USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Piraci z Karaibów
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:04:10
Odpowiedz 
Rozpoczynam zatem majową ofensywę tematyczna mózga. Na pierwszy ogień idą Piraci z Karaibów. Zacznę od newsa:

Rekord otwarcia "Piratów z Karaibów 4"

Na wynik, jaki podczas premierowego weekendu uzyskali w Stanach Zjednoczonych "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" niektórzy mogą "kręcić nosem", ale rezultat osiągnięty na rynku zewnętrznym nie pozostawia miejsca na dyskusje…

"Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" w czasie pierwszego weekendu wyświetlania (plus czwartkowe pokazy) poza Ameryką zarobili 256,3 miliona dolarów. Jest to najlepszy rezultat otwarcia uzyskany na rynku zewnętrznym w historii. Poniżej pierwsza piątką:

1. "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (2011) - 256,3 miliona dolarów.

2. "Harry Potter i Książę Półkrwi" (2009) - 236 milionów dolarów.

3. "Spider-Man 3" (2007) - 230,5 miliona dolarów.

4. "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007) - 216 milionów dolarów.

5. "Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.1" (2010) - 205 milionów dolarów.

Oczywiście do kasy, jaką zarobiły druga i trzecia część cyklu droga jeszcze daleka i wcale nie jest powiedziane, że "Na nieznanych wodach" osiągnie od nich lepszy rezultat, ale jedno jest pewno - po raz kolejny "Piraci z Karaibów" odnieśli sukces. I to bardzo duży, spektakularny wręcz sukces. Przynajmniej na rynku zewnętrznym…

Wpływy "Piratów z Karaibów" poza Ameryką

"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003) - 348,9 miliona dolarów (4. rezultat w sezonie).

"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006)- 642,9 miliona dolarów (najlepszy rezultat w sezonie).

"Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007) - 654 miliony dolarów (najlepszy rezultat w sezonie).
Najwięcej pieniędzy czwarta część "Piratów z Karaibów" zebrała na razie w Rosji (28,6 miliona dolarów w 5 dni - rekord wszech czasów), w Chinach (20 milionów - rekord wszech czasów pośród hollywoodzkich produkcji) oraz w Wielkiej Brytanii (19,5 miliona dolarów), Niemczach (19,4 miliona dolarów), Japonii (18,2 miliona dolarów), Francji (14,8 miliona dolarów).

za hatak.pl

Teraz coś ode mnie. Do samych Piratów zabierałem się jakdo jeża i książek Martina. Jak się okazało, uprzedzenia były bez powodu. Wczoraj oglądnałem część pierwszą tj Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły. Film, jest świetnym kawałkiem akcji i przygody oraz humoru ubranych w szaty piracko-marynistyczne. Dodatek fantasy stanowi tytułowa klątwa. WIelkim plusem, jest to iż pomimo długości (ponad 2h), film się nie dłuży przeciwnie cały czas coś się dzieje, przygoda wciąga i nie wiedzieć kiedy są jużnapisy końcowe. Dla pań Orlando Bloom i Johny Deep(osobiscie nie przepadam, za żadnym), dla panów Kira Knightly. Pewnie w najbliższy weekend łynkę następne części i udam się na część 4 do kina. O ile oczywiście 2 i 3 część jest równie dobra jak 1.

http://www.youtube.com/watch?v=waW6gnA2t-I motyw muzyczny.
Bashir
Moderator
#2 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:11:08
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tak , tak, tak Piraci to świetny kawałek rozrywki... Jeżeli chodzi o 2 i 3 część to 2 szło obejrzeć 3 mi średnio podeszła, ale i tak uwielbiam Piratów za to że kojarzą mi się z przygodowymi historiami oglądanymi/czytanymi w dzieciństwie
TSan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:15:27
Odpowiedz 
Piraci to ciekawy, fajnie oglądajacy się film... Nic poza tym. A ta 4 część to już w ogóle naciagana na kasę. Wątpię, czy będę w stanie poświęcic te 15 złoty. Już wolę III część Narnii.
Bashir
Moderator
#4 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:19:11
Odpowiedz 
TSan:
Piraci to ciekawy, fajnie oglądajacy się film... Nic poza tym.

A czego jeszcze byś wymagała od tego filmu ?!

TSan:
A ta 4 część to już w ogóle naciagana na kasę. Wątpię, czy będę w stanie poświęcic te 15 złoty

I oczywiście wiesz to bo juz to ogladalas.
TSan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:27:21
Odpowiedz 
Bashir

Ech, jakiejś nieco ciekaweszj fabuły? 4 część jest robiona komercyjnie, łatwo to można stwierdzić po 3.
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:37:15
Odpowiedz 
Ja tam od początku nie mogłam patrzeć na Jacka Sparrowa. Z tego, co wiem o piratach, raczej nie robili sobie egipskiego makijażu oczu. Pierwszy rzut oka na Johnny Deppa był moim ostatnim na część pierwszą, a jednocześnie wszystkie pozostałe.
Madame Picard
Moderator
#7 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:38:31 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Pierwsza część to wspaniałe 2 godziny czystej odfiltrowanej rozrywki. Niestety 2 i 3 część to już tylko odcinanie kuponów, przepełnione fabularnymi zakrętasami, dziurami logicznymi, motywami mającymi nie wiadomo czemu służyć i zwyczajnymi idiotyzmami. Do oglądania czwartej części zupełnie mnie nie ciągnie.

Eviva:
Z tego, co wiem o piratach, raczej nie robili sobie egipskiego makijażu oczu

Myślę, że historyczna prawda i zgodność z rzeczywistością to ostatnie, czego w tym filmie należy poszukiwać .
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:50:36 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard:
Myślę, że historyczna prawda i zgodność z rzeczywistością to ostatnie, czego w tym filmie należy poszukiwać

To wiedziałam od razu, jednak są pewne granice, poza którymi moja wytrzymałość pęka jak serce Spocka na widok gołej Wolkanki na plaży dla tekstylnych.
Doctor_Who
Użytkownik
#9 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:53:21
Odpowiedz 
Podchodziłem do filmów ze cztery albo pięć razy. Przyznaję bez bicia, dawałem Piratom szansę, próbowałem dać się zassać, ale bez rezultatu. Fajne przygodowe opowiastki, ale ich fenomenu nie rozumiem. Może jestem po prostu szczurem lądowym.
Bashir
Moderator
#10 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:59:20
Odpowiedz 
TSan:
Ech, jakiejś nieco ciekaweszj fabuły? 4 część jest robiona komercyjnie, łatwo to można stwierdzić po 3.

Malkontenci zawsze coś wynajdą. Skoro się dobrze ogląda - wciąga - to znaczy że jest okey fabuła.

No i wiesz co ? i 1 i 2 i 3 były robione komercyjnie. Przecież nikt tego nie robił charytatywnie.

Eviva:
Pierwszy rzut oka na Johnny Deppa był moim ostatnim na część pierwszą, a jednocześnie wszystkie pozostałe.

Czasami nie przymykając oka na pewne drobiazgi pozbawiamy się dobrej rozrywki

Doctor_Who:
Może jestem po prostu szczurem lądowym.

Możliwe, ja zawsze lubiłem piracko-morskie opowieści

Jednym z czesto ogladanych przeze mnie filmow za dzieciaka (!) był Bunt na Bounty
TSan
Użytkownik
#11 - Wysłana: 23 Maj 2011 21:03:26
Odpowiedz 
Bashir

Nie twierdzę, że nie. Pierwszą część całkiem przyjemnie się oglądało. Druga była nieco gorsza, natomiast trzecia była tylko i wyłącznie zarabianiem kasy na naziwe "Piraci...".
Bashir
Moderator
#12 - Wysłana: 23 Maj 2011 21:04:23
Odpowiedz 
TSan:
Druga była nieco gorsza, natomiast trzecia była tylko i wyłącznie zarabianiem kasy na naziwe "Piraci...".

Co Ty gadasz, przeciez 2 i 3 krecili jednoczesnie :-P
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 23 Maj 2011 21:05:43
Odpowiedz 
Bashir:
Doctor_Who:
Może jestem po prostu szczurem lądowym.

Możliwe, ja zawsze lubiłem piracko-morskie opowieści

Jeden z mych ulubionych filmów to "Karmazynowy Pirat" - to był film, nie jakieś pitu-pitu.
TSan
Użytkownik
#14 - Wysłana: 23 Maj 2011 21:05:45
Odpowiedz 
Bashir

Mogli zmienić zakończenie drugiej i byłoby najlepiej.
Bashir
Moderator
#15 - Wysłana: 23 Maj 2011 21:44:52
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#16 - Wysłana: 23 Maj 2011 22:08:28
Odpowiedz 
Bashir:
Tak , tak, tak Piraci to świetny kawałek rozrywki...

O tak rozrywka. Niektórym by się przydała.

Bashir:
Jeżeli chodzi o 2 i 3 część to 2 szło obejrzeć 3 mi średnio podeszła, ale i tak uwielbiam

Widziałem fragmenty na TVP1, ale że lektora nie trawie oraz uśmiechająca się do mnie trylogia nakłoniły mnie by odstąpić od dalszego senasu

Bashir:
kojarzą mi się z przygodowymi historiami oglądanymi/czytanymi w dzieciństwie

Dokładnie. Ja jeszcze grałem w taką gre Corsairs.

TSan:
Nic poza tym

A czego oczekiwałaś?

TSan:
A ta 4 część to już w ogóle naciagana na kasę.

A 12 część star treka to pewnie powstaje z potrzeby serca i chęci przekazania nam jakiejś złotej myśli przez Paramount.

Madame Picard:
Pierwsza część to wspaniałe 2 godziny czystej odfiltrowanej rozrywki.

Takie same odczucie miałem.

Madame Picard:
Niestety 2 i 3 część to już tylko odcinanie kuponów, przepełnione fabularnymi zakrętasami, dziurami logicznymi, motywami mającymi nie wiadomo czemu służyć i zwyczajnymi idiotyzmami. Do oglądania czwartej części zupełnie mnie nie ciągnie.

Moja piękniejsza połowa mówi, zę też są świetne zobaczę ocenie.

Madame Picard:
Do oglądania czwartej części zupełnie mnie nie ciągnie.

Ja zobacze jeszcze nigdy nie byłem na 3D, moze to dobra okazja.

Bashir:
Malkontenci zawsze coś wynajdą

Pod Kilem ich i beczka rumu.

Bashir:
Co Ty gadasz, przeciez 2 i 3 krecili jednoczesnie :-P

Słusznie. Tak formalnie to 2 i 3 częsc to jeden film podzielony.
The_D
Użytkownik
#17 - Wysłana: 23 Maj 2011 22:12:28
Odpowiedz 
Bashir:
Skoro się dobrze ogląda - wciąga - to znaczy że jest okey fabuła.

No to ja przyznam, że drugą część oglądałem zupełnie bez ciekawości co będzie dalej, fabuła zeszła na drugi plan względem wariactw i wygłupów.

Trzecia część wykrzesała ze mnie więcej zainteresowania niż druga.
TSan
Użytkownik
#18 - Wysłana: 23 Maj 2011 22:32:12
Odpowiedz 
mozg_kl2

O jasne, bo ja jestem zwolenniczką Abramsa. A za mną Eviva idzie w szeregu.
Toudi
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Maj 2011 23:27:35
Odpowiedz 
Tak tylko rzucę swoje trzy słówka.

Piraci to rozrywka, idealna do oglądania w grupie, do wyśmiewania głupot, podziwiania efektów. Ale i tak tylko Depp trzyma całe filmy w kupie, gdyby nie on (o ile nie dali by w jego miejsce dobrego komika) to film nie wyszedł by ponad pierwszą część.

Ale i tak zobaczę 4 i kolejną część, bo to rozrywka (co prawda nie w kinie, ale to szczegół), a człowiek czasem musi zapomnieć o tym świecie w którym żyje i nie stresować się np cenami.

A co do argumentu Evivy, to Bloom w sumie był tam takim najprawdziwszym piratem, z okresu płaszcza i szpady, i co ciekawsze, to chyba wszyscy go za to krytykowali... Ale on by nie przyciągnął ludzi do kina. Bo to za mało.

No i jeszcze, Piraci mają jeszcze ten plus, że znowu dzięki nim można było zobaczyć na ekranie XIX wieczne armaty, a te naprawdę są widowiskowe, dzięki hukowi, dymnemu prochowi i wielkości pocisków - nie to co współczesna balistyka, gdzie strzelasz za horyzont i o ile nie zamontują ci pocisków smugowych, to nic nie widać. (I dzięki temu pojedynki okrętów podwodnych, na torpedy, też są bardziej widowiskowe, niż starcia linowe pancerników.)
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:40:50
Odpowiedz 
TSan:
mozg_kl2

O jasne, bo ja jestem zwolenniczką Abramsa. A za mną Eviva idzie w szeregu.

Tyle, że zjawisko odcinana kuponów, obecne jest juz w czasach filmów TNG.

Toudi:
Piraci to rozrywka, idealna do oglądania w grupie, do wyśmiewania głupot, podziwiania efektów

Znowu zgoda. DLatego ja zbieram rodzinę, znajomych i oglądamy.

Toudi:
Ale i tak tylko Depp trzyma całe filmy w kupie, gdyby nie on (o ile nie dali by w jego miejsce dobrego komika) to film nie wyszedł by ponad pierwszą część.

I pomyśleć, że ktos inny miał grac Jacka, jak i sam film miałbyc wielką porażka.
Madame Picard
Moderator
#21 - Wysłana: 24 Maj 2011 11:36:26
Odpowiedz 
Ja w ogóle jestem pod wrażeniem, jak się Johny Depp wyrobił w ciągu swojej kariery. Kiedyś grał jedną miną: smutnym patrzeniem w przestrzeń z rozdziawioną buzią. Takiej charakterystycznej komediowej roli bym się po nim w życiu nie spodziewała.
mozg_kl2
Użytkownik
#22 - Wysłana: 24 Maj 2011 12:41:35
Odpowiedz 
Madame Picard:
Ja w ogóle jestem pod wrażeniem, jak się Johny Depp wyrobił w ciągu swojej kariery. Kiedyś grał jedną miną: smutnym patrzeniem w przestrzeń z rozdziawioną buzią. Takiej charakterystycznej komediowej roli bym się po nim w życiu nie spodziewała.

TO był powód numer dwa przez, któy omijałem Piratów szerokim łukiem.
mozg_kl2
Użytkownik
#23 - Wysłana: 24 Maj 2011 22:26:27
Odpowiedz 
Stacje FX i Fox robią serial o piratach

Graham King i Gale Anne Hurd podpisali umowę z FX i Fox na współtworzenie serialu kostiumowego o piratach zatytułowanego "Port Royal".

Projekt oparty na pomyśle Hurd ("The Walking Dead") będzie emitowany w USA na stacji FX, a na Foxie na świecie. Oba studia sfinansują projekt.

Akcja rozgrywa się pod koniec XVII wieku na Jamajce. Serial pokaże jak słynne miasto stawało się najbogatszych w Nowym Świecie, dzięki temu, że było przystanią dla piratów.

Ridley Scott szykuje serial o piratach!

Dziś informowaliśmy o nowym projekcie pt. "Port Royal", który będzie piracką opowieścią, a stacja Fox właśnie ogłosiła, że Ridley Scott i jego brat, Tony ("Filary Ziemi") szykują inny projekt o piratach, którzy złupili hiszpańską flotę w 1628 roku.

Twórcą serialu jest Barry Schindel ("Wzór"), a Stephen Hopkins ("24 Godziny") ma wyreżyserować pilot. Ridley i Tony Scott mają być producentami wykonawczymi.

Akcja ma być mrocznym spojrzeniem na mężczyzn i kobiety, którzy dokonali największego napadu w historii piractwa, łupiąc słynną hiszpańską srebrną flotę w 1628 roku. "Pyrates" jest umiejscowiony w złotej erze piractwa, gdzie złodzieje mieli więcej honoru, niży ci, którzy ich ścigali.

Przypomnijmy, że bracia Scottowie mają na swoim koncie udany serial kostiumowy pt. "Filary Ziemi".

Możemy przypuszczać, że wielki sukces "Piratów z Karaibów: Na nieznanych wodach", którzy w kilka dni zarobili prawie 400 mln dolarów, przyczynił się do zwiększenia zainteresowania pirackimi opowieściami.

oba za hatak.pl
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 24 Maj 2011 22:42:29
Odpowiedz 
mozg_kl2

Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to strawniejsze niż potworek pt "Szpiedzy i piraci"
mozg_kl2
Użytkownik
#25 - Wysłana: 25 Maj 2011 07:55:44
Odpowiedz 
Piraci wystartowali z rekordem w Polsce

Film "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" zdeklasował rywali w walce o podium polskiego box-office'u. Film przebojem wdarł się na szczyt listy kinowych hitów 2011 roku zarówno pod względem wpływów jak i frekwencji. W premierowy weekend obejrzało go 307 000 widzów.

Pierwsze trzy części "Piratów z Karaibów" cieszyły się w Polsce ogromną popularnością, jednak to czwarta odniosła największy sukces. Piraci zdeklasowali największy dotychczasowy hit tego roku - "Och Karol 2", który otworzył się na poziomie 266 000 widzów. Film osiągnął również ponad trzy razy lepszy wynik pod względem liczby widzów na otwarcie niż drugi zagraniczny tytuł w tym zestawieniu - "Gnomeo i Julia".

za hatak.pl
Abigail
Użytkownik
#26 - Wysłana: 25 Maj 2011 12:29:43
Odpowiedz 
Trzecie część Piratów była jak dotąd najsłabsza - za bardzo to było wszystkie rozdęte i "epickie", jak powiedziałaby współczesna internetowa młodzież. Wielkie bitwy morskie, potwory, boginii... Załoga truposzy z pierwszej części wygląda przy tym bardzo niegroźnie i niewinnie. Mimo to był to w dalszym ciągu dobry film, wszystkie części obejrzałam już kilkakrotnie.

Na "Na nieznanych wodach" zamierzam się wybrać, o ile w kinie dostępna będzie wersja bez 3D. Efekty te są ponoć przeciętne, a cenę biletu windują oczywiście niebotycznie. Podobnie było w przypadku Alicji i paru innych ostatnich produkcji.
mozg_kl2
Użytkownik
#27 - Wysłana: 25 Maj 2011 12:35:42
Odpowiedz 
Eviva

Nie wiem nie znam nie widziałem.

Abigail:
Mimo to był to w dalszym ciągu dobry film, wszystkie części obejrzałam już kilkakrotnie.

Ja planuje oglądnąc część druga od poniedziałku ale fizycznie po powrocie z pracy nie daje rady, jeszcze siedzieć ponad 2 h przed ekranem.
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 25 Maj 2011 14:04:31 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva:
Ja tam od początku nie mogłam patrzeć na Jacka Sparrowa. Z tego, co wiem o piratach, raczej nie robili sobie egipskiego makijażu oczu. Pierwszy rzut oka na Johnny Deppa był moim ostatnim na część pierwszą, a jednocześnie wszystkie pozostałe.

Mnie on nie przeszkadza, ale też nie zachwyca - a przecież ta postać koń pociągowy całej serii. Jak dla mnie ten facet jest jak Joker czy - najwyraźniej bardzo popularny ostatnimi czasy w świecie komiksu - Deadpool. Wszyscy oni to łotrzykowskie postacie, nieustannie mielące ozorem i zachowujące się w sposób mający rozbawić widza/czytelnika. Nie przeczę, że owi osobnicy mogę być zabawni, ale wyraźnie brakuje im głębi, dlatego jakoś nie zaliczają się do grona moich ulubionych postaci fikcyjnych.

Doctor_Who:
Fajne przygodowe opowiastki, ale ich fenomenu nie rozumiem. Może jestem po prostu szczurem lądowym.

Widziałem tylko pierwszą część - ani mnie ona nie zachęciła, ani nie zniechęciła. Ot typowa hollywoodzka produkcja z pod znaku ,,zabili go i uciekł" tym razem jednak w kostiumie z XVII czy XVIII wieku. To co mi się podobało to muzyka Zimmera, wprowadzenie wątku nadprzyrodzonego, a postać kapitana Wróbla była rzeczywiście zabawna - chodź niezbyt szczegółowo przedstawiona.

Bashir:
Malkontenci zawsze coś wynajdą. Skoro się dobrze ogląda - wciąga - to znaczy że jest okey fabuła

Koleżance chodziło o to, że film był robiony na siłę. A tu więcej takich malkontentów jak ona, analizujących film:
http://spoonyexperiment.com/2011/05/23/vlog-5-23-1 1-pirates-of-the-caribbean-4/

mozg_kl2:
O tak rozrywka. Niektórym by się przydała.

Chcesz rozrywki, kup se: Przyjedź mamo na przysięgę, granat dziś mi urwał rękę! Przyjedź, zobacz twoja krew!
http://ftp.ka-ja.eu/TMhurt/raportyIAI100/obrazek389.jpg
Bashir
Moderator
#29 - Wysłana: 25 Maj 2011 14:14:52
Odpowiedz 
Picard:
A tu więcej takich malkontentów jak ona, analizujących film:

Aaaa dziękuje, ale preferuje pozytywne nastawienie do życia jak mi się coś nie podoba to szkoda by mi było czasu na malkontenckie analizowanie
Poklok
Użytkownik
#30 - Wysłana: 25 Maj 2011 14:25:01
Odpowiedz 
Bashir:
jak mi się coś nie podoba to szkoda by mi było czasu na malkontenckie analizowanie

Widać brak Ci intelektualnej głębi!
http://www.youtube.com/watch?v=iKToDQmObSg
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Piraci z Karaibów

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!