USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Prośba o pomoc w badaniu

Autor Wiadomość
Zirilla
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Gru 2011 18:14:19
Odpowiedz 
Witam!
Jestem studentka III roku psychologii. Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety (niecałe 10 minut!). Badanie polega na ocenie stopnia słuszności podjętych decyzji. Wyniki ankiety posłużą mi do napisania pracy zaliczeniowej na psychologię eksperymentalną.
Link do ankiety:
http://moje-ankiety.pl/respond-17442.html
Każdy głos się liczy! Brakuje mi jeszcze sporo do wymaganej liczby badanych. Będę szalenie wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Ania
Radion
Użytkownik
#2 - Wysłana: 13 Gru 2011 18:23:50
Odpowiedz 
Proszę bardzo
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Gru 2011 18:47:09 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Na pytanie o wątrobie, młodej kobiecie i alkoholiku.

Szkoda że nie ma odpowiedzi typu. Decyzja całkowicie słuszna.....
Ja wżyciu nigdy bym nie dał pijakowi nowej wątroby, sam jest sobie winien. Facet ma 65 lat i raptownie przestanie pić a śmierć zawita z innego okna, alkohol negatywnie nie tylko wpływa na jeden organ. Same szanse przeżycia to nie najważniejszy punkt.

Pytania w ankiecie się powtarzają.
Radion
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Gru 2011 20:20:17
Odpowiedz 
Seybr
Zauważyłem ale końcówka jest inna raz pacjent żyje a raz jest sztywny, wiec pewnie chodzi o to czy byś stwierdził inaczej jakby przeżył a inaczej jakby zmarł.
Bashir
Moderator
#5 - Wysłana: 13 Gru 2011 20:21:03
Odpowiedz 
Seybr:
Pytania w ankiecie się powtarzają.

hm. specjalistą nie jestem ale ponoć tak się konstruuje ankiety, żeby sprawdzić czy badany faktycznie wypełnia ankietę (zastanawia się nad tym), czy wypisuje byle co.
Alucard87
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Gru 2011 20:42:01
Odpowiedz 
Bashir
Raz wypełniałem taką ankietę (właśnie coś z psychologii było), gdzie było 1000 pytań (serio!), a tak na prawdę było ich ledwie 200
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Gru 2011 21:14:25
Odpowiedz 
Radion
Bashir

Jak się przyjrzałem ankiecie to samo stwierdziłem
Hicek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Gru 2011 00:50:11
Odpowiedz 
Wszystko, fajnie i pięknie, tylko podstawowym problemem w pytaniach dotyczących antybiotyków, jest to ze jeżeli lekarz bierze pod wzgląd tylko jeden test diagnostyczny z dwóch możliwych, które maja rożna czułość, a skutkiem tego może być utrata nogi, to to jest błąd w sztuce. No ale to chyba nie o to chodziło w tej ankiecie :P
Dukat
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Gru 2011 00:55:17
Odpowiedz 
Fajna ankieta.

Hicek:
Wszystko, fajnie i pięknie, tylko podstawowym problemem w pytaniach dotyczących antybiotyków, jest to ze jeżeli lekarz bierze pod wzgląd tylko jeden test diagnostyczny z dwóch możliwych, które maja rożna czułość, a skutkiem tego może być utrata nogi, to to jest błąd w sztuce. No ale to chyba nie o to chodziło w tej ankiecie :P

No właśnie chyba o to. Po to w odpowiedziach były opcje: "rozważono wszystkie możliwości" albo "nie rozważono wszystkich możliwości" czy jakoś tak.
Radion:
Zauważyłem ale końcówka jest inna raz pacjent żyje a raz jest sztywny, wiec pewnie chodzi o to czy byś stwierdził inaczej jakby przeżył a inaczej jakby zmarł.

Zapewne. Z ankiety pewnie wyjdzie, że większość ocenia pozytywnie błędne decyzje, o ile tylko głupi miał szczęście.

Zirilla, liczę, ze się podzielisz wynikami tutaj
kanna
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Gru 2011 11:20:26
Odpowiedz 
technicznie rzecz biorąc: pytanie 5 wymaga ode mnie przeczytania go więcej niz raz i zastanawiania się. Potrzebuje rozrysować te procenty, żeby móc ocenic trafnośc decyzji.

Moim zdniem pytanie jest źle sformułowane, a historia zbyt zawiła.
Ja się przyłoże, ale sporo ludzi zaznaczy co bądź (odpowiedź "nie wiem" czyli "obie decyzje były tak samo dobre")

2. Powstarzasz pytania, zmieniając tylko zakończenie historii. I tu mam pytanie w kwestii metodologii: czy to jest skala kłamstwa, czy masz inny cel takiego zabiegu?

3. jakieś Dziękuję za poświęcony czas... by się przydało na koniec.
?
4. A wogóle konsultowałaś z kimś ta ankietę?
Dukat
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Gru 2011 13:30:33
Odpowiedz 
kanna:
Moim zdniem pytanie jest źle sformułowane, a historia zbyt zawiła.

Albo ma pokazać jak różne odpowiedzi dadzą ludzie w bardziej skomplikowanej sytuacji
kanna
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Gru 2011 14:18:44
Odpowiedz 
Dukat

Pytania powinny być konkretne Inaczej ludzie odpowiadają byle co.
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Gru 2011 15:13:44
Odpowiedz 
kanna

Zgadzam się z Tobą.

Zirilla

Jaki cel ma ta ankieta ?
Dukat
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Gru 2011 15:19:45
Odpowiedz 
kanna każde z tych pytań było konkretne.
kanna
Użytkownik
#15 - Wysłana: 15 Gru 2011 15:27:33
Odpowiedz 
Dukat

Poniekąd :p zasada konstrukcji ankiet jest taka: to badającemu zalezy na zebraniu materiału. Wazny jest więc taki dobór pytań, żeby potencjalnych wypełniających nie zniechęcać. To raz. Dwa: powtarzanie tego samego pytania (jako skali kłamstwa) ma sens przy 100 pytaniach, nie 15.

To nie jest dobra ankieta - nie wiem, co ma badac, ale mysle, że będzie miała niską trafność. Pytania sa za długie, to o procentach ,mnie zniechęca z marszu (owszem, rozrysowałam je, ale większośc ludzi je odrzuci jak zbyt skomplikowane).

Nie zajmuję się zawodowo konstrułowaniem ankiet, więc mogę sie mylic
Dukat
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Gru 2011 15:37:28
Odpowiedz 
kanna:
Poniekąd :p zasada konstrukcji ankiet jest taka: to badającemu zalezy na zebraniu materiału. Wazny jest więc taki dobór pytań, żeby potencjalnych wypełniających nie zniechęcać.

Jeżeli wszystkie pytania będą banalne, to co nam powiedzą o ocenie decyzji podjętych w skomplikowanych sprawach? Nica.

kanna:
powtarzanie tego samego pytania (jako skali kłamstwa) ma sens przy 100 pytaniach, nie 15.

O ile zauważyłem to się różniły. Lekarz albo brał pod uwagę wynik innego badania, albo podał inny lek, albo pacjent nie przeżył. To były rożne kombinacje na bardzo podobnej sytuacji. Teraz nie mogę wejść i sprawdzić czy chociaż jedno się powtórzyło słowo w słowo.

kanna:
To nie jest dobra ankieta - nie wiem, co ma badac, ale mysle, że będzie miała niską trafność. Pytania sa za długie, to o procentach ,mnie zniechęca z marszu (owszem, rozrysowałam je, ale większośc ludzi je odrzuci jak zbyt skomplikowane).

To oczywiste, że ta ankieta wskaże zawyżony odsetek ludzi myślących
kanna
Użytkownik
#17 - Wysłana: 15 Gru 2011 22:28:09
Odpowiedz 
Dukat:
Jeżeli wszystkie pytania będą banalne, to co nam powiedzą o ocenie decyzji podjętych w skomplikowanych sprawach

Widzisz, nie chodzi o to, żeby robic banalne pytania, tylko żeby skomlikowany problem przedstawic w prostych słowach
Nie jest problemem użycie techno- (czy psycho-) bełkotu, żeby jakies zjawisko objasnic drugiemu specjaliscie, ale użyć prostego jezyka do opisu skomplikowanego problemu to wyzwanie.

Dukat:
O ile zauważyłem to się różniły

Tak, ale chyba ze dwa razy były zdublowane. poza tym - ciągle nie rozumiem metodologii tego badania (a powinnam...)

USS Phoenix forum / Różności / Prośba o pomoc w badaniu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!