USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  97  98  99  100  101  102  103  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#3001 - Wysłana: 24 Cze 2018 18:35:35
Odpowiedz 
W ramach rewanżu niech mężczyźni chodzą ubrani w samą prezerwatywę
mozg_kl2
Użytkownik
#3002 - Wysłana: 25 Cze 2018 07:21:08
Odpowiedz 
MarcinK:
samą prezerwatywę

Nie wiem jak teraz ale kiedyś w tym się nie chodziło A wchodziło.
Q__
Moderator
#3003 - Wysłana: 25 Cze 2018 23:03:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK
mozg_kl2

Przypomnieliście mi oramusowe opowiadanie "Drwale i dziewczyna", tam dowcip o prezerwatywie opowiadany był.

"- Siadajcie - Eyskin wskazał im miejsca. Rozkładał talerze, półmiski i szklanki, dźwięczał sztućcami. W końcu sam usiadł l spojrzał na Earthy’ego.
- Co tam jest? - pokazał na torbę.
- Spirytus - powiedział ponuro Earthy.
- Piłeś z wodą? Z coca-colą? Dużo tego masz?
Earthy sięgnął do torby, wydobył do połowy ciężki termos.
- Daj.
Jedząc i pijąc czekali na polecenia z Bazy. Eyskin to przysiadał do Cierna i Earth’ego, to wracał do konsolety, rozmawiał z Bazą, a przy okazji oglądał Miasto. Zaczął zapadać mrok, mury poczerniały i wreszcie zupełnie wsiąkły w ciemność. Nie działo się kompletnie nic.
- Dwaj drwale idą przez dąbrowę. Całymi tygodniami nie odzywają się do siebie, od rana do ciemnej nocy ścinają drzewa. Jakaś przesieka czy coś... Wreszcie jednego dnia dochodzą do autostrady. Patrzą: stoi piękny samochód, z którego wybiega ku nim śliczna dziewczyna. Jakie to szczęście, mówi, że panów spotkałam, mój samochód właśnie się zepsuł, a ja zupełnie nie znam się na technice. Chyba nie odmówicie pomocy słabej kobiecie?
Drwale okrążyli maszynę, dziewczyna otworzyła silnik. Zajrzeli do środka, któryś stuknął styliskiem od topora - i nagle cud! Silnik zaskoczył. Taka jestem panom wdzięczna, zapewnia dziewczyna. Zasłużyliście obaj na nagrodę, powiada, macie prezerwatywy? Drwale pokręcili głowami. - To ja sama coś znajdę.
Samochód odjechał, drwale postali na autostradzie i znowu weszli w las. Idą, od świtu do nocy wycinają drzewa. Po dwóch tygodniach jeden odzywa się do drugiego: - Ciągle myślę o tej dziewczynie. Czy ona pisała do ciebie? - Nie, mówi drugi, ani słowa. - To może byśmy już to zdjęli?"

Oto jak się astronauci na zwiadzie bawili, i co sobie opowiadali.
mozg_kl2
Użytkownik
#3004 - Wysłana: 13 Lip 2018 07:19:01
Odpowiedz 
https://naekranie.pl/aktualnosci/henry-cavill-kont rowersyjnie-o-ruchu-metoo-3334918

Dozylismy czasów kiedy prawda stała się kontrowersyjna.
mozg_kl2
Użytkownik
#3005 - Wysłana: 19 Lip 2018 19:55:39
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3006 - Wysłana: 19 Lip 2018 20:04:46
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
upadek-cywilizacji-nd ash-bylismy-w-bledzie-kiedy-zdelegalizowalismy-hom oseksualizm-moze-mylimy-sie-takze-co-do-pedofilii

Akurat co do tego zgodzę się:

Jonas powinien cieszyć się zrozumieniem i szacunkiem a nie odrzuceniem, ponieważ jest pedofilem „świadomym”, który wie że gdyby uległ popędowi jednocześnie zniszczyłby życie wielu niewinnych osób.

Skoro facet kontroluje swoje skłonności - tj. nie ulega im, by nie zrobić dzieciom krzywdy - to IMHO na szacunek zasługuje.
MarcinK
Użytkownik
#3007 - Wysłana: 20 Lip 2018 06:29:58
Odpowiedz 
Jakim trzeba być hipokrytą żeby jako redaktor "Naszego Dziennika" wytykać komuś stronnicze poglądy?
Eviva
Użytkownik
#3008 - Wysłana: 20 Lip 2018 14:58:35
Odpowiedz 
MarcinK:
Jakim trzeba być hipokrytą żeby jako redaktor "Naszego Dziennika" wytykać komuś stronnicze poglądy?

Na naszym rynku nie ma obiektywnych pism, a każde wytyka drugim hipokryzję i naginanie faktów do swoich idei, podczas gdy jego dziennikarze robią dokładnie to samo.
mozg_kl2
Użytkownik
#3009 - Wysłana: 20 Lip 2018 15:23:33
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3010 - Wysłana: 20 Lip 2018 16:31:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Na naszym rynku nie ma obiektywnych pism, a każde wytyka drugim hipokryzję i naginanie faktów do swoich idei, podczas gdy jego dziennikarze robią dokładnie to samo.

Jak rzadko zgadzamy się w stu procentach.

mozg_kl2

mozg_kl2:
a fera-pedofilska-moze-zniszczyc-disneya

A tam czytamy:

Gdyby podejrzenia służb sprawdziły się studio Marvel (dla którego pracuje Gunn) mogłoby stracić miliony dolarów lub nawet upaść, tak jak było w przypadku The Weinstein Company po tym jak ujawniono, iż Harvey Weinstein od wielu lat molestował młode aktorki.

Kto by pomyślał, że upadek MCU może przyjść od tak niecodziennej strony?

Przy czym jednak sprawa nie jest tak jednoznaczna... Gunn twierdzi, że jego wypowiedzi o gwałtach i pedofilii były (niesmacznymi) żartami i prowokacjami, a doniesienia medialne sugerują, że tak poważne oskarżenia pod jego adresem mogą mieć również podłoże polityczne (J.G. jest znanym - i hałaśliwym - przeciwnikiem Trumpa):
https://www.cbr.com/james-gunn-apologizes-rape-ped ophilia-jokes/

Więc... poczekajmy z werdyktem, bo - to, co dwa posty wyżej napisała Eviva*.

* Przy czym: żeby była jasność, nie bronię absolutnie samego faktu zamieszczania takich tweetów, czy ich podłoże było tylko ciężko dowcipne, czy mocno kryminalne. I sądzę, że solidne postępowanie wyjaśniające się tu przyda, czy to po to by oczyścić Gunna z najcięższych możliwych w tym wypadku zarzutów, czy też - by go kompletnie pogrążyć - jeśli zasłużył.
mozg_kl2
Użytkownik
#3011 - Wysłana: 20 Lip 2018 23:05:51
Odpowiedz 
Q__

Marvel rozwiązał umowe z Gunnem.
Q__
Moderator
#3012 - Wysłana: 20 Lip 2018 23:57:21
Odpowiedz 
mozg_kl2

Z jednej strony decyzja kompletnie nie dziwi (wizerunkowo patrząc), z drugiej - pozbyli się jednego z bardziej zdolnych reżyserów.
Q__
Moderator
#3013 - Wysłana: 30 Lip 2018 23:14:50
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#3014 - Wysłana: 23 Sier 2018 14:08:37
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#3015 - Wysłana: 1 Wrz 2018 12:35:38
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#3016 - Wysłana: 2 Wrz 2018 13:16:41 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
MarcinK

Zacytuje kolegę "Hitler to jednak był fajny gość". Czasem tak mówi jak widzi głupotę ludzi. Musi to być mega idiotyczna decyzja.

Właśnie oglądam plan lekcji młodego. Że się zapytam po jaką cholerę dwie religie ? Ciemnogrodzkie nauki powinny być wywalone ze szkoły. Chcą religii to marsz do kościoła.
MarcinK
Użytkownik
#3017 - Wysłana: 2 Wrz 2018 14:19:10
Odpowiedz 
Seybr:
Że się zapytam po jaką cholerę dwie religie ?

Pewnie w samym środku zajęć, i nie ma mowy o tym żeby np. w przypadku rekolekcji tracone w kościele godziny były odrabiane kosztem religii
Seybr
Użytkownik
#3018 - Wysłana: 2 Wrz 2018 14:52:27
Odpowiedz 
MarcinK:
Pewnie w samym środku zajęć,

Akurat mój młody ma pierwszą i ostatnią.
MarcinK
Użytkownik
#3019 - Wysłana: 2 Wrz 2018 14:57:14
Odpowiedz 
Seybr:
Akurat mój młody ma pierwszą i ostatnią.

Dobra zmiana. Za moich czasów były w środku planu a dzieci np. Jehowych były zostawiane same sobie
Seybr
Użytkownik
#3020 - Wysłana: 2 Wrz 2018 15:00:07
Odpowiedz 
MarcinK:
Za moich czasów były w środku planu a dzieci np. Jehowych były zostawiane same sobie

Wiesz inne klasy mają w środku. Teraz wydaje mi się, że nic się nie zmieniło, przynajmniej u mnie. Dzieciak nie siedzi na świetlicy a na korytarzu.
MarcinK
Użytkownik
#3021 - Wysłana: 2 Wrz 2018 19:29:22
Odpowiedz 
Tak właściwie to jakiego finansowania potrzebuje teologia? Nie sprowadza się ona przypadkiem to analizy jednej książki i ew jej opracowań?
Seybr
Użytkownik
#3022 - Wysłana: 2 Wrz 2018 20:07:04
Odpowiedz 
MarcinK:
Tak właściwie to jakiego finansowania potrzebuje teologia

Hahaahh wiesz zapytaj się wyznawców pislamu.

MarcinK:
Nie sprowadza się ona przypadkiem to analizy jednej książki i ew jej opracowań?

Niby tak. Wiesz dla mnie religia jako temat do badań, jako historia to świetny temat. Jako prawda objawiona, w żadnym wypadku. Powidz ślepo wierzącemu, że Jezus chorował na schizophrenie to ciebie będzie gotów zabić.
Doctor_Who
Użytkownik
#3023 - Wysłana: 8 Wrz 2018 09:11:17 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Seybr
MarcinK

Dedykowane (i trekowe przy okazji):

Teologia vs atronomia
Q__
Moderator
#3024 - Wysłana: 8 Wrz 2018 09:30:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tak właściwie to jakiego finansowania potrzebuje teologia?

Może potrzeba dużo mamony, by badać czym różni się ona od Boga?

Doctor_Who

W sumie nie jest to takie proste... Jeśli traktować układ Ziemia-Księżyc jako planetę podwójną (bo nie ma w Układzie Słonecznym innego globu mającego równie dużego satelitę)*, to wtedy i Księżyc się pod to określenie łapie...

* http://www.esa.int/Our_Activities/Space_Science/SM ART-1/Welcome_to_the_double_planet

Choć przypuszczam, że p. Holecka* czerpała, po prostu, wiedzę z gazetowej astrologii, zamiast z astronomii. A w astrologii Ptolemeusz wiecznie żywy...

* http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/58047 3,danuta-holecka-ksiezyc-planeta-jaroslaw-gowin-us uwa-astronomia-lista-dyscyplin-naukowych.html
MarcinK
Użytkownik
#3025 - Wysłana: 8 Wrz 2018 10:45:47
Odpowiedz 
Doctor_Who
Jarek chyba wie najlepiej co kradł
ortkaj
Użytkownik
#3026 - Wysłana: 8 Wrz 2018 11:35:55
Odpowiedz 
Seybr:
Ciemnogrodzkie nauki powinny być wywalone ze szkoły. Chcą religii to marsz do kościoła.

Konstytucja, konstytucja.....!

"Art. 53.4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

"
MarcinK:
Nie sprowadza się ona przypadkiem to analizy jednej książki i ew jej opracowań?

Zdecydowanie nie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teologia
shame.......shame.....shame....shame
MarcinK
Użytkownik
#3027 - Wysłana: 8 Wrz 2018 11:50:21 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
ortkaj:
Zdecydowanie nie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teologia
shame.......shame.....shame....shame

Nadal nie widzę potrzeby oddzielnego finansowania, mogli by dostawać kasę ze wspólnej puli dla filozofii. Teraz nie dość że teologia figuruje jako oddzielna dyscyplina do finansowania to jeszcze specjalnie dla niej utworzyli nową dziedzinę nauki.
ortkaj
Użytkownik
#3028 - Wysłana: 8 Wrz 2018 11:56:49
Odpowiedz 
MarcinK
Zauważ, że nie odniosłem się w swej wypowiedzi do finansowania teologii
MarcinK
Użytkownik
#3029 - Wysłana: 8 Wrz 2018 12:03:41
Odpowiedz 
ortkaj
Zauważ że nadal wychodzi na to że opiera się w całości na jednej książce
ortkaj
Użytkownik
#3030 - Wysłana: 8 Wrz 2018 12:32:47
Odpowiedz 
MarcinK
Nie. Opiera się na założeniu że Bóg istnieje, ja nawet nie jestem przekonany o jej
"naukowości "( jest wiele argumentów na nie). Nauka o tej jednej książce którą masz IMHO na myśli zwie się biblistyka.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  97  98  99  100  101  102  103  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!