USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  29  30  »» 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#631 - Wysłana: 3 Paź 2015 14:45:10
Eviva:
Czym się różni dobra whisky od niedobrej? Taż to takie samo alkoholowe świństwo.

Świństwem to jest czysta wódka, zwykła chemia dająca po wątrobie, zanieczyszczająca organizm. Whisky w odpowiednich ilościach ma wręcz właściwości zdrowotne: http://www.lifestyle.banzaj.pl/Whisky-to-nie-tylko -smak-ale-i-zdrowie-69314.html

Jest mnóstwo artykułów na ten temat. Są różne kompozycje, różne smaki w zależności od użytych beczek, składników i długości leżakowania. Różnica między tanią dwuletnią whisky a takim single malt czy bourbonem jest jak najbardziej zauważalna w smaku jak i jakości.

Poza tym tak niby lubisz TOS'a i nie wiesz, że Scotty by Cię wurzucił przez śluże za nazwanie whisky alkoholowym świństwem?
MarcinK
Użytkownik
#632 - Wysłana: 3 Paź 2015 16:19:03
Mav
Ja tam nie odczuwam różnicy pomiędzy wódką a whisky.
Mav
Użytkownik
#633 - Wysłana: 3 Paź 2015 22:05:55
MarcinK:

Dla mnie jest spora. Whisky mnie relaksuje, po wódce jestem dziki. Po whisky dobrze się czuję następnego dna, po wódce fatalnie. A najbardziej służy mi whiskey typu bourbon, najlepiej smakuje i działa, a następnego dnia najmniejszy kac.
Seybr
Użytkownik
#634 - Wysłana: 4 Paź 2015 09:02:32
MarcinK:

Będziesz miał więcej lat to poczujesz, hmm nie bierz mnie za wapniaka. Doświadczenie życiowe mi tak mówi.

Mav:
Po whisky dobrze się czuję następnego dna, po wódce fatalnie.

Wiesz czemu się czujesz gorzej po wódce ? Większość ludzi pije jej znacznie więcej np. podczas imprezy.

Mav:
A najbardziej służy mi whiskey typu bourbon, najlepiej smakuje i działa, a następnego dnia najmniejszy kac.

Uwielbiam burbon ;]. W tym wypadku mamy podobne zdanie.

Ja przez wiele lat nie przepadałem za rudą. Znam pewną panią, która produkuje whisky własnej roboty. Ma 60 voltów. Popijałem ją i tak zostało. Jak wiecie pracuje na weselach. Wódki mam pod dostatkiem. Jak chce się napić że swoją panią to głównie pijemy whisky albo gin. On whisky wolę gin.
Dużo ginu + papierosek = ciężka głowa. Znam swój umiar, więc kaca u mnie jest raz na radziecki rok.

Patrząc na Polskę. Ruda jest co raz tańsza i jest co raz większy wybór. No i hit, sam mam zamiar kupić sprzęt do produkcji i zrobić burbon. Potem do beczek i niech leży.

Piłem różny bimber, znaczy próbowałem. Nie jeden miał klasę ale i nie jeden to czyste paliwo rakietowe.
MarcinK
Użytkownik
#635 - Wysłana: 4 Paź 2015 10:13:29
Mav:
A najbardziej służy mi whiskey typu bourbon, najlepiej smakuje i działa, a następnego dnia najmniejszy kac.

Jak się umie pić wódkę to kaca nie ma.
Mav
Użytkownik
#636 - Wysłana: 4 Paź 2015 15:56:33 - Edytowany przez: Mav
MarcinK:
Jak się umie pić wódkę to kaca nie ma.

I tak zatruwa i odwadnia organizm bardziej niż whisky. Nawet jak podczas picia pijesz dużo wody, a także uzupełniasz substancje mineralne, które są wypłukiwane z organizmu przez alkohol, to i tak kac jest większy niż przy whisky. Oczywiście w moim przypadku. Choć większość ludzi, których znam ma tak samo.

Seybr:
Uwielbiam burbon ;]. W tym wypadku mamy podobne zdanie.

Myślę, że tą różnice robi kukurydza. To ona daje ten słodszy posmak i jakoś lepiej jest przyjmowana przez organizm

Seybr:
Wiesz czemu się czujesz gorzej po wódce ? Większość ludzi pije jej znacznie więcej np. podczas imprezy.

To fakt, ale w moim przypadku akurat mogę wypić więcej whisky niż wódki, bo lepiej na mnie działa, więc u mnie nie o ilość chodzi
Seybr
Użytkownik
#637 - Wysłana: 5 Paź 2015 08:40:55
Mav:
Oczywiście w moim przypadku. Choć większość ludzi, których znam ma tak samo.

Jeżeli pije więcej, to przed snem wypijam dwie szklanki wody. Rano zero kaca ;].

Mav:
To fakt, ale w moim przypadku akurat mogę wypić więcej whisky niż wódki, bo lepiej na mnie działa, więc u mnie nie o ilość chodzi

Największego kaca ma się od fajek. Lubię zapalić sobie przy alkoholu. Jak nie palę wiem że rano będę się czuł ok.
Seybr
Użytkownik
#638 - Wysłana: 16 Paź 2015 09:57:47
Panowie, który byście wybrali smartfon. Potrzebuję czegoś taniego na pewien okres czasu. Mój obecny smartfon po wielu przeżyciach, min. wodowanie zaliczył. Takie upadki, że Iphon czy Samsung był by dawno w koszu ;].

Póki co myślę o:
http://allegro.pl/goclever-quantum-550-aero2-gps-m apy-2xsim-8mpix-4x-i5705413710.html
lub
Jest też wersja z Andkiem:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/krugermatz/soul2/Kru gerandMatz-Soul-2.html
Mav
Użytkownik
#639 - Wysłana: 17 Paź 2015 20:42:42 - Edytowany przez: Mav
Seybr:
Panowie, który byście wybrali smartfon

Za tą kwotę masz nowego Galaxy S2, jeszcze można je dostać. Używane w dobrym stanie kręcą się w okolicach 200 zł. To zdecydowanie lepszy wybór niż te tanie wynalazki. Może i mają podobną specyfikacje, ale jednak S2 był flagowym modelem SAMSUNGA, a więc jakość wykonania i wsparcie systemu to zupełnie inny świat w porównaniu do tych niskobudżetowców. Tak samo ewentualny serwis.
Seybr
Użytkownik
#640 - Wysłana: 17 Paź 2015 22:47:41
Mav

W sumie tak, ale ja potrzebuje telefon na kilka miesięcy. Za 5 będzie coś mega dobrego ;]. Używany nie wchodzi w grę. Myślę że kupię coś lepszego, markowego jeżeli chodzi sytuację na teraz.
Mav
Użytkownik
#641 - Wysłana: 18 Paź 2015 00:46:14 - Edytowany przez: Mav
Seybr:
W sumie tak, ale ja potrzebuje telefon na kilka miesięcy. Za 5 będzie coś mega dobrego ;]. Używany nie wchodzi w grę.

Nowe S2 można jeszcze dostać w cenie tych polskich Goclever itd. Ja mam od roku S4 i nie narzekam. Nie czuję potrzeby nowego tel.
Seybr
Użytkownik
#642 - Wysłana: 18 Paź 2015 08:56:35 - Edytowany przez: Seybr
Mav:
Ja mam od roku S4 i nie narzekam.

Ja mam telefon prawie dwa lata i przeszedł wojnę. Przy takich upadkach w Samsungu czy Iphonie dawno był by wyświetlacz do wymiany. Zmodyfikowałem Androida. Bateria mi szaleje, mógł bym go rozebrać i wymienić na nówkę baterię (teoretycznie nie wymienialna), do tego nowa obudowa z tyłu i mam spokój.

Kwestia telefonów. Samsunga miałem na stanie, moja pani miała. Bateria trzymała 7 dni przy gadaniu. Po dwóch latach około pięciu. To był upośledzony smartfon.
Moja pani ma teraz LG ale nie jest zadowolona z Androida. Wcześniej miała winodwsa. Jej lej Lumia leżała, miał nawigację jaką chciała, oraz jakieś kobiece rzeczy. Kupię jej jakiś telefon na made in MS z windowsem. Jej LG pójdzie jako zapas. Powiem tak. Mi nie leży Android 5.1 Uszczęśliwiać ludzi na siłę. Dodawać i chować pewne rzeczy. Bez roota nie da się pobawić.
Q__
Moderator
#643 - Wysłana: 5 Gru 2015 15:46:21
Chyba tu najbardziej pasuje... Tekścik o barmanach z ST:
http://www.startrek.com/article/celebrating-the-ba rtenders-of-star-trek
Seybr
Użytkownik
#644 - Wysłana: 5 Gru 2015 16:30:34
Guinan i Quark jak dla mnie rządzą. Guinan pięknie słucha i daje dobre rady. Quark mimo jaki jest, mimo jaką ma naturę potrafi dobrze doradzić ;].
Q__
Moderator
#645 - Wysłana: 6 Gru 2015 19:14:01
Seybr

Seybr:
Guinan i Quark jak dla mnie rządzą.

Nie mogą nie rządzić. W końcu dostali więcej czasu ekranowego i dobrych tekstów do wygłoszenia niż cała reszta razem wzięta.
Mav
Użytkownik
#646 - Wysłana: 20 Gru 2015 23:07:01 - Edytowany przez: Mav
http://natemat.pl/165951,pis-grozi-urzednikom-ktor zy-zechca-pomoc-wosp-kto-zaangazuje-sie-w-te-hece- niech-nazajutrz-sklada-raport-o-zwolnienie

Oj, taki ostry atak na WOŚP może się źle dla PISu skończyć. Zaczynam wątpić czy ta partia przetrwa 4 lata kadencji. Może drugiego majdanu w Polsce nie będzie, ale coś podobnego na pewno i to szybciej niż się może wydawać.

A Wy jak oceniacie juź oficjalne groźby władzy w kierunku wojska, policji straży i lokalnych władz miast i województw, aby nie brali udziału w WOŚP? Ciekawe co na to Eviva?
Q__
Moderator
#647 - Wysłana: 21 Gru 2015 03:25:38 - Edytowany przez: Q__
Mav

Dowcipniś... Sprawdzasz, czy ludzie rzucą się na wątek polityczny skoro nie rzucili się na The Expanse (tak szybko jakbyś chciał)? ;]

Tylko przez wzgląd na bliskość Świąt (wiadomo, tradycje amnestyjne) nie reaguję ostrzej.

Wszyscy Pozostali

Proszę nie odpisywać na tematy polityczne w nieregulaminowym miejscu. Jakby co mogę otworzyć "Saving...".
mozg_kl2
Użytkownik
#648 - Wysłana: 21 Gru 2015 05:59:29
Mav

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/720/455/74d.jpg
Seybr
Użytkownik
#649 - Wysłana: 21 Gru 2015 12:55:08
Rzygam polityką. Wystarczy, że sporo rzeczy widzę na FB. Chociaż tutaj można sobie odpuścić co nie ?
Q__
Moderator
#650 - Wysłana: 21 Gru 2015 13:16:13
Seybr

Seybr:
Chociaż tutaj można sobie odpuścić co nie ?

Wola Założyciela topicu - rzecz święta. Zatem od tej pory polityczny offtop w tym - skądinąd luźnym - temacie będzie szczególnie tępiony.
mozg_kl2
Użytkownik
#651 - Wysłana: 21 Gru 2015 13:33:42
Seybr

Mav trolluje ale nikt sie nie zlapal na przynete
Elaan
Użytkownik
#652 - Wysłana: 21 Gru 2015 17:19:57
mozg_kl2:
Mav trolluje ale nikt sie nie zlapal na przynete

Może wybrał niewłaściwą?

a
mozg_kl2
Użytkownik
#653 - Wysłana: 21 Gru 2015 18:05:22
Elaan:
Może wybrał niewłaściwą?

mimo naszych wad, animozji jesteśmy w miarę ogarnięta i zgraną paczką. Zagrywka Mava była tak bardzo widoczną, że nawet dzidzi to widzi. Nie wiem czy ktoś by się na to złapał.
Elaan
Użytkownik
#654 - Wysłana: 21 Gru 2015 18:54:18
mozg_kl2:
Zagrywka Mava była tak bardzo widoczną, że nawet dzidzi to widzi.

Fakt, trudno zaprzeczyć.
A ja już, szczerze mówiąc, polityki mam powyżej ronda kapelusza.
Szkoda tracić na nią przedświąteczny czas i humor - po Świętach i tak "najemy się" jej do przesytu.

mozg_kl2:
mimo naszych wad, animozji jesteśmy w miarę ogarnięta i zgraną paczką

Bogu za to dzięki. I niech tak zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej.

A
mozg_kl2
Użytkownik
#655 - Wysłana: 21 Gru 2015 19:30:50
Elaan:
A ja już, szczerze mówiąc, polityki mam powyżej ronda kapelusza.

a również. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Elaan:
Szkoda tracić na nią przedświąteczny czas i humor - po Świętach i tak "najemy się" jej do przesytu.

gorzej, że już przy świątecznym stoli ona się pojawi.

Elaan:
Bogu za to dzięki. I niech tak zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej.

prawie jak zdjęcie rodzinne.
ortkaj
Użytkownik
#656 - Wysłana: 21 Gru 2015 20:46:09
Elaan
dot. obrazka
Przyznam, że wolę stwierdzenie trzyma się razem...
Eviva
Użytkownik
#657 - Wysłana: 21 Gru 2015 21:04:16
Nawet ja już rzygam polityką i się zgadzam z przedmówcami.
Elaan
Użytkownik
#658 - Wysłana: 22 Gru 2015 12:25:26
ortkaj:

"— Kupą tu waszmościowie, kupą! — wołał pan Wołodyjowski na szlachtę, stojącą pod ścianami i otaczającą cały dom." - Potop, tom I.
Q__
Moderator
#659 - Wysłana: 22 Gru 2015 12:28:23
ortkaj
Elaan

ortkaj:
dot. obrazka

Pytanie na czym wyrosły te grzybki...
Eviva
Użytkownik
#660 - Wysłana: 22 Gru 2015 20:48:48
Elaan:
"— Kupą tu waszmościowie, kupą! — wołał pan Wołodyjowski na szlachtę, stojącą pod ścianami i otaczającą cały dom." - Potop, tom

Atak ową substancyją mógłby być wielce efektywny
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  29  30  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kącik alkoholowy imieniem Seybra. Wejście od lat 18

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!