USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  27  28  29  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#121 - Wysłana: 20 Lis 2012 08:15:28
Odpowiedz 
Mariusz:
To takie coś wciąż jeszcze występuje? Czy to tylko potoczna nazwa polowania dla cudzoziemców?

Nazwa pozostała i na pewno wejdzie w nasz język.
Dragon
Użytkownik
#122 - Wysłana: 21 Lis 2012 19:44:04
Odpowiedz 
Zawsze pozostają czarnoprochowce.

Jak wyjdę z zapaści finansowej najchętniej dobył był starego dobrego Colta Navy
http://www.dobroni.pl/foto_news/colt_navy.jpg

Tylko strasznie trudno dostać proch.
ortkaj
Użytkownik
#123 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:05:39
Odpowiedz 
Dragon
Dragon:
Tylko strasznie trudno dostać proch.

Ale za to prochy są dostępne łatwo

PS. Może zrobić?
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:14:07
Odpowiedz 
Dragon
Użytkownik
#125 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:14:49 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
ortkaj
Myślałem o tym, wiesz, niby łatwo otrzymać proch ale trudno otrzymać dobry proch który da dobre spalanie w komorze.
Nie mam odpowiedniego młynka i trochę sie boje że z moim szczęściem po pierwszym wypadku będę wyglądał jak Odo.
Na forach raczej przestrzegano by lepiej kupować fabryczny.

Q_

No nawet nawet, ale wolał bym dłuższą lufe navy i nieco większy kaliber
Seybr
Użytkownik
#126 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:29:44 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Dragon

Dla ciebie :P. Mając pozwolenie na broń można go kupić, lub zamówić w sklepie myśliwskim.
Ponoć miało wejść rozporządzenie na kupno prochu bez licencji myśliwskiej. Nie wiem czy weszło, zapytam się ludzi z Loku.
Jak nie pozostają Czechy. Ludzie tam zamawiali ;].

Nastrzelałem się z takimi replikami. Jak się fajnie łupie nimi drzewo (jak ktoś ma winkla), za miast trafić w tarczę koleś z muszkietu złamał małe drzewo ;].
ortkaj
Użytkownik
#127 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:32:33
Odpowiedz 
Dragon
Najlepszy byłby kulowy...ja próbowałem zrobić na zwykłym ułożonym poziomo w imadle z kulkami ołowianymi w środku.....załączałem młynek na krótko (chodzi o sposób włączenia a nie czas) z pewnej odległości..ale przy szybkich obrotach klasycznego młynka robi się zbyt ryzykownie...i za dużo roboty z dokładnym mocowaniem wieczka do młynka, normalne mocowanie nie wytrzymuje . Dałem sobie spokój.
Seybr
Użytkownik
#128 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:38:19
Odpowiedz 
Q__:
Nie lepszy - nomen omen - Baby Dragon?

Broń dla kobiet :P.

Proch strzelniczy sprzedaje się osobom, które okażą legitymację posiadacza broni myśliwskiej, sportowej oraz posiadaczom broni kolekcjonerskiej. Proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom replik broni palnej rozdzielnego ładowania , którzy okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej.
Przedsiębiorcy którzy uzyskali koncesję na obrót bronią i amunicją muszą posiadać wyszczególniony w koncesji wpis uprawniający do obrotu materiałami wybuchowymi lub prochami strzelniczymi (w tym prochu czarnego albo nitrocelulozowego).

W przypadku nabywania na koncesję odbiorca prochu powinien posiadać decyzję Ministra Gospodarki na przemieszczanie prochu po terytorium RP.

Zasady uzyskiwania w/w zezwoleń reguluje ustawa o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego z dnia 21.06.2002r. (Dz. U. Nr 117, poz. 1007 z 2002r. ze zmianami).

http://www.fam-pionki.pl/index.php/main/pl/article s/2/9

Mam gdzieś książkę z tamtego roku z zasad i prawa broni sportowej na rok 2012. W wolnej chwili poszukam, czy coś się zmieniło.
Dragon
Użytkownik
#129 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:42:35 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Seybr
Byłbym wdzięczy, wiem że jest gogle ale zazwyczaj trafiałem na same pytania i wole świeże informacje.
A w Słowacji wolno kupić? Bo tam mam blisko.

Pobliski sklep myśliwski (taki typowy co ma głównie wiatrówki bo strzelbę sprzedaje raz na rok)
, nic tam nie wiedzieli ani o prochu ani gdzie można kupić. A głośny jest taki rewolwer?

ortkaj
Będzie zima to spróbuje. Albo mi sie uda albo sie wysadzę. Ewentualnie zgarnie policja pomimo że to legalne.

Aha, nie Baby Dragon tylko Baby Dragoon, dragon a dragoon to co innego.
Seybr
Użytkownik
#130 - Wysłana: 21 Lis 2012 20:50:41
Odpowiedz 
Dragon:
A w Słowacji wolno kupić?

Wiesz może w pod koniec tyg. będę u znajomego to się jego zapytam. On bawi się w te klocki. Min. fajne noże też robi.

Dragon:
nic tam nie wiedzieli ani o prochu ani gdzie można kupić.

W moim rejonie znajomy musiał zamawiać. Sklep jemu sprowadził.

Dragon:
A głośny jest taki rewolwer?

Wszedłem na działo ale zagrzmiało, spojrzałem na pole ja pier.......
Tak głośny jest, ale całe piękno w tym jest ;]. Tak samo jak z Harley-Davidson, ten motor musi buczeć ;].

Dragon:
Ewentualnie zgarnie policja pomimo że to legalne.

Uważaj żeby ABW, CBA i PIS ci nie aresztował ;].
Dragon
Użytkownik
#131 - Wysłana: 21 Lis 2012 21:06:17
Odpowiedz 
Seybr:
Wszedłem na działo ale zagrzmiało, spojrzałem na pole ja pier.......
Tak głośny jest, ale całe piękno w tym jest ;]. Tak samo jak z Harley-Davidson, ten motor musi buczeć ;].

Za to co powiem dostane opierdziel
Bo chce wiedzieć czy dam rade strzelić koło domu, wiem wiem tak nie można, ale czy np gramowy ładunek narobił by takiego huku że miałbym problemy.

Nie mam sąsiadów działka zamknięta, nawet nie ma możliwości by kula opuściła działke bo z każdej strony mam zabudowanie)

Seybr:
On bawi się w te klocki. Min. fajne noże też robi.

W to też troche sie bawiłem i zamierzam sie tym mocniej zająć.
Seybr
Użytkownik
#132 - Wysłana: 21 Lis 2012 21:23:29
Odpowiedz 
Dragon:
Bo chce wiedzieć czy dam rade strzelić koło domu, wiem wiem tak nie można, ale czy np gramowy ładunek narobił by takiego huku że miałbym problemy.

Wiesz sam dokładnie nie wiem ile ładuje się prochu do takich pukawek (znaczy ile gram). Nie posiadam na stanie takich replik, jedynie co znajomi użyczą mi. Ładowałem nie raz, ale ile tam wchodzi. Mam do tego miarkę i ładuję. Sam huk jest, czy dasz mniej czy więcej.
Wiesz że koło domu nie możesz strzelać. Jak masz jeszcze miłych sąsiadów, możesz mieć problemy.
Blisko masz sąsiadów ? Wiesz ja mam strzelnicę koło domu moich rodziców. Piękny obiekt zbudowany społecznie, min. ja się tam udzielałem i udzielam.
Jak będziesz w zachodniopomorskim bliżej Koszalina - Białogardu czy Kołobrzegu to daj znać. Postrzelamy trochę ;].
Dragon
Użytkownik
#133 - Wysłana: 21 Lis 2012 21:35:30
Odpowiedz 
Seybr

Wiem że nie można koło domu. Ale mam ponad 70 arów działki i żadnego sąsiada do niej przylegającego. O wylatujące kule sie nie martwie bo nie ma takiej możliwości, nawet z drogi nie wiać. W sumie robiłem już głośniejsze rzeczy i nikt sie nie czepiał.

Dlatego myślałem o Colcie Navy o posiada relatywnie małe ładunki Pietta zaleca ładowanie 0-6 do 0-8 grama, ja chciałbym ładować ok 0.5 bo na huku mi nie zależy.

Dziękuje za zaproszenie ale nie wiem czy prędko skorzystam, jestem południowcem i raczej nie podróżuje. Nawet morza nie widziałem.
Seybr
Użytkownik
#134 - Wysłana: 21 Lis 2012 21:49:17
Odpowiedz 
Dragon:
W sumie robiłem już głośniejsze rzeczy i nikt sie nie czepiał.

No to strzelaj ile wlezie. Bomby też robiłeś :P.

Dragon:
Nawet morza nie widziałem.

Ja góry widziałem. Do morza mam blisko a w sumie w tym roku raz byłem na plaży.
Dragon
Użytkownik
#135 - Wysłana: 21 Lis 2012 22:03:43
Odpowiedz 
Seybr:
Bomby też robiłeś :P.

Można by to tak nazwać. Na wielkanoc waliliśmy z worków wypełnionych actlyenem
Seybr
Użytkownik
#136 - Wysłana: 22 Lis 2012 07:43:31
Odpowiedz 
Dragon

Zabawa wybuchową puszką, wypełnioną karbitem przy tym to zabawa w piaskownicy ;].
Dragon
Użytkownik
#137 - Wysłana: 22 Lis 2012 18:22:13
Odpowiedz 
Seybr
Ej, a zrobienie własnoręcznie repliki jakiegoś prostego kapiszonowca jest legalne, załóżmy że to mało dokładna replika.
Elaan
Użytkownik
#138 - Wysłana: 22 Lis 2012 18:40:55
Odpowiedz 
Q__:
Nie lepszy - nomen omen - Baby Dragon?

Seybr:
Broń dla kobiet

Taka armata dla kobiety?
Ten jest zgrabniejszy.

Sig Sauer RMG
Seybr
Użytkownik
#139 - Wysłana: 22 Lis 2012 19:16:04 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Elaan

Broń dal agentki w typu ADA ?

ada

Prywatnie, kobieta w grupie moich ideałów. Nie dość że piękna to potrafi łupać facetów . Jedna z moich ulubionych postaci z gier. Do niej min. zalicza się Lara Croft (za to jak pięknie operuje gunami). Z Resident Evil to Jill mi zapadał w sercu min. za klasę w RE.
Brzydal lubi takie kobiety silne, piękne i mądre. Kiedy trzeba to damy a gdy sytuacja ich zmusi to potrafią strzelać ;]. Nie mówią oh moje tipsy.
Dragon
Użytkownik
#140 - Wysłana: 22 Lis 2012 19:20:00
Odpowiedz 
Elaan
To nie broń tylko miotacz gazu więc odpada
Elaan
Użytkownik
#141 - Wysłana: 22 Lis 2012 20:22:33 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Seybr:
Brzydal lubi takie kobiety silne, piękne i mądre. Kiedy trzeba to damy a gdy sytuacja ich zmusi to potrafią strzelać

Pewnie nie tylko brzydale lubią takie superwoman.
Niestety, nie znam Resident Evil, ale pewnie to wciągająca gra.

Dragon:
To nie broń tylko miotacz gazu

Jasne.
Ale na pierwszy rzut oka nie widać, a poza tym to broń zgodna ze standardami samoobrony Picarda.
A zatem, użyteczność, elegancja i etyka w jednym.
Seybr
Użytkownik
#142 - Wysłana: 23 Lis 2012 07:50:18
Odpowiedz 
Elaan:
Niestety, nie znam Resident Evil, ale pewnie to wciągająca gra.

Wiesz gra wciąga niczym zombi schabowego ;].

Elaan:
Ale na pierwszy rzut oka nie widać, a poza tym to broń zgodna ze standardami samoobrony Picarda.

Jakie to standardy ?

Elaan:
A zatem, użyteczność, elegancja i etyka w jednym.

Gdzie tam, z paru metrów może byś zabiła, z dalszej odległości już nie.
Elaan
Użytkownik
#143 - Wysłana: 23 Lis 2012 12:09:47
Odpowiedz 
Seybr:
Wiesz gra wciąga niczym zombi schabowego

Pewnie tak.
Tylko, wiesz, ja nie lubię strzelanek, zombie i latających wnętrzności.

Seybr:
Jakie to standardy ?

Poziom samoobrony zawsze dostosowany do poziomu ataku, ze szczególną troską o życie i zdrowie napastnika.

Seybr:
z paru metrów może byś zabiła, z dalszej odległości już nie.

Kiedy ja w ogóle nie chcę nikogo zabijać, przysięgam na uszy Spocka.
Nawet nie chcę mieć jakiejkolwiek broni.
Choć, obserwując powszechne zdziczenie obyczajów, mogę sobie wyobrazić, że za jakiś czas stanie się to koniecznością.

Choćby ta ostatnia sprawa z Krakowa: mężczyzna zabija nożem na ulicy innego mężczyznę.
O co? Podobno o śmietnik. O rewir, który uważa za swój, i który tylko jemu wolno przeszukiwać.
Do czego ten kraj zmierza?
Seybr
Użytkownik
#144 - Wysłana: 23 Lis 2012 13:11:52
Odpowiedz 
Elaan:
Tylko, wiesz, ja nie lubię strzelanek, zombie i latających wnętrzności.

RE to nie jest typowa strzelanka, to gatunek gier TTP sivarve horror. Sama gra to historia (powiązana w częściach). Do tego dochodzą filmy animowane (wysokiej klasy). Seria filmów, kinowych to lipa i odcinany kupon. Inny świat inna historia.

Elaan:
Do czego ten kraj zmierza?

Do zachodu.
Widzisz dla mnie czy dla Dragona broń to pasja i chęć strzelania nie do ludzi, ale do celu. Można pokojowo strzelać, min. na zawodach.

Jak będę miał nadmiar gotówki chce sobie kupić broń typu ASG (repliki). To w sumie zabawki a jaka frajda ;]. Ponoć facet do trzeciego roku dorasta, dalej tylko zmienia zabawki na lepsze.
Dragon
Użytkownik
#145 - Wysłana: 23 Lis 2012 14:55:58
Odpowiedz 
Seybr:
Jak będę miał nadmiar gotówki chce sobie kupić broń typu ASG (repliki). To w sumie zabawki a jaka frajda ;]. Ponoć facet do trzeciego roku dorasta, dalej tylko zmienia zabawki na lepsze.

Pomyśl o wiatrówkach. Duża różnorodność cenowa i klasowa.
Pistolety, karabinki, rewolwery, sprężyna PCP, co2.
O dokładnych replik bojowych do klasycznych.
Seybr
Użytkownik
#146 - Wysłana: 23 Lis 2012 15:24:35
Odpowiedz 
Dragon

W sumie też racja, ale wiesz mój synek jest za młody na wiatrówkę.
Dragon
Użytkownik
#147 - Wysłana: 23 Lis 2012 17:02:31
Odpowiedz 
Seybr
Masz na myśli że ficzycznie za mały na obsługe czegoś takiego czy nie chcesz mu po prostu dawać takiej.
Seybr
Użytkownik
#148 - Wysłana: 23 Lis 2012 17:32:21
Odpowiedz 
Dragon

Fizycznie i wiekowo. W następnym roku będzie miał 4 lata.
Dragon
Użytkownik
#149 - Wysłana: 23 Lis 2012 17:43:37
Odpowiedz 
Seybr
To jeszcze mało, ja bym zaczekał aż będzie mieć może 5-6. Z asg też .
Ale potem taki Crosman 760 będzie jak znalazł
Dragon
Użytkownik
#150 - Wysłana: 26 Lis 2012 23:24:03
Odpowiedz 
http://www.sprzetmilitarny.pl/product-pl-2416-762- mm-Karabin-Mosin-wz-44-FB-RADOM.html

Wstrętna polska. Takie maleństwo sie marnuje, mój ulubiony model.
Swoją drogą cena z kosmosu. W USA podobne kosztują ok 130 dolarów
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  27  28  29  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!