
#3111 - Wysłana: 18 Mar 2019 20:52:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Jak pisałem, nie chcą dostosować się do kultury panującej w danym kraju

Niewątpliwie są tacy, którzy nie chcą i to budzi nieprzyjazne reakcje miejscowych (zgoda, takie reakcje są to zjawiska naturalne, jak byśmy ich nie wartościowali), ale akurat samego budowania meczetów bym do tego nie liczył, istotniejsze jest czego w tych meczetach nauczają.
Nawiasem: mówiąc o problemach z asymilacją ludności islamskiej nie unikniemy rozmowy o dwu zjawiskach (i tu wina jest niewątpliwie po stronie europejskich władz, w większej części). Sprowadzano tłumy imigrantów do pracy, ale nie stworzono mechanizmu dającego im w naturalny sposób wrastać w społeczeństwo (stąd znane zjawisko radykalizacji w trzecim pokoleniu). A co gorsza pozwolono na napływ radykalnych duchownych z Bliskiego Wschodu (Saudyjczycy mają w tym spory udział), którzy podsunęli tym kiepsko zasymilowanym islamizm/terroryzm jako sposób na radzenie sobie z frustracjami.

Dragon

Dragon:
Całe wieki zazwyczaj lali się miedzy sobą.

Tak jak i Europejczycy do lat '40 włącznie, zresztą.
Dragon
Użytkownik
#3112 - Wysłana: 18 Mar 2019 21:40:53
Odpowiedz 
Q__:
Tak jak i Europejczycy do lat '40 włącznie, zresztą.

Ale my się laliśmy całymi narodami a oni dosłownie wioskami.
Q__
Moderator
#3113 - Wysłana: 18 Mar 2019 22:32:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dragon

Dragon:
Ale my się laliśmy całymi narodami

Ostatnio, bo jeszcze w XIX wieku...
http://www.youtube.com/watch?v=HOdmwvsH0hE
http://www.youtube.com/watch?v=wNyHZp7j-P0
Jo_anka
Użytkownik
#3114 - Wysłana: 19 Mar 2019 03:20:11 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Dragon:
le my się laliśmy całymi narodami

Pojęcie narodów jest świeżej daty, bo uformowało się dopiero w ciągu XIX wieku i to bliżej jego końca.

Baa, w Polsce, proces ten zakończył się dopiero w czasach PRLu. W latach 20-stych XX w., spora część społeczeństwa (i wcale mi nie chodzi o mniejszości) zamieszkującego obszar II RP, w czasie spisów powszechnych deklarowała swoją przynależność jako 'miejscowi'. 100% ludności wiejskiej poczuło się Polakami dopiero w czasie trwania PRLu.
Q__
Moderator
#3115 - Wysłana: 21 Mar 2019 13:36:42
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3116 - Wysłana: 26 Mar 2019 19:08:57
Odpowiedz 
KAEM
Użytkownik
#3117 - Wysłana: 1 Kwi 2019 18:03:36
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#3118 - Wysłana: 1 Kwi 2019 19:22:18
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3119 - Wysłana: 1 Kwi 2019 19:33:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Prima aprilis?

Zważywszy na to, że w/w news obiegł dość liczne media (co, owszem, zdarza się i z fake newsami, ale raczej nie z intencjonalnymi dowcipami), obawiam się, że nie... :]
KAEM
Użytkownik
#3120 - Wysłana: 1 Kwi 2019 19:39:25
Odpowiedz 
Q, wiem - news jest w zasadzie na każdym większym portalu...
 Strona:  ««  1  2  3  ...  102  103  104  105  106  107  108  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!