USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18
 Strona:  ««  1  2  ...  21  22  23  24  25  26  27  28  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#661 - Wysłana: 22 Gru 2015 21:07:35
Odpowiedz 
Eviva:
Atak ową substancyją mógłby być wielce efektywny

Sądzisz, że tak oto narodziła się idea broni chemicznej?
ortkaj
Użytkownik
#662 - Wysłana: 23 Gru 2015 16:55:13 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
Elaan
Eviva
Elaan:
"— Kupą tu waszmościowie, kupą! — wołał pan Wołodyjowski na szlachtę, stojącą pod ścianam

Eviva:
Atak ową substancyją mógłby być wielce efektywny

A jaż myślał o idei uszczelniania chałupy przed srogim tamtymi laty mrozem, (tyla że zawołanie owo było na wiosnę o ile mnie pamięć chronologii dzieła owego nie myli)
Eviva
Użytkownik
#663 - Wysłana: 23 Gru 2015 17:52:17
Odpowiedz 
Elaan:
Sądzisz, że tak oto narodziła się idea broni chemicznej?

Raczej biologicznej. Znano ją nawet w zapadłym średniowieczu.

ortkaj:
A jaż myślał o idei uszczelniania chałupy przed srogim tamtymi laty mrozem

No, tak zwanym krowiakiem ponoć można
MarcinK
Użytkownik
#664 - Wysłana: 24 Gru 2015 13:33:43 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
A ja życzę wszystkim zielonych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Q__
Moderator
#665 - Wysłana: 24 Gru 2015 14:21:26
Odpowiedz 
MarcinK

Dziękuję.

A to OFICJALNE ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH PHOENIXOWICZÓW:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1542
Mav
Użytkownik
#666 - Wysłana: 2 Sty 2016 13:11:27
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#667 - Wysłana: 2 Sty 2016 17:31:16 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Mav

To jest tylko wyłącznie moja opinia.

Utrzymuje też brak kontroli państwa nad PZŁ.

PO chciało zniszczyć PZŁ. O co chodzi o kasę ? Sprzedaż lasów w obce ręce. Komorowski, powinien zostać wykluczony z PZŁ. Brak honoru, wypięcie się na myśliwych. Kłamanie że nie poluje. Obłuda, bo facet w moim regionie regularnie polował.
PZŁ działa zgodnie z prawem. Minister środowiska ustala wile faktów. Nawet takie biby na korzyść myśliwych. Szkoda że jest ona przeczy etyce łowieckiej. Skrócenie okresów ochronnych. Weszło takie prawo.

I daje myśliwym prawo do posiadania broni krótkiej.

Był taki okres, że mogli kupić. Jak ktoś ma zabić to zabije z każdej broni czy noża. Broń krótka może być przydatna. Postrzelony np. dzik który jest w krzakach. Łatwiej dobić jego z broni krótkiej. Najlepiej jak wykona się precyzyjny strzał. Ale w życiu bywa różnie.

m.in. zakazu uczestniczenia w polowaniach dzieci

To rodzic powinien decydować a nie ekoterroryzm. Moje dzieci wiedzą co to jest polowanie. Wiedzą doskonale po co jedzie dziadek, czy matka. Ale są za małe aby zabrać je na polowanie. Mimo to widzą, że dzik żył i że został zabity ze sztucera. Ja od dziecka wiem jak to się dzieje. Z ojcem za małolata np. biegałem za kaczkami. Czy mam zryty beret ? Nie biegam z kałachem, z nożem. Nie napadam na ludzi. Teraz w polowaniu można uczestniczyć mając minimum 16 lat. Polując z dzieckiem, jeżeli rodzic uzna że już może, powinien tłumaczyć na czym to polega. Wielu dorosłych niema pojęcia. Myśliwy jadać do lasu nie napierdziela do wszystkiego co się rusza.
Dziś moja żona wykonała selekcyjny strzał. Locha miał zgniły gwizd (ryjek). Mocno schudła i cierpiała. Efekt, rany po wnyku.

Chciały też zakazu polowań na ptaki - bo to niecelne strzały do nich są przede wszystkim winne zatrucia środowiska ołowiem.

Amerykanie wprowadzili śrut ze stali. Ołów jest lepszym rozwiązaniem, ale ma też swoje minusy. Kwestii ptactwa i środowiska, może to i lepiej ? Powiem ci, w moim regionie mało kto poluje np. na kaczki. Od kiedy ja postanowiłem polować na dwunożne łanie, mój ojciec przestał polować na kaczki.

Zakazu polowań z nagonką, gdzie wiele zwierząt się tylko rani i płoszy, i zakazu dokarmiania, co powoduje niekontrolowany rozrost populacji, np. dzików, oraz roznoszenie chorób przez zwierzęta korzystające z paśników.

Cała Europa tak poluje. Tutaj kwestia etyki, kierowanie takim polowaniem. Nie jestem pewien, nie strzelam. Byłem w tym roku na polowaniu dewizowym. Tylko że byli Polacy. Nie był pewien strzału, odpuścił. Myśliwi z całej Polski, ładnie się zachowali. Duńczycy, którzy przyjechali też ładnie się zachowali. Są u nas od lat. Ale trafiło się też dwóch Norwegów. Nie przyznali się do strzału. Myśleli, że im się uda. Za postrzałki też się płaci a zwierzynę wytropili chłopaki z koła i dobili. Nigdy więcej Norwegów.

Na ten teren bez uprzedzenia może wejść myśliwy. I strzelać z odległości 100 m od zabudowań.

Dla mnie to chore, ktoś mąci. Znam te środowisko i są kanalie, które działają przeciwko łowiectwu. Typy podobne do Komorowskiego.

Trybunału, bo prawa właściciela są czysto teoretyczne i zmuszany byłby do ujawniania światopoglądu.

Np. rolnik zakazuje wjazdu na jego pole, bo ma takie poglądy. Z automatu powinien mieć zakaz ubieganie się o szkody łowieckie. Jego pole sąsiaduje z innym polem rolnika, on płaci odszkodowania. Często wjazd na dany teren jest możliwy jedynie przez pole.

szokującego raportu NIK

Moim zdaniem, kłamliwy raport. Łamanie prawa przez wszystkie koła ? Totalna bzdura. Kto by na to pozwolił ?

W dodatku nie sprawdzano, ile i jakich zwierząt zabito.

Bzdura bo wszystko jest zapisywane i księgowane.

czy myśliwy ma pozwolenie na broń, szczególnie w przypadku cudzoziemców.

Totalna bzdura. Jadąc na polowanie na zaproszenie do innego koła muszę mieć legitymacje, dokumenty. Bez tego nikt nie będzie polował. Dewizowców sprawdza się.

. Minister środowiska nie ma żadnych narzędzi do nadzorowania gospodarki łowieckiej ani Polskiego Związku Łowieckiego" - stwierdził NIK.

Totalna bzdura. Ten sam NIK wydał negatywną opinię o Lasach Państwowych. Np. negatywnie ocenił, że lasy zarabiają na siebie i mają zyski. To że sadzą więcej drzew niż pozyskują. Tutaj chodzi o sprzedaż dobra, jakim są lasy. PO, Lisy oraz inne polaczyny miały w tym interes.

Na koniec dodam. Wyboracza to nie jest wiarygodne źródło.

Wojewoda zachodniopomorski wpadł na pomysł. Podniesiemy dzierżawę dla kół. Jak to przejdzie, wiele kół upadnie. Podnieść chce o 100 %. Łata swoje beznadziejne zarządzanie.
Moje koło płaci obecnie 30 000 zł. 300 000 to bardzo duża kwota. Nasze koło jest w miarę bogate. Gdyby młodzi mieli więcej do powiedzenia, mogło by być jeszcze lepiej. Koło Łowieckie to nie tylko polowania. To współpraca z Lasami. Mamy też swoje poletka uprawne. Zakup pokarmów dla zwierząt czy leków. Odszkodowania w tamtym roku było 160 tyś. zł. Ale był okres, gdzie było 300 tyś zł.

Jestem ciekaw jak by ekoterroryzm zareagował, jak by oni musieli płacić. Tak każdy z ekozje.. po 3 tyś zł/rok.
mozg_kl2
Użytkownik
#668 - Wysłana: 2 Sty 2016 17:57:51
Odpowiedz 
Mav

widzę dalej nie odpuszczasz? Temat polityczny zamknięty więc hasasz tutaj
Seybr
Użytkownik
#669 - Wysłana: 2 Sty 2016 18:29:06
Odpowiedz 
mozg_kl2

Odbieram to raczej co ja myślę na ten temat. Starałem się napisać z punktu myśliwego, człowieka który od dziecka przebywa w tym kręgu.
mozg_kl2
Użytkownik
#670 - Wysłana: 3 Sty 2016 23:37:52
Odpowiedz 
http://wmeritum.pl/arabia-saudyjska-zerwala-stosun ki-dyplomatyczne-z-iranem/

szkoda że temat o polityce zamknięty bo sytuacja w nowym roku robi się coraz ciekawsza. Amerykańskie Imperium upada na naszych oczach.
Eviva
Użytkownik
#671 - Wysłana: 4 Sty 2016 08:51:57
Odpowiedz 
mozg_kl2

Trochę za późno, ale lepszy rydz
Q__
Moderator
#672 - Wysłana: 4 Sty 2016 11:03:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dobra. Moi Drodzy (i Moi Tańsi, że sobie na słaby dowcip pozwolę).

Kończymy okres świąteczno-noworocznego luzu. Czyli: co dotąd, to się upiekło. Od tego momentu polityczne offtopy i kwiecistość wyrażeń
(np. Seybrowe kanalie, polaczyny i ekozje.. - jeśli się powtórzą) nie będą traktowane tak łagodnie.

Topic polityczny otworzę niebawem.
Seybr
Użytkownik
#673 - Wysłana: 4 Sty 2016 11:32:20
Odpowiedz 
Q__:
(np. Seybrowe kanalie, polaczyny i ekozje.. - jeśli się powtórzą) nie będą traktowane tak łagodnie.

Wiedziałem że się czepisz :P.
mozg_kl2
Użytkownik
#674 - Wysłana: 4 Sty 2016 12:03:28
Odpowiedz 
Q__

Mysle ze warto otworzyc temat polityczny. Wiele osob dowiodlo ze umie rozmawiac merytorycznie a jednak na swiecie sporo sie dzieje np uupadek Imperium Amerykanum
Seybr
Użytkownik
#675 - Wysłana: 21 Sty 2016 20:26:35
Odpowiedz 
Ostatnio leże wieczorem przed TV. Przychodzi moja młoda, pokazuje że jej się gierka nie pobiera na tablecie. Ok patrzę i mówię, że się nie pobiera a ona mnie prostuje. Tata nie pobiera a zaciąga. Ok ma 4,5 roku ściąga a zaciąga to dla mniej to samo. Chwila gra się pobiera, 200 mb. Ja sobie dalej spokojnie oglądam film a ona gra. Gra z konikami pony.
Seybr
Użytkownik
#676 - Wysłana: 28 Sty 2016 13:48:41
Odpowiedz 
Oglądałem dwa odcinki The 100. Póki co szału ja w nim nie widzę. Taka gimba i mało racjonalne wytłumaczenia.
Seybr
Użytkownik
#677 - Wysłana: 6 Lut 2016 08:11:58
Odpowiedz 
krzychu
Użytkownik
#678 - Wysłana: 6 Lut 2016 15:19:59
Odpowiedz 
niezla laska
Mav
Użytkownik
#679 - Wysłana: 19 Lut 2016 20:06:37 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Dzięki Phoenix za te lata ciekawych dyskusji. Czas jednak się pożegnać, lepiej teraz niż w gorszych okolicznościach. Jak wiadomo - "wszystko co dobre..."

https://www.youtube.com/watch?v=VYpd-2buQc0

a

Q__
Moderator
#680 - Wysłana: 19 Lut 2016 20:53:33
Odpowiedz 
Mav

Ale po co histeryzować? Wytocz artylerię argumentów w obronie Wałęsy, PO itd. albo pogódź się z tym, że Współforumowicze miewają inne sympatie polityczne niż Ty - i - razem z Nimi - udowodnij, że z ludźmi o diametralnie odmiennych poglądach politycznych da się fajnie dyskutować na rozmaite tematy, mimo wszelkich różnic...
Elaan
Użytkownik
#681 - Wysłana: 19 Lut 2016 21:13:11
Odpowiedz 
Mav:
Dzięki Phoenix za te lata ciekawych dyskusji. Czas jednak się pożegnać

Wiesz co, Mav?
Żadna opcja ani partia w ogóle, ani żaden polityk [nawet noblista] w szczególe, nie są warci, żeby z ich powodu opuszczać takie miejsce jak Phoenix.
Masz tu polemistów, oponentów, dyskutantów - ludzi którzy postrzegają pewne rzeczy i myślą inaczej niż Ty.
Ale nie wrogów, pamiętaj o tym.
Seybr
Użytkownik
#682 - Wysłana: 20 Lut 2016 10:17:26 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Elaan:
Masz tu polemistów, oponentów, dyskutantów - ludzi którzy postrzegają pewne rzeczy i myślą inaczej niż Ty.
Ale nie wrogów, pamiętaj o tym.

To normalne, czy mamy iść jedną wielką prawdą wytyczoną przez Mava ? Nie, mam prawo mieć inne zdanie. Jak przez to ktoś robi focha, jego problem. Piaskownic jest dużo.

Q__:
Wytocz artylerię argumentów w obronie Wałęsy, PO itd.

Przybliż mi o co chodzi ?

Q__:
politycznych da się fajnie dyskutować na rozmaite tematy, mimo wszelkich różnic...

Zgadza się ;].
Seybr
Użytkownik
#683 - Wysłana: 6 Mar 2016 08:29:09
Odpowiedz 
Panowie Huawei P8 Lite czy Sony Xperia M4 Aqua ?

Który byście wybrali ? Kwestia pamięci 16 vs 8. Od czego są szybkie karty. Druga rzecz to aparat. Od tego mam lustrzanki ;]. Telefonem robię sporadycznie i dla fanu.

Ktoś ogląda The 100 ? Im dalej tym lepiej. Trzeci sezon póki co najlepszy.
Seybr
Użytkownik
#684 - Wysłana: 21 Kwi 2016 11:22:45
Odpowiedz 
Wkładam w kij w mrowisko, ale bez polityki mi tutaj.

Czy frankowicze powinni mieć pomoc od rządu, takie pytanie zadaje wam.
Ja jestem przeciwny, wiedzieli że grają w loterię. Mogą zyskać, mogą i stracić.

Podam na przykładzie znajomego, kupił mieszkanie na kredyt za w kredycie frankowym. Jak on się puszył, jak on się cieszył. Z naszego znajomego nabijał się że kredyt na budowę domu ma złotówkach. Że kurs spadł i wychodzi lepiej. Nie znał całej prawdy, kredyt brał ale na dokończenie podwórka i był w wysokości 20 tyś. zł. Tera chłopina biadoli mi, że cała jego wypłata idzie na ratę. Że chcieli mieć drugie dziecko a żony wypłata idzie na życie i w sumie nic nie zostaje.
Powiedziałem jemu, nie słuchałeś mnie. Wiedziałeś, że ryzykujesz. Mówiłem tobie nabiorą ludzi na kredyt a potem sprytnie podniosą kurs. Teraz masz pretensje do siebie. Ja mam dokładać się do twojego mieszkania ? Dał byś mi kilka dolarów jak by kurs spadł ? Nie cieszył byś się że oszczędzasz. Jak ci źle to leć zagranicę.
Eviva
Użytkownik
#685 - Wysłana: 21 Kwi 2016 12:50:19
Odpowiedz 
Seybr

Popieram. Nikt im nie kazał, sami zdecydowali, że chcą zaryzykować. Co państwu do tego? To jakby zwracać każdemu to, co przegrał w kasynie.
krzychu
Użytkownik
#686 - Wysłana: 21 Kwi 2016 19:07:51
Odpowiedz 
tak powinni miec pomoc
Seybr
Użytkownik
#687 - Wysłana: 21 Kwi 2016 19:25:09
Odpowiedz 
krzychu:
tak powinni miec pomoc

Niby czemu, czekam na argumenty.
Seybr
Użytkownik
#688 - Wysłana: 23 Maj 2016 14:01:09
Odpowiedz 
Takie tam z wesela. Kamerzysta też człowiek i lubi zagrać na Saksie ;]. Gratis dla pary młodej.

http://www44.zippyshare.com/v/Jjis4ibL/file.html
Seybr
Użytkownik
#689 - Wysłana: 17 Sier 2016 21:53:55 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Ogląda ktoś Dark Matter ? Czy warto ?

The Last Ship wpadłem przez przypadek, ktoś to oglądał ?
Q__
Moderator
#690 - Wysłana: 17 Sier 2016 23:45:16
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  ...  21  22  23  24  25  26  27  28  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!