USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Anime w Telewizji PULS2

Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Lip 2012 17:48:08
Odpowiedz 
Telewizja PULS2 - to taka stacja dostępna w naziemnej cyfrówce MUX2, oraz podobno w kablówkach pyta na swoim profilu Facebookowym jakie Anime chcieli byśmy widzieć na ich antenie.
Jako, że do tej pory pytali o każdą pozycję antenową jaką puszczają lub robili o nie głosowania, jest bardzo wielka szansa, że puszczą to co ludzie zgłoszą najczęściej.
Wiem, że sporo z was nie Lubi Facebooka, wiem też, że conajmniej kilka osób lubi Anime i Mange, więc może tych kilka które mają Facebooka i lubią Anime zagłosuje sobie na coś, Jeśli ma ochotę.
http://www.facebook.com/tvpuls2
MarcinK
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Lip 2012 19:09:22
Odpowiedz 
A wie ktoś jak jest z tą telewizją w TP? Bo mam TV z TP i jakoś tego kanału nie posiadam.
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Lip 2012 19:20:46
Odpowiedz 
No ja też nie mogę znaleźć.
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Lip 2012 19:54:41
Odpowiedz 
Ja posiadam, znaczy jest u moich rodziców. Mi jakoś nie zależy na podłączenie anteny. Prędzej to zrobię jak będę miał drugi TV. Moi rodzice mają domek nad jeziorem i też w tamtym miejscu łapie.
krzychu
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Lip 2012 20:40:00 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
sprobowalem testy z naziemna telewizja cyfrowa na antenie pokojowej ze wzmacniaczem na moim tv samsung lcd 26 cali i dziala u mnie tylko jest problem gdzie postawic ta antene myslalem o antenie za okno ale mowia ze jak bedzie padac deszcz to moga byc zwarcia tj doswiadczylem tego pare lat temu mysle nad antena pasywna ale mowia ze za slaba jest zeby odebrac sygnal pozatym mam tuner do laptopa ale tez jest problem bo przerywa i zacina ogolnie jestem zrazony do naziemnej telewizji cyfrowej

jezeli chodzi o anime to obejrzalbym moze na podstawie gry samurai shadow

z tych co ogladalem to armitage III i moldiver tez moglbym zobaczyc
Queerbot
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Lip 2012 21:36:46
Odpowiedz 
Szkoda, że ta stacja jest raczej niszowa, bo mogłaby na nowo rozbudzić tą inicjatywą zainteresowanie anime w Polsce.
tuvok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Lip 2012 22:23:36 - Edytowany przez: tuvok
Odpowiedz 
Niestety jest niszowa.
Prawdopodobnie anime jak już pokażą to jakieś wiekowe. Co było popularne w japonii 10-20 lat temu które jest też tanie do takiej telewizji.
biter
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Lip 2012 23:34:07
Odpowiedz 
Stacja nie jest niszowa. Zasięg obejmuje 95% polski. Inna sprawa, że jak dotąd tylko 20% polaków ma NTC. Ale jak za rok odłączą telewizję analogową i ludzie nie będą mieli wyboru to stacja będzie docierała do wszystkich odbiorców. Naziemnie i Kablem. Trudno to nazwać niszowością. A na TP i Satelicie nie będzie bo ma pozwolenie Naziemne.
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lip 2012 09:33:38
Odpowiedz 
U moich rodziców odbiór TV cyfrowej jest za pomocą zwykłej anteny siatkowej ze zasilaczem. Na domku nad jeziorem zainstalowałem antenę kierunkową.
Jak się nie mylę to jest to ta antena:
http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/odb ior-cyfrowy-dvb-t/1891-antena-dvb-t-digit-bierna-n iebieska
biter
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Lip 2012 10:26:03
Odpowiedz 
Obalając kilka mitów.

do dobioru telewizji cyfrowej nie potrzeba specjalnej anteny. Dostępne w marketach anteny z oznaczeniem DVB-T W cenie dwu lub trzykrotnie przekraczającej cenę anteny zwykłej to zwykłe naciągactwo.

Jeśli wszystkie pakiety Cyfrowe macie z tego samego kierunku lub masztu. (W Polsce są trzy Pakiety MUXy MUX1 MUX2 i MUX3. MUX1 i MUX2 mają w tej chwili zasięg ogólnopolski i zawierają kanały TVP1,2,Info oraz kilkanaście komercyjnych. MUX3 należy w całości do TVP i ma zasięg gówniany.)
Tak więc jeśli MUX1 i MUX2 macie z jednego nadajnika to Możecie używać zarówno kierunkowej jak i siatki. Jeśli macie z różnych kierunków to lepsza jest siadka.
Do posiadanej anteny dokupujecie Tuner (Jeśli macie stary telewizor), w Nowych telewizorach LCD są tunery wbudowane więc jedynie wkładacie kabel w TV i wyszukujecie kanały a po chwili macie koło 20 darmowych stacji.
W tym PULS2, który chce puszczać Anime i pyta jakie.
MarcinK
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Lip 2012 12:36:06
Odpowiedz 
biter:
Do posiadanej anteny dokupujecie Tuner (Jeśli macie stary telewizor), w Nowych telewizorach LCD są tunery wbudowane więc jedynie wkładacie kabel w TV i wyszukujecie kanały a po chwili macie koło 20 darmowych stacji.
W tym PULS2, który chce puszczać Anime i pyta jakie.

Czyli mimo iż mam dekoder TP muszę kupować to ustrojowo by odbierać Puls2?
biter
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Lip 2012 12:51:45
Odpowiedz 
MarcinK

Jesli masz nowy telewizor to zapewne masz wbudowany dekoder. Sprawdz w instrukcji obsługi.
Jesli masz stary telewizor to w ciągu najbliższego roku i tak będziesz potrzebował dodatkowego dekodera żeby odbierać telewizję naziemną po wyłączeniu sygnału analogowego.

EDIT
Niektóre dekodery N, TNK C+ oraz TP/Orange, pozwalają na podłączenie anteny naziemnej i odbiór Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T, są to tak zwane Dekodery Combo. Wystarczy sprawdzić instrukcję obsługi.

Urząd Komunikacji Elektronicznej i KRRiT dają d... w informowaniu społeczeństwa o cyfryzacji. Przez to, że zamiast wyjaśnić czym jest Naziemna Telewizja Cyfrowa, co daje i kiedy zastąpi analogową oni puszczają jakies pogięte spoty przez które już za kilka miesięcy połowa polaków obudzi się bez telewizji bo nie przygotowali się a druga połowa zostanie naciągnięta na kupienie zestawów po 500 - 700 zł.

http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/2012/03/wylacz enie-telewizji-analogowej/

Proszę, na tej stronie jest mapa przedstawiająca, kiedy na waszym terenie zostanie wyłączona telewizja naziemna analogowa.
Queerbot
Użytkownik
#13 - Wysłana: 29 Maj 2014 13:33:20 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Obejrzałem pierwszy sezon nowego anime sf "Space Dandy" (twórcy słynnego Cowboy Bebop). Co prawda nie na TV PULS2, ale chyba nie ma sensu zakładać nowych tematów.

Plakat:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/88/Space_Dandy_promotional_image.jpg

Jest to dość zabawna i czasami bardzo twórcza historia o kosmicznym dandysie w kosmosie. Jest trochę odwołań do Treka oczywiście, w ogóle do sf. Nie ma tam liniowej fabuły, epizody są dość luźno ze sobą związane, bohaterowie często giną, potem nagle się pojawiają (trochę jak w Æon Flux, ale to jednak zupełnie co innego). Przyjemnie mi się to oglądało, narysowane jest bardzo fajnie, a chwilami świetnie, taka niezobowiązująca przygoda. Można znaleźć po polsku z napisami, chociaż ja wolałem z angielskim dubbingiem, bo średnio znoszę melodię języka japońskiego.

Ogólnie polecam i mam nadzieję, że powstaną jeszcze jakieś odcinki.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 29 Maj 2014 14:12:33
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
o kosmicznym dandysie w kosmosie

Jak tak patrzę na jego fryzurę, to Cawley mógłby go zagrać w ew. wersji live

USS Phoenix forum / Różności / Anime w Telewizji PULS2

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!