USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piraci z Karaibów
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
TSan
Użytkownik
#91 - Wysłana: 6 Cze 2011 15:20:29
Odpowiedz 
mozg_kl2

Że też ludzie chcą oglądać taki chłam...
mozg_kl2
Użytkownik
#92 - Wysłana: 6 Cze 2011 15:57:05
Odpowiedz 
TSan

Następna co nie ma nic do powiedzenia ale gada, żeby gadać. Jak już chcesz narzekać to może wysil się i napisz coś więcej niz jedno zdanie
TSan
Użytkownik
#93 - Wysłana: 6 Cze 2011 16:06:02
Odpowiedz 
mozg_kl2

Gadam, bo gadać? Ech...

Piraci z Karaibów to dobry pomysł, dobra gra aktorska, dobry motyw... Wszystko to skończyło się w drugiej część. Następne to już tylko odrywanie kuponów.
mozg_kl2
Użytkownik
#94 - Wysłana: 6 Cze 2011 16:09:41
Odpowiedz 
TSan:
Gadam, bo gadać? Ech...

Tak

TSan:
Piraci z Karaibów to dobry pomysł, dobra gra aktorska, dobry motyw... Wszystko to skończyło się w drugiej część. Następne to już tylko odrywanie kuponów.

Powtarzasz się. Mówiłaś juz o tym i chyba Toudi napisał Ci, że ten pogląd jest błędny, gdyż 2 i 3 część powstały razem.
TSan
Użytkownik
#95 - Wysłana: 6 Cze 2011 16:20:43
Odpowiedz 
mozg_kl2

Druga mogłaby się zakończyć śmiercią Sparrowa. Bez żadnego zmartwychwstania w trzeciej części.
Eviva
Użytkownik
#96 - Wysłana: 6 Cze 2011 17:27:52
Odpowiedz 
TSan

Popieram
mozg_kl2
Użytkownik
#97 - Wysłana: 6 Cze 2011 18:40:18
Odpowiedz 
TSan:
Druga mogłaby się zakończyć śmiercią Sparrowa. Bez żadnego zmartwychwstania w trzeciej części

Boże, widzisz i nie grzmisz. Powtórze. 2 i 3 część to jeden film. Mam Ci narysować schemat czy jak, żebyś to zrozumiała?
Picard
Użytkownik
#98 - Wysłana: 7 Cze 2011 00:55:47
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#99 - Wysłana: 7 Cze 2011 07:55:17 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#100 - Wysłana: 7 Cze 2011 09:41:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

Zabawna recenzja, analiza. A pod spodem masz już recenzje na poważnie.
TSan
Użytkownik
#101 - Wysłana: 7 Cze 2011 13:05:19
Odpowiedz 
mozg_kl2

Trzecia część wcale mogłaby nie powstać, gdyby druga miała inne zakończenie...
Mysterious Stranger
Użytkownik
#102 - Wysłana: 13 Cze 2011 23:22:30
Odpowiedz 
Tak, nowi "Piraci z Karaibów". Byłem, widziałem, rozczarowałem się. Według mnie najbardziej bezcelowy film tego roku i jeden z najbardziej bezsensownych tytułów ostatniej dekady. No chyba, że uznamy, iż intencją twórców przy kręceniu "Na nieznanych wodach" było spełnienie mokrych snów i nabicie kabzy Bruckheimera oraz jego urzędasów, to wtedy cofam powyższe zdanie. Prawda jest taka, że ani Marshall nie ma talentu i pomysłu na dobre kino przygodowe (niech facet wraca lepiej do musicali), ani śmietance aktorskiej (Depp, Rush, Cruz, McShane) nie bardzo chciało się takie dzieło stworzyć. Brakowało w tym wszystkim ambicji i chemii - w "Trylogii" widać było, że artyści dobrze się bawili i wzajemnie się nakręcali, a tutaj oczyma wyobraźni widziałem tylko podpisywanie umów, odbijanie kart pracowniczych oraz zamykanie się w przyczepach.

Scenariusz jest kiepski i przewidywalny, o czym zresztą Doug Walker wspomniał w swojej recenzji. Jest sporo dziur, mnóstwo takich nielogiczności, że głowa boli, a to wszystko podlane gęstym sosem infantylizmu i traktowania widza jak niedorozwiniętego. Szczerze dobijał mnie wątek księdza i syreny, którymi nachalnie karmił mnie Marshall. Tak namacalnego i bezczelnie widocznego wypełniacza, to już dawno nie widziałem - wątek miłosny, który absolutnie nic nie wnosi do fabuły i nie niesie za sobą jakichkolwiek walorów, a tylko spowalnia akcje oraz irytuje widza. Po co? Dlaczego? Czy film nie mógł się bez tego obejść (skoro jest "iskra" pomiędzy Jackiem i Isabelą, więc dawka romantyzmu jakaś jest)? Te pytania pozostają bez odpowiedzi.

Ostatecznym gwoździem do trumny była scena potyczki przy fontannie młodości, która była taką średnio udaną kalką starcia nieopodal skarbu Azteków z pierwszej części. Komuś zabrakło pomysłów?

Rozczarowuje też antagonista - płaski, nudny i żałosny. Parskałem śmiechem (a były to praktycznie jedyne momenty, w których to robiłem - humor jest również wyjątkowo niskich lotów i tylko w ostatniej scenie, na bezludnej wyspie, przebijają się promyki dawnego klimatu) za każdym razem, gdy ktoś opisywał go jako "Postrach Piratów i Pana Siedmiu Mórz". Facet zachowywał się raczej jak zwykły majtek, który przez przypadek zdobył potężną broń, ale za Chiny Ludowe nie wiedział, w jaki sposób wykorzystać moc, którą uzyskał. W sumie machnąłbym nawet na gościa ręką, ale wcielił się przecież w niego sam Ian McShane! Facet, który wykreował jednego z najbardziej apodyktycznych, aroganckich, cwanych i przerażających skurczybyków w historii telewizji - Ala Swearengena w serialu "Deadwood". Tam gość jedną miną czy gestem potrafił wywołać u człowieka niepokojące ciarki, a tutaj kompletnie zawalił sprawę. Co się stało? Jak to możliwe? To kolejne pytania, na które chyba nigdy nie uzyskam odpowiedzi.

Pod względem techniczny jest średnio na jeża. O ile rozmachu faktycznie jest mniej, to widoki cieszą oko, a i efekty specjalne są niezłe. Niestety nie można tego powiedzieć o irytującym 3D, za które musiałem dopłacić 10 zł (bo oczywiście cyfrowej wersji w moim kinie nie wyświetlali). Tylko po co? Dla trzech scen z szablą wystająca z ekranu i fikuśnym logiem na początku filmu? Tylko na tyle ich było stać? Zimmer też się niestety nie popisał z muzyką i systematycznie odgrzewał mi kotleta, którego serwował już w poprzednich częściach. No dobra, lekko doprawił go jakąś przyprawą, ale kilkuletnie mięso zawsze takim pozostanie - kilka dodatków tego nie zmieni.

Konkludując, film się sprzeda, a szkoda, bo polubiłem Jacka Sparrowa i nie podoba mi się, że Bruckheimer z obrzydliwą satysfakcją, będzie go gwałcił w kolejnych częściach. No chyba, że powróci Verbinski, a na to się raczej nie zanosi.

Szczerze odradzam.
mozg_kl2
Użytkownik
#103 - Wysłana: 23 Cze 2011 20:02:53 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
"Piraci z Karaibów 4" na liście największych hitów

Film "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" właśnie dostał się do pierwszej dziesiątki największych hitów box office wszech czasów. Film zarobił już 956,7 miliona dolarów na całym świecie.

Film "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" właśnie dostał się do pierwszej dziesiątki największych hitów box office wszech czasów. Film zarobił już 956,7 miliona dolarów na całym świecie.

Tym wynikiem przeskoczył już film "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 1" , który ma na koncie 954,5 miliona i wkrótce powinien także pobić "Piratów z Karaibów: Na krańcu świata" , którzy zarobili 963,4 miliona i znajdują się na miejscu dziewiątym zestawienia.
"Na nieznanych wodach" uzyskał aż 76,8 procent wpływów ze sprzedaży biletów poza USA. W Stanach film zarobił 221,5 miliona a w pozostałych państwach - 735,2 miliona dolarów. W Polsce film obejrzało już ponad milion widzów.

Na liście znajduje się jeszcze jeden film z serii: część druga, czyli "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" - jest na pozycji czwartej z wynikiem 1,07 miliarda dolarów.

W pierwszej dziesiątce znajdują się aż cztery filmy z Johnnym Deppem - poza trzema częściami "Piratów z Karaibów" jest to jeszcze "Alicja w Krainie Czarów" Tima Burtona - ma na koncie 1,02 miliarda.

za stopklatka.pl

To tyle, jeśli chodzi o narzekania ze strony napinaczy i znafcuw.
mozg_kl2
Użytkownik
#104 - Wysłana: 25 Cze 2011 12:35:05
Odpowiedz 
Stacja NBC także szykuje serial o piratach

Walter Parkes i Laurie MacDonald sprzedali stacji NBC projekt serialu o piratach oparty na książce zatytułowanej "The Republic of Pirates".

Jim Hart i Amanda Wells napisali scenariusz na podstawie książki Colina Woodarda. Akcja rozgrywa się podczas "złotej ery piractwa", w latach 1715 - 1725. Bohaterami będą najbardziej sławni piraci, którzy w tamtych latach stworzyli buntownicze państwo zwane New Providence. Była to pierwsza demokracja w Ameryce.

Przypomnijmy, że powstają także inne projekty o piratach - "Port Royal" dla stacji FX i FOX oraz "Pyrates" Ridleya Scotta również dla Fox. Jednak twórcy sądzą, że ich serial będzie się różnić od tamtych. Ich piraci nie są korsarzami, którzy dostali pozwolenie od rządu na atak wrogich okrętów podczas wojny. Są to typowi piraci, bezrobotni żeglarze pracujący dla siebie i pirackiego narodu.

Data premiery nie jest znana.

za hatak.pl
Eviva
Użytkownik
#105 - Wysłana: 25 Cze 2011 13:20:15
Odpowiedz 
Oby nie było to coś w rodzaju serii "Szpiedzy i piraci", paskudztwa, na które nie dało się patrzeć.
mozg_kl2
Użytkownik
#106 - Wysłana: 25 Cze 2011 19:16:04
Odpowiedz 
Byłem dzisw kinie na Piratach z Karaibów: Na nieznanych wodach. Zacznijmy od wad, według mnie nie ma ich wiele. Wychwyciłęm pare błędów, ale to tylko. Druga wada, to że film jest za ciemny. Na filmie bawiłem się świetnie. Dobry kawałek rozrywki, kina przygodowego, z nutka humoru. Był to pierwszy mój kontakt z filmem 3D. Na Avatara się nie załapałem, i jakos tak nie było okazji. Obawiałem się tego, że będzie to treśc filmu a nie dodatek. Myliłem się. Efekt 3D, momentami nawet znikał i nie było go widać. Śmieszą mnie troche krytyczne głosy, dotyczące fabuły i gnębienie producentówza głupotę , szczególnie, że opiera się ona na książce. Od siebie daje 8 na 10.

Najlepsze sceny to ta w zatoce z syrenami, oraz finał w fontanie. Humor Jacka bez zarzutu.
MarcinK
Użytkownik
#107 - Wysłana: 26 Cze 2011 07:19:48
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#108 - Wysłana: 1 Lip 2011 14:31:24
Odpowiedz 
"Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" z miliardem dolarów

W weekend "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" przekroczą granicę miliarda dolarów wpływów ze sprzedaży biletów w kinach na całym świecie. Tym samym zapisze się złotymi literami w annałach historii kinowej dystrybucji. Obecnie na koncie obrazu jest 992,9 mln.

"Na nieznanych wodach" jest dopiero ósmym filmem w historii, któremu udało się zarobić na świecie miliard dolarów. W ten sposób "Piraci z Karaibów" stali się jedyną serią, która ma dwa filmy w klubie miliarderów. Globalny wynik "Skrzyni umarlaka" to 1 066,2 mln dolarów.

Jest to także czwarty film w 3D, któremu udała się ta sztuka. Przypomnijmy, iż produkcje trójwymiarowe mają ułatwione zadanie ze względu na znacznie wyższe ceny biletów.

Oto obecny ranking największych przebojów świata:

1. "Avatar" (3D) - 2 782,3 mln
2. "Titanic" - 1 843,2 mln
3. "Władca Pierścieni: Powrót króla" - 1 119,1 mln
4. "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" - 1 066,2 mln
5. "Toy Story 3" (3D) - 1 063,2 mln
6. "Alicja w Krainie Czarów" (3D) - 1 024,3 mln
7. "Mroczny rycerz" - 1 001,9 mln
8. "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (3D) - obecnie 992,9 mln

za filmweb.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#109 - Wysłana: 6 Lip 2011 10:53:21
Odpowiedz 
Johnny Depp o krok od podpisania kontraktu na "Piratów z Karaibów 5"

Spodziewajcie się piątej części "Piratów z Karaibów". Według nieoficjalnych informacji Johnny Depp jest już o krok od podpisania kontraktu na udział w kolejnej części opowieści o przygodach Jacka Sparrowa.

Jeszcze przed premierą "Na nieznanych wodach" producent Jerry Bruckheimer wyrażał chęć realizacji kolejnej części. Podkreślał jednak, że wszystko zależeć będzie od Deppa. Jeśli nie spodoba mu się scenariusz i odmówi udziału w filmie, wtedy projekt trafi do kosza.

Depp jest najwyraźniej zadowolony z pierwszej wersji tekstu napisanego przez Terry'ego Rossio. A może to niesamowite wyniki "Na nieznanych wodach" (miliard dolarów na całym świecie) przekonały go, że warto raz jeszcze wdziać kostium pirata?

za filmweb.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#110 - Wysłana: 11 Paź 2011 12:02:33
Odpowiedz 
Orlando Bloom chce wrócić w "Piratach z Karaibów 5"

Czwarta część "Piratów z Karaibów" jest najbardziej dochodową w całej serii - na całym świecie zebrała ponad miliard dolarów, chociaż z głównych gwiazd pozostali tylko Johnny Depp i Geoffrey Rush.

Podczas premiery "Trzech muszkieterów 3D" The Daily Star zapytał Orlando Blooma czy chciałby powrócić do serii.

Było mi smutno, że nie znalazłem się w czwartej części i brakuje mi pracy z nimi - stwierdził aktor. Gdyby powiedzieli, że chcą mnie z powrotem to oczywiście bym się zgodził. To wspaniale wiedzieć, że seria nadal świetnie sobie radzi.

za hatak.pl
Toudi
Użytkownik
#111 - Wysłana: 11 Paź 2011 13:32:31
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Orlando Bloom chce wrócić w "Piratach z Karaibów 5"

Co by nie mówić, to Bloom był dobrym uzupełnieniem dla Deppa, a i Depp grał w poprzednich serial lepiej. ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#112 - Wysłana: 11 Paź 2011 19:16:03
Odpowiedz 
Toudi

Uzupełnieniem, możę i tak, ale miłosny wątek przeciągany stawał się mdły i niesmaczny. Jakoś mi go nie brakuje w częsci 4, przeciwnie czuć świeże powietrze. Zresztą ciezko będzie fabularnie wpasować jego powrót.
Toudi
Użytkownik
#113 - Wysłana: 11 Paź 2011 20:32:14
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zresztą ciezko będzie fabularnie wpasować jego powrót.

Jak zrobią dobre bitwy morskie, to jako kapitan Latającego Holendra może powrócić i w paru bitwach postrzelać, jak zrobią to co zrobili w czwórce, to ja dziękuje, postoję.
mozg_kl2
Użytkownik
#114 - Wysłana: 21 Paź 2011 08:04:46
Odpowiedz 
Bruckheimer o "Lone Ranger" i "Piratach z Karaibów 5"

"The Lone Ranger" otrzymał w końcu od Disneya zielone światło, po problemach i zamknięciu produkcji w sierpniu z powodów finansowych. Zdjęcia mają się rozpocząć 13 lutego a producent Jerry Bruckheimer opowiedział po raz pierwszy o długiej walce o utrzymanie projektu.

Producent ujawnił, że zdjęcia będą kręcone w Luizjanie lub Nowym Meksyku. - Luizjana daje nam większą ulgę podatkową niż Nowy Meksyk - to kolejne 8 milionów. Ciągle zamierzamy kręcić w Nowym Meksyku ale możemy również udać się do Luizjany. prosimy władze Nowego Meksyku by dały nam ulgę nieco bardziej zbliżoną do poziomu Luizjany. Zrezygnowaliśmy z kręcenia w Kalifornii nie dlatego, że nie proponowali ulg podatkowych ale ponieważ musielibyśmy tam otworzyć kolejne biuro produkcji. Za każdym razem kiedy udajesz się do nowej lokacji ekipa musi ją dla ciebie przygotować. To dużo wydatków.

Bruckheimer opowiedział również o tym co trzeba było wyciąć ze scenariusza, by zmniejszyć budżet do poziomu akceptowalnych 215 milionów. - Wycięliśmy sekwencję z atakiem kojotów - nadprzyrodzonych kojotów - i mały fragment animowany. Sceny z pociągiem pozostały. Tylko trochę je przycięliśmy. Gore (Verbinski) dokonał pewnych kreatywnych ofiar, ale to nic co zaszkodziłoby filmowi. Musieliśmy jakoś to rozwiązać. Studio ustaliło sumę i to do nas należało, by do niej zejść.

Producent potwierdził też, że najważniejsi gracze zgodzili się na cięcia w swoich wypłatach by utrzymać budżet na odpowiednim poziomie. - Ja wyłożyłem trochę swoich pieniędzy. Już to wcześniej robiłem. Gore (Verbinski) ja i Johnny (Depp) oraz kilku inwestorów i członków ekipy zgodziło się na odroczenie wypłat. Dostana pieniądze później, w terminie jaki wynegocjowali z Disneyem, tak jak ja (...) Disney wolał, żebyśmy powycinali więcej ze scenariusza. Ale konkurencja jest ostra. Nie możesz konkurować z "Hobbitem", nie możesz konkurować z "Transformers" jeśli to zrobisz. Widownia zostanie w domu.

Bruckheimer ujawnił też nowe informacje na temat piątego filmu z serii "Piraci z Karaibów". Jak mówi, zaczynają prace nad nowym scenariuszem, mimo że skrypt był gotowy. - Jesteśmy w fazie szkicowania fabuły. opracowujemy historię. Mamy scenariusz, ale doszliśmy do wniosku, że stać nas na więcej.

W maju informowano, że scenariusz, autorstwa Terry'ego Rossio jest już ukończony. Nie wiadomo, czy to on napisze tekst od nowa czy też Disney zaangażuje do tego nowego scenarzystę. Jak ujawnił wcześniej Kevin McNally, wcielający się w serii w Gibbsa, początek zdjęć do "Piratów z Karaibów 5" jest planowany na lato 2012. Pytanie, czy w tej sytuacji uda się dotrzymać tej daty.

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#115 - Wysłana: 12 Sty 2013 12:17:47
Odpowiedz 
Jest scenarzysta "Piratów z Karaibów 5"

Jeff Nathanson ("Złap mnie, jeśli potrafisz") zajmie się scenariuszem piątej części przygód Jacka Sparrowa.
Nie wiadomo, czy Nathanson pisze scenariusz od nowa, czy ma wprowadzić poprawki w tekst Terry'ego Rossio, który zgodnie z informacjami z 2011 roku nad nim pracował. Szczegóły fabuły są nieznane. Na pewno Johnny Depp ponownie wcieli się w słynnego pirata.
Przypomnijmy, że ostatnia część serii "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" zarobiła na świecie ponad miliard dolarów

za hatak.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#116 - Wysłana: 3 Paź 2016 09:17:38
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#117 - Wysłana: 2 Mar 2017 16:35:25
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#118 - Wysłana: 2 Mar 2017 19:12:06
Odpowiedz 
mozg_kl2

Powiem tak: Jack Sparrow - jest, Will - jest, Barbossa - jest, nowa odmiana nieumarłego kapitana antagonisty - jest, piraci - są, brytyjscy marynarze - są, bitwy morskie - są. Można powiedzieć, że cykl zachowuje wierność sobie.
mozg_kl2
Użytkownik
#119 - Wysłana: 2 Mar 2017 20:40:33
Odpowiedz 
Q__:
Powiem tak: Jack Sparrow - jest, Will - jest, Barbossa - jest, nowa odmiana nieumarłego kapitana antagonisty - jest, piraci - są, brytyjscy marynarze - są, bitwy morskie - są. Można powiedzieć, że cykl zachowuje wierność sobie.

Jest też Depp dla którego to ostatnia szansa na odzyskanie twarzy i płynności finansowanej.
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 5 Mar 2017 01:03:36
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jest też Depp dla którego to ostatnia szansa na odzyskanie twarzy i płynności finansowanej.

Kolega to zawsze potrafi w ludziach dostrzec dobro i zacne motywacje....
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piraci z Karaibów

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!