USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Grafen - nieziemski materiał

Autor Wiadomość
patryk089x
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Cze 2011 22:14:23 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Tak, wiem, droga moderacjo - są odpowiednie tematy do rzeczy związanych z nowymi technologiami itp. Jednak to zagadnienie uznałem za warte oddzielnego tematu.

Grafen to super-materiał. Zachęcam do poczytania i wyrażenia swojej opinii na ten temat ? Według mnie grafen to przyszłość całej nauki współczesnego świata.

Artykuł interia.pl

O grafenie

Tu też

Polacy a grafen

Problemy z grafenem.

Najbardziej zasłużeni dla grafenu

Tak samo
(co ciekawe, to Rosjanie)

I jeszcze pewien bonus o bzdurności nauki. Jeszcze nie wprowadzili do użytku jednego super-materiału, a już chcą wprowadzając super-super-materiał.

Zapraszam do lektury i podzielenia się swoją opinią na ten temat ? Najbardziej podoba mi się fakt, że to Polacy jako pierwsi znaleźli prosty sposób na jego produkcję. Niestety, działanie państwa polskiego pozostawia wiele do życzenia i boję się, że zanim się obejrzymy już patent będzie sprzedany do Japonii albo do USA. Zresztą, czas pokaże.
Elaan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Cze 2011 22:22:02
Odpowiedz 
patryk089x

Przypominam , że jest na to odpowiedni temat !

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=3165&page=0
patryk089x
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Cze 2011 22:26:03
Odpowiedz 
Elaan

No mówię, że widziałem, że jest coś takiego. Jednak wedle mojej skromnej opinii ten materiał warty jest osobnego tematu. Tu już nie chodzi o jakiś tam wynalazek. To może zmienić przyszłość ludzkości !

(matko, brzmię jak nawiedzony)
Elaan
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Cze 2011 22:30:00
Odpowiedz 
patryk089x

Ale to POLSKI wynalazek i to należałoby podkreślić , nie sądzisz ?
Darnok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Cze 2011 23:47:38
Odpowiedz 
Elaan
No i właśnie to robi zakładając osobny temat ;)
patryk089x
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Cze 2011 06:45:52
Odpowiedz 
Elaan

To nie jest POLSKI wynalazek ! Zresztą to nie jest wynalazek tylko odkrycie. Polacy mają w tym tylko udział- wymyślili jak go produkować.
MarcinK
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Cze 2011 07:45:03
Odpowiedz 
Zaraz to ten materiał który otrzymano naklejając taśmę klejącą na wkład ołówka?
patryk089x
Użytkownik
#8 - Wysłana: 11 Cze 2011 09:08:47
Odpowiedz 
MarcinK

USS Phoenix forum / Różności / Grafen - nieziemski materiał

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!