USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  97  98  99  100  101  102  103  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3031 - Wysłana: 8 Wrz 2018 13:42:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
ortkaj

Hmm, w wypadku teologii chrześcijańskiej, która jest jednak najbardziej rozbudowana (judaistyczna, islamska czy hinduistyczna na jej tle wydają się szczątkowe), a o niej w tym konkretnym przypadku mowa, Biblia (czyli "jedna książka") jest jednak - po przyjęciu w roli założenia, że zawarte w niej objawienie jest prawdziwe - jedynym konkretnym materiałem badawczym, cala reszta to bazujące na niej (i jej interpretacjach) spekulacje.*

* Co nie znaczy, że nie można sobie wyobrazić wykształcenia się na bazie istniejących, powiązanych z konkretnymi wyznaniami, teologii ponad-, a- lub nawet antyreligijnej, jako specyficznego odłamu filozofii. (I wtedy, o ile przyznamy filozofii szlachetne miano nauki, jej również by ono przysługiwało.)
ortkaj
Użytkownik
#3032 - Wysłana: 8 Wrz 2018 14:26:08
Odpowiedz 
Q__
Dla teologii założenie istnienia Boga jest jasne ( dlatego powstają różne tejże teologii odłamy pracy, państwa, polityki, śmierci) spekulacje odnoszą się z reguły do relacji jakieś zagadnienie życia doczesnego - bóg w różnych systemach religijnych i często są oddalone od rozważań o Biblii. Nie chodzi mi o traktowanie
teologii jako nauki tylko o znacznie szersze znaczenie tego pojęcia niż zajmowanie się jedną książką.
mozg_kl2
Użytkownik
#3033 - Wysłana: 19 Wrz 2018 08:33:11
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3034 - Wysłana: 19 Wrz 2018 10:36:46
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
czy-bert-i-ernie- to-para-scenarzysta-potwierdza-studio-ma-inne-zdan ie

1. Ciekawe jak mogą różnić się w ocenie relacji pomiędzy tymi samymi postaciami dwaj współtwórcy serii o nich (w tym wypadku Saltzman i Oz).

2. Zaraz się Avenue Q przypomina (i sposób w jaki do wątku Erniego i Berta nawiązywała):
http://www.youtube.com/watch?v=CJg-F2oDstQ
mozg_kl2
Użytkownik
#3035 - Wysłana: 21 Wrz 2018 18:55:04
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3036 - Wysłana: 21 Wrz 2018 19:31:45
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3037 - Wysłana: 26 Wrz 2018 12:48:29
Odpowiedz 
#pweFrancja 🇫🇷

W 1997 r. imion muzułmańskich we Francji było 6,5%, dziś (2018) nosi je ponad 20% (20,32%) populacji. W aglomeracji paryskiej wskaźnik ten wynosi 32% (w samym Paryżu 19%).

Imiona te, jak np. Mohamed, Omar, Jibril, Issa, Ahmed stają z roku na rok coraz popularniejsze, kosztem imion tzw. "gregoriańskich".

W 10 departamentach (z 96) wskaźnik "muzułmańskości" wynosi powyżej średniej, natomiast istotnym jest, że ów jednostki administracyjne odpowiadają za ponad 25% (blisko 26%) wszystkich urodzeń.

W 28 departamentach wskaźnik oscyluje w granicach lub poniżej 5%, ale zebrawszy je dla celów statystycznych wynika, że odpowiadają tylko za zaledwie 8% wszystkich urodzeń na terenie kraju.

Co tu więcej powiedzieć? Przyszłość Francji jest równią pochyłą, gdzie każda próba odwrócenia tego trendu będzie z góry skazana na fiasko. Religia mohametańska będzie rosnąć w siłę; nie tylko w wymiarze kultury i ogólnie pojętego „mainstreamu”, ale w polityce.

Ciekawostka:

Dane te nie pokazują do końca całościowego zjawiska imigracji, ponieważ wielu mieszkańców pochodzi (bezpośrednio lub ma korzenie) z nie-islamskiej Czarnej Afryki, a ich liczebność ocenia się na od 3 do 5 milionów, co daje dodatkowe 8-10% w skali kraju.
Q__
Moderator
#3038 - Wysłana: 26 Wrz 2018 13:20:02
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3039 - Wysłana: 14 Paź 2018 10:13:33
Odpowiedz 
Arnaud Beltrame, policjant, który dobrowolnie zgłosił się do wymiany za jednego z zakładników przetrzymywanych przez terrorystę w supermarkecie podczas marcowego ataku w Trebes, nie zostanie upamiętniony w przestrzeni publicznej. Powód? Obawy, że takie upamiętnienie mogłoby obrazić uczucia lokalnej społeczności muzułmańskiej.
Q__
Moderator
#3040 - Wysłana: 14 Paź 2018 11:37:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Doprecyzujmy... Arnaud Beltrame w skali ogólnofrancuskiej uczczony został b. uroczystym pogrzebem:
https://www.bbc.com/news/av/world-europe-43570019/ paris-ceremony-for-police-officer-arnaud-beltrame

Historia, o której mówisz jest lokalnym skandalem z Marsylii. Ot, radni socjalistyczni i komunistyczni zablokowali nazwanie jego imieniem ulicy (według innych źródeł: skweru) w dzielnicy zamieszkałej głównie przez islamskich imigrantów, sadząc, że ci ostatni mogliby uznać to za prowokację (gdzie: zważywszy na to, że w/w inicjatywę głośno popierał radny Zjednoczenia Narodowego domysł o jej prowokacyjnym charakterze nie musi być w 100% bezpodstawny). I domagając się zarazem nadania tego imienia jakiejś innej, bardziej prestiżowej lokalizacji.
mozg_kl2
Użytkownik
#3041 - Wysłana: 18 Paź 2018 09:29:09
Odpowiedz 
Że znanego studia sowa i przyjaciele

Waldemar Pawlak w rozmowie z Michałem Sołowowem:

Pawlak:
"Jeżeli pan spojrzy na taką bardzo opiniotwórczą stację, na przykład TVN, to kapitalizacja TVN jest grubo poniżej pana pomysłu np. na Azoty, i TVN w naszym kraju ma dużo większy wpływ niż wiele innych sporych całkiem firm (…)"

Sołowow:
"TVN nie generuje cashu, panie premierze, i dlatego jest na tyle wyceniany. Tu jest jakby…"

Pawlak:
"Bardzo dobrze pan na to patrzy, otóż ja bym powiedział dalej, że można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili – przez inwestycję w Axel Springer – „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych.
(..)
Niech pan wrzuci sobie statystykę – w ilu przypadkach TVN zaatakowało międzynarodowe globalne koncerny, a w ilu przypadkach zaatakowało w dużych programach polskich przedsiębiorców, to pan zobaczy. To nie jest tak, że dziennikarze to jest takie bezhołowie i bezmózgowie. Niech pan sobie wyobrazi, że w Polsacie jakiemuś dziennikarzowi zachciałoby się skrytykować inwestycje Solorza, Polkomtel czy jakieś inne….
(..)
Nieproporcjonalnie duży wpływ mają aktywa stosunkowo nieduże na kształtowanie tych warunków, w których żyjemy. Premier się bardziej przejmuje, że mu zrobią koło pióra w gazecie czy w telewizji niż tym, że na przykład nie przygotuje dobrych regulacji”
Q__
Moderator
#3042 - Wysłana: 18 Paź 2018 16:03:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Waldemar Pawlak w rozmowie z Michałem Sołowowem:

Mnie tam uderza jedno, i to na plus - że mówi z sensem, zimno, ładną polszczyzną, bez bluzgów. Jednym słowem wypada b. dobrze na tle kolegów z PO, kręgów biznesowych i - obecnie - z PiS-u. Zastanawiam się tylko czy doda to parę punktów procentowych PSL-owi (bo Pawlak chyba najlepiej z całego sowowego towarzystwa się zaprezentował, choć i wypowiedzi Kwaśniewskiego formą nie żenują), czy go ostatecznie zatopi (minimum: na poziomie nie-samorządowym).
mozg_kl2
Użytkownik
#3043 - Wysłana: 25 Paź 2018 11:42:54
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#3044 - Wysłana: 19 Lis 2018 19:39:46
Odpowiedz 
Zastanawia mnie jedno, jaki trzeba mieć charakter aby pracować w skarbówce i wystawić mandat za śmieszne żarówkę, szczerą pomoc i 10 zł ?
Dla mnie jest jedno określenie, to są k... nie ludzie. Taka prowokacja nie powinna mieć miejsca. Teraz wielu ludzi zastanowi się czy pomóc. Miałem podobną sytuację, podjechałem do mechanika. Byłem w trasie, urwała mi się od słona pod silnika. Chłop mi szybko na teraz zrobił. Kilka wkrętów w plastik. Dałem 20 zł i pojechałem.

Sam się mogę teraz zastanowić, czy pomóc. W te lato miałem sytuację u siebie na wsi. Wychodzę do kolegi na browar. Idę do niego. Stoją dwie kobiety, płacz i lament. Odpięty wężyk od układu chłodzenia. Banalna usterka, kawałek wężyka obcinam, wstawiam nową opaskę z metalu. Dolałem płynu bo miałem w piwnicy. Tak na styk, aby dojechały do domu. Panie pytają się ile za płyn, pomoc. Mówię grzecznie 20 zł za płyn, reszta to życzliwość. Dały 50 zł, pojechały. Dziękowały milion razy.

W Polsce skarbówka = podłość i największa złośliwość wśród niskiej kadry. Nie wiem czemu oni tak mają, chyba kompleksy przez niskie zarobki ?
mozg_kl2
Użytkownik
#3045 - Wysłana: 20 Lis 2018 09:53:41
Odpowiedz 
Praca jak każda inna.
Seybr
Użytkownik
#3046 - Wysłana: 20 Lis 2018 18:45:53
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Praca jak każda inna.

Niby tak, jednak jest małe ale. Podły człowiek będzie podłym człowiekiem. Są też pewne granice ludzkiej przyzwoitości. Sytuacja jest absurdalna. W swoim gronie mam znajomych pracujących w skarbówce, o dziwo żaden z nich nie uczestniczy w naszych imprezach, spotkaniach.

Praca jak inna, ale jak potrafi zniszczyć komuś życie. Do póki urzędnik nie będzie odpowiadał głową za swoje czyny, będzie świętą krową.
Wiesz czym się różni taki urzędnik w USA vs taka baba która zrobiła nędzną prowokacje ? Tamten doradza, pomaga. Jeżeli znajdzie błędy w papierach to daje ostrzeżenie, jeżeli znajdzie duże i świadomie wtedy działa. Jeżeli znajdzie małe nadużycie, nieświadomie, to tłumaczy. Za takie 10 zł nic nie zrobi. Inaczej dzieci dorabiające przysłowiową lemoniadą, miały by przechlapane.
mozg_kl2
Użytkownik
#3047 - Wysłana: 20 Lis 2018 21:18:34
Odpowiedz 
Seybr:
W swoim gronie mam znajomych pracujących w skarbówce, o dziwo żaden z nich nie uczestniczy w naszych imprezach, spotkaniach.

ale wiesz, że to normalni ludzie wykonujący swoją pracę? Jak policjanci itp?

Seybr:
Do póki urzędnik nie będzie odpowiadał głową za swoje czyny, będzie świętą krową.

przecież odpowiada. Facet odmówił przyjęcia mandatu, sąd przyznał racje Urzędowi Skarbowemu. Wolne sądy itp.

Seybr:
Tamten doradza, pomaga.

i frytki do tego. Takie rzeczy tylko w CSI.
Q__
Moderator
#3048 - Wysłana: 21 Lis 2018 08:25:17
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Zastanawia mnie jedno, jaki trzeba mieć charakter aby pracować w skarbówce i wystawić mandat za śmieszne żarówkę, szczerą pomoc i 10 zł ?

Domyślam się, że mówisz o głośnej medialnie sprawie, która ostatnio skręciła w dość ciekawym kierunku:
https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/bartosz yce-ktos-doniosl-na-urzedniczki-skarbowki,885002.h tml

ps. Rozumiem wzburzenie, ale postaraj się może tonować język jeszcze bardziej?
Seybr
Użytkownik
#3049 - Wysłana: 21 Lis 2018 09:12:25
Odpowiedz 
mozg_kl2:
ale wiesz, że to normalni ludzie wykonujący swoją pracę? Jak policjanci itp?

Taa jak przekroczę prędkość i to dostaje mandat ? Tak jeżeli jest słusznie nałożony. Nie zatrzymałem się na stopie też. Zatrzymałem się i policjant wmawia mi że nie, bo powinienem stać 5 s, a nie 3 wtedy jest nadgorliwość. Daj mi definicje normalności. Czy normalny człowiek dopiernicza się do babci, która sprzedaje pietruszkę aby mieć na leki ?

mozg_kl2:
przecież odpowiada. Facet odmówił przyjęcia mandatu, sąd przyznał racje Urzędowi Skarbowemu. Wolne sądy itp.

Chyba masz inne informacje, sąd pierwszej i drugiej instancji przyznał uniewinnił mechanika. Zresztą taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Urzędnicy nie odpowiadają za swoje czyny. Ile firm padło, bo skarbówka przyczepiła się bez powodu ? Potem wieloletni proces, śmieszne odszkodowanie a urzędnik jak pracował tak pracuje. Mnie taka urzędniczka naraziła na straty. Zrobiła to po złości, bo miałem czelność wytknąć jej błąd. Kasę odzyskałem ale, ile nerwów było. Zysk poszedł się ....... Zero przepraszam, zero konsekwencji.

mozg_kl2:
i frytki do tego. Takie rzeczy tylko w CSI.

Wiem, byłem i rozmawiałem. Kolega prowadzi biznes, urzędnik złapał nieprawidłowość, kilka dolarów nie zgadzało się. Pomyłka jego, ludzki błąd. Tylko upomnienie.

Wiesz jak załatwić urzędnika, tak aby cieszył się że mandat wystawia a miliony przechodzą bokiem. Zostawić mały błąd, dość widoczny. Ten wystawi mandat na 500 zł a miliony przejdą bokiem.

Q__:
ps. Rozumiem wzburzenie, ale postaraj się może tonować język jeszcze bardziej?

Ok
mozg_kl2
Użytkownik
#3050 - Wysłana: 22 Lis 2018 07:34:49
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3051 - Wysłana: 28 Lis 2018 17:47:03
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3052 - Wysłana: 7 Gru 2018 12:11:50
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3053 - Wysłana: 7 Gru 2018 16:53:11
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
naczelnik-skarbowki-odwolana-za-zarowke

Ciekawe co z pracownicami-prowokatorkami?
Seybr
Użytkownik
#3054 - Wysłana: 7 Gru 2018 18:45:38
Odpowiedz 
Q__:

Nie wiem ale do takich ludzi prędzej czy później karma wróci. Naczelnik wyleciała, nie za samą akcję a za pochwalenie i danie nagrody za podłość ludzką.
mozg_kl2
Użytkownik
#3055 - Wysłana: 7 Gru 2018 20:26:21
Odpowiedz 
Q__:

Najgorsze ze na takie akcje nasika góra a potem udaję święta ze to nie oni ze przecież chcą dobrze.
Q__
Moderator
#3056 - Wysłana: 10 Gru 2018 00:06:36
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3057 - Wysłana: 12 Gru 2018 09:58:28
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#3058 - Wysłana: 12 Gru 2018 16:43:19
Odpowiedz 
Dziwne że nie mówią kto to, czyżby kolejny uchodźca ? Niech UE jeszcze bardziej zaostrzy prawo do posiadania broni, obrony koniecznej, obrony własnej. Niech ludzie będą jak owce.
Q__
Moderator
#3059 - Wysłana: 12 Gru 2018 16:59:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
nie mówią kto to

Mówią, mówią... Niejaki Chérif Chekatt, urodzony we Francji, ale w rodzinie o marokańskich korzeniach, już jako nastolatek skazany za bandycki napad i kradzieże, potem aktywny w kręgach islamistyczno-terrorystycznych. Ponoć planowano go aresztować nad ranem (jako b. bojownik ISIS był wysoko na liście poszukiwanych), ale zdołał uciec i urządzić jatkę...
https://www.telegraph.co.uk/news/2018/12/12/cherif -chekatt-everything-need-know-strasbourg-terror-su spect/
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/atak-w-strasb urgu-trwa-oblawa-podejrzany-o-strzelanine-to-cheri f-chekatt/yt92f9q.amp
Seybr
Użytkownik
#3060 - Wysłana: 12 Gru 2018 17:47:08
Odpowiedz 
Q__

Wyrok powinien być prosty, czapa. Kilka takich wyroków i następny zastanowił by się nad takim krokiem. Dodatkowo rodzice najbliższa rodzina won do swojego kraju. Ktoś się zapyta dla czego. Prędzej wygram 6 w totolotka niż uwierzę, że jego rodzina nie widziała jaki jest.

Przecież takich typów idzie wyłapać. Służby Francji są na tyle ułomnie ? To ta piękna tolerancja i płacenie za kolonie. Polityka UE mówi nam jakie mamy bagno. Tylko oni swojego nie widzą. Sorry polityka Francji i Niemiec oraz Tuska i jego UE.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  97  98  99  100  101  102  103  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!