USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / (Pseudo) Horrory czyli Flaki i Zombie na Ekranie.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#121 - Wysłana: 5 Lis 2017 14:29:01
Odpowiedz 
TWD jest tak słabe nudne i wtóre. Cud ze dotarli do 8 serii ja przestałem ogladac po 4 z niewielka strata. scenariusz serii wygląda tak. Rick z ekipa spotykają świra, te zabija kogos, ekipa sie rozchodzi, potem sie zbieraja i robia zemste. Wielki zły ubity, i znowu spotykają jeszcze bardziej zeswirowanogo antagonistę historia sie powtarza.
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 5 Lis 2017 14:58:50
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
scenariusz serii wygląda tak. Rick z ekipa spotykają świra, te zabija kogos, ekipa sie rozchodzi, potem sie zbieraja i robia zemste. Wielki zły ubity, i znowu spotykają jeszcze bardziej zeswirowanogo antagonistę historia sie powtarza.

Również nie oglądam od dawna TWD, więc trudno mi odnieść się merytorycznie, czy nadal to tak wygląda... Ale jeśli, to, cóż... Może, po prostu, niektórzy widzowie - jak Cardassianie - cenią wieczną powtarzalność.
Dreamweb
Użytkownik
#123 - Wysłana: 6 Lis 2017 09:34:05
Odpowiedz 
Obejrzałem w końcu tę nową Piłę. SPOILERował będę jakby co.

Cóż, mocno przytępiona ta piła. Czasem parę lat przerwy i odpoczynku robi dobrze dla danej franczyzy (jak ja nie lubię tego słowa ). No niestety, nie w tym przypadku (w przypadku Star Treka też się nie sprawdziło :P). Film mocno średniawy. Na szczęście nie wskrzeszono Jigsawa, i dobrze, bo to nie Marvel gdzie nikt nie umiera na zawsze. Nadal jest martwy. Widzimy go dlatego, że połowa filmu toczy się w czasach sprzed wszystkich poprzednich części, o czym dowiadujemy się dopiero na końcu, więc jesteśmy oszukiwani jako widzowie, że jednak żyje. Podobny zabieg z czasem był zresztą już w Pile II, czyli nic nowego dla serii (tylko tam przesunięcie było o parę godzin, tu o 10 lat). W Pile IV też podobne oszustwo było.

Szkoda że poza Jigsawem nie ma nikogo z poprzednich części, są za to nowe postacie, totalnie nieprzekonywujące. Takie, że w sumie to mało mnie obchodził ich los, i to zarówno ofiar jak i policjantów. No i na koniec okazuje się, że Jigsaw przez cały czas miał jeszcze jednego pomocnika - no ręce opadają. W dwójce jak wprowadzili Amandę w tej roli, to było pomysłowe. Potem pojawił się Hoffman, co już było lekko naciągane. Potem Dr Gordon i jeszcze dwóch typów z nim, co było wręcz irytujące. A teraz następny glina, w dodatku mamy wierzyć, że był tam cały czas.

Ogólnie, jest lepiej niż w fatalnej Pile 3D, ale spodziewałem się czegoś lepszego po takiej przerwie i czasie na nabranie oddechu. Myślę, że to już powinien być definitywny koniec tej serii, której 2 pierwsze części to jak dla mnie klasyka horroru, no ale potem to już było jak było (z paroma dobrymi chwilami tu i tam, ale ogólnie to już nie było to).
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 6 Lis 2017 12:18:07
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Myślę, że to już powinien być definitywny koniec tej serii, której 2 pierwsze części to jak dla mnie klasyka horroru, no ale potem to już było jak było (z paroma dobrymi chwilami tu i tam, ale ogólnie to już nie było to).

Heh, po raz kolejny potwierdza się głoszona przeze mnie uparcie zasada, że - pomijając nieliczne wyjątki - w cyklach filmowych naprawdę dobre są zwykle tylko dwie pierwsze części .
Dreamweb
Użytkownik
#125 - Wysłana: 6 Lis 2017 12:46:49
Odpowiedz 
No w tym wypadku sprawdza się to jak cholera. Niby część fanów chwali jeszcze trójkę, bo w końcu ostatnia część pisana przez oryginalnego scenarzystę. Ale to jest już film, od którego ten wyraźny spadek w dół widać. Natomiast jedynka i dwójka to w tym gatunku kinowym prawdziwe perełki, i tej opinii nie zmienię
Doctor_Who
Użytkownik
#126 - Wysłana: 18 Gru 2017 15:50:06
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
TWD jest tak słabe nudne i wtóre.

I dlatego warto oglądać Z Nation .
MarcinK
Użytkownik
#127 - Wysłana: 14 Maj 2018 08:43:50
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 15 Maj 2018 13:16:26
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Sono nazywają Japońskim Tarantino

Przybliż mi jego dorobek w paru zdaniach...
MarcinK
Użytkownik
#129 - Wysłana: 15 Maj 2018 16:24:56
Odpowiedz 
Q__
Nakręcił sporo krwawej jatki i jeden film kaiju w klimatach świątecznych
Dreamweb
Użytkownik
#130 - Wysłana: 16 Maj 2018 08:58:47
Odpowiedz 
Pomimo moich niedawnych rozważań...

Dreamweb:
Myślę, że to już powinien być definitywny koniec tej serii, której 2 pierwsze części to jak dla mnie klasyka horroru, no ale potem to już było jak było

...wszystko wskazuje na to, że będzie kolejna - dziewiąta! - część "Piły".

https://bloody-disgusting.com/movie/3491755/jigsaw -writers-currently-working-next-saw-exclusive/

Cóż, wyniki sprzedażowe ostatniej części były niezłe, pomimo słabizn scenariuszowych, to i nie dziwota że chcą dalej doić tę krowę. Mimo, iż nadal uważam się za fana serii (w szczególności odsłon wcześniejszych), to naprawdę powinni dać jej już odpocząć, no chyba że w kolejnym filmie nastąpi jakiś niebywały przebłysk geniuszu, ale i w poprzednim na to po cichu liczyłem, i zawiodłem się sromotnie...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
USS Phoenix forum / Różności / (Pseudo) Horrory czyli Flaki i Zombie na Ekranie.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!