USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Precz z anarchią na forum!!!

Autor Wiadomość
Toudi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Mar 2012 22:40:57
Jo_anka
Użytkownik
#2 - Wysłana: 1 Mar 2012 22:58:28 - Edytowany przez: Jo_anka
????!

Co ma piernik do wiatraka?
Mav
Użytkownik
#3 - Wysłana: 1 Mar 2012 22:58:38
Mav
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:04:40 - Edytowany przez: Mav
Jo_anka

Chodzi o bezprawie Zakładasz temat o niczym i jesteś bezkarny Nie ma szeryfa na forum

Chuck musi tu zrobić porządek!

N
IDIC
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:06:01
Jo_anka:
????!

Co ma piernik do wiatraka?

jak to co????
Toudi rickrolluje
jak anarchia to anarchia
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:14:40 - Edytowany przez: Picard
ja tylko czekam aż to forum wyzionie ducha... przed świętami miał być wprowadzony regulamin. I jak zwykle nic z tego nie wyszło. Nie, zamiast tego mieliśmy świąteczną amnestie na znak tego, że każdy może się tu czuć bezkarny.
Toudi
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:41:54
Jo_anka czyżbyś przespała kilka ostatnich lat w internecie? A może nikt cię wcześniej nie zRickrollował? ;) Cóż lepiej późno niż wcale. ;)

IDIC, miło, że choć jedna osoba zrozumiała przekaz. ;)
Jo_anka
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:42:18 - Edytowany przez: Jo_anka
Picard:
ja tylko czekam aż to forum wyzionie ducha...

I co Ci zostanie?

Onet!!!
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:46:51
Jo_anka:
I co Ci zostanie?

Otwarcie własnego bloga? Odważenie się wreszcie na bredzenie na youtube? Ja i tak jestem już tu coraz rzadziej. Polityka i zasada: ,,róbta co chceta" powoli zabija to forum.
Jo_anka
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Mar 2012 23:53:15
Toudi:
Jo_anka czyżbyś przespała kilka ostatnich lat w internecie? A może nikt cię wcześniej nie zRickrollował? ;) Cóż lepiej późno niż wcale. ;)

IDIC, miło, że choć jedna osoba zrozumiała przekaz. ;)

Po prostu, zapamiętuję tylko dowcipne, w moim (absolutnie subiektywnym) odczuciu, dowcipy. Reszta, 'nie zakotwicza' się w mojej pamięci. Tyle tego jest w Internecie...
Dukat
Użytkownik
#11 - Wysłana: 2 Mar 2012 07:33:54
Picard to utwórz inny temat, dyskutuj w innym temacie. To nie jest zakazane panie Picard. Niestety w tematach treku czekam nieraz żeby ktoś odpowiedział przez tydzień, albo miesiąc, a w tematach politycznych jak nie wejdę przez cały dzień, to jestem 2 strony do tyłu
poligon
Użytkownik
#12 - Wysłana: 2 Mar 2012 09:13:59 - Edytowany przez: poligon
A mowią że anarchia jest matka porzadku. Mać Pariadka. Skoro dorośli ludzie nie potrafia zachować dyscypliny to o co kaman?! Nie interesuje kogoś polityka to sie nie wypowiada i temat umiera, a jezeli tak przeszkadza to prosze zakładać nowe tematy związane z SF czy trekiem albo odświerzać stare. Samemu dawać pozytywny przyklad a nie narzekać że wszedzie polityka.
Elaan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Mar 2012 14:26:01
Czy ktoś oprócz mnie podpisałby się pod prośbą do Kai`a o przywrócenie moderacji? Pytam poważnie.
Kor
Użytkownik
#14 - Wysłana: 2 Mar 2012 16:11:31 - Edytowany przez: Kor
Podpisałbym się, gdyby moderacja polegała na zapobieganiu następującym zjawiskom (do folgowania którym jej brak i mnie skłania):

- Bezpośrednim atakom na użytkownika i wulgaryzmom
- Zakładaniu wątków w nieodpowiednim dziale lub wpisywania postów niezwiązanych z tematem danego wątku (np. wnoszenie bieżącej* polityki do wątków poświęconych Trekowi)

Niczemu więcej.

* Bieżącej z tego względu, że Trek może naturalnie skłaniać do dyskutowania pewnych ideologii politycznych, natomiast nie powinien skłaniać do dyskutowania polityki PO czy PiSu. Można dyskutować o ideologiach politycznych bez niepotrzebnie konkretnych, a tym bardziej bieżących, odwołań politycznych. Wymagałoby to sporej dozy wyczucia ze strony moderacji.

Proponuję jednak dodatkową prośbę do Kai'a. Byśmy zebrali grupę osób, które cokolwiek wiedzą o pisaniu stron internetowych (ja coś tam wiem; ale hobbystycznie) i przepisali parę rzeczy. Np. powiększylibyśmy liczbę działów (i doprecyzowali ich sensy) i stworzyli system wyświetlania wątków w którym można "ptaszkami" zaznaczyć jakie działy nas interesują i z których posty chcemy widzieć na jednej tablicy. Obecny system jest zły. Albo widzimy wszystko, albo dany dział.

Ta zmiana naturalnie łączyłaby się z taką wizją moderacji, jaką przedstawiłem.
Kain
Użytkownik
#15 - Wysłana: 2 Mar 2012 16:15:02
Podpisał bym się pod taką petycją nawet dwa razy, i dodał że moderacja powinna być twarda i ostra - tutaj inaczej się nie da...
Kor
Użytkownik
#16 - Wysłana: 2 Mar 2012 16:23:54 - Edytowany przez: Kor
Kain:
Podpisał bym się pod taką petycją nawet dwa razy, i dodał że moderacja powinna być twarda i ostra - tutaj inaczej się nie da...

Twarda i ostra moderacja skutkuje nieskończonymi dyskusjami o jej słuszności. Moderacja ma być rozsądna i jasna.

I powtórzę - jestem przekonany, że sporo problemów z tym forum wynika z formy tj. braku odpowiednich narzędzi (tak ze strony użytkownika, jak ewentualnej moderacji).
poligon
Użytkownik
#17 - Wysłana: 2 Mar 2012 17:08:46 - Edytowany przez: poligon
Kain:

Ciekawe kto zostanie moderatorem, bezstronnych osób nie widze. Chyba ze sam kai, wtedy ma to sens to jego cyrk i jego małpy.
Kain
Użytkownik
#18 - Wysłana: 2 Mar 2012 18:39:15
poligon:
Ciekawe kto zostanie moderatorem, bezstronnych osób nie widze.

Bez znaczenia - będzie regulamin i tyle, w sumie ważne żeby usunąć z forum tą gorszą część userów - pieniaczy, agitatorów itp.
Kor
Użytkownik
#19 - Wysłana: 2 Mar 2012 18:40:25 - Edytowany przez: Kor
Kain:
Bez znaczenia - będzie regulamin i tyle

Widziałeś kiedyś sensowny regulamin forum? Ja nie, a pisałem na wielu. Chcesz stworzyć coś, co nie udało się najwybitniejszym prawnikom. Ująć w precyzyjne karby wolność słowa. To nierealne. Wszystko sprowadzi się do osób pełniących funkcje modów.

Chyba, że zaczniemy uprawiać kazuistykę debatując nad każdym wątpliwym przypadkiem. Regulamin się nam rozrośnie do dziesiątek stron podaniowych.

Jedyny sposób jaki widzę, to dość gruby i subtelny regulamin zawierający przykłady (do uogólniania na analogiczne sytuacje), oraz traf szczęścia, że mody i userzy trafnie ducha tych przykładów odczytają.
poligon
Użytkownik
#20 - Wysłana: 2 Mar 2012 18:46:58 - Edytowany przez: poligon
Kain:
Bez znaczenia - będzie regulamin i tyle, w sumie ważne żeby usunąć z forum tą gorszą część userów - pieniaczy, agitatorów itp.

To nic nie zmieni, stronniczośc i tak bedzie. Jestem za karaniem za wycieczki osobiste, bluzgi bo to mozna łatwo udowodnic, reszta to kwestia interpretacji, z czym jak pokazała praktyka bywało różnie. Usuwanie kogos za przewiny złe w subiektywnym rozumieniu danej osoby jest faszyzmem. Pieniaczy nalezy olać, tak samo jak dany wątek się nie podoba. W koncu jestesmy dorosłymi ludźmi.

Za wycieczki osobiste i bluzgi(bez uzasadnienia) jak najbardziej. Reszta to cenzura a no to zgody nie bedzie.
Kor
Użytkownik
#21 - Wysłana: 2 Mar 2012 18:55:37 - Edytowany przez: Kor
poligon

Właśnie dlatego wyszczególniłem takie kryteria - względnie jasne (można doprecyzować), obiektywne i skrajnie ograniczone.

Ciekaw jestem jak Kain chciałby ująć w swoim regulaminie np. problem rasizmu , lub problem wiary. Bo czy napisanie, że Murzyni mają gorsze wyniki w testach IQ to już rasizm, czy jeszcze nie? Czy debatowanie o tym, że religia może skłaniać do przemocy, to już urażenie czyichś uczuć religijnych, czy jeszcze nie? Czy krytykowanie polityki Izraela, lub mentalności społeczności żydowskich to już antysemityzm, czy jeszcze nie?

Najpewniej, w celu zabezpieczenia przed pewnymi zachowaniami, musiałby zupełnie zakazać traktowania o tego typu problematyce. Jakie kolejne dziedziny na cenzurowanym?
Mav
Użytkownik
#22 - Wysłana: 2 Mar 2012 19:03:10
Eeetaam panikujecie Nic złego się tutaj nie dzieje
poligon
Użytkownik
#23 - Wysłana: 2 Mar 2012 19:12:55
Kor:
Czy debatowanie o tym, że religia może skłaniać do przemocy, to już urażenie czyichś uczuć religijnych, czy jeszcze nie? Czy krytykowanie polityki Izraela, lub mentalności społeczności żydowskich to już antysemityzm, czy jeszcze nie?

Dlatego karać za wycieczki osobiste, i nawet na tym polu bedzie ogromna dyskusja.

Kor:
Murzyni mają gorsze wyniki w testach IQ to już rasizm

Ale żółci lepsze od białych.

Mav:
Eeetaam panikujecie Nic złego się tutaj nie dzieje

Dokładnie. Czasem kogos poniesie i tyle. Trzeba cwiczyć charakter i nie dać się prowokowac.
Kor
Użytkownik
#24 - Wysłana: 2 Mar 2012 19:19:09 - Edytowany przez: Kor
poligon:
Ale żółci lepsze od białych.

I to już - właśnie - nie jest rasizm Ach, poprawności polityczna, jakież cuda co dzień, jak nam świat wzbogacasz - w setki nowych odzień, jakaś liryczna i pomysłów pełna, głupoto bezdenna
poligon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 2 Mar 2012 19:23:54
Kor:
I to już - właśnie - nie jest rasizm

Mi tam takie rzeczy nie przeszkadzają, z żółtym nie mam zamiaru rozwiązywać sudoku, ani z czarnym ścigać się na setke, no chba ze na setke po polsku . Nie wiem czemu niektórzy temu zaprzeczaja i maja z tym problem. Kazdy ma takie same prawa ale jest inny, raz lepszy raz gorszy i tyle.
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 2 Mar 2012 20:32:53
NIECH ŻYJE ANARCHIA NA FORUM!
PRECZ Z PRECZEM!
Toudi
Użytkownik
#27 - Wysłana: 2 Mar 2012 21:32:56
Widzę, że prawie nikt nie kuma sensu tematu... a szkoda.

USS Phoenix forum / Różności / Precz z anarchią na forum!!!

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!