USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / to Twoja historia pamietaj
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
pirogronian
Użytkownik
#181 - Wysłana: 27 Sier 2014 20:32:18
MarcinK:
I teraz wyobraź sobie Polskę jako jedyne państwo posiadające machiny latające cięższe od powietrza używane do zrzucania bomb wypełnionych Radem.

Bylibyśmy podobnie postrzegani, jak Niemcy w I i II WW. Ponadto wprowadzono by pewnie zakaz używania Radu i maszyn latających, jako niehumanitarnego połączenia (i słusznie).
Q__
Moderator
#182 - Wysłana: 27 Sier 2014 21:22:17
MarcinK

MarcinK:
I teraz wyobraź sobie

"Bomba Heisenberga" Ziemiańskiego wysiada. (Także pod względem realizmu.)
MarcinK
Użytkownik
#183 - Wysłana: 28 Sier 2014 12:21:19 - Edytowany przez: MarcinK
pirogronian:
Bylibyśmy podobnie postrzegani, jak Niemcy w I i II WW.

To zależy czy użylibyśmy tej technologi do podbijania czy tylko do wykurzenia zaborców z naszych ziem? Chociaż skażenie radem własnych terenów było by Pyrrusowym zwycięstwem.
Aż mi się przypomniało:
https://www.youtube.com/watch?v=a5dz7a9OArg

Jan Wnęk dzięki wsparciu finansowemu ze strony Wokulskiego dokonuje wielkiego postępu w lotnictwie, dzięki czemu udaje się wyzwolić Warszawę i Mazowsze.
Początek XX wieku. Nadal trwa wojna z zaborcami, Stanisław Tarkowski zostaje wysłany z misją do Japonii by ofiarować cesarzowi plany nowych maszyn latających w zamian za pomoc w wojnie ze wspólnym wrogiem...
Q__
Moderator
#184 - Wysłana: 28 Sier 2014 23:47:35
MarcinK

Widzę, że "Pierwszą Brygadę" się czytało. Tylko po co tak popkulturowo? Wiesz co jest najpiękniejsze w Twoim pierwotnym scenariuszu? Że wydał mi się dość realny.
MarcinK
Użytkownik
#185 - Wysłana: 29 Sier 2014 07:58:24
Q__:
Widzę, że "Pierwszą Brygadę" się czytało

Niet.

Q__:
Tylko po co tak popkulturowo?

Skoro Moor mógł stworzyć ligę z zachodnich pop-kulturowych postaci to czemu my nie możemy?
mozg_kl2
Użytkownik
#186 - Wysłana: 20 Wrz 2014 09:39:44
20 września 1942 roku powstały narodowe siły zbrojne
Elaan
Użytkownik
#187 - Wysłana: 20 Wrz 2014 18:36:02 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:
20 września 1942 roku powstały narodowe siły zbrojne

Wątpię, czy jest to fakt na tyle istotny, by warto było go przypominać.
Działania tej formacji były prawie żadne, a w dodatku na jej historii ciążą nie do końca wyjaśnione podejrzenia o kolaborację z Niemcami.
Q__
Moderator
#188 - Wysłana: 20 Wrz 2014 18:43:15 - Edytowany przez: Q__
Elaan

No i dałaś się złapać, a przecież pirogronian pisał (w innym topicu):
pirogronian:
Nie dawaj się prowokować mózgowi.

mozg_kl2
Użytkownik
#189 - Wysłana: 20 Wrz 2014 20:07:02
Q__

prowokacja i zastawianie pułapek na userów to Twoja taktyka. Baw się dalej a niedługo zgasisz światło. Z drugiej strony otaczanie się pochlebcami, mu łechtać Twoje ego.
Elaan
Użytkownik
#190 - Wysłana: 20 Wrz 2014 20:14:43 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
No i dałaś się złapać

Nie sądzę.
Zdania na temat NSZ zawsze będą podzielone, nawet wśród historyków.
Więc dalsza dyskusja między nami i tak nie miałaby sensu.
W każdym razie ja nie przewiduję kontynuacji tego wątku.

mozg_kl2:
zastawianie pułapek na userów to Twoja taktyka

I trzeba przyznać, Q__, że taka pułapka jak temat o Axanarze wyszła Ci całkiem nieźle.
Q__
Moderator
#191 - Wysłana: 20 Wrz 2014 20:47:12
mozg_kl2

Szanuję Twoją opinię, ale widzę to zupełnie inaczej.

Elaan

Elaan:
I trzeba przyznać, Q__, że taka pułapka jak temat o Axanarze wyszła Ci całkiem nieźle.

Posądzasz mnie aż o taki romulanizm?
mozg_kl2
Użytkownik
#192 - Wysłana: 20 Wrz 2014 20:53:34
Elaan:
W każdym razie ja nie przewiduję kontynuacji tego wątku.

kiedy tu nie ma żadnego wątku. No po za ból pośladów Q, który wszędzie widzi prowokacje.

Q__:
Szanuję Twoją opinię, ale widzę to zupełnie inaczej.

To zaskoczenie.

Q__:
Posądzasz mnie aż o taki romulanizm?

raczej o braki gdzie siłę argumentów zastępujesz argumentem siły.
Q__
Moderator
#193 - Wysłana: 20 Wrz 2014 21:09:06 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
No po za ból pośladów Q

Doprawdy... wiesz chyba, że taki styl Twoich wypowiedzi - niekoniecznie skierowanych do mnie zresztą - wywoływał takie reakcje Współuserów (i moje, jako moda), jakie wywoływał. Więc może postarasz się wyrażać ciut mniej kolokwialnie i mniej agresywnie, a wbrew temu co Ci się teraz zdaje damy tu radę całkiem zgodnie koegzystować, niezależnie od wszelkich prywatnych czy światopoglądowych różnic. Hmm?

Napisałem bowiem swego czasu - w geście dobrej woli - do Vanji, ale de facto i pod Twoim adresem:
Q__:
A jeśli jeszcze przekonasz mozga_kl2, że czas forumowych wojen już się skończył i czas flintę na trolle odwiesić do szafy, zamiast do współuserów strzelać, bo tu już sami swoi i można gadać po ludzku, to może i - jeśli nie będzie sprzeciwu Współforumowiczów - da się pomyśleć o zawieszeniu wykonywania bana, po odbyciu połowy czasu tegoż, w jego wypadku?

Jednak... poza dobrą wolą jest to trochę i ultimatum, bo drugi wybór jakiego możesz dokonać - poza spełnieniem mojej prośby (teraz już bez dodatkowych bonusów) - jest taki, że wolisz pracować powoli (bo wbrew temu co myślisz wcale się do tego banowania nie palę) na półrocznego bana nie zmieniając stylu, a potem głosić się ofiarą prześladowań.

Aha: nie wykluczam, że myliłem się z prowokacją (ba, bardzo się ucieszę z takiej swojej pomyłki), ale sam widzisz, jakie skojarzenia budzi nie tylko we mnie Twój w/w styl.

EOT z mojej strony. (I, mimo wszystko, cieszę się widząc Cię ponownie.)
mozg_kl2
Użytkownik
#194 - Wysłana: 20 Wrz 2014 21:36:01
Q__:
Współuserów

raczej Querboota, który już dawno powinien dostać bana miesięcznego.

Q__:
zgodnie koegzystować

Zestawmy fakty. Wrzuciłem kartkę z kalendarza po czym zacząłeś shitstorm że to prowokacja. Jak widzisz, ocenę działalności NSZ zostawiam każdemu z osobna. Moja kartka nie zawierała żadnego komentarza o charakterze prowokacji, nawet nie miała wydźwięku politycznego. Have a nice day wyluzuj itp. Elaan stwierdziła, że działalność NSZ jest kontrowersyjna i jej prawo. Spór w łonie historyków trwa.

Q__:
Napisałem bowiem swego czasu

jak wiesz miałem bana wiec nie widziałem co tam sobie pisałeś. Do części bzdur się dokopałem i aż głowa boli.
Q__
Moderator
#195 - Wysłana: 20 Wrz 2014 21:59:37
mozg_kl2
Użytkownik
#196 - Wysłana: 22 Wrz 2014 17:32:34
22 września 1946 r. oddział porucznika Józefa Kurasia ps. "Ogień" urządził na trasie Witów - Zakopane zasadzkę na oddział KBW, który stracił 6 żołnierzy.
Q__
Moderator
#197 - Wysłana: 22 Wrz 2014 17:38:19
mozg_kl2

Tak z ciekawości: dlaczego zdecydowałaś się przypominać nam akurat ten kawałek historii?
mozg_kl2
Użytkownik
#198 - Wysłana: 22 Wrz 2014 18:08:04
Q__

kartka z mojego kalendarza antykomunistyczne powstanie 1943-63. Inna ciekawostka
22 września 1929 Radia Kraków nadaje pierwszą w kraju relacje z meczu piłkarskiego (derby Wisła-Cracovia)
Elaan
Użytkownik
#199 - Wysłana: 22 Wrz 2014 18:25:56 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:
antykomunistyczne powstanie 1943-63

Tak z ciekawości: to nazewnictwo wydawcy kalendarza, czy Twoje?
Q__
Moderator
#200 - Wysłana: 22 Wrz 2014 18:46:32
Elaan

Elaan:

Sądzę, że raczej terminologia Leszka Żebrowskiego (choć on używa raczej określenia "antysowieckie"). Zapożyczone przez taką stronę np.:
http://wilczetropy.ipn.gov.pl/wt/zolnierze-wykleci /13481,Powstanie-antykomunistyczne.html
Data 1943, to pochodna tych spraw (jak sądzę):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Partyzantka_radziecka #Stosunek_do_państwa_polskiego_i_partyzantki_polsk iej
Rok 1963 przy określeniu wziął się zapewne stąd, że w tymże roku zginął Józef Franczak "Lalek", zwany też "Lalusiem", najdłużej ukrywający się żołnierz AK-WiN:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Franczak
Elaan
Użytkownik
#201 - Wysłana: 22 Wrz 2014 19:21:15 - Edytowany przez: Elaan
Q__

Tak, czy owak, IMVHO jest to określenie "na wyrost", i to spory.
Rozumiem, że w ten sposób pewne marginalne opcje próbują sobie dodać ważności, ale chodzi nie tylko o to.
Dla mnie sprawa jest jasna: za nieboszczki komuny mieliśmy ZBOWiD, którego członkowie mieli swoje przywileje - teraz po cichu rodzi się następny.
Pierwszym zwiastunem takiego właśnie obrotu spraw jest, według mnie, 192 tys. zł zadośćuczynienia i 48 tys. zł odszkodowania dla pewnego byłego opozycjonisty.
Q__
Moderator
#202 - Wysłana: 22 Wrz 2014 19:23:50
Elaan

Elaan:
Dla mnie sprawa jest jasna: za nieboszczki komuny mieliśmy ZBOWiD, którego członkowie mieli swoje przywileje - teraz po cichu rodzi się następny.
Pierwszym zwiastunem takiego właśnie obrotu spraw jest, według mnie, 192 tys. zł zadośćuczynienia i 48 tys. zł odszkodowania dla Romaszewskiego.

A to już jest temat do...:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3692&page=8#msg283274
Elaan
Użytkownik
#203 - Wysłana: 22 Wrz 2014 19:36:37 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
A to już jest temat do...:

W takim razie z mojej strony to koniec rozmowy.
Tamten temat zbytnio przypomina mi "Politykę...".

Aha, przeedytowałam poprzedni post - będzie bez nazwisk.
mozg_kl2
Użytkownik
#204 - Wysłana: 22 Wrz 2014 22:13:21
Elaan:

Wydawcy.

Q__:
Sądzę, że raczej terminologia Leszka Żebrowskiego (choć on używa raczej określenia "antysowieckie"). Zapożyczone przez taką stronę np.:

Żebrowski stworzył pojęcie "żołnierz wyklęty" Ramy czasowe to jak słusznie zauważyłeś 43-44 kształtowanie się pierwszych grup antysowieckich, 63 to Lalek. Wyprzedzając znowu bez prowokacji.

Elaan
Na temat obecnej klasy politycznej sie nie wypowiadam, z dwóch powodów. Pierwszy jest zakaz na politykę drugi, Q mógłby dostać wrzodów. Myślę, że nie chodzi tu jednak o tworzenie żadnych grup uprzywilejowanych a odkrycie tej karty w historii Polski, która była zamazywany przez ostatni system.
Q__
Moderator
#205 - Wysłana: 22 Wrz 2014 22:16:11 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Na temat obecnej klasy politycznej sie nie wypowiadam, z dwóch powodów. Pierwszy jest zakaz na politykę drugi, Q mógłby dostać wrzodów.

Widzisz. I takie ujęcie tematu mi odpowiada - wszystko powiedziałeś, a w na tyle subtelnej formie, że się nie przyczepię .
Queerbot
Użytkownik
#206 - Wysłana: 23 Wrz 2014 00:16:44 - Edytowany przez: Queerbot
mozg_kl2:
odkrycie tej karty w historii Polski, która była zamazywany przez ostatni system.

Problem polega na tym, że system komunistyczny fałszował pewne sprawy, natomiast dzisiaj próbuje się fałszować inne. Historia była i jest zaprzęgnięta w tryby ideologii i propagandy. Wcześniej o wyżej wymienionym temacie nie mówiło się wcale albo mówiło tylko jako o badytyzmie, natomiast dzisiaj chce się przedstawiać tę bardzo kontrowersyjną sprawę wyłącznie jako akt bohaterstwa, wybielając albo pomijając przy okazji wiele istotnych elementów. Historia Polski to nie jest niestety "Czas honoru".
The_D
Użytkownik
#207 - Wysłana: 23 Wrz 2014 00:44:48
Skoro bawimy sie w kartki z kalendarza:
13 lat temu, 22 września 1991 upubliczniono reprodukcję całości tzw. zwojów z nad morza czarnego. Może nie jest to jakis kamień milowy, ale same zwoje i ich zawartość zapładniały wyobraźnię wielu ludzi od teorii spiskowych jak i fantastów, że przywołam choćby Neon Genesis Evangelion.
Queerbot
Użytkownik
#208 - Wysłana: 23 Wrz 2014 07:32:27
The_D:
zwojów z nad morza czarnego

Chyba medialne zainteresowanie Ukrainą tłumaczy ten lapsus

Data w każdym razie rzeczywiście bardzo istotna.
mozg_kl2
Użytkownik
#209 - Wysłana: 25 Wrz 2014 16:21:35
25 września 1655 roku Wojska szwedzkie zajęły przedmieścia Krakowa oraz miasto Kazimierz. Rozpoczęło się obleganie Krakowa. Obroną dowodził hetman Stefan Czarniecki
Q__
Moderator
#210 - Wysłana: 26 Wrz 2014 15:53:15 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
hetman Stefan Czarniecki

Ciekawa, barwna i kontrowersyjna postać. Trochę a'propos:
http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1002695, Stefan-Czarniecki-–-kontrowersyjny-bohater-Mazurka -Dabrowskiego
http://www.polskieradio.pl/39/247/Artykul/782866,H etman-Czarniecki-nie-byl-dzentelmenem/

Zanim jednak się człowiek weźmie za potępianie czy rozliczanie przypominają się jednak zdania z "Pięknie jest w dolinie" Ziemkiewicza:

"Zresztą, kimże był Karol Wielki? Bezwzględnym analfabetą, jak Toto Rina, walczącym wszelkimi metodami o pomnożenie rodzinnych dóbr. Kim, do cholery, był taki Chrobry albo Krzywousty? Chciwymi facetami, rozlewającymi bez cienia skrupułów krew, gotowymi mordować rodzonych braci i wykłuwać im oczy, byle jak najwięcej zagarnąć pod siebie. Wielkie i szczytne uzasadnienia przyszły całe wieki potem. Pewnie oni sami by się z nich zdrowo uśmiali."

Acz potem też:

"Tak, to jeszcze mnóstwo pracy. Stworzyć cały aparat państwa, ustanowić tyle praw, tyle służb... Ale jeśli umiał to analfabeta Karol Wielki, jeśli umieli Chrobry czy Krzywousty"

I strofy Byrona, które już przywoływałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1213&page=194#msg129833

A potem i postać Khana (w TOSowym wydaniu, nie w dokrętkach, nawet tej meyerowskiej) dla równowagi.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / Różności / to Twoja historia pamietaj

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!