USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Nowa filozofia życiowa (i polityczna) według Kapitana Jamesa Tyberiusza Kirka
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 18 Paź 2012 15:44:06
Kapitan James Tyberiusz Kirk

Skoro już do nas wróciłeś bądź łaskaw dzielić się swoimi mądrościami w tym oto topicu, jak to zostało przegłosowane.

W innych wypowiadaj się tylko ad meritum (wypowiedzi z wielkim sensem chyba nie możemy wymagać, póki co).
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 18 Paź 2012 16:23:37
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
Bo ktoś kto swoją egzystencje skupia na alkoholu powinien mnieć mniejszy głos nawet ode mnie

Indianie w Amazoni skupiają swoją egzystencje na leżęniu na hamaku i konsumcji bananów są gorsi od Ciebie/Nas?

Brak demokracji nie ma tu nic do rzeczy. Oprócz USA żaden kraj demokratyczny nie stał sie potegą.. Obecnie w wielu krajach istnieje demokracja a jak nie ma demokracji to jest totalitaryzm czy komunizm i nie ma kapitalizmu itp. Dlatego jest niewiele lepiej.

A Polska szlachecka nie była przypadkiem potęgą? Kraj demokratyczny to był jak się patrzy. Amerykanie stali się potęgą bo pierwsi zaczeli bawić się w kapitalizm w czasach gdy w Europie dalej był feudalizm. Zresztą pytanie co rozumiesz przez potęga. Regialnana/kontynentalna/supermocarstwo?

Tusk i tak niszczy swoich przeciwników więc to żadna róznica. Nawet wybrany demokratycznie prrzywóca może to robić. Hitler jest dobrym przykładem tak samo jak Tusk, Obama i wielu innych

pitu pitu. Kogo Tusk niszczy?

(politycy) i powini zostać wybrani na podstawie mądrosci, inteligencji i zdrowia psychicznego

Politycy są przedstawicielami Narodu, ergo jaki Naród tacy politycy.

Kraj rozwija sie TYLKO w kapitaliźmie.

W kapitaliźmie bogaci się bogacą a biedni dalej są biedni.
Elaan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 18 Paź 2012 16:52:19 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:

Poprawka: w naszym kapitalizmie bogaci stają się jeszcze bogatsi, a biedni stają się nędzarzami.
W kapitalizmie społecznym, którego nazwę ukuł w roku 2009 premier Australii Kevin Ruud, a podstawę naukową stworzyła Kees Van Kersbergen, podstawę stabilności ekonomicznej państwa stanowi w równej mierze swoboda rynkowa jak i silna interwencje państwa w sferach społeczno-ekonomicznych, by zapobiec pogłębianiu się nierówności i niezdrowej konkurencji.
mozg_kl2
Użytkownik
#4 - Wysłana: 18 Paź 2012 17:01:26
Elaan:
Poprawka: w naszym kapitalizmie bogaci stają się jeszcze bogatsi, a biedni stają się nędzarzami.

W kazdym agresywnym kapitaliźmie tak jest. W sumie myślalem o tym samym, tylko inaczej wyraziłem to w słowach. Jednak jest też grupa ludzi jak np ja która się nie bogaci ani nie biednieje. Żyje od 1 do 1 jak zaciśnie pasa to raz na kwartał wyskoczy do kina, i na tym się kończy elitarne życie. Szans na stabilizacje mieszkanie, kredyt nie ma. Ot wegetacja.

Elaan:
W kapitalizmie społecznym,

Keynes też o tym pisał o ile pamięc mnie nie myli. Rynek powinien być wolny, ale nie powinno się zostawiać obywateli bez pomocy. Problemem jednak jest sposób dystrybucji tej pomocy. Dobrze funkcjonując demokracja musi mieć oparcie w silnej klasie średniej. Brak klasy średniej prowadzi do oligarchii patrz Rosja.
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 18 Paź 2012 17:17:27 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:
Dobrze funkcjonując demokracja musi mieć oparcie w silnej klasie średniej.

Właśnie tak. To przecież tak naprawdę klasa średnia, a raczej jej podatki od dochodów i konsumpcja, to lwia część każdego dobrze skonstruowanego budżetu państwa.
Wystarczy spojrzeć choćby na Wielką Brytanię.
Ale u nas, niestety, nie rozumieją tego ani kolejne rządy - i to niezależnie od maści - ani ekonomiści.
Użytkownik
#6 - Wysłana: 18 Paź 2012 17:22:57 - Edytowany przez: Kapitan James Tyberiusz Kirk
mozg_kl2:
Indianie w Amazoni skupiają swoją egzystencje na leżęniu na hamaku i konsumcji bananów są gorsi od Ciebie/Nas?

Nie obchodzi mnie co robią poza Polską.

mozg_kl2:
Zresztą pytanie co rozumiesz przez potęga. Regialnana/kontynentalna/supermocarstwo?

Według mnie potęga to kraj w którym ludziom żyje sie dobrze, powyżej 90% obywateli ma jedzenie i ogólnei warunku do życia a inne kraje ustepują pod względem wojskowym.

mozg_kl2:
pitu pitu. Kogo Tusk niszczy?

Swoich przeciwników.

mozg_kl2:

W kapitaliźmie każdy ma tyle na ile zapracuje a jeśli nie pracuje to nie ma nic a jak praucje mało to ma mało i tak być powinno a nie że tak że chociaż dana osoba nic nie robi to dostaje po 3000. Na rynku nie ma równości. Ten kto więcej pracuje jest lepszy a ten kto mniej jest gorszy.

Elaan:

Tyle że w Polsce nie ma kapitalizmu
Elaan:
by zapobiec pogłębianiu się nierówności i niezdrowej konkurencji.

1. Równość na rynku jest zbędna. Ten kto lepiej pracuje ma prawo czuć sie lepszy.
2. Im większa konkurencja tym lepiej. W socjaliźmie nie ma konkurencji. Jeśli jest duża produkty są tańsze i obsługa lepsze.

mozg_kl2:
Żyje od 1 do 1 jak zaciśnie pasa to raz na kwartał wyskoczy do kina, i na tym się kończy elitarne życie. Szans na stabilizacje mieszkanie, kredyt nie ma. Ot wegetacja.

Ale jak rząd rozdaje pieniadze innych za darmo, wymusza na pracodawcach by za byle co dawali po 1000 zł to jest dobrze? Urlopy wymuszone przez rząd to głupota. Jesli ktos chce wziąść urlop niech pogada z szefem a ten go zwolni (chociaż wątpię by płacił za to że nic nie robi..)

mozg_kl2:
ale nie powinno się zostawiać obywateli bez pomocy.

Właśnie że powinno. Człowiek powinien byćzdany na siebie. Rząd powinein byc jego stróżem. Nie powinien załatwiac mu pracy, ustalać urlopów ani pensji. W wolnym rynku praca znajdzie sie ZAWSZE tylko trzeba poszukać a nie siedzieć i czekać aż praca sama go znajdzie.

Seybr:
Przejdę na twój poziom. Winston Churchill dawał ostro w czapkę i palił niczym ruski czołg. Dal historyków mimo to jest wielkim człowiekiem. Jako polityk i człowiek był wielki, mimo swoich nałogów.

Ale on nie był głupi a np. stali bywalcy pod sklepem niedaleko mojego domu potrafią tylko tak dyskutować "A w r**a chcesz?"

Seybr:
Ktoś w rodzinie ma takie poglądy. Zakładam że twój ojciec jest właścicielem firmy, ty syn widzisz jak król poniża i tyra pracownikami. Chętnie byś chciał być jak on. Stary jak chcesz. Ja mogę być twoim królem a ty moim podwładnym chłopkiem. Dam ci pole i ciągnik. Będziesz orał a jak pozwolę to pojedziesz do innej wsi na tańce. Jak mechanik zawini to ciebie powieszą, bo mechaników dobrych mam dwóch a takich jak ty 50`sciu. To jest twój tok rozumowania.

Lepsze jest już to niż to by pracownik stawiał waryunki pracodawcy.. poza tym nie wim czemu niektórych nei ciekawi czemu coraz wiecej osób chce pracować na czarno gdzie mogą ich pomiatać itp..
mozg_kl2:
done. Czyli jednak tworzymy rezerwaty dla przyciętych inaczej. Strange times

mozg_kl2:
done. Czyli jednak tworzymy rezerwaty dla przyciętych inaczej. Strange times

Gdybyśmy zostaiwli na jakiejś planecie zwolenników socjalizmu, płacy minimalnej, anty-kapitalistów itp a na drugiej planecie takie osoby jak ja to na planecie Socjalistów po tysiąch lat znaleźlibysmy małpy na drzewach a na planecie kapitalistów rozwiniętą cywilizacje...

Elaan:
To przecież tak naprawdę klasa średnia, a raczej jej podatki od dochodów i konsumpcja, to lwia część każdego dobrze skonstruowanego budżetu państwa.

Podatek dochodowy to głupota i powinien zostać zniesiony. Jest po prostu zbędny..

Wymieni mi ktoś przynajmniej JEDEN plus demokracji ktory naprawdę byłby plusem?
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 18 Paź 2012 17:34:23 - Edytowany przez: Q__

Gdybyśmy zostaiwli na jakiejś planecie zwolenników socjalizmu, płacy minimalnej, anty-kapitalistów itp a na drugiej planecie takie osoby jak ja to na planecie Socjalistów po tysiąch lat znaleźlibysmy małpy na drzewach a na planecie kapitalistów rozwiniętą cywilizacje...

Obawiam się, że mozg_kl2 miał na myśli Twoje trochę inne przymioty niż stosunek do kapitalizmu...

No cóż... Fakt, że w demokratycznym glosowaniu zdecydowano, że jednak nie zasługujesz na bana permanentnego z pewnością do tych zalet nie należy...
Użytkownik
#8 - Wysłana: 18 Paź 2012 17:55:42
Q__:
Fakt, że w demokratycznym glosowaniu zdecydowano, że jednak nie zasługujesz na bana permanentnego z pewnością do tych zalet nie należy...

Prościej napisać że takich zalet po prostu nie ma bo one nie istnieją..
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 18 Paź 2012 17:57:04

Nie zrozumiałeś...
Elaan
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Paź 2012 18:04:38
Q__:
Nie zrozumiałeś...

Nihil novi, drogi Q__.
A jak mawiała babcia Pawlakowa: był czas przywyknąć przecie...
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 18 Paź 2012 18:09:44
Elaan:
Ale u nas, niestety, nie rozumieją tego ani kolejne rządy - i to niezależnie od maści - ani ekonomiści

Nie chce tu wyjść na fana teori spiskowej dziejów, ale może klasie rządzącej zależy na takim stanie rzeczy? Otaczają się elitarna grupą "oligarchów" mogących nabijac sobie kabze państwową kasą. Po drugiej stronie jest masa ludzie "biedny" vel "od 1 do 1" któzy stanowia idealną masę do głosowania i manipulowania.

Nie obchodzi mnie co robią poza Polską.

A jeśli rzecz miałaby miejsce w Polsce?

Według mnie potęga to kraj w którym ludziom żyje sie dobrze, powyżej 90% obywateli ma jedzenie i ogólnei warunku do życia a inne kraje ustepują pod względem wojskowym.

Co znaczy żyje się dobrze? Opis który przedstawiasz nijak się ma do USA AD 2012. DUże rozwarstwienia społeczne, ludzie żyjący w skrajnej biedzie, całe dzielnice zmieniające się w slumsory, obywatele nie posiadajacy dostępu do służby zdrowia. Potęga militarna to nie wszystko. Cestarstwo Rzymskie miało niepokonaną armię, a zniszczyło je rozpasanie kulturowe i sam "upadek" społeczeństwa. Zresztą militarne amerykanie ustępują Rosjanom, Chińczykom. Nie wspominajac, że ten kraj istnieje głównie dzięki kredytom z Państwa Środka.

Swoich przeciwników.

Konkretnie?!

W kapitaliźmie każdy ma tyle na ile zapracuje a jeśli nie pracuje to nie ma nic a jak praucje mało to ma mało i tak być powinno a nie że tak że chociaż dana osoba nic nie robi to dostaje po 3000. Na rynku nie ma równości. Ten kto więcej pracuje jest lepszy a ten kto mniej jest gorszy.

Ja pracuje na 1,5 etatu a zarabiam mniej niż nauczyciel pracujacy maks 5 godzin dziennie czy górnik.

2. Im większa konkurencja tym lepiej. W socjaliźmie nie ma konkurencji. Jeśli jest duża produkty są tańsze i obsługa lepsze.

Nie zawsze. Chleb kosztuje 2 złote w każdym sklepie, cukier też. Podobnie samochody czy laptopy. Są pewnie rzeczy, i artykuły które nie podlegają prawu konkurencji.

wymusza na pracodawcach by za byle co dawali po 1000 zł to jest dobrze? Urlopy wymuszone przez rząd to głupota. Jesli ktos chce wziąść urlop niech pogada z szefem a ten go zwolni (chociaż wątpię by płacił za to że nic nie robi..)

Znajać sytuacje na polskim rynku pracy gdyby nie, płaca minimalna pracowalibyśmy za miskę ryżu. Pamiętam moje poprzedniego pracodawce, jak lamentował, że 1500 zł brutto to strasznie duża pensja. Rzą niczego nie wymusze, urlopy gwarantuje prawo pracy, i to też plus, inaczej pracodawcy zajeżdziliby nas na śmierc.

W wolnym rynku praca znajdzie sie ZAWSZE tylko trzeba poszukać a nie siedzieć i czekać aż praca sama go znajdzie.

Czasem żałuje, że nie ma już 16 lat.

Człowiek powinien byćzdany na siebie

Rodzice dają Ci kieszonkowe czy sam się utrzymujesz i dokładasz im do mieszkania?

Jeśli Ty masz stanowić przyczynek do powstania cywilizacji to na bank coś z tego powstanie. Prawo pracy powstało właśnie w odpowiedzi na zakusy kapitalistów, którzy wykorzystywali ludzi pracy. Chciwość jednych zmusiła państwo do obrony słabszych.

Wolność wypowiedzi.

Q__:
Obawiam się, że mozg_kl2 miał na myśli Twoje trochę inne przymioty niż stosunek do kapitalizmu...

Mój Ty bracie.

Q__:
tych zalet nie należy...

Jak to leciało Demokracja Tak wypaczenia NIE.
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Paź 2012 18:32:45
mozg_kl2:
A jeśli rzecz miałaby miejsce w Polsce?

Niech robią co chcą ale niech nie wpływają na ważne decyzje.

mozg_kl2:
Co znaczy żyje się dobrze? Opis który przedstawiasz nijak się ma do USA AD 2012. DUże rozwarstwienia społeczne, ludzie żyjący w skrajnej biedzie, całe dzielnice zmieniające się w slumsory, obywatele nie posiadajacy dostępu do służby zdrowia. Potęga militarna to nie wszystko. Cestarstwo Rzymskie miało niepokonaną armię, a zniszczyło je rozpasanie kulturowe i sam "upadek" społeczeństwa. Zresztą militarne amerykanie ustępują Rosjanom, Chińczykom. Nie wspominajac, że ten kraj istnieje głównie dzięki kredytom z Państwa Środka.

Dobrze tzn. każdy ma to co lubi.. nie jest głodny, ma dom itp. To że Amerykanie ustepują militarnie Rosjanom, Chińczykom, Japończykom itp. to ja wiedziałem dosyć dawno temu Ogólnie Ameryka to syf sam w sobie.

mozg_kl2:
Konkretnie?!

Jak ktoś go skrytykuje w (czasem nawet w ncie) to kończy w mogile lub wiezieniu...

mozg_kl2:
Ja pracuje na 1,5 etatu a zarabiam mniej niż nauczyciel pracujacy maks 5 godzin dziennie czy górnik.

Zależy to też od pracy i pracodawcy.

mozg_kl2:
Nie zawsze. Chleb kosztuje 2 złote w każdym sklepie, cukier też. Podobnie samochody czy laptopy. Są pewnie rzeczy, i artykuły które nie podlegają prawu konkurencji.

Niby owszem ale chleb jest dla Polaków jak powietrze.. ale ogólnie większość produktów stanieje.

mozg_kl2:
Znajać sytuacje na polskim rynku pracy gdyby nie, płaca minimalna pracowalibyśmy za miskę ryżu.

Można by kogoś wynając za 17 zł za godzine. (około) ale płaca minimalna nie pozwala.. 17 zł/h wydaje sie małą sują do póki nie porówna sie zarobionej sumy przez miesiac do zarobionej sumy miesiecznej czyli 1000 zł...

Płaca minimalna to syf sam w sobie.. powinno to zostać natychmiastwoo zniesione... rząd bardzo obchodzi jak ktoś operuje swoimi pieniedzmi..

mozg_kl2:
Pamiętam moje poprzedniego pracodawce, jak lamentował, że 1500 zł brutto to strasznie duża pensja.

1000 zł to już dużo a 1500 to też nieźle.. gdyby sprywatyzować rynek i znieśc podatek dochodowy to 1500 zł to by było bardzo dużo...

mozg_kl2:
zą niczego nie wymusze, urlopy gwarantuje prawo pracy, i to też plus, inaczej pracodawcy zajeżdziliby nas na śmierc.

To nie plus tylko minus. Prawo/kodeks pracy powinien zostać zniesiony. Jest całkowicie zbędne.. urlopy mogą być ale nie finansowane pieniedzy innych i nie wymuszane na pracodawcach.

mozg_kl2:
Rodzice dają Ci kieszonkowe czy sam się utrzymujesz i dokładasz im do mieszkania?

Ja ich nie zmuszam... kieszonkowego dostaje mniej niż Żyd w Niemieckim getta...

mozg_kl2:
Prawo pracy powstało właśnie w odpowiedzi na zakusy kapitalistów, którzy wykorzystywali ludzi pracy. Chciwość jednych zmusiła państwo do obrony słabszych.

Nikt nikogo nie zmusza by pracował 18 godzin dziennie, przez cały rok, za 5 zł miesiecznie. Jeśli jednak sie godzi to ma taki obowiązek bo podpisał umowe.

mozg_kl2:
Wolność wypowiedzi.

Co wolność wypowiedzi ma wspólnego z demokracją? I bez demokracji istniała by wolność słowa...
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 18 Paź 2012 18:49:14

Co wolność wypowiedzi ma wspólnego z demokracją? I bez demokracji istniała by wolność słowa...

Indeed... W monarchii istniała wolność słowa... dla błazna (czyżbyś do tego precedensu pragnął się odwołać? w sumie zrozumiałe...), a i tak paru błaznów bardzo źle skończyło (jeden bodaj usmażony żywcem).
mozg_kl2
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:01:26
urlopy mogą być ale nie finansowane pieniedzy innych i nie wymuszane na pracodawcach.

Od kiedy urlopy finansowane są z pieniedzy innych? Urlop to prawo pracownicze. Pracujesz więc możesz iść na wolne. To jak w życiu sprzątniesz pokój i mama kupi Ci cukierka.

Niech robią co chcą ale niech nie wpływają na ważne decyzje.

Dlaczego odbierasz tym ludzią prawo do decydowania? W imię czego? Do, że nie mają wyższego wykształcenia (które obecnie jest mniej warte niż papier na którym jest wydrukowane), nie oznacza to, że są głupi i nie odpowiedzialni. Często geśto mają więcej oleju w głowie niż nie jedni postępowi ojcowie narodu. Zresztą to co proponujesz to nic innego jak oligarchia profesorów.

Dobrze tzn. każdy ma to co lubi.. nie jest głodny, ma dom itp.

W USA wielu nie ma domu i chodzi głodny. w każdym chrabstwie działają ogranizacje wydajace darmowe posiłki biednym.

To że Amerykanie ustepują militarnie Rosjanom, Chińczykom, Japończykom itp. to ja wiedziałem dosyć dawno temu

ulegasz propagandzie US army. ROsjanie mają porównywalny jak nie lepszy sprzęt wojskowy, nie wspominając o lotnictwie które stoi na wyższym poziomie. My żyjemy tylko w takim przeświadczeniu, żę na wschodzie to tylko wódka i białe misie.

Jak ktoś go skrytykuje w (czasem nawet w ncie) to kończy w mogile lub wiezieniu...

KONKRETY?!

Zależy to też od pracy i pracodawcy.

Czyli jednak wolny rynek nie reguluje wszystkiego.

ale ogólnie większość produktów stanieje.

Obecnie to wszystko drożej, zamiast tanieć.

Można by kogoś wynając za 17 zł za godzine. (około) ale płaca minimalna nie pozwala..

Oczywiście, że nie prawda. Płaca minimalna dotyczy umów o pracę. Podpisujesz umowę zlecenie, lub umowę o dzieło i możęsz pracować za 17zł/h.

1000 zł to już dużo a 1500 to też nieźle..

1500 zł brutto netto to 1100 z groszami. I to nie jest dużo. Same opłaty za media w dużym mieście to 600 zł, a coś trzeba jeść.

Ja ich nie zmuszam... kieszonkowego dostaje mniej niż Żyd w Niemieckim getta...

Czyli jesteś pasożytem w swojej małej społeczności bo zyjesz na koszt innych. (stosując Twoja logikę)

Nikt nikogo nie zmusza by pracował 18 godzin dziennie, przez cały rok, za 5 zł miesiecznie.

Zycie zmusza, a konkretnie relacja niska płaca do wysokich wydatków.

W jakim reżimie politycznym poza demokracją istnieje wolność słowa?
Elaan
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:29:30 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:
Dlaczego odbierasz tym ludzią prawo do decydowania? W imię czego?

W imię starego hasła głoszonego przez bogatych, sytych i tak nadętych pychą, że nie widzą nic poza własnym brzuchem.

a

A brzmi ono: Czemuś głupi? Boś biedny. Czemuś biedny? Boś głupi.
Użytkownik
#16 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:31:27
Q__:
Indeed... W monarchii istniała wolność słowa... dla błazna (czyżbyś do tego precedensu pragnął się odwołać? w sumie zrozumiałe...), a i tak paru błaznów bardzo źle skończyło (jeden bodaj usmażony żywcem).

W demokracji też nie zawsze istnieje wolność słowa. Monarchia może być ale Włądca też powinien mieć ograniczenia.. nie popieram zabijania za poglądy nawet jeśli są skrajnie głupie...za średniowiecza albo o wiele wcześniej za poglądy sie zabijało ale to było kiedys.

mozg_kl2:
Od kiedy urlopy finansowane są z pieniedzy innych? Urlop to prawo pracownicze. Pracujesz więc możesz iść na wolne. To jak w życiu sprzątniesz pokój i mama kupi Ci cukierka.

Urlop danej osoby jest finansowany z pieniedzy podatników...

mozg_kl2:
Dlaczego odbierasz tym ludzią prawo do decydowania? W imię czego? Do, że nie mają wyższego wykształcenia (które obecnie jest mniej warte niż papier na którym jest wydrukowane), nie oznacza to, że są głupi i nie odpowiedzialni. Często geśto mają więcej oleju w głowie niż nie jedni postępowi ojcowie narodu. Zresztą to co proponujesz to nic innego jak oligarchia profesorów.

Ludzie mają prawo do nawoływanie do swoich poglądów aczkolwik wybieranie swojego pana jest jeszcze głupsze od tego by pan wybierał swoich niewolników.

mozg_kl2:
W USA wielu nie ma domu i chodzi głodny.

Ale USA syf na miare Polski.

mozg_kl2:
w każdym chrabstwie działają ogranizacje wydajace darmowe posiłki biednym.

I bardzo dobrze aczkolwiek do takich instytucji ludzie wpłącają pieniadze dobrowolnie i są one prywatne a nie państwowe.

mozg_kl2:
ulegasz propagandzie US army. ROsjanie mają porównywalny jak nie lepszy sprzęt wojskowy, nie wspominając o lotnictwie które stoi na wyższym poziomie. My żyjemy tylko w takim przeświadczeniu, żę na wschodzie to tylko wódka i białe misie.

Nie jestem uposledzony. W odpowiedzi którą zacytowałeśwyraźnie napisałem że Rosja i np Chin czy Japonia są LEPSZE pod względem technologii.

mozg_kl2:
KONKRETY?!

Nie znam...

mozg_kl2:
Czyli jednak wolny rynek nie reguluje wszystkiego.

W wolnym rynku jest

1. Wiecej miejsc pracy
2. Większe pensje
3. Tańsze produkty
4. Lepsza odbsługa

Myslisz że np ktoś kim sie pomatia jak murzynem kilkaset lat temu będzie miły dla klienta obsługując go?

mozg_kl2:
Obecnie to wszystko drożej, zamiast tanieć.

W POLSCE NIE MA KAPITALIZMU! Wiec ta odpowiedź jest bezsensowna.

mozg_kl2:
Oczywiście, że nie prawda. Płaca minimalna dotyczy umów o pracę. Podpisujesz umowę zlecenie, lub umowę o dzieło i możęsz pracować za 17zł/h.

Chodzi o to że pracodawca MUSI placić pracownikowi np. sprzątaczce conajmniej 1000 zł miesiecznie a ten przymus to głupota.

mozg_kl2:
1500 zł brutto netto to 1100 z groszami. I to nie jest dużo. Same opłaty za media w dużym mieście to 600 zł, a coś trzeba jeść.

To że rząd ci kradnie 400 zł to już nie wina pracodawcy.. internet 100 kb/s jest tani a możnaw sumie zrezygnować z internetu, kablówki itp. Wtedy starczy na jedzenie.

mozg_kl2:
Czyli jesteś pasożytem w swojej małej społeczności bo zyjesz na koszt innych. (stosując Twoja logikę)

W każdej chwili mogą mnie oddać do domu dziecka. Nie narzucam im sie..

mozg_kl2:
Zycie zmusza, a konkretnie relacja niska płaca do wysokich wydatków.

To że życie zmusza jest problemem pracownika poza tym podatki można znieść.
mozg_kl2:
W jakim reżimie politycznym poza demokracją istnieje wolność słowa?

Może istnieć w monarchii i w wielu innych.
Shark
Użytkownik
#17 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:35:33 - Edytowany przez: Shark
Kirk, przeciwnicy Ci się tak ładnie wystawiają, a Ty nie potrafisz ich zamknąć w jednym zdaniu. Dla dobra idei byłoby lepiej, żebyś zamilknął, bo ją ośmieszasz.
Jak możesz podejmować się obrony kapitalizmu, nie mając podstawowych informacji o czynniku wartości pracy i wytworzonych dóbr? Oponenci walą Ci między oczy połową możliwych argumentów "ad X" na pohybel logice, a Ty łykasz jak pelikan, zamiast miażdżyć. Wstyd.
Skończ najpierw gimnazjum, poczytaj, poczekaj aż zaczniesz [naprawdę] myśleć i dopiero wtedy broń słusznej sprawy. Na razie ze swoim potencjałem nadajesz się co najwyżej do trzymania transparentów podczas manify, a nie do polityczno-ekonomicznych dysput. Ty synu Q.

Bożesz ty mój...
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:45:48
Shark

Shark:
przeciwnicy Ci się tak ładnie wystawiają, a Ty nie potrafisz ich zamknąć w jednym zdaniu. Dla dobra idei byłoby lepiej, żebyś zamilknął, bo ją ośmieszasz.
Jak możesz podejmować się obrony kapitalizmu, nie mając podstawowych informacji o czynniku wartości pracy i wytworzonych dóbr? Oponenci walą Ci między oczy połową możliwych argumentów "ad X" na pohybel logice, a Ty łykasz jak pelikan, zamiast miażdżyć. Wstyd.

Po takiej deklaracji nie zostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do "Polityki...", zamiast sugerować, że masz miażdżące argumenty użyj ich tam... dla dobra dyskusji.
Toudi
Użytkownik
#19 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:49:17
Z góry przepraszm za offtop, ale miałem niestety rację. Dawno się tak nie uśmiałem. Boję się tylko, że to tylko troll, bo to nie możliwe by być aż tak oderwanym od rzeczywistościści, nawet w tak młodym wieku.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 18 Paź 2012 19:51:47
Toudi

Toudi:
Z góry przepraszm za offtop

Eee, nie. To jest jak najbardziej on topic.
mozg_kl2
Użytkownik
#21 - Wysłana: 18 Paź 2012 20:14:38
Toudi:
Dawno się tak nie uśmiałem.

Za 3 lata tacy ludzie będą współtworzyć nasz kraj. Śmiech przez łzy.

Myslisz że np ktoś kim sie pomatia jak murzynem kilkaset lat temu będzie miły dla klienta obsługując go?

Jeśli ten ktoś ma w domu żone, dzieci, na głowie wyrok hipoteczny, oraz do zapłacenia rachunki za mieszkanie to jeszcze spyta czy zapakować.

W demokracji też nie zawsze istnieje wolność słowa

I tak jest jej więcej niż w pozostałych systemach politycznych.

Monarchia może być ale Włądca też powinien mieć ograniczenia..

Monarchia z ograniczeniami to nic innego jak monarciha parlamentarna gdzie władca jest tylko i wyłącznie figurantem a cieżak sterowania krajem spada na rząd. W polsce jest to samo tylko zamiast króla mamy prezydenta.

Urlop danej osoby jest finansowany z pieniedzy podatników...

A pracownik który pracuje nie płaci podatków? Wisi w próżni?

Ludzie mają prawo do nawoływanie do swoich poglądów aczkolwik wybieranie swojego pana jest jeszcze głupsze od tego by pan wybierał swoich niewolników.

Zostaje anarchia z tego wynika.

Ale USA syf na miare Polski.

Zatem na który kraj mamy spoglądać jako ideał?

I bardzo dobrze aczkolwiek do takich instytucji ludzie wpłącają pieniadze dobrowolnie i są one prywatne a nie państwowe.

Tyle, że na ogół Ci ludzi którzy wpłacając te pieniadze to nie kto inny jak koroporacje wcześnie wyzyskując ludzi biednych.

Nie znam...

Czyli bajasz i gadasz od rzeczy.

1. Wiecej miejsc pracy

Tak przypomniał mi się kryzys w stanach w latach 30, początkowe reformy Pinoczeta, i pare innych wielkich planów reform w otwarciu na wolny rynek.

W POLSCE NIE MA KAPITALIZMU! Wiec ta odpowiedź jest bezsensowna.

A jest ?

Chodzi o to że pracodawca MUSI placić pracownikowi np. sprzątaczce conajmniej 1000 zł miesiecznie a ten przymus to głupota.

udowodniłem Ci, że nie musi. Podpisujesz umowe zlecenie i sprawa załatwiona.

To że rząd ci kradnie 400 zł to już nie wina pracodawcy.. internet 100 kb/s jest tani a możnaw sumie zrezygnować z internetu, kablówki itp. Wtedy starczy na jedzenie.

Powiedział gościu który mieszka u rodziców a komputer kupuje mu mamusia, żeby synek miał się na czym uczyć. Kablówkę mam najmniejszy pakiet 11 zł, a i tak telewizora prawie nie oglądam z braku czasu.

W każdej chwili mogą mnie oddać do domu dziecka. Nie narzucam im sie..

Przecież to instytucja państwowa a obywatele powinni radzić sobie sami.

Shark:
Ty synu Q.

Q nic się nie chwaliłeś.

Q__:
on topic.

A to mamy jakis temat?
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 18 Paź 2012 20:20:25 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Q nic się nie chwaliłeś.

Mniemam, że chodziło o:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Q_%28Junior%29
(No, chyba, że Shark wie coś, czego ja nie wiem...)

mozg_kl2:
A to mamy jakis temat?

Kiedyś był temat "dinotrek", teraz jest nowy bohater tytułowy topicu - wizjoner polityczny JFK... wróć.. KJTK.
Użytkownik
#23 - Wysłana: 18 Paź 2012 21:08:53
Elaan:
W imię starego hasła głoszonego przez bogatych, sytych i tak nadętych pychą, że nie widzą nic poza własnym brzuchem.

Ludzie po prostu nie rozumieją albo nie chcą rozumieć że demokracja to głupota i nikt mądry jej nie poprze.

mozg_kl2:
Za 3 lata tacy ludzie będą współtworzyć nasz kraj. Śmiech przez łzy.

W tym kraju gorzej już być raczej nie może wiec nie ma sensu...

mozg_kl2:
I tak jest jej więcej niż w pozostałych systemach politycznych.

Niekoniecznie... to zawsze kwestia rządu. Demokracja daje ludziom poczucie że współtworza kraj a tak naprawdę nawet teraz taki Prezydent mógłby po cichu wydać wyrok śmierci na jakąś grupę ludzi.. dyktatura może być dobra lub zła ale demokracja zawsze jest głupia.

mozg_kl2:
Monarchia z ograniczeniami to nic innego jak monarciha parlamentarna gdzie władca jest tylko i wyłącznie figurantem a cieżak sterowania krajem spada na rząd. W polsce jest to samo tylko zamiast króla mamy prezydenta.

Ale na tego prezydenta może głosować 10 idiotów którzy m,ają większy głos niż jakaś madra osoba. Król/Cesarz czy tam kto powinien mieć włądze i stać na czele rzadu ale rząd powinein mieć dużo do powiedzenia. Demokracja nie powinna powstac a co mówimy o jej zniesieniu..

mozg_kl2:
A pracownik który pracuje nie płaci podatków? Wisi w próżni?

Weźmy na przykład ten skrajnie głupi pomysł o rocznym urlopie macierzyńskim. .będzie sie taka starac o prace, ten ją zatrudni, po kilka miesiącach zajdzie w ciąży i tak będzie dostawać wypłate a jeszcze rząd nie zdażył jej ukraśc na tyle by jej finansować.

mozg_kl2:
Zostaje anarchia z tego wynika.

Anarchia jest niewiele lepsza od demokracji ale utrzyma sie strasznie krótko więc jest niewykonalna...

mozg_kl2:
Zatem na który kraj mamy spoglądać jako ideał?

Obecnie Chiny są najlepsze chodź niezgodne z moimi poglądami.. Chile kiedyś było fajne.

mozg_kl2:
Powiedział gościu który mieszka u rodziców a komputer kupuje mu mamusia, żeby synek miał się na czym uczyć. Kablówkę mam najmniejszy pakiet 11 zł, a i tak telewizora prawie nie oglądam z braku czasu.

To że nie jestem biedny i moi rodzice nie jest powodem by moi rodzice płacili więcej podatków z których byli by utrzymywani biedniejsi.

mozg_kl2:
Przecież to instytucja państwowa a obywatele powinni radzić sobie sami.

NMie wszystkie domy dziecka są państwowe.. ale wszystkie powinny być prywatne.,.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 18 Paź 2012 21:11:04 - Edytowany przez: Q__

W tym kraju gorzej już być raczej nie może

Optymistaś, albo niedouczony... Bywało tu znacznie gorzej, ot choćby w czasie II wojny światowej...
Toudi
Użytkownik
#25 - Wysłana: 18 Paź 2012 21:27:39
Weźmy na przykład ten skrajnie głupi pomysł o rocznym urlopie macierzyńskim.

Mieszasz pojęcia. Co inne płatny urlop wypoczynkowy, co innego urlop macierzyński.

Ale na tego prezydenta może głosować 10 idiotów którzy m,ają większy głos niż jakaś madra osoba.

A 10 mądrych ma większy głos niż 1 idiota. A jeden idiota ma tyle samo głosów co jeden mądry. Kurde jaka ta matematyka dziwna. ;)

nawet teraz taki Prezydent mógłby po cichu wydać wyrok śmierci na jakąś grupę ludzi..

Ciekawa teoria, raczysz rozwinąć?

Anarchia jest lepsza (...)

W czym anarchia jest lepsza od <tu wstaw dowolny ustrój>? Jak brak reguł może być lepszy od reguł nawet "moralnie" złych? Proszę o rozwinięcie.

To że nie jestem biedny i moi rodzice nie jest powodem by moi rodzice płacili więcej podatków z których byli by utrzymywani biedniejsi.

Hmm, masz rację, każdy powinien (moim zdaniem) płacić procentowo tyle samo. Ale reszta twojej wypowiedzi... Nie wiem nawet od czego zacząć. Ale ogólnie pomoc biednym z podatków to mały promil wszystkich wydatków, że w normalnie funkcjonującym państwie po zaokrągleniu nikt by pewno tej liczby nawet nie zauważył...
mozg_kl2
Użytkownik
#26 - Wysłana: 18 Paź 2012 22:00:35
Q__:
wie coś, czego ja nie wiem...)

Może ciemno było?

demokracja to głupota i nikt mądry jej nie poprze.

No poparz a ta jakoś trwa i świetnie sobie daje rade.

Niekoniecznie... to zawsze kwestia rządu. Demokracja daje ludziom poczucie że współtworza kraj a tak naprawdę nawet teraz taki Prezydent mógłby po cichu wydać wyrok śmierci na jakąś grupę ludzi.. dyktatura może być dobra lub zła ale demokracja zawsze jest głupia.

To znowu coś w stylu tej eliminacji przeciwków politycznych przez Tuska której nie potrafisz udowodnić? Jak dyktatura mozę być dobra? Jak coś co w założeniu udarza w podstawową wartośc jaką cechuje się istnienie ludzkie czyli wolność może byc dobre. W czasach PRL było takie hasło Socjalizm Tak Wypatrzenia nie.

Król/Cesarz czy tam kto powinien mieć włądze i stać na czele rzadu ale rząd powinein mieć dużo do powiedzenia.

Albo rybki albo akwarium.

.będzie sie taka starac o prace, ten ją zatrudni, po kilka miesiącach zajdzie w ciąży i tak będzie dostawać wypłate a jeszcze rząd nie zdażył jej ukraśc na tyle by jej finansować.

Życie nie jest sprawiedliwe i równe. Ja płace ubezpieczenie od lat i nie miałe wypadku samochodowego a jeden debil zapłaci jedną składa i będzie miał. Jak myślisz z czyjej kiesy pójdzie ubezpieczenie?

Anarchia jest niewiele lepsza od demokracji ale utrzyma sie strasznie krótko więc jest niewykonalna...

Największa wadą każdego reżimu politycznego jest człowiek i to on decyduje jak długo się utrzyma.

Obecnie Chiny są najlepsze chodź niezgodne z moimi poglądami.. Chile kiedyś było fajne.

Chiny to oligarchia kapitalisów udających komunistów trzymających za mordę cały kraj w biedzie. Fakt jest do czego zmierzać. Mówisz o tym Chcile gdzie ciała "wrogów ludu" leżały w rowach? Gdzie inflacja była największa na świecie, chyba o ile pamiec mnie nie myli 340%.

Tyle, ze CI bogaci dorabiajasię kosztem tych biednych.

ale wszystkie powinny być prywatne.,.

I skończyłoby się to jak ostatnio. Rodzina brałą dzieci, dla dotacji z państwa a same dzieci zabijała.

Toudi:
Jak brak reguł może być lepszy od reguł nawet "moralnie" złych?

Anarchia wcale nie oznacza brak reguł. Życiu w komunie ma pewne symptomy anarchii.

Toudi:
Hmm, masz rację, każdy powinien (moim zdaniem) płacić procentowo tyle samo.

Z tym można polemizować. Dla tego co zarabia 1000 zł 10% to dużo, a dla tego co zarabia milion to jak splunąć. Był kiedyś taki dowcip, dlaczego Bill Gates nie schyla się po 100 dolarowy banknot? Bo w sekunde zarabia 500 zł. Do tego jak ktoś zarabia dużo kasy to wie, jak sprawić, żeby na papierze nie było jej widać.
Toudi
Użytkownik
#27 - Wysłana: 18 Paź 2012 22:19:35
mozg_kl2:
10% to dużo

10% to 10% Jak przyzwyczaisz ludzi, że płacą na państwo jakiś stały i względnie niski procent, to może w końcu zrozumieją, że liniowy system jest bardziej sprawiedliwy niż rosnące progi, które z założenia zmuszają ludzi do kombinowania.

Bo jak masz zapłacić tam dajmy 15 zł z każdych 100 zł, to nie ważne czy masz 100 czy 100 000. A jak masz zapłacić 15 zl ze stu albo 40 000 ze 100 000, to będziesz jednak dążył, to tego by wykiwać system, nie? Bo przy 99 999 znowu będzie próg tam 15 % a nie 40% (upraszczam).

W Polsce to widać w wielu miejscach, często ludzie piszą umowy na minimalną krajową, a reszta pod stołem, to jest właśnie obchodzenie systemu, który wraz ze wzrostem kwoty, staje się coraz bardziej represyjny.

mozg_kl2:
Życiu w komunie ma pewne symptomy anarchii.

Ale to raczej wina buntu ludzi, niż systemu samego przez się.
Poza tym, lepsza chyba jest znajomość zasady, że dostaniesz w czapę w ciemnej uliczce, niż brak takiej zasady i dostaniesz w czapę albo i nie.
Bo w pierwszej sytuacji wchodząc w uliczkę wchodzę przygotowany i może się obronię w drugiej brak tego przygotowania może drogo kosztować. (znowu upraszczam).
Użytkownik
#28 - Wysłana: 18 Paź 2012 22:36:36
Q__:
Bywało tu znacznie gorzej, ot choćby w czasie II wojny światowej...

To wina żydów.

Toudi:
Mieszasz pojęcia. Co inne płatny urlop wypoczynkowy, co innego urlop macierzyński.

Ten pomysł zwiekszyły tylko bezrobocie wsród kobiet..

Toudi:
A 10 mądrych ma większy głos niż 1 idiota. A jeden idiota ma tyle samo głosów co jeden mądry. Kurde jaka ta matematyka dziwna. ;)

Łudzisz że powyżej 50% głosujących to mądre osoby?

Toudi:
iekawa teoria, raczysz rozwinąć?

Prezydent ma najwiekszą władze w kraju.. zabicie kilku szaraków to naprawdę żaden kłopot.

Toudi:
W czym anarchia jest lepsza od <tu wstaw dowolny ustrój>? Jak brak reguł może być lepszy od reguł nawet "moralnie" złych? Proszę o rozwinięcie.

Anarchia jest lepsza bo nie jest demokracją.. nie ma rządu, prawa itp co jest niemożłiwe. .ale przynajmniej nie ma demokracji.. nie jest to możliwe do wykoannia bo ludzie w końcu zaczną łączyć sie w grupy które staną sie osadami, które stanąsie miastami aż w końcu państwami..''

Toudi:
Hmm, masz rację, każdy powinien (moim zdaniem) płacić procentowo tyle samo. Ale reszta twojej wypowiedzi... Nie wiem nawet od czego zacząć. Ale ogólnie pomoc biednym z podatków to mały promil wszystkich wydatków, że w normalnie funkcjonującym państwie po zaokrągleniu nikt by pewno tej liczby nawet nie zauważył...

Pomoc dla biednych to powinan być tylko dobra wola.. a według niektórych polityków ten kto zarabia więcej powinien dawać więcej..

mozg_kl2:
No poparz a ta jakoś trwa i świetnie sobie daje rade.

Póki co tylko w USA (które i tak upadnie przed XX w.

Nawet nie wiem jak można to coś popierać...

mozg_kl2:
Jak dyktatura mozę być dobra?

Normalnie.

Dobrym przykładem jest chociaż Chile za czasów Pinocheta. Dyktratura może być dobra.. niestety mozę być też złą dlatego włądca nie powinien miec władzy absolutnej.. aczkolwiek demokracja NIGDY nie jest dobra czy mądra. Zawsze jest głupia... nawet taka organizacja jak Kościół Katolicki tego nie popiera (w sumie jedyne z czym sie zgadzam z tą instytucją)

mozg_kl2:
Chcile gdzie ciała "wrogów ludu" leżały w rowach?

Czy 3 tys. podludzi, którzy sami uważają, że pochodzą od małp, świń, osłów, kur i robaków to zbyt wysoka cena za zwycięstwo prawdy, życie i wolność milionów ludzi ?

Pinochet dobrze to ujął.. co prawda mógł to ująć inaczej ująć (bo wygląda jakby mówił o ogólnie ateistach a nie tylko komuchach).

Kapitalizm dyktatorski jest najlepszy. Każdy przywóca powinien byc taki jak Pinochet (pomijając że to katolik)

mozg_kl2:
Tyle, ze CI bogaci dorabiajasię kosztem tych biednych.

Niekoniecznie.

mozg_kl2:
I skończyłoby się to jak ostatnio. Rodzina brałą dzieci, dla dotacji z państwa a same dzieci zabijała.

Gdyby nie dawać zasiłkó darmozjadom było by dobrze.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 18 Paź 2012 22:38:46

To wina żydów.

Żydzi sami się wymordowali, by Polakom było ciężej?
Toudi
Użytkownik
#30 - Wysłana: 18 Paź 2012 22:54:11
Póki co tylko w USA (które i tak upadnie przed XX w.

XIX wiek dawno za nami i USA przetrwało jest ze świetnym wynikiem.
Może chciałeś napisać przed końcem XX wieku, ale XX wiek już się skończył i USA też zakończyły go z dobrym wynikiem. Obecnie mamy XXI wiek i USA jeszcze wiele lat, będzie istnieć jako światowa potęga...

To wina żydów.

A nie, bo Twoja.

Prezydent ma najwiekszą władze w kraju.. zabicie kilku szaraków to naprawdę żaden kłopot.

I nie boisz się o swoje życie, szaraczku?

Anarchia jest lepsza bo nie jest demokracją..

Demokracja jest lepsza od anarchii bo nie jest anarchią. No kurde, naprawdę nie masz żadnych argumentów*?

Pomoc dla biednych to powinan być tylko dobra wola.. a według niektórych polityków ten kto zarabia więcej powinien dawać więcej..

A co ma piernik do wiatraka? Naprawdę uważasz, że podatki płaci się tylko by utrzymywać jak to nazwałeś darmozjadów?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Nowa filozofia życiowa (i polityczna) według Kapitana Jamesa Tyberiusza Kirka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!