USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / jaki laptop kupic
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
krzychu
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Sty 2012 21:37:58 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
nowy z win 7 cena do 2500 zl

ktos moze cos doradzic ?
kanna
Użytkownik
#2 - Wysłana: 20 Sty 2012 21:49:27
Odpowiedz 
Mąż zawsze pyta w takich okolicznościach: do CZEGO chcesz go używac?
krzychu
Użytkownik
#3 - Wysłana: 20 Sty 2012 21:54:07
Odpowiedz 
to sie dopiero okaze w praniu
kanna
Użytkownik
#4 - Wysłana: 20 Sty 2012 22:50:54
Odpowiedz 
Czyli masz wolne 2500 i chcesz nowa zabaweczkę Rodzaj więc nie ma znaczenia, co sobie kupisz, to użyjesz
Toudi
Użytkownik
#5 - Wysłana: 20 Sty 2012 23:28:31
Odpowiedz 
Za 2500 dobrego, zdolnego uciągnąć win7 i mieć oddzielną kartę graficzna, to raczej nie kupisz... Sam ostatnio cioci kupowałem, co prawda w przedziale do 2000, nie 2500, ale kupienie czegoś bez zintegrowanej karty nie było możliwe.

Osobiście, w tej cenie szukałbym czegoś mniejszego, tzw netbooki, jeśli ma się w domu monitor i klawiature, można z nim zrobić stację roboczą, a i zawsze można zabrać w podróż... Tyle, że to nie na windowsa...

A co do polecania, to HP, Dell, ale te z wyższej półki, niż to co podajesz. Znajomi polecali Thinkpady, ale te starsze roczniki.
krzychu
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Sty 2012 13:55:19 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
moze taki ?

Asus X53SC-SX343V

Core i3 2330M | LCD : 15.6" | nVidia GT520 | RAM: 4GB | HDD 500GB | Windows 7 HP

Intel Core i3 2330M (2,2 GHz 3MB) ,
Ekran LCD:15.6" glare LED(HD WXGA) rozdzielczość : 1366 x 768 ,
Dysk: twardy: 500GB (5400rpm) ,
Pamięć RAM: 4GB (1x4 GB DDR3 1333Hz / 1 slot wolny) ,
Karta graficzna : nVidia GT 520 1 GB RAM DDR3 ,
[SATA] 12.7"mm 8X Super Multi with Double Layer /
Złącza zewn.: wejście na mikrofon,
1 x DVI-D-Sub (wyjście na monitor),
1 x HDMI,
1 x USB 3.0,
2 x USB 2.0 wyjście słuchawkowe,
RJ-45 10/100/1000/ Komunikacja :WLAN 802.11b/g/n ,
BT 3.0 ,
Czytnik kart pamięci (MMC/ SD/ Mini-SD/ Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/ MS-Pro-Duo) ,
Kamera Video 0,3 Mpix /
Li-Ion 6 cell 5200 mAh /
System operacyjny: Windows 7 HP 64 bit /
wymiary : 37.8(W) x 25.3(D) x 2.83 ~ 3.49 (H) cm waga : 2,60kg.

cena 2299 zl brutto
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Sty 2012 15:30:21
Odpowiedz 
krzychu

W tej cenie to kupisz już lapa z procesorem Intel Core i5 drugiej generacji. Z grafiką będzie gorzej, ale można wyrwać też z GT540 nvidi. W domu mam gdzieś zapisany fajny model lapa cena i power jaki ma to super stosunek.

Toudi:
Za 2500 dobrego, zdolnego uciągnąć win7 i mieć oddzielną kartę graficzna, to raczej nie kupisz... Sam ostatnio cioci kupowałem, co prawda w przedziale do 2000, nie 2500, ale kupienie czegoś bez zintegrowanej karty nie było możliwe.

Nie prowadzaj jego w błąd. Można kupić lapa z oddzielną pamięcią.

Toudi:
Osobiście, w tej cenie szukałbym czegoś mniejszego, tzw netbooki, jeśli ma się w domu monitor i klawiature, można z nim zrobić stację roboczą, a i zawsze można zabrać w podróż... Tyle, że to nie na windowsa...

Z mocą obliczeniową smarfona. Netbook nadaje się co najwyżej do netu i to komfortu nie ma. Lub nadaje się do jakiegoś serwisu, gdzie potrzebny jest mały sprzęt a np. praca jest na dachu domu. Coś o tym wiem z doświadczenia.

Popatrz na tego: Asus X53SC-SX311 .

Moja rada jak będziesz macał lapy w sklepie. Zobacz jakie ma chłodzenie, uczulam ludzi na to. Jeżeli ma osobną klapkę na chłodzenie to dobrze. Wystarczy wkręcić parę śrubek i mamy na widoku chłodzenie od CPU i GPU. Łatwiej to jest wyczyścić. Wykonałem wiele serwisów lapów. Nie które lapy mają taką konstrukcję że płakać się chce. Aby dobrać się do chłodzenia trzeba rozebrać prawie wszystko. Zapchasz chłodzenie = śmierć i droga naprawa.

Toudi:
A co do polecania, to HP,

Z punktu serwisu HP to gniot, weź to serwisuj. Owszem są fajne modele, bach i masz dostęp do wszystkiego. Ale większość to chyba dla małych chinskich łapek.
W 2010/11 HP miało kilka wpadek ze swoim sprzętem ;].

Jak będę miał chwile to poszukam tobie jakieś modele komputerów.
Toudi
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Sty 2012 16:11:45
Odpowiedz 
Seybr:
Z punktu serwisu HP to gniot

Mam ponad 4 letniego i jedyne co w nim padło, to bateria. Więc serwisu to on na oczy nie widział. Przy czym był on z wyższej półki cenowej wówczas.
Ale przyznam rację, próba rozebrania go to koszmar. Tylko kto kupuje laptopa z myślą o rozkręcaniu? To się stacjonarnego kupuje i ma się dostęp do wszystkiego.

A co do wpadek, to chyba każda firma ma ich ostatnio coraz więcej, bo montują coraz taniej, coraz gorsze podzespoły, to czego oczekiwać.
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Sty 2012 16:27:28
Odpowiedz 
Toudi:
Tylko kto kupuje laptopa z myślą o rozkręcaniu?

Wiesz że po roku w chłodzeniu może być sporo kłaczków kurzu. Wielu ludzi nie myśli i ma wydatek i prezent w postaci spalonego sprzętu lub co najwyżej jakiś tam problemów. Warto mieć łatwy dostęp do chłodzenia. Nie trzeba być serwisantem by wyczyścić chłodzenie.

Toudi:
To się stacjonarnego kupuje i ma się dostęp do wszystkiego.

Stacjonarny to się kupuje z myślą że będzie tylko stał w domu. Jest jeszcze wiele innych czynników co nie ?
Wielu ludzi kupuje lapy bez głowy, okazuje się potem, że stoi na burku i nigdzie w życiu nie pojedzie. Dalej taki człowiek płacze ze gry nowe jemu nie chodzą a kupił droższy sprzęt niż ja mam. Koleś taki płacze ty na swoim PC grasz na max detali a ja mi działa tylko na low.

Toudi:
A co do wpadek, to chyba każda firma ma ich ostatnio coraz więcej, bo montują coraz taniej, coraz gorsze podzespoły, to czego oczekiwać.

W dziedzinie motoryzacji widać to gołym okiem.

Pracowałem sporo w serwisie lapów i trochę o nich wiem. Teraz czasem też to robię, nie które firmy robią modele jednorazowe.

Sam za jakiś czas będę musiał kupić do domu lapa, tylko ja wiem po co będzie mi służył. Głównie do jakiś moich pokazów, internetu, czy młody żeby odpimpał od mojej maszyny do pracy.
krzychu
Użytkownik
#10 - Wysłana: 11 Lut 2012 04:21:07
Odpowiedz 
kupilem i sporo zaoszczedzilem

ACER z procesorem B960

jednostka ta to niskobudzetowy procesor Dual Core Intela z implementacja grafiki Intel HD Graphics

grafika obsluguje sprzetowo Direct 3D wiec mozna pograc

filmy HD - obraz idealny i nie przycina

system Windows 7 64 bit

takze jestem zadowolony z zakupu
krzychu
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Cze 2012 20:49:23
Odpowiedz 
no i niestety nie pogram sobie na tej intel hd

do gier to trzeba jednak brac radeona albo geforce

znaczy dziala mi unreal tournament z roku 1999

reyden
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Cze 2012 20:55:32
Odpowiedz 
Nie koniecznie , GPU zaszyte w procesorach Sandy Bridge ( Intel Core 2 generacji ) jest całkiem wydajne - nie to co starsze karty Intela - wydajność na poziomie GF 6600/6600GT .

UT'99 to max. detalach ruszy , podobnie jak UT2K4 , karta nie powinna mieć problemów z HL2 + E1/E2 czy CSS , UT3, Crysisem 1 etc. grami na medium .
krzychu
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Cze 2012 02:58:28 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
sciagnalem zainstalowalem i uruchomilem taki benchmark

Unigine Heaven DX11 Benchmark 3.0

gdy ustawie API DX9 grafike wyswietla nawet nawet ale tylko 5-10 FPS czyli przycina

Need For Speed World dziala calkiem niezle tylko laptop sie grzeje
Seybr
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Cze 2012 09:06:38
Odpowiedz 
krzychu:
do gier to trzeba jednak brac radeona albo geforce

Trzeba było popytać się ludzi :P.

reyden:
UT'99 to max. detalach ruszy , podobnie jak UT2K4 , karta nie powinna mieć problemów z HL2 + E1/E2 czy CSS , UT3, Crysisem 1 etc. grami na medium .

SC 2 czy Diablo 3 powinno działać, pierwszy na średnich detalach drugi na niskich ;].

krzychu:
Need For Speed World dziala calkiem niezle tylko laptop sie grzeje

Zainwestuj w jakieś dobre chłodzenie. Kolejny powód dla czego nie mam lapa. PC da się szybko zmodernizować, min. dać lepsze chłodzenie. Gram mało za to dużo pracuje, więc lap w domu jest mi zbędny. Planuje w przyszłości kupić coś, ale na tyle dobrego by miała dobre GPU i CPU. Przyda się do pracy oraz do gier. W zimę będę miał więcej czasu na rozrywkę ;].
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#15 - Wysłana: 15 Cze 2012 17:38:21
Odpowiedz 
Seybr

a co sądzisz o lapkach Samsunga. Ja u nich wygląda owe chłodzenie. I jaka jest jest min. pamieć do Win7 64-bit. Słyszałem , że 4 GB to minimum, ale tylko to odpalenia i podstawowych prgramów
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 16 Cze 2012 06:45:07
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Jak pracowałem w sklepie, w serwisie żadnego Samsunga do naprawy nie miałem. Chyba że trzeba było wirusa XP czy 7 na nowo postawić.
Z chłodzeniem jest tak, jeden ma lepsze inne gorsze. Np. bywa lapa HP z super chłodzeniem, który nie jest drogi. Bywa taki który jest drogi a chłodzenie leży.
Zbytnio w lapie konstruktor nie zaszaleje. Najważniejszy jest szybki dostęp do chłodzenia. Jak ma osobną klapkę to jest git. Są takie konstrukcje gdzie pół lapa trzeba rozebrać, by dostać się do chłodzenia.

FederacyjneMSZ:
Słyszałem , że 4 GB to minimum, ale tylko to odpalenia i podstawowych prgramów

Źle słyszałeś, ja sam pracowałem dużo czasu na 4 GB ramu. Standardowo obróbka audio-video. Oczywiście gry i inne bajery. Windows 7 to nie Vista.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#17 - Wysłana: 16 Cze 2012 09:19:40
Odpowiedz 
Seybr

i szlag trafił mojego łapka, coś z dyskiem twardym, nie wiem tylko czy to błąd logiczny czy fizyczny. Jak dziewczyna odeśle mi inst alkę XP to zobaczę co dokładnie jest
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 16 Cze 2012 09:47:28
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Wyrazy współczucia dla lapka.
Mnie też ostatnio przytrafił się pogrzeb komputera i przeprowadzka na nowy sprzęt. Mogłam skorzystać z okazji, by zmienić nick i zacząć nowe życie, ale co mi tam...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#19 - Wysłana: 16 Cze 2012 10:05:11
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Wyrazy współczucia dla lapka.

spokojnie, jeszcze wyratuje mende. Ja jeszcze jestem z pokolenia, która naprawia, a nie kupuje nowe.
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Cze 2012 10:33:17
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Ja też naprawiałam, ale ostatnim razem magik od komputerów tylko rozłożył ręce. Powiedział, ze niewiele już da się zrobić i zaraz znowu padnie.
reyden
Użytkownik
#21 - Wysłana: 16 Cze 2012 18:05:42
Odpowiedz 
@Eviva .

Każdy komputer da się naprawić , problem w tym czy naprawa jest opłacalna .

O ile dysk , napęd czy pamięć ram to nie taki drogi problem ( choć dzisiejsze ceny dysków mogą przerażać ) to wymiana matrycy czy płyty głównej może trochę kosztować.

O ile nie ma się pod ręką laptopa-dawcy , wtedy w zasadzie liczy się koszt robocizny , koszt części jest zerowy albo minimalny .

Co do Samsunga - to obecnie dość dobry producent , wraz z Asusem są na topie jeżeli chodzi o ogólną jakość laptopów jak i stopień ich zwrotów czy napraw .
krzychu
Użytkownik
#22 - Wysłana: 11 Sier 2016 12:49:57
Odpowiedz 
kupilem se laptopa

celeron 2.16 GHz + hd graph

ram 4 gb

hdd 500 gb

display 15.6

win 10 home
Seybr
Użytkownik
#23 - Wysłana: 11 Sier 2016 19:53:14 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
krzychu

Masochista :P Demonem prędkości to to nie jest :P. Do netu może być.
krzychu
Użytkownik
#24 - Wysłana: 15 Sier 2016 00:09:29
Odpowiedz 
tutaj test mojego laptopa

a1

a2
krzychu
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Sier 2016 00:11:05 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
reyden
Użytkownik
#26 - Wysłana: 17 Sier 2016 21:17:54
Odpowiedz 
Nie pisz posta pod postem , tym bardziej że nie minęło 24 h .

Nie masz się z czego cieszyć , procek w twoim lapku to słabizna totalna
krzychu
Użytkownik
#27 - Wysłana: 17 Sier 2016 22:11:34
Odpowiedz 
mozesz powiedziec cos nt slabych punktow ?
Seybr
Użytkownik
#28 - Wysłana: 18 Sier 2016 11:18:56
Odpowiedz 
krzychu:
mozesz powiedziec cos nt slabych punktow ?

W skrócie bardzo niska wydajność. Wiesz mój stary PC, który ma AMD P2 955 bije twojego Celerona. Fakt maszynę mam nową. Stary PC stoi i obsługuje maszynę CNC.
Wiele lat temu Celeron coś oznaczał. Niższą wydajność od Pentium, za to był znacznie tańszy i dobrze się kręcił. Ja swojego Celerona 300A podkręciłem do 667 Mhz. Oryginalnie miał 300 haha.
Teraz jest tak. Jest Core, jest Pentium i Celeron. To słabe procesory. Dwa rdzenie i jeden wątek na rdzeń. Intel wykorzystuje przewagę nad AMD i dla tego ma taką politykę. Chcesz dobry procesor to zapłać. Mam nadzieje że ZEN pokaże pazur. Testy inżynierów, przekazane procesory robocze pokazują światełko w tunelu. Dobra konkurencja, oznacza obniżenie cen.

Dostaje lapy, panie zrób coś z tym lapem bo muli. Widzę procesor i mówię, szału nie będzie. Do netu może się nadać, jak się poblokuje reklamy to w miarę da się przeglądać strony.
The_D
Użytkownik
#29 - Wysłana: 18 Sier 2016 16:28:02
Odpowiedz 
Zawsze lepszy tani laptop niż brak jakiegokolwiek komputera :P
MarcinK
Użytkownik
#30 - Wysłana: 18 Sier 2016 16:33:17
Odpowiedz 
Jaki sprzęt polecalibyście dla studenta który nie gra na pc (chyba że w starsze tytuły) i od czasu do czasu zajmuje się tylko obróbką grafiki?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / jaki laptop kupic

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!