USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Herkules i Xena
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#61 - Wysłana: 22 Cze 2014 14:14:03 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Nie zapominajmy że reżyseruje Brett Ratner reżyser Godzin Szczytu i X-men Ostatni Bastion.

ps. w sumie ciekawe czemu teraz prawie wszystkie zwiastuny zaczynają się od pierdzenia
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 22 Cze 2014 14:38:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Brett Ratner reżyser Godzin Szczytu i X-men Ostatni Bastion

I "Czerwonego smoka".

MarcinK:
w sumie ciekawe czemu teraz prawie wszystkie zwiastuny zaczynają się od pierdzenia

Nasuwa się odpowiedź: bo Hollywood nie ma jeszcze odwagi srać na widzów i robi dopiero przymiarki...

(Ale takie pytanie i odpowiedzi to chyba jednak nie jest standard naszego forum... Nie jesteśmy w Sowie..., Przyjacielu .)
MarcinK
Użytkownik
#63 - Wysłana: 22 Cze 2014 18:48:55
Odpowiedz 
Q__:
MarcinK:
Brett Ratner reżyser Godzin Szczytu i X-men Ostatni Bastion

I "Czerwonego smoka".

I Godzin Szczytu 2

W sumie jestem ciekaw tego filmu, z jednej strony widać że będzie to nawalanka z CGI zwierzakami. Jednak film może być dużo mniej sielankowy niż poprzednie ekranizacje. Choć z drugiej strony nowy Herkules nie dowodził Andromedą więc jego notowania spadają.
mozg_kl2
Użytkownik
#64 - Wysłana: 20 Lip 2015 12:33:24
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#65 - Wysłana: 21 Lip 2015 08:53:15
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 2 Sier 2015 08:23:44
Odpowiedz 
Q__:
kolejna wersja przygód tytułowego półboga

W recenzji komandora Bishopa z Valianta:
http://www.youtube.com/watch?v=LhhqNQ5ley8
mozg_kl2
Użytkownik
#67 - Wysłana: 3 Wrz 2015 15:31:48
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#68 - Wysłana: 11 Lip 2018 21:10:43
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=mSolF3QBVBY

Kiedy zaczną kręcić filmy w których ludy bliskiego wschodu będą wyglądać jak ludy bliskiego wschodu?
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 11 Lip 2018 21:45:20
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kiedy zaczną kręcić filmy w których ludy bliskiego wschodu będą wyglądać jak ludy bliskiego wschodu?

Jak w USA powstanie potężne lobby ludności o takich korzeniach i upomni się o swoje prawa...
resetta
Użytkownik
#70 - Wysłana: 11 Lip 2018 23:45:54
Odpowiedz 
Przeciez od dawna takie lobby jest.
Ale oni nie chca wygladac w filmach tak jak wygladaja, bo zaraz by byly zarzuty o antysemityzm albo odwrotnie, ze pelno bialych, a zadnego ciemniejszego.
Taka Kleopatra z lat 50 jest blizsza prawdy niz wspolczesne wyobrazenia i ludach przed nowozytnych Europy, Azji, Afryki.
A Samsona nalezy traktowac wlasnie jak Xene, jak fantasy, tyle, ze nie wiem czemu o nim info w jej watku...
Q__
Moderator
#71 - Wysłana: 12 Lip 2018 00:21:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Przeciez od dawna takie lobby jest.

Że niby lobby żydowskie? Dobra, europejscy Żydzi* to była przez wieki dość izolacjonistyczna grupa, ale do mieszania się ganów jednak dochodziło, co obrodziło takimi paradoksami jak sprawa Wernera Goldberga:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Werner_Goldberg

* Których zresztą zwać ludnością śródziemnomorską, ma tyle samo sensu, co zwać Polaków ludnością naddnieprzańską, bo - według dość popularnej hipotezy - z tamtych okolic ich przodkowie przywędrowali.

resetta:
tyle, ze nie wiem czemu o nim info w jej watku...

Pewnie dlatego:
resetta:
A Samsona nalezy traktowac wlasnie jak Xene, jak fantasy

MarcinK
Użytkownik
#72 - Wysłana: 12 Lip 2018 06:06:53
Odpowiedz 
resetta:
tyle, ze nie wiem czemu o nim info w jej watku..

Bo to taki Żydowska podróba Herkulesa
resetta
Użytkownik
#73 - Wysłana: 13 Sier 2018 20:12:15
Odpowiedz 
MarcinK:
Bo to taki Żydowska podróba Herkulesa

W porownaniu z Samsonem to Herkules byl pelen cnot i dzentelmen w obejsciu i do kobiet... mitologicznie.
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 13 Sier 2018 20:26:12
Odpowiedz 
resetta

resetta:
dzentelmen w obejsciu i do kobiet

Ba, zdaje się, że nawet lubił jak mu na głowę czasem wchodziły. Vide jego relacje z Omfale.
MarcinK
Użytkownik
#75 - Wysłana: 13 Sier 2018 20:28:02
Odpowiedz 
resetta
Q__
Z tego co ja pamiętam Samson sławił się tym że był naiwnym idiotą
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 13 Sier 2018 21:26:11
Odpowiedz 
MarcinK

To miłość robi z ludzi...
MarcinK
Użytkownik
#77 - Wysłana: 13 Sier 2018 22:16:03
Odpowiedz 
Q__
I jeszcze głupi ma zawsze szczęście
resetta
Użytkownik
#78 - Wysłana: 13 Sier 2018 23:10:05 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
MarcinK:
resetta
Q__
Z tego co ja pamiętam Samson sławił się tym że był naiwnym idiotą

No bo niewygodnie jest mowic, ze z poruczenia bozego mial doprowadzic do wojny z Filistynami, ktorzy nic do Izraelitow tak naprawde nie mieli, to ich bog do nich mial, pozabijal ich na wlasnym weselu, jego zonie co chwile grozono i jej ojcu za jego glupie zagadki i żądania, porzucil ja, oddano ja innemu, a koniec koncow przez niego ja zabito... bo wupscil na pola i wioski F stado lisow z pochodniami przywiazanymi do ogonow... A potem Dzingis i Kubilaj bawili sie w to jaskolkami i konmi g.
A Dalila byla podrywka i slusznie go doprowadzila do zguby za to co porobil.
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 14 Sier 2018 00:59:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
No bo niewygodnie jest mowic, ze z poruczenia bozego mial doprowadzic do wojny z Filistynami, ktorzy nic do Izraelitow tak naprawde nie mieli

Nie jestem pewien czy w tym rzecz...1. Biblia pełna jest krwawych akcentów, co znaczy jeden więcej? 2. Napięcia izraelsko-filistyńskie zdarzały się i wcześniej, za poprzednich sędziów (była w ich kontekście mowa o jakimś popadaniu Żydów w filistyńską niewolę i wyzwalaniu się z niej). Przypuszczam, że najniewygodniejszy w tym wszystkim jest (dla katolika) mocno predestynacyjny podtekst w/w historii...
MarcinK
Użytkownik
#80 - Wysłana: 14 Sier 2018 06:28:03
Odpowiedz 
Q__:
w ich kontekście mowa o jakimś popadaniu Żydów w filistyńską niewolę i wyzwalaniu się z niej

Z historycznego punktu widzenia okresy niewoli były najlepsze dla Żydów. W czasie niewoli Babilońskiej przestali być bandą dzikusów (często pełnili ważne funkcje w handlu), nauczyli się pisać i mogli zgromadzić to co dotychczas przekazywano tradycją ustną.

Mnie zawsze dziwi księga wyjścia. Bóg dał ludziom dobrą wolę a mimo to UCZYNIŁ SERCE FARAONA ZATWARDZIAŁYM czyli jednak manipulował nim, a później jeszcze ukarał go za to!
No ale w Starym Testamencie w złym świetle ukazywano wszystkie narody nieprzychylne Żydom (w tych czasach chyba wszystkie narody), znowu w Nowym sympatyczniejsi wydają się często nie-Żydzi.
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 14 Sier 2018 12:42:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Mnie zawsze dziwi księga wyjścia. Bóg dał ludziom dobrą wolę a mimo to UCZYNIŁ SERCE FARAONA ZATWARDZIAŁYM czyli jednak manipulował nim, a później jeszcze ukarał go za to!

Tu też mamy - na moje oko - paradoks predestynacyjny. (I to taki, że Kanony z Dort się chowają. Ortodoksyjny kalwinizm mówił bowiem tylko o wybraniu jednostek do zbawienia. A tu wygląda na to, że wybranego do potępienia - i ku temu potępieniu celowo popychanego - pokazano. A nawet jeśli nie potępionego - bo cóż my wiemy o pośmiertnych faraona losach - to w każdym razie grzeszącego bo Bóg tak chce, co nijak się ma do doktryny o wolnej woli.)

BTW. czytaliście "Klucz niebieski" Kołakowskiego pisany w czasach gdy filozof ów nie był jeszcze arcykatolikiem, a komuchem chadzającym z naganem za pazuchą?
https://culture.pl/pl/dzielo/leszek-kolakowski-klu cz-niebieski
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=2 325
MarcinK
Użytkownik
#82 - Wysłana: 14 Sier 2018 15:31:33
Odpowiedz 
Q__
Patrz że znowu Judasza opętał zły duch, a jego czyn był niezbędny do wypełnienia się ksiąg.
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 14 Sier 2018 17:33:05
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
a jego czyn był niezbędny do wypełnienia się ksiąg.

I tu mi przypomniałeś wiersz* mojego kolegi sprzed lat, kończący się słowami:

"Judasz zdradził
Judasz sprzedał
Judasz winny
Judasz zły

a przecież ktoś musiał"

Jerzy Jankowski "Nic nie jest proste..."

* https://zlpinfo.eu/czytelnia/241-jerzy-jankowski/8 33-jerzy-jankowski-nic-nie-jest-proste.html
resetta
Użytkownik
#84 - Wysłana: 16 Sier 2018 00:44:26
Odpowiedz 
Ja mowie w sensie oficjalnej wersji mitologicznej, co do mitu o Samsonie.
To z niego wynika, co napisalam, wyraznie jest w nim podkrelsone specjalne wywolywanie konfliktu, z checi, celu i nakazu Jahwe, ktorego w tym momencie nie bylo, a wrecz druga strona dazyla do porozumienia. To wlasnie w tych historiach o Izraelitach i Bogu z biblii jest zniechecajace do tej nacji i religii, bo wylania sie obraz taki bardzo nielojalny, falszywy, zdradzecki. I nie jestem pewna czy sama poprawka na inna moralnosc wystarczy, bo mam wrazenie, ze nawet wtedy pewne zachowania nie byly akceptowane i nie usprawiedliwialo ich to, ze mozna tak sie zachowac tylko dlatego, ze ktos jest obcej krwi.
To sa jednak wzorce semickie, ktore obecnie uwazamy za niewlasciwe po calosci, a one sa wciaz w wielu przypadkach akceptowane jako spadek kulturowy...

MarcinK, to samo w sumie mozna powiedziec o Polakach, bo najlepiej sie rozwijamy i dogadujemy, tylko w niewoli, a tak to sie za lby bierzemy i niszczymy.

Dlatego koncepcja Judasza jako czlowieka ofiary, a nie zdrajcy jest coraz powszechniejsza. Wspolczesny czlowiek stara sie postrzegac go inaczej niz probowal i nadal probuje przedstawiac go Kosciol.
Dwa pierwsze przyklady, to Kuszenie i Dracula 2000... Skrajne, a tak obrazoburcze dla niektorych.
Ja uwazma Judasza za o wiele lepszego, uczciwszego i przed soba, i przed Jezusem niz takiego Pawla...
Pisalam nawet o tym prace na studiach w ramach biblioznawstwa i bardzo ciesze sie, ze istnieja tacy ludzie jak ks Chrostowski, kaplani-uczeni, teologowie i ciekawe umysly badajace historie i literature poprzez ludzi i przekazy o religii.

Ale jest jeszcze normalna koncepcja historyczna. Nie ma w niej przymusu, zdrady, wyborow, uczynienia tego czego tylko on mogl uczynic by sie wypelnilo. Po prostu, Jezus mial byc kims innym dla Zelotow oraz dla zwyklych Zydow i nimi zarzadzajacych, dano mu opcje, nie wyszlo, Judasz po prostu wykonywal swoje obowiazki jako zolnierz, agent, chcial cos uzyskac dla Zydow konkretnego od wladz, poza tym mogl byc powaznie rozgoryczony jako patriota i nie widziec tego co pozniej sie przypisywalo czlowiekowi, z ktorym on i jego przelozeni wiazali nadzieje co do wyrwania sie spod wladzy Rzymu.
Tak samo Pilat... To niby cale jego objawienie, rozmowy i watpliwosci. Raczej czysta polityka i naprawde chec zmniejszenia niebezpieczenstwa buntu.

Ale w tych wszystkich historiach bardzo silnie jest akcentowana ta nieuchronnosci przenzaczenia...
I wszystko jedno czy mamy do czynienia z saga norweska, z opowiescia z dalekiego czy bliskiego wschodu czy wspolczesna ksiazka fantasy, a nawet odcinkiem jakiegos serialu o probie zmiany czasu i wydarzen :P
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / Herkules i Xena

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!