USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Nadchodzi replikator

Autor Wiadomość
Connor
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Maj 2013 15:32:38
Odpowiedz 
Tak jak jakiś czas temu pisałem o nadejściu systemu LCARS, tak dziś znalazłem wieści o replikatorze: Drukarka 3D zrobi jedzenie
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Maj 2013 20:41:18
Odpowiedz 
O drukarkach które robi drukuje jedzenie słyszałem i czytałem. W sprzedaży można kupić pierwsze drukarki, które drukują np. figurki z popularnych gier MMO. Jednak oprogramowanie póki co leży i wydrukowanie prostej rzeczy to koszmar. Sama drukarka też nie jest tania. Za kilka lat powinno być lepiej. Dzięki takiemu sprzętu piractwo osiągnie nowy wymiar.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 21 Maj 2013 20:53:31
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Dzięki takiemu sprzętu piractwo osiągnie nowy wymiar.

Aż rozsadzi regulacje prawne, prawdopodobnie...
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Maj 2013 21:43:39
Odpowiedz 
Q__:
Aż rozsadzi regulacje prawne, prawdopodobnie...

Patrząc na skalę kopiowania, muzyki czy gier nie sądzę by było aż tak pięknie. Ludzie zaczną udostępniać gotowe wzorce, niczym obrazy płyt.
Kor
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Maj 2013 22:04:44 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Ja bym się raczej obawiał tego, co można będzie za jej pomocą stworzyć, a nie kwestii praw autorskich. Już podejmuje się próby drukowania broni.

Również uważam, że to stanie się poważnym wyzwaniem prawnym oraz dla praktyki działania służb porządkowych.

Takie wynalazki wzbudzają na nowo pozamiataną pod dywan dyskusję: czy w istocie wiedza (i technologia) nigdy nie szkodzi, czy idealistyczne gadki o tym, że to nie jest problem wiedzy sam w sobie wytrzymują krytykę wobec faktów zwyczajnego świata, czy powinno się kontrolować technologiczny postęp i w jakim zakresie, czy jest to możliwe.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 21 Maj 2013 22:07:55
Odpowiedz 
Kor

Kor:
Już podejmuje się próby drukowania broni.

O czym zresztą była mowa na forum.

Inna sprawa, że do TNGowskich cudów typu błyskawiczna konwersja energii w materię baardzo nam daleko.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Maj 2013 23:21:14
Odpowiedz 
Kor:
czy w istocie wiedza (i technologia) nigdy nie szkodzi, czy idealistyczne gadki o tym, że to nie jest problem wiedzy sam w sobie wytrzymują krytykę wobec faktów zwyczajnego świata, czy powinno się kontrolować technologiczny postęp i w jakim zakresie, czy jest to możliwe.

Dziękuję za inspiracje, jutro założę o tym temat, kwestia ta była wszakże poruszana w Treku, chociażby przy okazji omawiania problematyki tzw. genesis device.

Osobiście wierzę, że owszem postęp technologiczny jest dobrą rzeczą, która w obiektywny sposób poprawia jakość naszego życia - trudno temu zaprzeczyć - ale poziom postępu technologicznego powinien iść w parze z poziomem moralnego i intelektualnego rozwoju społeczeństwa. Nikt przecież nie da dziecku naładowanej broni... tak samo dobrze pewnie jest, że niektóre wynalazki rodem z science fiction są jednak obecnie poza naszym zasięgiem.
Dathon
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Maj 2014 12:43:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 17 Maj 2015 00:37:07
Odpowiedz 
Nowe podejście do próby stworzenia replikatora żywności:
http://www.startrek.com/article/trek-like-replicat or-now-a-reality
Zwie się Genie. Szkoda, że nie Gene...
Fraa
Użytkownik
#10 - Wysłana: 17 Maj 2015 10:33:17
Odpowiedz 
W ogóle chyba tych prób jest całkiem sporo, nie? Drukarka z NASA, a przecież rok temu poszło info, że Nestle też nad czymś podobnym pracuje (o ile dobrze ogarniam, metoda działania miała być podobna). Teraz Genie. Dzieje się w temacie. Czekam - już zrobiłam miejsce obok czajnika :D

USS Phoenix forum / Różności / Nadchodzi replikator

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!