USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / jaki laptop kupic
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
reyden
Użytkownik
#31 - Wysłana: 18 Sier 2016 17:08:43
Odpowiedz 
@Seybr

Akurat Celeron nigdy nic nie znaczył , zawsze to był najsłabszy CPU w ofercie Intela - nie ma znaczenia czy to Celeron 300A , Celeron oparty na PIII czy PIV , Celeron-L ( z generacji C2D ) czy wreszcie Celeron oparty na architekturze Core .

Do tego dochodzi kwestia tego że procek który on ma to wersja ultra energoszczędna bazująca na CPU z serii Atom , a te procki mają na prawdę niską wydajność ( po części z powodu TDP - N2840 ma 7,5 W TDP , dla porównania normalny Celeron G39xx ma TDP 51W , twój PII X4 955 ma TDP 125W , choć występowały też wersje z TDP 95W ) .

@MarcinK

Rozumiem że chcesz lapka ( skoro piszesz w tym temacie ) ?

Jaki budżet ?

Te starsze gry to jakie , ew. przedział czasowy kiedy powstawy - dla jednego starszy tytuł to coś z czasów Q2 czy starsze a dla innego starszy tytuł to np. taki Crysis 2 .

Co konkretnie robisz z grafiką i ew. jak duże projekty .

Masz jakieś konkretne wymagania/preferencje co do sprzętu - matryca błyszcząca lub matowa , rozdziałka - typowe laptopowe ( 1 366x768 etc. ) czy FHD+ , ile miejsca na HDD potrzebujesz ?
MarcinK
Użytkownik
#32 - Wysłana: 18 Sier 2016 19:45:59
Odpowiedz 
reyden:
Jaki budżet ?

ok 2 tys

reyden:
Te starsze gry to jakie , ew. przedział czasowy kiedy powstawy

gdzieś do 2010

reyden:
Co konkretnie robisz z grafiką i ew. jak duże projekty .

obrabiam zdjęcia do prezentacji itp.
Seybr
Użytkownik
#33 - Wysłana: 18 Sier 2016 21:37:33
Odpowiedz 
reyden:
zawsze to był najsłabszy CPU w ofercie Intela

Ok były, tylko za czasów Pentium II - IV mieliśmy w sumie tylko Pentium i Celerona. Ok były warianty ala Pro. Ale głównie mieliśmy te dwa typy (ok to tak ogólnie). Celerony dobrze się kręciły i dało się grać na dobrym poziomie. Zyskać tanim kosztem dobrą wydajność ? Mój się pięknie kręcił. Celeron 2.4 GHz działał mi stabilnie 3 Ghz.

reyden:
hoć występowały też wersje z TDP 95W )

Mój żre 95W. Musiał bym sprawdzić. Akurat stoi w pracowni a tą mam u rodziców. Z średnią grafiką 5770 i 8Gb ramu bez problemu udźwignął Wieska 3 czy inne gierki.
Obecny mój PC to spory przeskok.

MarcinK:
obrabiam zdjęcia do prezentacji itp.

W czym obrabiasz ?
MarcinK
Użytkownik
#34 - Wysłana: 18 Sier 2016 21:57:44
Odpowiedz 
Seybr:
W czym obrabiasz ?

GIMPie
Seybr
Użytkownik
#35 - Wysłana: 18 Sier 2016 22:12:12
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Różności / jaki laptop kupic

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!