USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Wiedźmin
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#271 - Wysłana: 13 Paź 2016 11:10:55
Odpowiedz 
liranguro:
Ba! nie trzeba mieć nawet kompa, bo na średniej klasy laptopach można spokojnie pograć

Z tego co wyczytałem on maksymalnie pobiera 1,5 GB pamięci ram w karcie graficznej.

Postanowiłem przejść Wieska 2. Pierwszy akt jak by ktoś mnie obuchem pier... Rzeczy które mi przeszkadzały, nadal przeszkadzają. Szybko przyzwyczaiłem się do menu. Patrząc na W3, W2 jest mega liniowy. Dwa razy wybrałem ścieżkę jak kilka lat temu. Jeden raz przez przypadek. Innym razem poszedłem inaczej. Ogólnie lokacje są liniowe. Wiesku 3 możesz iść na skróty. Bieganie mieczem vs dialogi. Jest to lepiej wyważone w W2. Jak dla mnie w W3 jest za dużo gadania a za mało biegania. Mimo to nie jest dla mnie minusem.

Teraz jestem w akcie trzecim. Ale czasu brak na dokończenie. Patrząc przez pryzmat lat. W2 vs W3. W2 to taki dodatek do gry. Ogrom świata W3 jest znaczny. Wszystko znacznie lepsze.

Odświeżenie sobie W2 uważam na plus.
Q__
Moderator
#272 - Wysłana: 6 Lut 2017 00:47:34
Odpowiedz 
Najnowszy wiedźmiński fan-film "The Witcher":
http://www.youtube.com/watch?v=CMWV3p9YxN4
Q__
Moderator
#273 - Wysłana: 10 Mar 2017 10:36:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#274 - Wysłana: 27 Mar 2017 17:54:43
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#275 - Wysłana: 27 Mar 2017 18:21:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
andrzej-sapko wski-znow-o-grach-z-serii-wiedzmin

Dorzucam oryginalny wywiad. B. stonowany:
http://www.eurogamer.net/articles/2017-03-24-meeti ng-andrzej-sapkowski-the-writer-who-created-the-wi tcher

Z plotkarsko-biznesowego punktu widzenia najciekawsze jest, że AS sam zrezygnował z procentu od zysków gry (woląc zamiast tego gotówkę z góry), bo nie wierzył, że "Wiesiek" w tej formule odniesie sukces.
MarcinK
Użytkownik
#276 - Wysłana: 16 Maj 2017 12:17:09
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=9yoV-6RqUoU

Żeby tylko Sapkowski się w Paramount nie bawił
Q__
Moderator
#277 - Wysłana: 16 Maj 2017 12:34:29
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Żeby tylko Sapkowski się w Paramount nie bawił

Ano szkoda by było... Choć mam wrażenie, że rzecz jest głównie dla fanów śp. serialu (śp. film chyba ich nie miał), czyli dość niszowy. (By była jasność: sam ten serial chwilami lubiłem.)
MarcinK
Użytkownik
#278 - Wysłana: 16 Maj 2017 12:36:10 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Jeden Jaskier mi się skojarzył
A poza tym Główna
Q__
Moderator
#279 - Wysłana: 16 Maj 2017 12:47:46
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Jeden Jaskier mi się skojarzył

Kostiumy, ton głosu (trailerowego narratora, odtwórcy roli Lamberta), karczma... Wszystko jak z serialu...

MarcinK:
A poza tym Główna

Dodałem.
MarcinK
Użytkownik
#280 - Wysłana: 16 Maj 2017 18:23:00
Odpowiedz 
Swoją drogą ciekawe czy w filmie faktycznie nie będzie bestii, ale jeżeli się pojawią (w jakiejś retrospekcji?) to jak zostaną przedstawione. Marne CGI a może się wysilą? Zasadniczo kostium takiej strzygi nie jest wielką filozofią (na tle innych potworów z sagi)
Oczywiście ja (o czym wielokrotnie wspominałem) chciałbym zobaczyć animatroniczną Przerazę.
Q__
Moderator
#281 - Wysłana: 16 Maj 2017 21:13:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Swoją drogą ciekawe czy w filmie faktycznie nie będzie bestii, ale jeżeli się pojawią (w jakiejś retrospekcji?) to jak zostaną przedstawione. Marne CGI a może się wysilą?

Nowym złotym smokiem o wyglądzie zmutowanego kozła chorego na pikselozę mnie straszysz?
Picard
Użytkownik
#282 - Wysłana: 18 Maj 2017 20:54:03
Odpowiedz 
Nie wiem czy była o tym mowa ale można spodziewać się serii NETFLIX z Wieśkiem w roli głównej - ma błogosławieństwo twórcy Sagi:
They're making a Witcher TV SERIES for NETFLIX!?
Q__
Moderator
#283 - Wysłana: 18 Maj 2017 21:37:43
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Nie wiem czy była o tym mowa

O tym, że Bagiński się przymierza była mowa od dwóch lat. O tym jaką formułę ostatecznie to przybierze - nie było. Miałem jakieś info o tym wrzucać, bo wyczytałem o sprawie na bratnim Trek.pl*, ale mnie wyprzedziłeś .

* http://trek.pl/news/wiedźmin-od-netflixa-we-współp racy-z-bagińskim/
mozg_kl2
Użytkownik
#284 - Wysłana: 18 Maj 2017 22:09:45
Odpowiedz 
Picard:
ma błogosławieństwo twórcy Sagi:

polska wersja też miała. Smaczku sprawie dodaje fakt, że Bagiński dostał od państwa czyli nas 150 tys złotych na projekt. Następnie napisał scenariusz i poleciał do USA zeby sprzedać pomysł Netflixowi.
KAEM
Użytkownik
#285 - Wysłana: 18 Maj 2017 23:23:32
Odpowiedz 
Nie do końca jestem tego pewien ale tamten projekt dotyczył chyba filmu a Netflix planuje przecież serial. Gdzieś czytałem, że podjęcie produkcji serialu przez Netflix nie wyklucza powstania także filmu.
MarcinK
Użytkownik
#286 - Wysłana: 19 Maj 2017 08:43:46
Odpowiedz 
Nie żebym miał coś do Bagińskiego, ale serio nie ma nikogo lepszego? Jest dobrym animatorem no i właśnie. Od ekranizacji jednego z lepszych fantasy należy wymagać by za 10 lat wyglądała równie dobrze jak teraz, a wiadomo jak jest z serialami przepełnionymi CGI.
Q__
Moderator
#287 - Wysłana: 19 Maj 2017 18:12:42
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Nie żebym miał coś do Bagińskiego, ale serio nie ma nikogo lepszego?

Przypuszczam, że działa tzw. magia nazwiska. To jedyny tak znany Polak siedzący w kinowej fantastyce (i to z docenianym dorobkiem - "Katedra", LP), więc uznano, że do ekranizacji większej ilości polskiej fantastyki się nada.
mozg_kl2
Użytkownik
#288 - Wysłana: 19 Maj 2017 18:33:34
Odpowiedz 
Q__:
Polak siedzący w kinowej fantastyce

Tyle, że robił głównie krótkie filmy animowane.
Q__
Moderator
#289 - Wysłana: 19 Maj 2017 18:36:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Mam tego świadomość, dlatego mówię o magii nazwiska. Inaczej bym szerzej mówił o dorobku.

Aczkolwiek pojawia się pytanie czy mamy kogokolwiek innego, kto mógłby to zrobić? Mocno już zaawansowany wiekowo Piestrak? Śmiem wątpić (zresztą, nawet jeśli doceniamy "Test pilota Pirxa", miał on więcej missów niż hitów ). Ponownie Brodzki? Tego chyba nikt serio nie zaproponuje. Machulski? Przecież to nie komedia... Pasikowski? No, może... Ale nie mam poczucia by jego nowsze filmy miały świeżość dawniejszych (choć fantastykę lubi, i nawet ją pisał). Poza tym, nie jest tak znany międzynarodowo, jedyne zagraniczne nagrody zdobył na - dość niszowym - festiwalu w Valenciennes, lata temu. Ktoś z naszych (faktycznie lub tylko we własnym mniemaniu) wysokoartystycznych twórców mainstreamowych? Wątpię, każdy z nich zabiłby projekt swoją ahtystowską pogardą, zanim by go zrobił...
MarcinK
Użytkownik
#290 - Wysłana: 19 Maj 2017 18:48:44
Odpowiedz 
Q__
Ja jednak pozwolę sobie na sceptycyzm, zwłaszcza że przy panu B raczej można zapomnieć analogowych efektach, wielka szkoda i nie chodzi tylko o moje zamiłowanie do tych rozwiązań. Polska na świecie odnosi sukcesy w dwóch dziedzinach: Grach komputerowych i drukarkach 3D. Na przestrzeni ostatnich miesięcy linkowałem wiele materiałów z planu nowych produkcji, na prawie każdym wspominano o wykorzystaniu druku 3D w procesie tworzenia efektów specjalnych. Gdyby to wykorzystać przy Wiedźminie nie tylko jeszcze bardziej rozsławiono by Polską markę ale również naszą myśl techniczną.
Q__
Moderator
#291 - Wysłana: 19 Maj 2017 18:55:10
Odpowiedz 
MarcinK

Ależ ja nie twierdzę, że mu to świetnie wyjdzie... Obejrzę - ocenię, na dziś nie mam zdania. Twierdzę, po prostu, że trudno było znaleźć kogo innego do tej roboty, zwł. patrząc na Polskę z drugiej strony Wielkiej Wody.
Seybr
Użytkownik
#292 - Wysłana: 20 Maj 2017 08:25:32
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#293 - Wysłana: 20 Maj 2017 11:28:41
Odpowiedz 
Seybr

Jak o tym mowa...

mozg_kl2
Użytkownik
#294 - Wysłana: 20 Maj 2017 16:52:59
Odpowiedz 
Q__

Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Skoro Bagiński bierze się na serio za Wiedzmina, to co z projektem Legend Polskich? Bedzie produkował z doskoku, czy przekaże zabawki komuś innemu?
Q__
Moderator
#295 - Wysłana: 21 Maj 2017 02:53:57
Odpowiedz 
mozg_kl2

Chyba musimy czekać na medialne komunikaty w sprawie. Choć mam wrażenie, że Legendy... są dla niego dość ważne i ich nie porzuci:
http://wyborcza.pl/7,101707,20722193,tomasz-bagins ki-o-serii-legendy-polskie-rozmowa.html
W końcu przy adaptacji "Wieśka" pracuje od lat (podobno siedmiu!), a LP w międzyczasie jakoś kręcił...

A tu jeszcze wywiad mogący dać wyobrażenie o tym na ile T.B. rozumie Wiedźmina:
http://wyborcza.pl/1,76842,19328238,tomasz-baginsk i-o-pracach-nad-filmem-wiedzmin-w-hollywood.html
MarcinK
Użytkownik
#296 - Wysłana: 21 Maj 2017 07:55:36 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
- Nie. Żeby zrobić pełnometrażowy film animowany, musiałbym się zająć kinem familijnym albo komedią, co niespecjalnie mnie interesuje. Siedem lat temu zresetowałem się zupełnie i zacząłem budować pozycję w kinie fabularnym od zera.

Shinji Aramaki by się nie zgodził.
Wygląda że Bagiński ma pojęcie o kinie zachodu, ale czy wie cokolwiek o wschodzie z którego mógłby wiele zaczerpnąć?
Dobrze że wie że przy niższym budżecie da się zrobić często lepsze produkcje, jednak trzeba to robić trochę innymi metodami.

I wydaje się że nasz rząd niewiele wie o Wiedźminie skoro chciał wyłożyć kasę, to przecież jeden z najbardziej lewackich polskich cyklów
Q__
Moderator
#297 - Wysłana: 21 Maj 2017 12:52:16
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Wygląda że Bagiński ma pojęcie o kinie zachodu, ale czy wie cokolwiek o wschodzie z którego mógłby wiele zaczerpnąć?

Sądzę, że wie. Po prostu ma świadomość ograniczeń rynku (to "Żeby zrobić pełnometrażowy film animowany, musiałbym się zająć kinem familijnym albo komedią" wskazuje - IMHO - na świadomość podrzędnej pozycji animacji w kinie zachodnim, z którym to stanem Bagiński najwidoczniej nie czuje się na siłach walczyć, nie jest zaś określeniem jego prywatnych poglądów czy preferencji).

MarcinK:
I wydaje się że nasz rząd niewiele wie o Wiedźminie skoro chciał wyłożyć kasę, to przecież jeden z najbardziej lewackich polskich cyklów

Albo uznał, że Paryż wart jest mszy, czyli lepsza promocja Polski za pomocą czegoś, co obce mu ideologicznie, ale renomowane w skali światowej, niż żadna.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
USS Phoenix forum / Różności / Wiedźmin

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!