USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Wiedźmin
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#391 - Wysłana: 5 Wrz 2018 13:29:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Sugerujesz, że the Witcher is glorified sex worker? Niektóre czarodziejki chętnie by się z tym zgodziły:

"Przy sąsiednim stole stała Sabrina Glevissig, pogrążona w rozmowie z nie znaną mu płomiennorudą czarodziejką. Ruda miała na sobie białą spódnicę i bluzeczkę z białej żorżety. Bluzeczka, podobnie jak ta Sabriny, była również absolutnie przejrzysta, ale miała kilka strategicznie rozmieszczonych aplikacji i haftów. Aplikacje, jak zauważył Geralt, miały interesującą właściwość: zakrywały i odsłaniały naprzemiennie.
Czarodziejki rozmawiały, opychając się plasterkami langusty w majonezie. Mówiły cicho i w Starszej Mowie. Choć nie patrzyły w jego stronę, rozmawiały ewidentnie o nim. Niedyskretnie wytężył swój wyczulony wiedźmiński słuch, udając, że interesują go wyłącznie krewetki.
- ...z Yennefer? - upewniła się rudowłosa, bawiąc się naszyjnikiem z pereł, okręconym wokół szyi tak, że wyglądał jak obroża. - Mówisz serio, Sabrina?
- Absolutnie - odrzekła Sabrina Glevissig. - Nie uwierzysz, to już trwa kilka lat. Że też on wytrzymuje z tą wredną gadziną, dziwię się zaiste.
- Czemu tu się dziwić? Rzuciła na niego urok, trzyma go pod szarmem. Mało razy sama tak robiłam?
- To przecież wiedźmin. Oni się nie dają zauroczyć. Nie na tak długo, w każdym razie.
- A zatem to miłość - westchnęła rudowłosa. - A miłość jest ślepa.
- On jest ślepy - wykrzywiła się Sabrina.
- Czy uwierzysz, Marti, że ona ośmieliła się przedstawić mu mnie jako szkolną przyjaciółkę? Bloede pest, jest ode mnie starsza o... Mniejsza z tym. Mówię ci, jest o tego wiedźmina zazdrosna jak cholera. Mała Merigold tylko uśmiechnęła się do niego, a ta jędza obrugała ją nie przebierając w słowach i przepędziła. A w tej chwili... Spójrz tylko. Stoi tam, rozmawia z Franceską, a z wiedźmina nie spuszcza oka.
- Boi się - zachichotała ruda - że go jej sprzątniemy, choćby tylko na dzisiejszą noc. Co ty na to, Sabrina? Spróbujemy? Chłop jest atrakcyjny, nie to, co te nasze zarozumiałe wymoczki z ich kompleksami i pretensjami...
- Mów ciszej, Marti - syknęła Sabrina. - Nie patrz na niego i nie szczerz zębów. Yennefer nas obserwuje. I trzymaj styl. Chcesz go uwieść? To w złym guście.
- Hmm, masz rację - przyznała po namyśle Marti. - A gdyby tak nagle podszedł i sam zaproponował?
- Wtedy - Sabrina Glevissig rzuciła na wiedźmina drapieżnym czarnym okiem - dałabym mu bez namysłu, choćby i na kamieniu.
- A ja - zachichotała Marti - nawet na jeżu.
Wiedźmin, wpatrzony w obrus, zasłonił głupią minę krewetką i liściem sałaty, niesłychanie rad z faktu, że mutacja naczyń krwionośnych uniemożliwia mu rumienienie się."

"Czas pogardy"
Pleiades
Użytkownik
#392 - Wysłana: 5 Wrz 2018 22:45:01
Odpowiedz 
Q__:
Z jednej strony wybór wysoce kontrowersyjny (nie pierwszyzna w tym wypadku, Żebrowski też kontrowersje budził),

Mnie tam ten pan się podoba i myślę, że zagra dobrze.
Ech, może jak ruszy serial, to wreszcie się wezmę i dokończę grać w W3, bo nie przeszłam do końca i nie mam czasu do gry powrócić :/
Q__
Moderator
#393 - Wysłana: 5 Wrz 2018 23:25:05
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#394 - Wysłana: 6 Wrz 2018 16:50:50
Odpowiedz 
Już zapowiadają że Yen będzie pełnić większą rolę niż w książkach gdzie z tego co pamiętam była głównie zakulisową prowodyrką. Już boje się jak zaczną odbiegać od oryginalnej treści i unikać drażliwych wątków żeby ochronić przed nimi młodzież
Q__
Moderator
#395 - Wysłana: 6 Wrz 2018 16:53:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Już zapowiadają że Yen będzie pełnić większą rolę niż w książkach /.../ Już boje się jak zaczną odbiegać od oryginalnej treści

Czyli co, hajtną się, jak w "Coś się kończy, coś się zaczyna"?
MarcinK
Użytkownik
#396 - Wysłana: 6 Wrz 2018 16:58:50
Odpowiedz 
Q__
Boję się że wymyślą coś czego nawet wyobrazić sobie nie mogę
Doctor_Who
Użytkownik
#397 - Wysłana: 6 Wrz 2018 17:04:10 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
MarcinK
Q__

I jeszcze okaże się, że Amerykanie zaczną na potęgę torrentować sobie nasz stary serial...

Tymczasem Żebrowski komentuje wybór Geralta tak:

https://demotywatory.pl/4875631/Grunt-to-miec-dyst ans-do-samego-siebie

Dużo osób nie może odżałować braku Mikkelsena... Aktor podobno stwierdził, że za stary na to jest. Ale kto wie, może na Vesemira lub inną postać by się nadał?
MarcinK
Użytkownik
#398 - Wysłana: 6 Wrz 2018 17:10:42 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Doctor_Who:
I jeszcze okaże się, że Amerykanie zaczną na potęgę torrentować sobie nasz stary serial...

Ja go lubię, najlepsze telewizyjne fantasy

Doctor_Who:
Dużo osób nie może odżałować braku Mikkelsena...

Teraz pracuje z pewnym szalonym Japończykiem nad grą i nie ma czasu
Q__
Moderator
#399 - Wysłana: 6 Wrz 2018 17:12:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:

To by było fajne, prawdę mówiąc. A w epoce globalizacji nie jest wykluczone (zwł. jeśli jaki życzliwy Polak/Polonus napisy im przygotuje; EDIT: zblamowałem się, widzę, że już od dawna - minimum od 2014- onapisowane po angielsku wersje Witchera na YT i pomiędzy zaoceanicznymi fanami gier/powieści chodzą).
Doctor_Who
Użytkownik
#400 - Wysłana: 6 Wrz 2018 17:16:01 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ja go lubię, najlepsze telewizyjne fantasy

Ale ja też go lubię i nigdy się z tym nie kryłem .

Q__:
od dawna onapisowane po angielsku wersje Witchera na YT

Co najmniej jedna emisja na TVP Polonii miała też angielskie napisy.

Szkoda, że o ile film został wydany na DVD nie ma widoków na wydanie serialu (a nie licząc kontrowersji wokół serialu, które dziś już opadły, to po wiadomej aferze i upadku Heritage Films nie miał się kto tym zająć) i widz zmuszony jest oglądać TV Ripy... Tymczasem film jest, okazuje się, bardzo popularny w Niemczech - doczekał się oprócz wznowienia DVD nawet wydania blu-ray.
Q__
Moderator
#401 - Wysłana: 6 Wrz 2018 17:19:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK
Doctor_Who

MarcinK:
Ja go lubię

Doctor_Who:
Ale ja też go lubię

I ja też lubię. Ze względu na pokłady romantyzmu idealny do oglądania w żeńskim towarzystwie był.

A niektórym anglojęzycznym nawet wersja filmowa się podobała:
https://www.reddit.com/r/witcher/comments/36wfw9/i _just_saw_the_witcher_movie_english_subtitles/

Doctor_Who

Doctor_Who:
Co najmniej jedna emisja na TVP Polonii miała też angielskie napisy.

Zblamowałem się zatem podwójnie, Kolego Kopaczu Leżącego . (Tym bardziej, że jak mi teraz majaczy, widziałem chyba tę onapisowaną, polonijną, wersję.
MarcinK
Użytkownik
#402 - Wysłana: 6 Wrz 2018 17:22:44
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Szkoda, że o ile film został wydany na DVD nie ma widoków na wydanie serialu

Zdaje się że widziałem w sklepie płytę z kilkoma odcinkami
Dreamweb
Użytkownik
#403 - Wysłana: 6 Wrz 2018 19:42:07
Odpowiedz 
Q__:
Nawiasem: można sprawdzić jak dotąd radził sobie w podobnych klimatach:

Cavill przypomina mi tu Jamesa Franco (Harry Osborn u Raimiego, no i reboot Planety Małp). Podobny grymas twarzy.
resetta
Użytkownik
#404 - Wysłana: 6 Wrz 2018 21:27:10
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Dużo osób nie może odżałować braku Mikkelsena... Aktor podobno stwierdził, że za stary na to jest. Ale kto wie, może na Vesemira lub inną postać by się nadał?

Jakis link, gdzie mu proponowali i tak stwierdzil, odmowil? Cokolwiek, ze faktycznie byla szansa, ze brali go pod uwage?

Ja tez naleze do tych osob. Po obejrzeniu go w tym dziwacznym filmie o Wikingach, automatycznie widzialam w nim Geralta.
Za to jak widzialam go w Bondzie, to scierpiec nie moglam...
Chyba lepiej wychodzi wlasnie jako taki czerstwy, a nie wymuskany villian w garniaku.
Kiedys to bym pewnie chciala Walkena z powodu tego jego anielskiego pazura, wybitnie kojarzacego sie z czyms nie bedacym czlowiekiem.

Tez sie zdziwilam tym wyborem, nie w sensie, ze aktor pasuje, nie pasuje, ale ze jezeli stac ich na takiego obecnie celebryte, to czemu nie Mikkelsen...
Boje sie tez czy budzet serialu nie pochlonie wlasnie glownie jego wynagrodzenie... W tym kontekscie wolalabym rzeczywiscie jakiegos debiutanta.
Co do samego aktora bardzo mi sie podobal w UNCLE i wlasciwie spokojnie bym go zaakceptowala jako takiego amerykanskiego Bonda, gdyby go wzieli jako kolejnego.
Uwazam jednak, ze z fizjonomii jest zlym wyborem, bo kreuje sie Wieska na amanta, a taki nie byl.
Pewnie da rade i fizycznie, i aktorsko i pod charakteryzacje, ale uwazam, ze to nie bedzie ten wizerunek wiedzminski jaki znamy z ksiazek.

Hajtniecie bohaterow, zarowno fabularnie jak i z punktu widzenia klatwy serialowej i zywotnosci serialow jest z gruntu zle.
Nie mowiac juz o tym, ze Ziemkiewicze moglyby miec pretensje o takie zepsucie ich prezentu slubnego :P
A powaznie, to glupi pomysl, bo ucina wiekszosc watkow, to cale chce, ale boje sie, to uciekanie i wracanie do siebie oraz skoki w bok.
Ja tam w ksiazkach nie widze malej roli Jen. Moze w serialu chca, na nieszczescie zrobic z niej typowa badaske, ktora bedzie w skorzanych leginsach kopac opryszkow i rzucac kulami ognia i piorunami w zadki...

Tego wlasnie sie boje po tym serialu. Zrobienie z Jen i czarodziejek gowniaterii, a nie MILF i intrygantek, panienek w stylu czegos Seks w wielkim miescie a z Wiedzmina, calej opowiesci zwiazanej z Ciri i wojnami w tym swiecie trampoline do politykowania i amerykanizowania wszystkiego.
Zniknie slowianskosc i jakies nawiazania Sapokowskiego do polskiej rzeczywistosci, a bedzie ociekanie jadem na Trumpa i jakies amerykanskie wojny o rope... Zas krasnoludu z przasnych polskich gorniko-chlopow stana sie kolejna kalka Tolkienowsko-Jacsonowska jakichs tam wojownikow z toporami...
Zas caly problem z elfami, Wiewiorkami itp. jak nie zniknie, to zostanie przerobiony na wciaz cierpiacych Murzynow, mimo tych 300-400 lat po fakcie, ewentualnie Indian. Watpie, ze odwaza sie bronic taka alegoria islamistow.
A ja bym chciala, zeby to naprawde byla raz dosc wierna ekranizacja fantasy bez odnoszenia sie do wpolczesnych problemow na swiecie, a przynajmniej tym kawaleczku swiata, do ktorej naleza produkujacy serial.
Q__
Moderator
#405 - Wysłana: 6 Wrz 2018 22:01:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
MILF i intrygantek,

No, to jest 90% ich uroku (magia i bohaterstwo to pozostałe 10%), zwł. dla kogoś, kto z podobnym typem pań miał aż za dużo do czynienia w realnym życiu.

resetta:
caly problem z elfami, Wiewiorkami itp. /zostanie przerobiony na /.../ Indian.

Z tego co wiem, to akurat podtekst indiański w tym wątku Sagi jest b. wyraźny (i intencjonalny).
http://forum.bestiariusz.pl/viewtopic.php?t=1467

resetta:
A ja bym chciala, zeby to naprawde byla raz dosc wierna ekranizacja fantasy bez odnoszenia sie do wpolczesnych problemow na swiecie,

Kiedy Sapkowski w cyklu wiedźmińskim wrzucał bardzo dużo nawiązań do współczesności (i historii najnowszej):
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22948992,etyka -geralta-z-rivii-czyli-portret-polityczny-wiedzmin a.html
Zakończenie np. czytane jest zwykle jako aluzja do pogromu kieleckiego:
http://wyborcza.pl/1,75410,1232755.html
Tyle, że robił to z lekkością, na którą dzisiejszych hollywoodzkich krytyków Trumpa nie stać (czego przykład mieliśmy w DSC).
Doctor_Who
Użytkownik
#406 - Wysłana: 7 Wrz 2018 09:00:30
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Cokolwiek, ze faktycznie byla szansa, ze brali go pod uwage?

A to plotek, lub marzeń fanów nie mógł sobie już po prostu skomentować? Człowiek ma internet, wie co w nim piszą i się do tego odniósł. Nigdzie nie pisałem o oficjalnej propozycji. Natomiast gdzie ja pół roku temu o tym czytałem to nie pamiętam, bo nie archiwizuję sobie historii. Może zresztą to była kaczka dziennikarska .
kaimada
Użytkownik
#407 - Wysłana: 7 Wrz 2018 09:15:51
Odpowiedz 
Ja tam słyszałem - i mi też zawsze się mocno kojarzyli - Scoia'tael są zrobieni na podstawie Ukraińców z UPA. Sposoby walki, metody, sojusz z Nilfgaardem (Niemcami) i później zdrada Nilfgaardu.
Q__
Moderator
#408 - Wysłana: 7 Wrz 2018 09:46:07
Odpowiedz 
kaimada

Cóż... Mogą być i Ukraińcami, i Indianami (tak jak w Bajoranach da się doszukać Żydów, Irlandczyków, Polaków i Tybetańczyków nawet). Fantastyka pozwala na takie nakładanie schematów...
MarcinK
Użytkownik
#409 - Wysłana: 7 Wrz 2018 10:10:56
Odpowiedz 
Q__:
Indianami

To prędzej Bobołaki i Vrany
Q__
Moderator
#410 - Wysłana: 7 Wrz 2018 10:26:52
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
To prędzej Bobołaki i Vrany

A zajrzałeś pod link? (Nie pytam już czy pamiętasz hasło "Elfy do rezerwatów!".)
MarcinK
Użytkownik
#411 - Wysłana: 7 Wrz 2018 10:29:28
Odpowiedz 
Q__
A to przepraszam
Q__
Moderator
#412 - Wysłana: 7 Wrz 2018 10:32:32
Odpowiedz 
MarcinK

Nic nie szkodzi.

Tymczasem Żebrowski skomentował wybór następcy (a nawet do niego zaapelował):
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-06/nie- sp-tego-michal-zebrowski-apeluje-do-odtworcy-glown ej-roli-w-wiedzminie/
kaimada
Użytkownik
#413 - Wysłana: 7 Wrz 2018 11:02:43
Odpowiedz 
Q__ Polaków to miałeś jako Narn w Babylon 5 .
Plus cała akcja z prezydentem Santiago w roli Sikorskiego i Clarkiem jako Retingerem ;).
Straczyński chyba nawet kiedyś w wywiadzie wprost przyznał, że te dwie linie fabularne były wprost wzięte z historii Polski z czasów II WŚ.

Trochę zeszliśmy jednak z tematu.

Wybór Cavilla o tyle dobry, że znany aktor, który może przyciągnąć widzów i obiecuje, że serial nie będzie zrobiony po łebkach. Pytanie czy możemy liczyć na słowiański klimat Wiedźmina?
Doctor_Who
Użytkownik
#414 - Wysłana: 7 Wrz 2018 12:00:54
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Żebrowski skomentował wybór następcy (a nawet do niego zaapelował

Samo zdjęcie Żebrowskiego chyba nawet linkowałem. Ale z artykułu wyciągnąłem ciekawą informację:

Pokaźne wąsy Skrzetuskiego mogą nawiązywać do kontrowersji związanej z rolą Cavilla w filmie "Justice Leauge". Aktor odmówił zgolenia wąsów do roli Supermana, ponieważ w międzyczasie trwały zdjęcia do filmu "Mission Impossible: Fallout", w którym aktor grał postać z zarostem. Wąsy zostały więc usunięte techniką komputerową, a na tę operację studio Warner Brothers musiało przeznaczyć ok. 25 mln dolarów.

Nie wiedziałem o tym, ale... Nosz k... nie prościej i taniej było dokleić sztuczne wąsy na czas grania w MI?
Q__
Moderator
#415 - Wysłana: 7 Wrz 2018 12:04:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kaimada

kaimada:
Polaków to miałeś jako Narn w Babylon 5

Cóż... doszukiwano się w Narnach również Klingonów, a ich animozja z Centauri jest - rozszerzoną o nowe szczegóły - wyraźną kopią konfliktów andoriańsko-tellaryckich z "Journey to Babel", ale w różnych zestawieniach B5 z DS9 porównywani są z Bajoranami właśnie, jako typowe gatunki uciśnione. Czyli wszystko zostaje w rodzinie.

kaimada:
Pytanie czy możemy liczyć na słowiański klimat Wiedźmina?

Sądzę, że tylko czas może odpowiedzieć na to pytanie. (Przy czym warto pamiętać, ze amerykańskie rozumienie słowiańskiego klimatu może być odmienne od naszego*.)

* Zaraz przypomina się portret standardowego Słowianina (w czapce-leninówce i kufajce, siedzącego nad talerzem bryjowatej zupy, prawdopodobnie barszczu, z jednej z encyklopedii Larousse'a).

Doctor_Who

Doctor_Who:
Nosz k... nie prościej i taniej było dokleić sztuczne wąsy na czas grania w MI?

Franciszek Dionizy Kniaźnin by się z Tobą nie zgodził.
Doctor_Who
Użytkownik
#416 - Wysłana: 7 Wrz 2018 12:15:24
Odpowiedz 
Q__

Q__:
portret standardowego Słowianina (w czapce-leninówce i kufajce, siedzącego nad talerzem bryjowatej zupy, prawdopodobnie barszczu, z jednej z encyklopedii Larousse'a

To mi z kolei przypomniało opis w encyklopedii Microsoftu:

http://of19.internetdsl.pl/bzdury/encarta/
resetta
Użytkownik
#417 - Wysłana: 8 Wrz 2018 13:28:43
Odpowiedz 
Przeciez napisalam, ze chce MILFY, a nie gowniaterie oraz, ze ewentualnie Indian. Nie chodzi o to, ze Sapkowski na tym sie wzorowal, tylko o to, ze u Amerykanow zamiast tych Elfow, to faktycznie ci wsadza Indian aktorow i beda ci wprost rzucac jakimis faktami z historii pod zmienionymi nazwami, czyli nie bedzie zadnej umownosci czy tez uogolnienia, ze chodzi o po prostu o takie przesladowania i traktowanie innych pokazywania palcem.

A mnie sie przypomina amerykanska ekranizacja Ogniem i mieczem ze skrzydlami husarii w postaci skrzydelek przy helmach ala Asterix..
Choc i oryginalne, to podobno mit...
Q__
Moderator
#418 - Wysłana: 8 Wrz 2018 13:34:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
tylko o to, ze u Amerykanow zamiast tych Elfow, to faktycznie ci wsadza Indian aktorow i beda ci wprost rzucac jakimis faktami z historii pod zmienionymi nazwami, czyli nie bedzie zadnej umownosci czy tez uogolnienia

A to nie ma między nami sporu. Przy czym o ile aktorów-Indian w roli elfów bym przełknął (na zasadzie ciekawej odmiany po tolkienowskim czystym typie nordyckim; tak jak Ged jest interesującym urozmaiceniem po Merlinie i Gandalfie, a Corwin czy Elryk po Conanie i conanoidach), o tyle łopatologia współczesnego Hollywoodu w istocie jest przerażająca.
mozg_kl2
Użytkownik
#419 - Wysłana: 9 Wrz 2018 13:26:47
Odpowiedz 
zaczyna się Ciri ma być czarna lub chinka.
Q__
Moderator
#420 - Wysłana: 9 Wrz 2018 13:42:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Cóż... Według książek Ciri "Miała jasne, mysiopopielate włosy i wielkie, jadowicie zielone oczy." ("Miecz przeznaczenia") przy czym "Wystarczy zajrzeć w te zielone oczęta, by wiedzieć, że coś w niej jest. Wysokie czoło, regularne łuki brwiowe, ładny rozstaw oczu. Cienkie skrzydełka nosa. Długie palce. Rzadki pigment włosów. Ewidentna krew elfów, choć niedużo w niej tej krwi." ("Krew elfów"). W przypływie ironicznego poczucia humoru umiem sobie wyobrazić ową nastoletnią BAME ucharakteryzowaną tak by miała mysie włosy i zielone oczy*. (Przy czym - już serio - zastanawiam się czy skoro potomkini elfów ma być nie-biała, elfy również takie będą?)

A poza tym Bagiński zrezygnował ze stanowiska reżysera....

* W końcu w Japonii to przechodzi:
https://www.geek.com/tech/the-secret-fandom-of-sai lor-moon-the-live-action-pretty-guardian-sailor-mo on-1664598/
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Wiedźmin

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!