USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  27  28  »» 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#631 - Wysłana: 3 Paź 2015 14:45:10
Odpowiedz 
Eviva:
Czym się różni dobra whisky od niedobrej? Taż to takie samo alkoholowe świństwo.

Świństwem to jest czysta wódka, zwykła chemia dająca po wątrobie, zanieczyszczająca organizm. Whisky w odpowiednich ilościach ma wręcz właściwości zdrowotne: http://www.lifestyle.banzaj.pl/Whisky-to-nie-tylko -smak-ale-i-zdrowie-69314.html

Jest mnóstwo artykułów na ten temat. Są różne kompozycje, różne smaki w zależności od użytych beczek, składników i długości leżakowania. Różnica między tanią dwuletnią whisky a takim single malt czy bourbonem jest jak najbardziej zauważalna w smaku jak i jakości.

Poza tym tak niby lubisz TOS'a i nie wiesz, że Scotty by Cię wurzucił przez śluże za nazwanie whisky alkoholowym świństwem?
MarcinK
Użytkownik
#632 - Wysłana: 3 Paź 2015 16:19:03
Odpowiedz 
Mav
Ja tam nie odczuwam różnicy pomiędzy wódką a whisky.
Mav
Użytkownik
#633 - Wysłana: 3 Paź 2015 22:05:55
Odpowiedz 
MarcinK:

Dla mnie jest spora. Whisky mnie relaksuje, po wódce jestem dziki. Po whisky dobrze się czuję następnego dna, po wódce fatalnie. A najbardziej służy mi whiskey typu bourbon, najlepiej smakuje i działa, a następnego dnia najmniejszy kac.
Seybr
Użytkownik
#634 - Wysłana: 4 Paź 2015 09:02:32
Odpowiedz 
MarcinK:

Będziesz miał więcej lat to poczujesz, hmm nie bierz mnie za wapniaka. Doświadczenie życiowe mi tak mówi.

Mav:
Po whisky dobrze się czuję następnego dna, po wódce fatalnie.

Wiesz czemu się czujesz gorzej po wódce ? Większość ludzi pije jej znacznie więcej np. podczas imprezy.

Mav:
A najbardziej służy mi whiskey typu bourbon, najlepiej smakuje i działa, a następnego dnia najmniejszy kac.

Uwielbiam burbon ;]. W tym wypadku mamy podobne zdanie.

Ja przez wiele lat nie przepadałem za rudą. Znam pewną panią, która produkuje whisky własnej roboty. Ma 60 voltów. Popijałem ją i tak zostało. Jak wiecie pracuje na weselach. Wódki mam pod dostatkiem. Jak chce się napić że swoją panią to głównie pijemy whisky albo gin. On whisky wolę gin.
Dużo ginu + papierosek = ciężka głowa. Znam swój umiar, więc kaca u mnie jest raz na radziecki rok.

Patrząc na Polskę. Ruda jest co raz tańsza i jest co raz większy wybór. No i hit, sam mam zamiar kupić sprzęt do produkcji i zrobić burbon. Potem do beczek i niech leży.

Piłem różny bimber, znaczy próbowałem. Nie jeden miał klasę ale i nie jeden to czyste paliwo rakietowe.
MarcinK
Użytkownik
#635 - Wysłana: 4 Paź 2015 10:13:29
Odpowiedz 
Mav:
A najbardziej służy mi whiskey typu bourbon, najlepiej smakuje i działa, a następnego dnia najmniejszy kac.

Jak się umie pić wódkę to kaca nie ma.
Mav
Użytkownik
#636 - Wysłana: 4 Paź 2015 15:56:33 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
MarcinK:
Jak się umie pić wódkę to kaca nie ma.

I tak zatruwa i odwadnia organizm bardziej niż whisky. Nawet jak podczas picia pijesz dużo wody, a także uzupełniasz substancje mineralne, które są wypłukiwane z organizmu przez alkohol, to i tak kac jest większy niż przy whisky. Oczywiście w moim przypadku. Choć większość ludzi, których znam ma tak samo.

Seybr:
Uwielbiam burbon ;]. W tym wypadku mamy podobne zdanie.

Myślę, że tą różnice robi kukurydza. To ona daje ten słodszy posmak i jakoś lepiej jest przyjmowana przez organizm

Seybr:
Wiesz czemu się czujesz gorzej po wódce ? Większość ludzi pije jej znacznie więcej np. podczas imprezy.

To fakt, ale w moim przypadku akurat mogę wypić więcej whisky niż wódki, bo lepiej na mnie działa, więc u mnie nie o ilość chodzi
Seybr
Użytkownik
#637 - Wysłana: 5 Paź 2015 08:40:55
Odpowiedz 
Mav:
Oczywiście w moim przypadku. Choć większość ludzi, których znam ma tak samo.

Jeżeli pije więcej, to przed snem wypijam dwie szklanki wody. Rano zero kaca ;].

Mav:
To fakt, ale w moim przypadku akurat mogę wypić więcej whisky niż wódki, bo lepiej na mnie działa, więc u mnie nie o ilość chodzi

Największego kaca ma się od fajek. Lubię zapalić sobie przy alkoholu. Jak nie palę wiem że rano będę się czuł ok.
Seybr
Użytkownik
#638 - Wysłana: 16 Paź 2015 09:57:47
Odpowiedz 
Panowie, który byście wybrali smartfon. Potrzebuję czegoś taniego na pewien okres czasu. Mój obecny smartfon po wielu przeżyciach, min. wodowanie zaliczył. Takie upadki, że Iphon czy Samsung był by dawno w koszu ;].

Póki co myślę o:
http://allegro.pl/goclever-quantum-550-aero2-gps-m apy-2xsim-8mpix-4x-i5705413710.html
lub
Jest też wersja z Andkiem:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/krugermatz/soul2/Kru gerandMatz-Soul-2.html
Mav
Użytkownik
#639 - Wysłana: 17 Paź 2015 20:42:42 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
Panowie, który byście wybrali smartfon

Za tą kwotę masz nowego Galaxy S2, jeszcze można je dostać. Używane w dobrym stanie kręcą się w okolicach 200 zł. To zdecydowanie lepszy wybór niż te tanie wynalazki. Może i mają podobną specyfikacje, ale jednak S2 był flagowym modelem SAMSUNGA, a więc jakość wykonania i wsparcie systemu to zupełnie inny świat w porównaniu do tych niskobudżetowców. Tak samo ewentualny serwis.
Seybr
Użytkownik
#640 - Wysłana: 17 Paź 2015 22:47:41
Odpowiedz 
Mav

W sumie tak, ale ja potrzebuje telefon na kilka miesięcy. Za 5 będzie coś mega dobrego ;]. Używany nie wchodzi w grę. Myślę że kupię coś lepszego, markowego jeżeli chodzi sytuację na teraz.
Mav
Użytkownik
#641 - Wysłana: 18 Paź 2015 00:46:14 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
W sumie tak, ale ja potrzebuje telefon na kilka miesięcy. Za 5 będzie coś mega dobrego ;]. Używany nie wchodzi w grę.

Nowe S2 można jeszcze dostać w cenie tych polskich Goclever itd. Ja mam od roku S4 i nie narzekam. Nie czuję potrzeby nowego tel.
Seybr
Użytkownik
#642 - Wysłana: 18 Paź 2015 08:56:35 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Mav:
Ja mam od roku S4 i nie narzekam.

Ja mam telefon prawie dwa lata i przeszedł wojnę. Przy takich upadkach w Samsungu czy Iphonie dawno był by wyświetlacz do wymiany. Zmodyfikowałem Androida. Bateria mi szaleje, mógł bym go rozebrać i wymienić na nówkę baterię (teoretycznie nie wymienialna), do tego nowa obudowa z tyłu i mam spokój.

Kwestia telefonów. Samsunga miałem na stanie, moja pani miała. Bateria trzymała 7 dni przy gadaniu. Po dwóch latach około pięciu. To był upośledzony smartfon.
Moja pani ma teraz LG ale nie jest zadowolona z Androida. Wcześniej miała winodwsa. Jej lej Lumia leżała, miał nawigację jaką chciała, oraz jakieś kobiece rzeczy. Kupię jej jakiś telefon na made in MS z windowsem. Jej LG pójdzie jako zapas. Powiem tak. Mi nie leży Android 5.1 Uszczęśliwiać ludzi na siłę. Dodawać i chować pewne rzeczy. Bez roota nie da się pobawić.
Q__
Moderator
#643 - Wysłana: 5 Gru 2015 15:46:21
Odpowiedz 
Chyba tu najbardziej pasuje... Tekścik o barmanach z ST:
http://www.startrek.com/article/celebrating-the-ba rtenders-of-star-trek
Seybr
Użytkownik
#644 - Wysłana: 5 Gru 2015 16:30:34
Odpowiedz 
Guinan i Quark jak dla mnie rządzą. Guinan pięknie słucha i daje dobre rady. Quark mimo jaki jest, mimo jaką ma naturę potrafi dobrze doradzić ;].
Q__
Moderator
#645 - Wysłana: 6 Gru 2015 19:14:01
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Guinan i Quark jak dla mnie rządzą.

Nie mogą nie rządzić. W końcu dostali więcej czasu ekranowego i dobrych tekstów do wygłoszenia niż cała reszta razem wzięta.
Mav
Użytkownik
#646 - Wysłana: 20 Gru 2015 23:07:01 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
http://natemat.pl/165951,pis-grozi-urzednikom-ktor zy-zechca-pomoc-wosp-kto-zaangazuje-sie-w-te-hece- niech-nazajutrz-sklada-raport-o-zwolnienie

Oj, taki ostry atak na WOŚP może się źle dla PISu skończyć. Zaczynam wątpić czy ta partia przetrwa 4 lata kadencji. Może drugiego majdanu w Polsce nie będzie, ale coś podobnego na pewno i to szybciej niż się może wydawać.

A Wy jak oceniacie juź oficjalne groźby władzy w kierunku wojska, policji straży i lokalnych władz miast i województw, aby nie brali udziału w WOŚP? Ciekawe co na to Eviva?
Q__
Moderator
#647 - Wysłana: 21 Gru 2015 03:25:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Dowcipniś... Sprawdzasz, czy ludzie rzucą się na wątek polityczny skoro nie rzucili się na The Expanse (tak szybko jakbyś chciał)? ;]

Tylko przez wzgląd na bliskość Świąt (wiadomo, tradycje amnestyjne) nie reaguję ostrzej.

Wszyscy Pozostali

Proszę nie odpisywać na tematy polityczne w nieregulaminowym miejscu. Jakby co mogę otworzyć "Saving...".
mozg_kl2
Użytkownik
#648 - Wysłana: 21 Gru 2015 05:59:29
Odpowiedz 
Mav

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/720/455/74d.jpg
Seybr
Użytkownik
#649 - Wysłana: 21 Gru 2015 12:55:08
Odpowiedz 
Rzygam polityką. Wystarczy, że sporo rzeczy widzę na FB. Chociaż tutaj można sobie odpuścić co nie ?
Q__
Moderator
#650 - Wysłana: 21 Gru 2015 13:16:13
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Chociaż tutaj można sobie odpuścić co nie ?

Wola Założyciela topicu - rzecz święta. Zatem od tej pory polityczny offtop w tym - skądinąd luźnym - temacie będzie szczególnie tępiony.
mozg_kl2
Użytkownik
#651 - Wysłana: 21 Gru 2015 13:33:42
Odpowiedz 
Seybr

Mav trolluje ale nikt sie nie zlapal na przynete
Elaan
Użytkownik
#652 - Wysłana: 21 Gru 2015 17:19:57
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Mav trolluje ale nikt sie nie zlapal na przynete

Może wybrał niewłaściwą?

a
mozg_kl2
Użytkownik
#653 - Wysłana: 21 Gru 2015 18:05:22
Odpowiedz 
Elaan:
Może wybrał niewłaściwą?

mimo naszych wad, animozji jesteśmy w miarę ogarnięta i zgraną paczką. Zagrywka Mava była tak bardzo widoczną, że nawet dzidzi to widzi. Nie wiem czy ktoś by się na to złapał.
Elaan
Użytkownik
#654 - Wysłana: 21 Gru 2015 18:54:18
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zagrywka Mava była tak bardzo widoczną, że nawet dzidzi to widzi.

Fakt, trudno zaprzeczyć.
A ja już, szczerze mówiąc, polityki mam powyżej ronda kapelusza.
Szkoda tracić na nią przedświąteczny czas i humor - po Świętach i tak "najemy się" jej do przesytu.

mozg_kl2:
mimo naszych wad, animozji jesteśmy w miarę ogarnięta i zgraną paczką

Bogu za to dzięki. I niech tak zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej.

A
mozg_kl2
Użytkownik
#655 - Wysłana: 21 Gru 2015 19:30:50
Odpowiedz 
Elaan:
A ja już, szczerze mówiąc, polityki mam powyżej ronda kapelusza.

a również. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Elaan:
Szkoda tracić na nią przedświąteczny czas i humor - po Świętach i tak "najemy się" jej do przesytu.

gorzej, że już przy świątecznym stoli ona się pojawi.

Elaan:
Bogu za to dzięki. I niech tak zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej.

prawie jak zdjęcie rodzinne.
ortkaj
Użytkownik
#656 - Wysłana: 21 Gru 2015 20:46:09
Odpowiedz 
Elaan
dot. obrazka
Przyznam, że wolę stwierdzenie trzyma się razem...
Eviva
Użytkownik
#657 - Wysłana: 21 Gru 2015 21:04:16
Odpowiedz 
Nawet ja już rzygam polityką i się zgadzam z przedmówcami.
Elaan
Użytkownik
#658 - Wysłana: 22 Gru 2015 12:25:26
Odpowiedz 
ortkaj:

"— Kupą tu waszmościowie, kupą! — wołał pan Wołodyjowski na szlachtę, stojącą pod ścianami i otaczającą cały dom." - Potop, tom I.
Q__
Moderator
#659 - Wysłana: 22 Gru 2015 12:28:23
Odpowiedz 
ortkaj
Elaan

ortkaj:
dot. obrazka

Pytanie na czym wyrosły te grzybki...
Eviva
Użytkownik
#660 - Wysłana: 22 Gru 2015 20:48:48
Odpowiedz 
Elaan:
"— Kupą tu waszmościowie, kupą! — wołał pan Wołodyjowski na szlachtę, stojącą pod ścianami i otaczającą cały dom." - Potop, tom

Atak ową substancyją mógłby być wielce efektywny
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  27  28  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!