USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "Polityka" - trzecie podejście ;)
 Strona:  ««  1  2  ...  15  16  17  18  19  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#481 - Wysłana: 5 Maj 2013 23:12:36
mozg_kl2

Apology accepted, jak mawiał lord Wejder
Seybr
Użytkownik
#482 - Wysłana: 6 Maj 2013 12:22:48 - Edytowany przez: Seybr
Jak to nazwać grzecznie i nie po imieniu ?

http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,Pieniadze-z- OFE-trafia-do-ZUS-Jesli-tak-to-beda-stracone,wid,1 5544971,wiadomosc.html

Rząd chce ukraść prywatne pieniądze. Ktoś od początku odkłada i teraz nic nie dostanie. Lepiej było wkładać na konto czy do skarpety, lub ukryć w dochodach.
Tusk pokazuje mi:
W tym kraju jak nie kradniesz nie masz nic. Okradasz na bezczelnego, nie jesteś frajerem.
Powoli zastanawiam się czy nie wyjechać na stałe. Wolę być na zachodzie np. w Norwegii robolem, który będzie miał ten komfort że odłoży gotówkę na konto. Będzie żył normalnie niż tutaj miał dobre stanowisko i liczył każdy grosz. Gdzie marszałek daje sobie nagrody większe niż większość ludzi zarabia w tym kraju przez cały rok.

Czekać aż ktoś wysadzi ten rząd w powietrze.

Jak można zabrać czyjeś $$$ ? Jak patrzę na ministra Boniego to mi z szafe sztucer tańczy.
Q__
Moderator
#483 - Wysłana: 6 Maj 2013 13:10:59
Seybr

Seybr:
Jak to nazwać grzecznie i nie po imieniu ?

Można się jeszcze odrobinę postarać?
crees10
Użytkownik
#484 - Wysłana: 6 Maj 2013 13:44:12
Seybr
Użytkownik
#485 - Wysłana: 6 Maj 2013 13:48:29
crees10

OFE jest jakie jest, ale to chodzi i super przekręt rządu. Jawna kradzież, więc jeżeli rząd mnie okrada i pluje mi w prosto w oczy. To dla czego ja mam być uczciwy ?

Q__:
Można się jeszcze odrobinę postarać?

Można :P.
crees10
Użytkownik
#486 - Wysłana: 6 Maj 2013 14:08:32 - Edytowany przez: crees10
Seybr:
To dla czego ja mam być uczciwy ?

Nie twierdze że masz być uczciwy.
Tak to jest u nas niestety że jak czegoś nie weźmiesz sam to nikt ci nic za darmo nie da. Na przykład jak ktoś bierze z pracy kawałki żelaza, i mu się nazbiera odpowiednia ilość, idzie na złomowiec i ma dodatek do wypłaty bo wie że jego szef sam z siebie podwyżki nie da jakoś trzeba sobie w życiu radzić.

Tutaj coś z innej beczki (co o akcji CBA mają do powiedzenia byli funkcjonariusze)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=U3Plwhf2S-M
mozg_kl2
Użytkownik
#487 - Wysłana: 6 Maj 2013 15:56:54
Seybr:
Czekać aż ktoś wysadzi ten rząd w powietrze.

Jeden już taki był Brunon K się zwał. Zawsze możesz iść w jego ślady.

crees10:
Ja na przykład biorę z pracy kawałki żelaza, jak mi sie już nazbiera odpowiednia ilość, idę na złomowiec i mam dodatek do wypłaty

Okradanie własnego pracodawcy ma być powodem do dumy?
crees10
Użytkownik
#488 - Wysłana: 6 Maj 2013 16:09:55 - Edytowany przez: crees10
mozg_kl2:

Nie do dumy, przytoczyłem jeden przykład

Q__:
Q__

Przyjmuję ostrzeżenie do wiadomości, postaram się w przyszłości nie pleść takich bzdur
Q__
Moderator
#489 - Wysłana: 6 Maj 2013 16:12:38 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jeden już taki był Brunon K się zwał. Zawsze możesz iść w jego ślady.

Seybr nie pójdzie w ślady. Seybr będzie czekał jak Kisielewski na nekrolog Gomułki.

mozg_kl2:

Pomijam już fakt, że jest zostawianiem śladów przestępstwa (przyznanie się do winy, publiczne).

W związku z czym:

crees10

Ostrzeżonko. Bo to jest jednak inny kaliber niż uszczypliwości jakie sobie prawili Kor i mozg_kl2.

Seybr

Seybr:
Jawna kradzież, więc jeżeli rząd mnie okrada i pluje mi w prosto w oczy

Prosiłem, byś nie szalał z kwiecistością sformułowań. W wypadku recydywy, najmniejszej, będzie ban tygodniowy. Bo taki wypada według kolejności. Owszem taka kwiecistość nie zalicza się do najcięższych forumowych win, ale trochę jej za dużo, zwłaszcza gdy się innym udziela.

ps. Ostatni raz wzywam do recywilizacji dyskusji, Moi Drodzy. No, chyba, ze znowu mam zamknąć temat na czas niesprecyzowany?
mozg_kl2
Użytkownik
#490 - Wysłana: 6 Maj 2013 16:40:35
Q__:
ps. Ostatni raz wzywam do recywilizacji dyskusji, Moi Drodzy. No, chyba, ze znowu mam zamknąć temat na czas niesprecyzowany?

Z mojej strony głębokie i szczere przeprosiny dla wszystkich, którzy zostali zniesmaczenia. Peace.
Eviva
Użytkownik
#491 - Wysłana: 6 Maj 2013 18:07:21
crees10:
. Na przykład jak ktoś bierze z pracy kawałki żelaza, i mu się nazbiera odpowiednia ilość, idzie na złomowiec i ma dodatek do wypłaty

mozg_kl2:
crees10:
Ja na przykład biorę z pracy kawałki żelaza, jak mi sie już nazbiera odpowiednia ilość, idę na złomowiec i mam dodatek do wypłaty

Fałszerstwo. Tekst oryginalnie nie mówił "ja biorę" tylko "ktoś bierze"
mozg_kl2
Użytkownik
#492 - Wysłana: 6 Maj 2013 18:30:03
Eviva:

Orginalnie było ja biorę. Nie mam w zwyczaju edytowania wypowiedzi osób trzecich.
Seybr
Użytkownik
#493 - Wysłana: 6 Maj 2013 18:39:16
mozg_kl2:

Sam tego nie popieram. Co poradzisz. Ludzie potrafią generować koszty w różny sposób.

Q__:
Seybr nie pójdzie w ślady. Seybr będzie czekał jak Kisielewski na nekrolog Gomułki.

Bardzo śmieszne.

Q__:
Prosiłem, byś nie szalał z kwiecistością sformułowań.

Proszę napisać to samo ale w Twojej formie. W tedy będę miał wzór :P.
Q__
Moderator
#494 - Wysłana: 6 Maj 2013 19:29:40 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Z mojej strony głębokie i szczere przeprosiny dla wszystkich, którzy zostali zniesmaczenia. Peace.

Spokojnie. Winni niech się tłumaczą...

Eviva

Eviva:

Potwierdzam co pisał mozg_kl2. crees10 edytował.

Seybr

Seybr:
Proszę napisać to samo ale w Twojej formie. W tedy będę miał wzór :P.

Np. zacząć tak: "uważam, że polityka emerytalna rządu jest głęboko oburzająca...", potem postawić konkretne zarzuty względem tej polityki, choćby stanowiące streszczenie linkowanej treści.
I starczy (zero zamachów, strzelb, noży).
Fakty przemawiają lepiej niż emocjonalne komentarze. A i dyskutować o nich łatwiej.
Eviva
Użytkownik
#495 - Wysłana: 6 Maj 2013 19:47:06
Q__:

A jak tak, to się excuzuję
crees10
Użytkownik
#496 - Wysłana: 6 Maj 2013 20:04:55
Eviva:
Q__:

Skruszony też potwierdzam. nie chciałem żeby to tak perfidnie wyglądało
Eviva
Użytkownik
#497 - Wysłana: 6 Maj 2013 20:10:17
crees10

Sama za wiele napsociłam na tym forum, by kogokolwiek potępiać
Poza tym dałeś fajnego newsa na main site i to Cię też rehabilituje.
crees10
Użytkownik
#498 - Wysłana: 6 Maj 2013 22:22:10
Eviva:
Poza tym dałeś fajnego newsa na main site i to Cię też rehabilituje.

fajnie że komuś się podoba

Jako że jest to temat o polityce a telewizje w Polsce są bardzo upolitycznione to wrzucę wywiad z prezesem nowej prawicowej telewizji o nazwie Republika.
Jest to pogadanka na temat gdzie można zamówić ten program i gdzie jest już dostępny. Jeśli ktoś jest zainteresowany to dam tu link

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detail page&v=pVcHyGBwin4&list=UUSELXEB-nlRFYkyAczde88w
Q__
Moderator
#499 - Wysłana: 6 Maj 2013 22:22:49 - Edytowany przez: Q__
Eviva:
A jak tak, to się excuzuję

crees10:
Skruszony też potwierdzam. nie chciałem żeby to tak perfidnie wyglądało

O proszę jaki Wersal się zrobił, zupełnie jak na wersalce.... A serio to obserwuję z radością, że można znów u nas tak .
mozg_kl2
Użytkownik
#500 - Wysłana: 6 Maj 2013 22:25:37
crees10:
nazwie Republika.

To jakaś inna wersja Radia Moskwa, bo patrząc na skłąd i radę programową tak wygląda.
crees10
Użytkownik
#501 - Wysłana: 6 Maj 2013 22:46:29
mozg_kl2:
To jakaś inna wersja Radia Moskwa, bo patrząc na skłąd i radę programową tak wygląda.

Możesz mi wierzyć że nie ma tak źle. Po prostu będą pokazywać swoją wersję wydarzeń. Uważam że powinna być różnorodność w przekazie medialnym.
Q__
Moderator
#502 - Wysłana: 7 Maj 2013 09:13:11
Offtopicznie, jeszcze a'propos:
mozg_kl2:
Tylko Q kto będzie mózgiem a kto pinkym?

Wygląda na to, że może warto być Pinkym?
http://www.cracked.com/article_20382_5-fan-theorie s-about-cartoons-that-will-ruin-your-childhood.htm l

ps. To chyba pierwszy realny offtop w "Polityce"
mozg_kl2
Użytkownik
#503 - Wysłana: 7 Maj 2013 16:29:55
Q__:
Spokojnie. Winni niech się tłumaczą...

Nie wskazałeś winny, jak tak ogólnie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosnie-napiecie-na -linii-syria-izrael-spadla-kolej,1,5494369,wiadomo sc.html

napięcie na Bliskim Wschodzie znowu rośnie.

Co do Pinkiego to wychodzi, że z niego był taki Kaligali. Przyczajony trygrys ukryty smok.
Seybr
Użytkownik
#504 - Wysłana: 9 Maj 2013 08:12:52
Q__
Moderator
#505 - Wysłana: 9 Maj 2013 18:51:16
Eviva

Ale wiesz, że to, co napisałaś w topicu o Senoku i Wolkanach, tzn.:
Eviva:
Wg mnie Wolkanie robią to, co pinny zrobić cywilizowane narody całej Ziemi - usunęli poza nawias tych, co byli niebezpieczni dla ładu i porządku. Nie zasłaniali się gadaniną o "poprawności politycznej" i "prawach człowieka". Sybok stwarzał zagrożenie,zatem zrobili mu pa-pa.

Da się równie dobrze odczytać jako pochwala tego, na co TU pomstowaliście?
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3130&page=110#msg262622
Tj.:
FederacyjneMSZ:
Nowy Wspaniały Świat w pełnej krasie. Władze Amsterdamu będą przymusowo przesiedlać osoby, które „nienawidzą cudzoziemców lub pederastów”.
Jak informuje Tahira Limon z biura prasowego burmistrza miasta Eberharda van der Laana, osoby „terroryzujące” bliźnich swoimi „nieprawomyślnymi” poglądami, będą przesiedlane do kontenerowych mieszkań na obrzeżach stolicy Holandii. Na początek na okres 6-ciu miesięcy. W tym czasie mają przemyśleć swoje postępowanie. Nie ma znaczenia, czy osoba popełniająca myślozbrodnię jest właścicielem, czy też najemcą nieruchomości z której będzie wysiedlona. Nowy projekt burmistrza Amsterdamu nosi nazwę „Treiteraanpak”. Będzie realizowany przez okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) i kosztował 1 milion euro.

mozg_kl2
Użytkownik
#506 - Wysłana: 17 Maj 2013 18:36:39
http://www.tvn24.pl/francja-usuwa-z-prawa-slowo-ra sa-ma-byc-absolutna-rownosc,326385,s.html

zaczęło się od usunięcia słowa mama i tata, potem tęczowe małżeństwa, teraz znika słowo rasa. Czerwoni robią ludziom wodę z mózgów. Kiedy to się wreszcie skończy? Orwell wiecznie żywy.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#507 - Wysłana: 17 Maj 2013 19:11:32
mozg_kl2

mozg_kl2:
Orwell wiecznie żywy.

bardziej czuć woń Huxleya.
mozg_kl2
Użytkownik
#508 - Wysłana: 17 Maj 2013 19:16:30
FederacyjneMSZ:
bardziej czuć woń Huxleya.

Huxleya jeśli chodzi o rozpasanie, Orwell nowomowę
Q__
Moderator
#509 - Wysłana: 17 Maj 2013 19:20:20
mozg_kl2

mozg_kl2:
zaczęło się od usunięcia słowa mama i tata, potem tęczowe małżeństwa, teraz znika słowo rasa

Kiedy mają rację, że zwrot jest podejrzany naukowo... Nawet Wikipedia o tym mówi:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_człowieka
mozg_kl2
Użytkownik
#510 - Wysłana: 17 Maj 2013 19:26:51
Q__

Ale uzasadnienie jest tak głupie, że aż boli. Rasa zawsze była jest i będzie. Biały będzie biały, a żółty będzie żółtym, nie zmieni tego usunięcie jednego słowa. Czerwoni mają, zresztą problem, bo słowo rasa pojawia się w Konstytucji Francji a tej zmienić nie mogą, bo mają za mało głosów.
 Strona:  ««  1  2  ...  15  16  17  18  19  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "Polityka" - trzecie podejście ;)

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!