USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  27  28  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#151 - Wysłana: 27 Lis 2012 00:38:42
Odpowiedz 
Dragon

Dragon:
Wstrętna polska

Proszę nie obrażać własnego kraju...
Dragon
Użytkownik
#152 - Wysłana: 27 Lis 2012 06:10:31
Odpowiedz 
Q__
To nie mój kraj
Eviva
Użytkownik
#153 - Wysłana: 27 Lis 2012 09:29:19
Odpowiedz 
Dragon:
o nie mój kraj

Rozumiem Twą gorycz, ale mimo wszystko to jest Twój kraj - tylko fatalnie rządzony.
Dragon
Użytkownik
#154 - Wysłana: 27 Lis 2012 12:57:22
Odpowiedz 
Eviva
To nie mój kraj, to JA należę do niego, taki jest system. Nie musze kogoś kochać bo jestem jego własnością
Q__
Moderator
#155 - Wysłana: 27 Lis 2012 15:37:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dragon

Kochać nie musisz, ale obrażać na tym forum nie masz prawa (znaczy: konsekwencje ew. recydywy znasz).

ps. TU zaś coś specjalnie dla Ciebie, a'propos konsekwencji nieprzemyslanie wypowiadanych słów:
http://www.rp.pl/artykul/107684,955622-Uderzyc-w-k onserwatystow.html
Mav
Użytkownik
#156 - Wysłana: 27 Lis 2012 15:39:48
Odpowiedz 
Eviva:
Rozumiem Twą gorycz, ale mimo wszystko to jest Twój kraj - tylko fatalnie rządzony.

Dragon:
To nie mój kraj, to JA należę do niego, taki jest system. Nie musze kogoś kochać bo jestem jego własnością

Rozumiem, że w Polsce nie jest różowo, ale też nie przesadzajcie... Robicie aferę jakby nie wiadomo jaka zła by była ta Polska. Jesteśmy 20 gospodarką świata, poziom życia jest wysoki w skali całej Ziemi. Fatalnie zarządzana? Nie przesadzałbym. Jesteśmy w Nato, w Unii Europejskiej, a do tych organizacji nie wchodzi się ot tak, trzeba coś sobą reprezentować. 20 lat temu to był smutny, szary kraj, po epoce komunizmu. Postęp od tego czasu jest bardzo duży. Dwa lata temu byłem w Portugalii, aż nie chcę się wierzyć ile tam jest slumsów powciskanych nawet w centrum miast. Lepianki, nory zwykłe, jak fawele w Brazylii.

To że ktoś sobie w życiu nie potrafi poradzić, to nie jest z automatu wina Polski, bo taki to jest zły kraj (nie mówię oczywiście, że wy sobie nie radzicie).
Eviva
Użytkownik
#157 - Wysłana: 27 Lis 2012 19:20:45
Odpowiedz 
Mav:
To że ktoś sobie w życiu nie potrafi poradzić, to nie jest z automatu wina Polski, bo taki to jest zły kraj

No fakt - przykładowo mógł zostać politykiem, nie pielęgniarką.... Niech ma pretensje do siebie
krzychu
Użytkownik
#158 - Wysłana: 28 Lis 2012 02:33:18
Odpowiedz 
na wyposazeniu polskiej policji

99

moglbym taki miec

ciekawe jakbym z niego strzelal
Seybr
Użytkownik
#159 - Wysłana: 28 Lis 2012 08:11:23
Odpowiedz 
Mav:
Jesteśmy 20 gospodarką świata,

Poprawiłeś mi humor z rana, 20 gospodarką świata to my nie jesteśmy.

Mav:
poziom życia jest wysoki w skali całej Ziemi.

Porównując do ludzi z Afryki, czy skaczących terrorystów to owszem. Ale zobacz taki indianin żyjący sobie w Ameryce Środkowej, gdzieś na wyspie. Ma lepiej niż my. Popracuje z dwie godziny. Jaką on ma prace, coś złowić do jedzenia, upolować, czy skopać ogród. Dalej sobie leży, pije browar itp. Nie żyje w stresie, nie jest więźniem podatków i pracy. Jest wolny i robi co chce. Jeżeli chodzi o naturę ducha, ma lepiej niż my.
Mariusz
Użytkownik
#160 - Wysłana: 28 Lis 2012 10:46:50
Odpowiedz 
Seybr:
20 gospodarką świata to my nie jesteśmy.

Polska JEST w okolicach 20. miejsca pod względem GDP.
Niestety to głównie zasługa populacji bo pod względem GDP-per-capita to już okolice miejsca 45.

Tak czy owak, Polska nie jest zła, nie jest dobra, jest po prostu PRZECIĘTNA.

Seybr:
Ale zobacz taki indianin żyjący sobie w Ameryce Środkowej, gdzieś na wyspie. Ma lepiej niż my. Popracuje z dwie godziny. Jaką on ma prace, coś złowić do jedzenia, upolować, czy skopać ogród. Dalej sobie leży, pije browar itp.

Żeby wypić browar musi go sam najpierw zrobić, a to już wymaga znacznie więcej pracy.
Zresztą, dwie godziny pracy a potem jako jedyna rozrywka leżenie? Przecież to jak w więzieniu.
Dragon
Użytkownik
#161 - Wysłana: 28 Lis 2012 11:19:12 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Seybr
Zawsze majstrują przy takich statystykach jad diabli.

Najważniejsza jest siła nabywcza pieniądza i stopień obciążenia podatkowego.

Co z tego że chińczyk zarabia mniej o polaka jak ma tanie towary i niskie podatki.

Nie widze tej potęgi gospodarczej. W mojej okolicy w ciągu ostatnich 10 lat upadły 4 huty szkła i pierdzieliard mniejszych zakładów. Odkąd orlen kupił rafinerie to szybko ją zgnoił.
Nie wize tej potęgi przemysłowej. Więcej wykończyliśmy zakładów niż stworzyli. A właściwie nie pozwalamy tworzyć.

krzychu
Bardzo dobry wybór
Tylko ten policyjny ma nieco inne wykończenie, kolor i oznaczenia.
Nowoczesny i poręczny pistolet, bez większych wad
O niebo lepszy od śmiecia typu WIST
Eviva
Użytkownik
#162 - Wysłana: 28 Lis 2012 11:59:44
Odpowiedz 
Dragon:
Więcej wykończyliśmy zakładów niż stworzyli. A właściwie nie pozwalamy tworzyć.

Bo zakłady pracy to tworzyli ci podli komuniści... Budowali tez domy, szkoły i szpitale. A dobrzy i uczciwi kapitaliści niszczą fabryki, zamykają szkoły, doprowadzają szpitale do upadłości i wyrzucają ludzi na ulicę....
Seybr
Użytkownik
#163 - Wysłana: 28 Lis 2012 12:09:30
Odpowiedz 
Mariusz:
Przecież to jak w więzieniu.

Może z Twojego punktu widzenia. Wiesz są inne rozrywki, gra w karty. Można iść na ryby w celu rozrywki, medytować, palić zioło. My w dobie komputerów i netu nie dostrzegamy już pewnych prostych rzeczy. Jak miło można spędzić czas. Ostatnio byłem na polowaniu dewizowym, dwa dni. Przez dłuższy czas nie bywałem. Po przyjeździe nie chciało mi się przed kompem siadać. Fajnie jest posiedzieć z chłopakami, naszymi myśliwymi. Pogadać, pośmiać się w bonanzie.
Teraz nam się wmawia że bez nowego smartfona nie da się żyć, bez FB człowiek nie ma kontaktu z innymi ludźmi. Smaczne jedzenie to KFC i inny tego typu syf. Rodzina miło czas spędza przy lapie (reklama T-Mobail).
Ja bym chętnie gdzieś wyjechał, bez telefonu, TV i internetu. Nawet bez prądu, jakaś wyspa, rybki, kokosy ciepła plaża i lenistwo przy alkoholu.

Dragon:
Zawsze majstrują przy takich statystykach jad diabli.

Statystyka kłamie ;], to taka prawda ale inaczej objawiona ;].

Dragon:
A właściwie nie pozwalamy tworzyć.

Wiesz w moim regionie woda jest najdroższa w Polsce. Warunki założenia, wybudowania przedsiębiorstwa są beznadziejne. Włodarze wchodzą w 4 litery obcym i dają im lepsze warurnki niż nam. Tamci mają dotacje z urzędu, wykorzystają ludzi i zwalniają jak się kończy ona. Płacą minimum i robolu, biały murzynie ciesz się że masz pracę.

Np. ja za swoje usługi mniej niż taki Niemiec. Sprzęt kosztuje tyle samo. Ale na szczęście nikt nie zatrudni jego, bo nie tylko chodzi o cenę. My Polacy mamy więcej wyobraźni i robimy lepsze filmy min. ślubne. Przy granicy to Niemcy zatrudniają nas min. z tego powodu.
Dragon
Użytkownik
#164 - Wysłana: 28 Lis 2012 12:17:59 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Seybr:
Wiesz w moim regionie woda jest najdroższa w Polsce. Warunki założenia, wybudowania przedsiębiorstwa są beznadziejne. Włodarze wchodzą w 4 litery obcym i dają im lepsze warurnki niż nam. Tamci mają dotacje z urzędu, wykorzystają ludzi i zwalniają jak się kończy ona. Płacą minimum i robolu, biały murzynie ciesz się że masz pracę.

Polska klasyka. przerzuca sie koszta na lokalnych przedsiębiorców, obywateli by dać zniżki i ułatwienia obcym.

Widzisz. Sąsiad próbował utrzymać sie własną firmą, bulił miesięcznie ciężkie pieniąze na zusy opłaty a ci go ciągle kontrolowali czy nie oszukuje.
Dał sobie spokój i uciekł do niemiec. Towary są tańsze niż tutaj, zarejestrował sie w urzędach w ciągu 2 dni (przy poziomie języka "ja ja pancerfaust").
Nie mówiąc o tym że płaci o wiele mniejsze podatki i stać go na wykupienie sobie dobrej opieki medycznej, odłożenia pieniędzy i tym podobne.

Seybr
Ty jesz mięso, ja jem kasze, statystycznie obaj jemy gołąbki
Connor
Użytkownik
#165 - Wysłana: 28 Lis 2012 13:05:42
Odpowiedz 
Dragon:
Seybr

Uściślając to Kasza i mięso to jeszcze nie gołąbek, ktoś musi wcinać jeszcze kapustę. Przypuszczam, że w tym przypadku to będzie US.
Dragon
Użytkownik
#166 - Wysłana: 28 Lis 2012 13:52:22
Odpowiedz 
Connor:
Uściślając to Kasza i mięso to jeszcze nie gołąbek

To były gołąbki bez zawijania
Seybr
Użytkownik
#167 - Wysłana: 28 Lis 2012 13:55:46
Odpowiedz 
Dragon:

Rozbawiłeś mnie tym tekstem, muszę jego zapamiętać.

Connor:
Uściślając to Kasza i mięso to jeszcze nie gołąbek, ktoś musi wcinać jeszcze kapustę.

Za kapustę robi ta cała statystyka ;].
Mav
Użytkownik
#168 - Wysłana: 28 Lis 2012 14:05:33 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Eviva:
Bo zakłady pracy to tworzyli ci podli komuniści... Budowali tez domy, szkoły i szpitale. A dobrzy i uczciwi kapitaliści niszczą fabryki, zamykają szkoły, doprowadzają szpitale do upadłości i wyrzucają ludzi na ulicę....

Tak, każdy musiał mieć prace, więc tworzyli sztuczne miejsca pracy z nadmiarem pracowników. Budowali także osiedla i takie tam, ale wszystko na kredyty, które do dzisiaj spłacamy. Taki to był cud komuny. Wiadomo, że po upadku komuny mnóstwo fabryk, zakładów, musiało upaść i trzeba było także zmniejszyć zatrudnienie. Ten proces przechodzenia, nauki kapitalizmu, trwa jeszcze do dziś. Na przykład Telekomunikacja Polska dosyć niedawno całkowicie zmieniła struktury, przeszła na podwykonawców itd.

Seybr:
Porównując do ludzi z Afryki, czy skaczących terrorystów to owszem.

A Ukraina? Białoruś? Gruzja? Rosja? W Rosji zajedziesz biznesmenowi drogę, wyjmie klamkę i spróbuj mu coś zrobić.

Seybr:
Ale zobacz taki indianin żyjący sobie w Ameryce Środkowej, gdzieś na wyspie. Ma lepiej niż my. Popracuje z dwie godziny. Jaką on ma prace, coś złowić do jedzenia, upolować, czy skopać ogród. Dalej sobie leży, pije browar itp. Nie żyje w stresie, nie jest więźniem podatków i pracy. Jest wolny i robi co chce. Jeżeli chodzi o naturę ducha, ma lepiej niż my.

Nikt ci nie broni wyjechać z kraju. Możesz sobie wziąć jakiś spory kredyt pod zastaw mieszkania na przykład, uciec i spróbować szczęścia w jakiejś dżungli

Dragon
Seybr
Eviva

Tak ogólnie to do kogo trzeba mieć pretensje? Do POLAKÓW. Jacy ludzie taki kraj. Polacy to są dobrzy jak trzeba walczyć z okupantem, ale w czasie pokoju są beznadziejni. Tylko kombinatorstwo. Gdy był boom na te wyjazdy po wejściu do UE, to kto był największym zagrożeniem dla Polaka za granicą? Inny Polak! Tak, Polacy oszukiwali Polaków. Tak wiec, jak marudzicie na ten kraj, to marudzicie też po części na siebie samych. Taka prawda, że gdyby dać stołki tym mądralińskim, zwykłym ludziom, co to tak narzekają na tych podłych polityków i wszystko wiedzą najlepiej, to sami też zaczęli by kombinować, bawić się w układziki itd.
Dragon
Użytkownik
#169 - Wysłana: 28 Lis 2012 14:16:57
Odpowiedz 
Mav:
Tak, każdy musiał mieć prace, więc tworzyli sztuczne miejsca pracy z nadmiarem pracowników. Budowali także osiedla i takie tam, ale wszystko na kredyty, które do dzisiaj spłacamy. Taki to był cud komuny. Wiadomo, że upadku komuny mnóstwo fabryk, zakładów, musiało upaść i trzeba było także zmniejszyć zatrudnienie. Ten proces przechodzenia, nauki kapitalizmu, trwa jeszcze do dziś. Na przykład Telekomunikacja Polska dosyć niedawno całkowicie zmieniła struktury, przeszłą na podwykonawców itd.

W polsce fabryki nie były prywatyzowane. Nie było żadnej prywatyzacji, to było zwykłe rozdawnictwo, po znajomościach, likwidacja i wyprzedaż.
Akurat ja wierze w czysty kapitalizm, bez łap państwa. To były dobre i nowoczesne zakłady.
Tu sie zgodzę, układy zniszczyły wszystko, nie wolny rynek.
Ekonomem nie jestem ale tak na zdrowy rozum wydaje sie że mieliśmy szanse na początku lat 90tych. Mieliśmy o wiele niższe koszty produkcji, mogliśmy robić taniej. Chiny tak zrobiły, wykorzystały potencjał. My jak pijak sprzedaliśmy co sie dało, weszli w unie i szybko równaliśmy ceny z ich rynkami i ich podatkami.

Mam za złe krajowi że przez niedorzeczne przepisy nie pozwala na rozwój chcącym przedsiębiorcą.
7z9
Użytkownik
#170 - Wysłana: 2 Gru 2012 17:25:52 - Edytowany przez: Moderator
Odpowiedz 
Nie wiem czy to zagadnienia nadaje się akurat na ten temat ale wklejam cytat z (bany itd.) :
Seybr:
Q wiesz w kwestii tolerancji. Powiem tam gdzie tolerancja owszem ale rozsądek musi być przy tym.
Jeżeli tak mocno tolerujesz kulturę muzułmańską i wchodzenie butami w nasze życie. Gardzenie naszymi ideałami a co gorsze traktowanie kobiet jak bydło i coś co można zabić. To ja dziękuje za taką tolerancję. Jak dla mnie to jest chore bo tolerowanie takich rzeczy jest nie na miejscu wedle współczesnego europejczyka.
Czytam twoje wypowiedzi i wnioskuję, że człowiek powinien siedzieć cicho i nie może krytykować ich zachowań, bo to nie tolerancyjne.

Racja i jeszcze raz racja a tu cos ode mnie, obejrzyjcie to dokładnie bo to nas czeka na starość:
http://youtu.be/CgK0uz2I9Yc
...i nic się już nie da zrobić!

ISLAM- RELIGIĄ POKOJU...
Islam ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz militarne komponenty. Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich innych komponentów. Islamizacja następuje, kiedy w danym kraju jest wystarczająco dużo muzułmanów, aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych "praw religijnych". Kiedy poprawne politycznie i multikulturalne społeczeństwa zgadzają się na "rozsądne" muzułmańskie żądania o ich "prawa religijne", po cichu przechodzą także pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa: (Źródło danych procentowych - CIA: The World Fact Book (2007)).

i tak:

Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w okolicach 1%, są oni postrzegani jako miłująca pokój mniejszość . W artykułach prasowych, filmach podkreślana jest ich barwna odmienność:

USA -- muzułmanów 1.0%
Australia -- muzułmanów 1.5%
Kanada -- muzułmanów 1.9%
Chiny -- muzułmanów 1% -2%
Włochy -- muzułmanów 1.5%
Norwegia -- muzułmanów 1.8%

W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają odróżniać się od innych mniejszości.
Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów ulicznych iw więzieniach.
Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania środków z pomocy społecznej.

Dania -- muzułmanów 2%
Niemcy -- muzułmanów 3.7%
Wlk. Brytania -- muzułmanów 2.7%
Hiszpania -- muzułmanów 4%
Tajlandia -- muzułmanów 4.6%

Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny (nieproporcjonalny do ich liczebności) wpływ na społeczeństwo. Naciskają na wprowadzenie żywności halal (czystego wg. islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają pojawienie się dużej liczby miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria żądań do sieci handlowych o wprowadzenie tej żywności na rynek, często wzmocniona groźbami.

Francja -- muzułmanów 8%
Filipiny -- muzułmanów 5%
Szwecja -- muzułmanów 5%
Szwajcaria -- muzułmanów 4.3%
Holandia -- muzułmanów 5.5%
Trynidad & Tobago -- muzułmanów 5.8%

Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do uznania ich prawa do sądów Sharii czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży do tego, aby cały świat był sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost bezprawia, pojawiają się muzułmańskie getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją się zapuszczać. Rząd zaczyna tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek pretekst może doprowadzić do rozruchów, palenia samochodów i napaści na nie-muzułmanów.

Gujana -- muzułmanów 10%
Indie -- muzułmanów 13.4%
Izrael -- muzułmanów 16%
Kenia -- muzułmanów 10%
Rosja -- muzułmanów 10-15%

Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły, podpalenia szkół, szpitali, samochodów, synagog i kościołów. Większość osadzonych w więzieniach to muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy para-militarne dżihadystów zaczynają działać w świetle dnia, często wypierając na terenach zamieszkania muzułmanów lokalne siły porządkowe.

Etiopia -- muzułmanów 32.8%

Powyżej 40% można się spodziewać regularnych masakr i ataków terrorystycznych.
Organizacje para-militarne rządzą niektórymi terenami wg. własnego widzimisię.
Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet, gwałty oraz utajone jeszcze niewolnictwo.

Bośnia -- muzułmanów 40%
yt watch?v=DngHzLB4vy0
yt watch?v=DJrNeZgnj7Y
Czad -- muzułmanów 53.1%
Liban -- muzułmanów 59.7%

Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane prześladowania niewiernych,
sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo Sharii w skali całego kraju.
Niewierni są zmuszani do płacenia podatku "za ochronę" tzw. Jizja, często
rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus nie-muzułmanów z kraju.

Albania -- muzułmanów 70%
Malezja -- muzułmanów 60.4%
yt watch?v=I1hOInQlcuM
yt watch?v=HjiyDLOg4-Q
Katar -- muzułmanów 77.5%
Sudan -- muzułmanów 70%

Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy kierowane z poziomu państwowego.

Bangladesz -- muzułmanów 83%
Egipt -- muzułmanów 90%
Gaza -- muzułmanów 98.7%
Indonezja -- muzułmanów 86.1%
Iran -- muzułmanów 98%
Irak -- muzułmanów 97%
Jordania -- muzułmanów 92%
Maroko -- muzułmanów 98.7%
Syria -- muzułmanów 90%
Tadżykistan -- muzułmanów 90%
Turcja -- muzułmanów 99.8%
Zjednoczone Emiraty Arabskie -- muzułmanów 96%

W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański Pokój (stad Islam jest znany jako "Religia Pokoju") czyli "Dar-es-Salaam", co znaczy "Islamski Dom Pokoju". Wg. wojennej doktryny islamu powinien być wtedy pokój, gdyż wszyscy są już muzułmanami i nie ma powodów do walki.

Afganistan -- muzułmanów 100%
Arabia Saudyjska -- muzułmanów 100%
Somalia -- muzułmanów 100%
Jemen -- muzułmanów 99.9%"

Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić swoją rządzę krwi, muzułmanie zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych powodów.

"Zanim miałem 9 lat, nauczyłem się podstawowego kanonu życia Araba. Ja
przeciwko mojemu bratu; ja i mój brat przeciwko naszemu ojcu; moje rodzina
przeciwko naszym kuzynom i klanowi; klan przeciwko plemieniu; plemię przeciwko światu, i wszyscy spośród nas przeciwko niewiernym. Leon Uris, The Haj"

Dobrze jest pamiętać, że w wielu, wielu krajach, takich jak Francja, populacja
muzułmańska skoncentrowana jest w gettach, określonych przez ich pochodzenie etniczne. Muzułmanie nie integrują się ze społeczeństwem w ogólności. Tym samym, uzyskują miejscami znacznie większe wpływy niż ich krajowy odsetek

W duńskim mieście "znieśli" Boże Narodzenie

Świąt nie będzie! Przynajmniej na jednym z osiedli miasteczka Kokkedal w Danii, gdzie muzułmanie mający większość w radzie zdecydowali, że obchody Bożego Narodzenia w tym roku nie zostaną zorganizowane. Sporo pieniędzy wydaje się tymczasem na obchody związane z islamskimi świętami - donosi Radio Watykańskie.

Mieszkańcy osiedla Egeldalsvaenge w Kokkedal po ostatnim posiedzeniu rady dowiedzieli się, że w grudniu na miejscowym rynku nie stanie fundowana co roku przez władze lokalne choinka. Zwykle kosztuje ona 5-7 tys. koron duńskich (ok. 4 tys. złotych).

Islam zapanował nad Kokkedal
Stanowiący większość w miasteczku muzułmanie poparli tymczasem niedawno wydanie 60 tys. koron na zorganizowanie uroczystości najważniejszego islamskiego święta Ofiarowania.

Sprawą zajęły się duńskie media i parlament. Jedna ze stacji chciała nakręcić materiał o dominacji muzułmanów w miasteczku, ale jej wóz transmisyjny został napadnięty przez niezidentyfikowanych napastników i zawrócony. Przy okazji dziennikarze usłyszeli, że są "naonazistami" - podało Radio Watykańskie.

Demokracja czy nietolerancja?

W odpowiedzi na zamieszanie, na Facebooku zorganizowano zbiórkę na świąteczne obchody. Wśród chętnych do udziału w składce znalazł się członek Duńskiej Partii Liberalnej.

Ostatecznie o organizacji osiedlowych obchodów Bożego Narodzenia zadecydował anonimowy darczyńca, który obiecał opłacić i choinkę, i przyjęcie. Nie zażegnało to jednak sporu na tle wyznaniowym na osiedlu, które w duńskich mediach często jest określane jako "getto", ani też nie ostudziło nastrojów w wynikłej z tego sporu debacie - pisze AFP.

Członek rady mieszkańców Ismal Sahan bronił decyzji, która wywołała kontrowersje. - Została podjęta wspólnie, na tym polega demokracja - powiedział.
Konserwatywny deputowany Tom Behnke nazwał ją jednak "nietolerancyjną" i wyraził zaniepokojenie, że "wysiłki na rzecz integracji imigrantów zawiodły". Z kolei przedstawiciel skrajnie prawicowej Duńskiej Partii Ludowej (DF) Martin Henriksen przestrzegł: - Co roku słyszymy coraz częściej o szkołach i innych instytucjach, które marginalizują Boże Narodzenie, aby chronić prawa muzułmańskiej mniejszości. Zaproponował też stworzenie specjalnych przepisów, które miałyby chronić obchody Bożego Narodzenia w duńskich wspólnotach mieszkaniowych.

Rzecznik islamskiej społeczności w Danii, Imran Shah, powiedział, że muzułmanie nie mogą odbierać innym grupom prawa do obchodzenia ich własnych uroczystości religijnych. - Jeśli na osiedlu mieszka choćby jeden niemuzułmanin, który chce obchodzić Boże Narodzenie, reszta powinna wziąć to pod uwagę - podkreślił.

W tym tygodniu ma się odbyć kolejne posiedzenie rady osiedlowej, na którym jej decyzja o obchodach Bożego Narodzenia zostanie "dogłębnie zbadana" - poinformował przedstawiciel administracji osiedla

Na koniec taka mała fotka z ulic... Europy, dokładnie Rotterdam
http://i47.tinypic.com/59snde.jpg

Mógłbym tego wkleic znacznie wiecej, ale po co jak niektórzy sa tak zaślepieni kwestia multi kulti że nic do nich nie dotrze. Wypada mi na koniec rzec tylko jedno, za xx lat (za naszego jeszcze życia) pozostanie "wam" jedynie pokłonić sie i oddać przy świadku pokłon allahowi mówiac "Nie ma boga nad allaha" albo poderżną wam gardło jak wieprzowi
Mav
Użytkownik
#171 - Wysłana: 2 Gru 2012 18:02:29
Odpowiedz 
7z9

To pęknie w ciągu dwudziestu lat. Nie wiadomo jednak czy będą to siłowe czystki etniczne na zasadzie bojówek i partii politycznych w stylu nazistów, czy może pokojowe deportacje... Niestety bardziej prawdopodobny jest pierwszy scenariusz.
Seybr
Użytkownik
#172 - Wysłana: 2 Gru 2012 19:29:44
Odpowiedz 
7z9

Nie za naszego życia dojdzie do wojny. Holocaust to pikuś przy tym będzie. Wojna w Europie się przetoczy, ale nie tylko. Cały finisz skończy się w Azji środkowej. W tym wypadku Polska oberwie ale w porównaniu do Niemców czy Holandii, Francji będziemy cali. Z racji że jak by nie było jesteśmy kulturą dość mało zróżnicowaną.

Holendrów mi nie będzie szkoda.
Mav
Użytkownik
#173 - Wysłana: 3 Gru 2012 01:56:03 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Dlaczego mój poprzedni post wisi obok postu 7z9? Czy tylko mi się coś tu popsuło czy wam też się tak wyświetla?
Q__
Moderator
#174 - Wysłana: 3 Gru 2012 03:01:57
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Dlaczego mój poprzedni post wisi obok postu 7z9?

7z9 przekroczył po prostu, mimo woli, maksymalną objętość posta. Ponieważ dało się wyciąć podwójne spacje w cytowanym przezeń tekscie zrobilem to. Teraz powinno być ok.
Dragon
Użytkownik
#175 - Wysłana: 7 Gru 2012 19:38:00
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#176 - Wysłana: 15 Gru 2012 11:55:28
Odpowiedz 
Gratuluje zwolennikom dostępu do broni - kolejny przykład na to, że ,,macie racje":
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,13 054703,Strzelanina_w_szkole_podstawowej_w_Connecti cut___Sa.html
Seybr
Użytkownik
#177 - Wysłana: 15 Gru 2012 12:44:24
Odpowiedz 
Picard

Wiesz co zabić ludzi można na wiele sposobów. W USA dostęp do broni jest zbyt łatwy.
Zobacz ja mam dostęp do broni, mam ją ja i moja żona. Ma mój ojciec. Czy któreś z nas jest na tyle jeb... by iść i dzieci zabijać ?
Czy ty jesteś za całkowitym zakazem ?

Pomijam że jestem za karą śmierci na wzór Chin. Wyroki wykonywane na stadionach.
Picard
Użytkownik
#178 - Wysłana: 16 Gru 2012 20:56:51
Odpowiedz 
Seybr:
Wiesz co zabić ludzi można na wiele sposobów. W USA dostęp do broni jest zbyt łatwy.
Zobacz ja mam dostęp do broni, mam ją ja i moja żona. Ma mój ojciec. Czy któreś z nas jest na tyle jeb... by iść i dzieci zabijać ?
Czy ty jesteś za całkowitym zakazem ?

Gdzie ja powiedziałem, że jestem za całkowitym zakazem? Jestem zdania, że przepisy nie powinny być mniej surowe niż są teraz i, że broń generalnie nie powinna wędrować w ręce obywateli, szczególnie tych niezrównoważonych bądź tych, którzy żyją w psychozie strachu. A, że zabić można na różne sposoby... Nie wiem czy ktoś przytoczył mi dane chociaż jednej takiej masakry dokonanej w Polsce. Jeśli tak to proszę o skierowanie mnie do tej wypowiedzi. Jeśli nie to będę twierdził, że do takich zdarzeń u nas nie dochodzi i to właśnie ze względu na bark powszechnego dostępu do broni.
Queerbot
Użytkownik
#179 - Wysłana: 16 Gru 2012 22:15:35
Odpowiedz 
Seybr:
Nie za naszego życia dojdzie do wojny. Holocaust to pikuś przy tym będzie. Wojna w Europie się przetoczy, ale nie tylko. Cały finisz skończy się w Azji środkowej. W tym wypadku Polska oberwie ale w porównaniu do Niemców czy Holandii, Francji będziemy cali. Z racji że jak by nie było jesteśmy kulturą dość mało zróżnicowaną.

Holendrów mi nie będzie szkoda.

Na szczęście imię tytułu tego wątku słusznie wskazuje na kącik metylowy.
Q__
Moderator
#180 - Wysłana: 16 Gru 2012 22:41:03
Odpowiedz 
Queerbot

Rzuć okiem do topicu o moderacji. Zdaje się - wobec mocno podzielonych zdań - najlepiej jak sam definitywnie ocenisz czy czujesz się obrażony czy nie i czy np. posądzasz mnie o sprowokowanie Kora...

Seybr

Wybacz OT.
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  27  28  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!