USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18
 Strona:  ««  1  2  3  ...  23  24  25  26  27  28  29 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#841 - Wysłana: 20 Gru 2019 16:38:32 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva:
choć nie dał jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy zgodnie z etyką wolno wykorzystywać osiągnięte w ten sposób wyniki.

Parafrazując Volkańskie powiedzonko:

Interesy większości ponad interes jednostki
Seybr
Użytkownik
#842 - Wysłana: 17 Sty 2020 18:23:40 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Z lewej dla mnie normalny i piękny widok. Z prawej, dwa razy ono pozuje do zdjęcia. Najgorsze jest w tym, że ci lewej mówią jak ja mam żyć.

https://demotywatory.pl/4970335/Czasy-sie-zmieniaj a
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#843 - Wysłana: 17 Sty 2020 18:35:23
Odpowiedz 
Seybr:
że ci lewej mówią jak ja mam żyć.

Przedstawiciele wszystkich ideologii (w tym oczywiście religii) od początku istnienia naszego gatunku muszą trzymać jakoś grajdołek za twarz.

Bez tego kagańca, bata - nie było by cywilizacji - i to jest straszne. Zawsze próbowano zmieniać otoczenie by zmusić człowieka do określonych zachowań. Obecnie zmienia się człowieka - rezultat jest trwalszy i skuteczniejszy.
Seybr
Użytkownik
#844 - Wysłana: 17 Lut 2020 10:25:26
Odpowiedz 
Uwielbiam hipokryzję ekologów. Nie tak dawno były Oskary i wielkie przemówienie o krowach. Tak wielka mowa a pan miał założone buty ze skóry cielęcej. Hipokryzja w wydaniu Hollywood.
Q__
Moderator
#845 - Wysłana: 17 Lut 2020 11:13:49
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Uwielbiam hipokryzję ekologów.

Pamiętaj, że hipokryzja to jednak hołd złożony cnocie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#846 - Wysłana: 17 Lut 2020 18:06:20 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Seybr:
Nie tak dawno były Oskary i wielkie przemówienie o krowach.

Cena za dostanie statuetki. Osobiscie wydaje mi się, ze gdyby za muzyke odpowiadałby facet to Oskara by nie dostał.

Ogólnie tylko dwie statuetki dla Jokera pokazały jak bardzo w USA boją się tego filmu.

No może gdyby Artur miał na nazwisko Fleckberg.
Seybr
Użytkownik
#847 - Wysłana: 17 Lut 2020 18:13:10
Odpowiedz 
Q__:
Pamiętaj, że hipokryzja to jednak hołd złożony cnocie.

Haha jak bym słyszałam mojego kolegę. On jest z zawodu ekologiem i racjonalnie podchodzi.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#848 - Wysłana: 17 Lut 2020 18:52:27
Odpowiedz 
Seybr:
ekologiem i racjonalnie

Takie słowa obok siebie..hmmm
Seybr
Użytkownik
#849 - Wysłana: 17 Lut 2020 20:28:41 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Ogólnie tylko dwie statuetki dla Jokera pokazały jak bardzo w USA boją się tego filmu.

Możesz wyjaśnić ?

FederacyjneMSZ:
Takie słowa obok siebie..hmmm

To nie jest ekoterrorysta. Nie krzyczy, stop wycince drzew i całe farmazony. Stop hodowli zwierząt futerkowych a za chwilę zakłada buty ze skóry. Nie pieprzy stop łowiectwu, przyroda sama da sobie radę.
Podobnie myśli jak ja o dodatkowym podatku na mięso. Tutaj chodzi wyłącznie o kasę, nie o ekologię. Zwierzę pierdnie i jest już szał bo gazy. Europa cofa się.

On pracuje przy odnowie akwenów wodnych, przywracanie czystości. Czyli min. inwestycja w oczyszczalnie, zarybianie itp. Współpraca że strażnikami wodnymi, wędkarzami. To są racjonalne działania. Nie pieprzenie, wędkarze to zło. Zamykamy jeziora oprócz naszych ukochanych plaż.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#850 - Wysłana: 18 Lut 2020 19:55:10 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Seybr:
Możesz wyjaśnić ?

Zwróć uwagę kim jest główny bohater. Jest to biały, heteroseksualny mężczyzna w średnim wieku z klasy niższej. Chwila - jak on śmie mieć problemy?

Zawodzi go społeczeństwo a przede wszystkim otaczające go kobiety - matka, urzędniczka opieki społecznej, sąsiadka. Kobiety nie są tutaj pokazane jako dobre duszyczki. Ukazany jest wpływ braku ojca w newralgicznych momentach ( zwróć uwagę jak on chce się do ważnych mężczyzn po prostu przytulić - do redaktor show w marzeniach oraz do Wayne`a)

Ciekawa scena - kiedy Arthur widz swojego przybranego brata - otoczonego przez stanowczych facetów - Alfreda a później Wayne`a. Bruce Wayne spadkobierca fortuny rodzinnej. matka jest tam w oddali, ale w newralgicznym momencie jego rozwoju są konkretni faceci.

Seybr:
Europa cofa się.

Jak oddaje się feministkom i feministom władzę to nie ma inne wyboru.

Seybr:
On pracuje przy odnowie akwenów wodnych, przywracanie czystości. Czyli min. inwestycja w oczyszczalnie, zarybianie itp. Współpraca że strażnikami wodnymi, wędkarzami. To są racjonalne działania. Nie pieprzenie, wędkarze to zło. Zamykamy jeziora oprócz naszych ukochanych plaż.

Bardziej niż ekolog podoba mi się sformułowanie - przyrodnik, ale to moje takie chore obiekcje.
Seybr
Użytkownik
#851 - Wysłana: 15 Mar 2020 18:08:53
Odpowiedz 
Mam takowe pytanie.

Q ty będziesz wiedział. Jaki jest tytuł filmu o wirusie. Film z lat 70 tych. Akcja dzieje się na zadupiu, cała okolica padła od wirusa. Grupa naukowców bada jego, przeżył dziadek i niemowlak. Dziadek przeżył bo pił bimber.

Szukam w głowie i mam zaćmę. Google nic mi nie podpowiedziało.
Q__
Moderator
#852 - Wysłana: 15 Mar 2020 18:21:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

"The Andromeda Strain" według powieści Michaela Crichtona. W Polsce znany pod tytułami ">>Andromeda<< znaczy śmierć" i "Tajemnica Andromedy", rzadziej "Przekleństwo Andromedy". Nakręcił go nasz Robert Wise, m.in. ze względu na sukces tego filmu wybrany potem na reżysera TMP.
Seybr
Użytkownik
#853 - Wysłana: 15 Mar 2020 19:47:18
Odpowiedz 
Q__

Dzięki, rano do kawy obejrzę sobie.
Q__
Moderator
#854 - Wysłana: 15 Mar 2020 19:48:42
Odpowiedz 
Seybr

Nie ma za co. Miłego oglądania .
Calvary
Użytkownik
#855 - Wysłana: 16 Mar 2020 01:23:44 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Q__

Naprawdę świetny film. Dla niektórych nudny, dla mnie przedni. Teraz już takich się nie robi. Ale mimo wszystko, najbardziej realistycznym filmem dotyczącym epidemii jest przeciętne Contagion (przynajmniej z tych które widziałem).

---------

Co do Waszej dyskusji o Jokerze - to jest strasznie przereklamowany film. Zaczyna się świetnie, jako realistyczny portret psychologiczny. A potem, nagle... wbrew temu co Wam opowiadają albo kupieni, albo zbyt podniecający się tym, że chociaż w teorii próbowano, psychiatrzy, film staje sie kompletnie niedorzecznym komiksem. Nie tak, nie w ten sposób, nie w tym tempie, nie na tych zasach dzieje się zapaśc psychiczna - coś o tym wiem, sam taką przeszedłem. A już na pewno nie w mordercę. To jest tak w tym filmie raptem sztuczne, że wygląda na autoparodię dla kogokolwiek kto ma odpowiednie wyczucie psychologiczne. To tak jakby nagle doradcą naukowym w filmie mianowano kogoś wziętego z polskiego forum Interii czy innego ścieku poronionych ludzi, którzy mają wiele do powiedzenia na tematy o których nie mają zielonego pojęcia.
Q__
Moderator
#856 - Wysłana: 16 Mar 2020 10:31:41
Odpowiedz 
Calvary

Calvary:
Naprawdę świetny film. Dla niektórych nudny, dla mnie przedni.

Prawda, inteligentna SF, w ciekawej wizualnie formie. Niemniej - faktycznie - można czepić się paru rzeczy, choćby happy endu na zasadzie deus ex-machina, czy idei, że Obcy mogą próbować się kontaktować za pomocą agresywnego bakcyla (owszem, winić za to można Crichtona, debiutanta, gdy tworzył w/w powieść, nie - Wise'a).
Seybr
Użytkownik
#857 - Wysłana: 17 Mar 2020 16:44:55
Odpowiedz 
Z cyklu dorobić sobie historię a na koniec prośba o wpłaty. Zrobili sobie biznes na frajerach. Podpatrzyli od WWF Polska czy Viva Polska.

https://www76.zippyshare.com/v/Sc8zWn3R/file.html
MarcinK
Użytkownik
#858 - Wysłana: 25 Mar 2020 11:59:02
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#859 - Wysłana: 15 Kwi 2020 16:22:49
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#860 - Wysłana: 15 Kwi 2020 16:51:16
Odpowiedz 
MarcinK

Oficjalnie już ogłoszony powrót Raimiego* to b. dobra nowina. Reszta... jest milczeniem.

* https://www.gamesradar.com/doctor-strange-2-sam-ra imi-spider-man-director/
MarcinK
Użytkownik
#861 - Wysłana: 15 Kwi 2020 18:06:33
Odpowiedz 
Q__:
doctor-strange-2-sam-ra imi-spider-man-director/

Już nikt nie pamięta Martwego Zła?
Seybr
Użytkownik
#862 - Wysłana: 16 Kwi 2020 17:36:19
Odpowiedz 
Teledysk na czasie.

https://youtu.be/a0ZWl2nvnNc
Q__
Moderator
#863 - Wysłana: 1 Sier 2020 16:19:45
Odpowiedz 
Niedługo wchodzi na rynek albumik zatytułowany "Star Trek Cocktails":
http://blog.trekcore.com/2020/07/lead-ten-forward- with-the-star-trek-cocktails-book/
https://www.trektoday.com/content/2020/07/star-tre k-cocktails-a-stellar-compendium/
Będzie co pić ze wspominanych parę stron temu szklaneczek.
Seybr
Użytkownik
#864 - Wysłana: 19 Sier 2020 17:01:17
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#865 - Wysłana: 19 Sier 2020 18:31:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Noblistka, Noblistką (zresztą dostała Nobla za ładne pisanie, a nie za konsekwentną postawę proekologiczną), ale "Świat rolnika" - abstrahując od tego, czy w przedmiotowym wypadku podaje prawdę - trudno uznać za autorytet. Ot, organ prasowy pewnego lobby, a nawet dwu:
https://jutrobedziefutro.pl/lobby-futrzarskie/
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,2 5733696,nowy-ruch-spoleczny-na-wsi-zaufany-czlowie k-o-rydzyka-moze.html
Seybr
Użytkownik
#866 - Wysłana: 19 Sier 2020 19:14:52 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
zresztą dostała Nobla za ładne pisanie,

Nie będę w to wnikał, bo nie jest przedmiotem rozmowy.

Q__:
trudno uznać za autoryte

A co jest autorytetem ? Onet może Greanpace który płaci swoim ludkom aby terroryzować odpowiednie działy gospodarcze w Polsce. Dziwnym trafem chcą zakazu produkcji futerkowej w Polsce ale na zachodzie ona jest.

Rolnicy gwałcą krowy. Nie chcesz nie pij mleka. Nie chcesz nie chodź w produktach ze skóry. Chcesz to sobie kup Iphone przyjmij do wiadomości że jest produkowany w fabryce śmierci.

Widzisz babka została przyłapana na hipokryzji i takich jak ona jest wielu.

Obejrzyj sobie to:

https://www.facebook.com/mpmisko/videos/9213029917 02346/
Q__
Moderator
#867 - Wysłana: 19 Sier 2020 19:25:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
A co jest autorytetem ?

Zdaje się, że w obecnych czasach* trudno traktować cokolwiek i kogokolwiek** jako autorytet. Należy raczej ufać zweryfikowanym faktom i zdrowemu rozsądkowi. Przy czym - z zasady - chyba bardziej nieufnie należy podchodzić do mediów głoszących treści nam miłe, niż do mediów, których przekaz budzi nasz odruchowy sprzeciw. Na manipulacje tych drugich jesteśmy bowiem impregnowani, te pierwsze mówią to, co chcemy słyszeć, więc łatwiej mogą nas nabrać i zamknąć w tzw. bańce informacyjnej***.

* O których szerzej:
https://www.euronews.com/2020/07/06/state-sponsore d-disinformation-in-western-democracies-is-the-ele phant-in-the-room-view
https://wyborcza.pl/7,75399,26222281,atak-na-syste m-sponsorowana-przez-panstwo-dezinformacja-w-zacho dnich.html

** Poza umarłymi, ci już na psy nie zejdą.

*** Nawiasem: warto czasem postarać się wczuć w sposób myślenia światopoglądowych antagonistów. Niekoniecznie by go zaraz podzielić, bardziej by - po prostu - zrozumieć.

Seybr:
została przyłapana na hipokryzji

Mówi się wszak, że hipokryzja to hołd złożony cnocie. A więc wada relatywnie niewielka.
Q__
Moderator
#868 - Wysłana: 6 Wrz 2020 22:27:53
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  ...  23  24  25  26  27  28  29 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!